فهرست محتویات پنهان
بهینه‌سازی 12 مرحله‌ای چک لیست سئوی خارجی
5/5 - (1 امتیاز)

اگر بیزینس شما می‌خواهد رتبه اول در نتایج جستجو و ترافیک کسب کرده و درآمد آن را به دست آورد، باید چک لیست سئوی خارجی خود را بهینه کنید. وقتی صحبت از بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) می‌شود، چک لیست سئوی خارجی بیشترین چالش‌ها و کمترین داوطلب را ارائه می‌دهد.

اگر به دنبال شروع کار با سئوی خارج از صفحه هستید این چک لیست سئوی خارجی یک نقشه راه قابل‌اعتماد ارائه می‌دهد. بااین‌حال، یک راه سریع‌تر برای مشاهده وضعیت سئوی خارج از صفحه، این است که URL خود را در اینجا وارد کنید.

از این چک لیست سئوی خارجی برای یادگیری نکات زیر استفاده کنید:1- چگونه وب‌سایت خود را برای سئوی خارج از صفحه آماده کنید 2-چگونه وب‌سایت خود را برای سئوی خارج از صفحه بهینه کنیم.3- چگونه سئوی خارج از صفحه وب‌سایت خود را خودکار کنید و بیشتر.

کار را از طریق چک ­‌لیست سئو خارجی برای بهبود رتبه‌تان شروع کنید. کنجکاو هستید که سئوی خارج از صفحه شما کجاست؟ با جستجوگر SEO ما ارزیابی فوری بگیرید. سئوی وب‌سایت شما چگونه است؟ از ابزار رایگان ما برای محاسبه امتیاز خود در کمتر از 60 ثانیه استفاده کنید.

بهینه‌سازی 12 مرحله‌ای  چک لیست سئوی خارجی

این  بهینه‌سازی  چک لیست سئوی خارجی شامل 12 مرحله حیاتی است:

اولین مرحله بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی: پروفایل بک‌لینک خود را ارزیابی کنید

خلاصه: برای بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی پروفایل بک‌لینک خود را با استفاده از ابزاری مانند Google Search Console، Ahrefs  یا Moz بررسی کنید. ببینید کدام دامنه‌ها بیشتر به سایت شما لینک می‌دهند و همچنین کدام صفحات بیشترین لینک را به دست می‌آورند. اگر از Ahrefs یا Moz استفاده می‌کنید، اعتبار دامنه (DA) یا رتبه دامنه (DR) خود را برای امتیاز کلی پروفایل بک‌لینک بررسی کنید. قبل از شروع بهینه‌سازی سئوی خارج از صفحه خود، باید پروفایل بک‌لینک خود را ارزیابی کنید، مانند یکی از این ابزارهای رایگان: کنسول جستجوی گوگل، Moz Link Explorer، جستجوگر بک‌لینک Ahrefs، Screaming frog. همچنین می‌توانید از یک ابزار پولی مانند SEMrush برای بررسی پروفایل بک‌لینک خود استفاده کنید.

چک لیست سئوی خارجی برای رتبه بالاتر
چک لیست سئوی خارجی برای رتبه بالاتر

برای سریع‌ترین نتایج و تجزیه‌وتحلیل از چک لیست سئوی خارجی، احتمالاً می‌خواهید از ابزاری مانند Ahrefs ،  Moz یا SEMrush استفاده کنید. به‌خاطر داشته باشید که نسخه‌های رایگان برخی از این ابزارها، مانند Moz، میزان داده‌ای را که می‌توانید مشاهده و بررسی کنید، محدود می‌کند.مهم نیست از چه ابزاری استفاده می‌کنید، باید به اطلاعاتی مانند موارد زیر دسترسی داشته باشید:1- تعداد لینک‌ها به سایت شما. 2- تعداد دامنه‌هایی که به سایت شما لینک می‌دهند. 3-تعداد صفحات با بیشترین لینک. 4-متن فرود. برای راحتی. این داده‌ها را به مکانی با دسترسی آسان مانند  GoogleSheet صادر کنید.

اگر برای چک لیست سئوی خارجی از ابزاری مانند Moz یا Ahrefs استفاده می کنید، امتیاز DA یا DR را نیز برای سایت خود دریافت خواهید کرد. این امتیازات اعتبار وب‌سایت شما را بر اساس پروفایل بک‌لینک آن اندازه‌گیری می‌کند. نمره بالاتر برابر است باقدرت بیشتر.ذکر این نکته ضروری است که درحالی‌که گوگل اعتبار یا قابلیت اعتماد کلی سایت را در نظر می‌گیرد، از DA یا DR هنگام تعیین رتبه وب‌سایت در نتایج جستجو استفاده نمی‌کند. این معیارها برای Moz و Ahrefs منحصربه‌فرد هستند و هنگام ارزیابی شما و پروفایل بک‌لینک رقبا مفید هستند.پس از اتمام بررسی پروفایل بک‌لینک خود، به مرحله بعدی در این چک لیست سئوی خارجی بروید.

دومین مرحله بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی: پروفایل‌های بک‌لینک رقبای خود را بررسی کنید

خلاصه: برای بهینه‌کردن چک لیست سئوی خارجی  با ارزیابی پروفایل‌های بک‌لینک رقبا، دیدگاهی در مورد قدرت پروفایل بک‌لینک خود پیدا کنید. با استفاده از ابزاری مانند Ahrefs  ، Moz  یا SEMrush به پروفایل‌های  بک‌لینک رقبای آنلاین و آفلاین نگاه کنید و سپس آن داده‌ها را در Google Sheet صادر و ذخیره کنید. در مرحله بعد، پروفایل‌های بک‌لینک رقبای خود را تجزیه‌وتحلیل کنید.می‌توانید از ابزاری مانند Ahrefs، Moz یا SEMrush برای بررسی رقابت خود استفاده کنید. بااین‌حال، کنسول جستجوی گوگل گزینه‌ای برای تحقیق در مورد پروفایل بک‌لینک رقبا نیست. به این دلیل که داده‌های کنسول جستجوی گوگل فقط در اختیار مالک سایت یا مدیر وب‌سایت است. درحالی‌که شما باید پروفایل‌های بک‌لینک رقبای مستقیم خود را بررسی کنید، همچنین می‌خواهید پروفایل‌های بک‌لینک را نیز بررسی کنید .رقابت آنلاین شما. اینها رقبایی هستند که در نتایج جستجو با آنها رقابت خواهید کرد.

دومین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی
دومین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی

در برخی موارد، شما بین رقبای مستقیم خود و رقبای آنلاین همپوشانی خواهید داشت. مانند مرحله قبلی در این چک لیست سئوی خارجی می‌خواهید این داده‌ها را به یک مکان یا سند با دسترسی آسان مانند برگه   Google  انتقال دهید. هنگامی که این داده‌ها را انتقال دادید، می‌توانید شروع به ارزیابی و مقایسه آن با داده‌های خود کنید. سپس از این داده‌ها در مرحله ششم استفاده خواهید کرد.

سومین مرحله بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی:  لینک داخلی خود را بهبود بخشید

خلاصه: برای بهینه‌کردن چک لیست سئوی خارجی استراتژی سئوی خارج از صفحه خود را با به‌روزرسانی و بهبود لینک‌های داخلی خود برای موفقیت تنظیم کنید. هدف این است که هر صفحه در سایت شما دارای سه لینک (با متن فرود بهینه) از صفحات موجود باشد که به آن لینک می‌دهند. از Screaming Frog برای تعیین اینکه کدام صفحات به لینک نیاز دارند استفاده کنید و سپس شروع کنید.

قبل از اینکه زمان خود را برای تولید محتوا، ارتقاء یا اطلاع‌رسانی سرمایه‌گذاری کنید، باید لینک داخلی وب‌سایت خود را بهینه کنید. این وظیفه سئو داخلی برای تلاش‌های سئوی خارج از صفحه شما اهمیت دارد زیرا لینک داخلی به کشف محتوا کمک می‌کند. اگر لینک داخلی مناسبی را تمرین کنید، به خزنده‌های موتورهای جستجو کمک می‌کنید محتوای شما را پیدا کنند، درک کنند و فهرست‌بندی کنند. این می‌تواند به رتبه‌بندی صفحات در نتایج جستجو کمک کند. به‌علاوه، شما ارزش لینک (آب لینک) را از صفحات با اعتبار بالا ارسال می‌کنید که می‌تواند به رتبه‌بندی بهتر نیز کمک کند.

 

برای بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی با این نکات شروع به بهبود لینک داخلی خود کنید: هدف این است که هر صفحه سه لینک داخلی به آن داشته باشد. هنگام لینک دادن به صفحات داخلی، از متن فرود مرتبط و بهینه شده برای کلمات کلیدی استفاده کنید. یک پاورقی وب‌سایت با لینک‌هایی به صفحات مناسب، مانند دسته‌بندی محصولات یا خدمات اضافه کنید. اگر وب‌سایت کوچکی دارید (فکر کنید 25 صفحه یا کمتر باشد)، این بخش از چک لیست سئوی خارجی  نباید زیاد طول بکشد. شما می‌توانید از Screaming Frog استفاده کنید که تا 500 URL را به‌صورت رایگان بررسی می‌کند تا هر صفحه و لینک‌های داخلی آن را ببینید. این به شما در شروع کار کمک می‌کند. اما برای بهترین نتایج با این به‌روزرسانی، لینک‌های داخلی را درگیر نکنید. هر لینک داخلی را برای کاربر ارزشمند و مرتبط کنید. شما می‌خواهید شخصی روی آن لینک‌ها کلیک کند و چیزی ارزشمند و مفید دریافت کند.

سومین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی
سومین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی

 

چهارمین مرحله بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی: خطاهای 404 خود را برطرف کنید

خلاصه: لینک‌های شکسته می‌توانند بر تجربه کاربری و سئوی خارجی شما  تأثیر گذارند. به همین دلیل است که یافتن و رفع خطاهای 404 بخشی ضروری از هر چک لیست سئوی خارجی است. وب‌سایت خود را با         Screaming Frog  بخزید و سپس لیست خطاهای 404 آن را بررسی کنید تا سایت خود را برای خزنده‌ها و کاربران یکپارچه کنید. علاوه بر لینک‌سازی داخلی، کسب‌وکار شما می‌خواهد بر روی لینک‌های شکسته تمرکز کند که به آن خطاهای 404 نیز گفته می‌شود.هنگامی که یک لینک خراب دارید، به جز صفحه 404 به جایی از سایت شما راه نمی‌یابد. درحالی‌که این صفحات با ارائه لیستی از صفحات مرتبط در سایت شما می‌توانند کاربران را در وب‌سایت شما نگه دارند، اما ارزش کمی برای کاربر ارائه می‌دهند و به‌عنوان یک پرچم قرمز برای خزنده‌های وب عمل می‌کنند.

چهارمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی
چهارمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی

ناگفته نماند، برای بهینه‌کردن چک لیست سئوی خارجی داشتن لینک‌های شکسته می‌تواند تأثیر بگذارد. اگر یک رقیب متوجه شود که دامنه‌ای از طریق یک لینک شکسته به سایت شما لینک داده شده است، به آن رقیب فرصت دسترسی می‌دهد. این فرصت دسترسی می‌تواند نه‌تنها برای کسب‌وکار شما یک لینک بلکه برای مشتریان آینده نیز هزینه داشته باشد. به همین دلیل است که باید لینک‌های خراب را پیدا کرده و آنها را تعمیر کنید. لینک‌های شکسته معمولاً به دلایل زیر رخ می‌دهند: صفحه حذف شده، URL اشتباه تایپ شده است.  Screaming Frog ساده‌ترین راه‌حل را برای یافتن و رفع لینک‌های شکسته ارائه می‌دهد. نسخه رایگان تا 500 URL را می‌خزد و فهرستی از Uها  با خطاهای 404، از جمله URL شکسته، ارائه می‌کند.

شما حتی می‌توانید متن فرود را برای لینک شکسته مشاهده کنید که کار شما را آسان‌تر می‌کند.علاوه بر رفع این خطاها در حال حاضر، شما همچنین می‌خواهید عادت به بررسی خطاهای 404 را ایجاد کنید. بسته به میزان محتوایی که تولید می‌کنید و همچنین تعداد افرادی که در سایت شما کار می‌کنند، ممکن است بخواهید Screaming Frog را هر هفته، ماه یا سه‌ماهه اجرا کنید.

 

پنجمین مرحله بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی: سئوی داخلی سایت خود را بهینه کنید

خلاصه: برای بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی  بهینه‌سازی‌های درون صفحه را با هماهنگی با تلاش‌های خارج از صفحه خود برای به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه (ROI) از SEO انجام دهید. بهترین شیوه‌های سئو را دنبال کنید. تا شروع به بهبود رتبه‌بندی موتورهای جستجو کنید.سئوی خارج از صفحه و سئو داخلی با هم کار می‌کنند تا به وب‌سایت شما کمک کنند تا رتبه‌های بالایی در نتایج جستجو کسب کند. به همین دلیل است که هر دو نیاز به توجه شما دارند. اگر یکی را بهینه کنید، اما دیگری را نه سایت شما در مورد ترافیک وب‌سایت، سرنخ‌های آنلاین و درآمد، به پتانسیل کامل خود نمی‌رسید.برای سئو داخلی، می‌توانید این چک‌لیست را دنبال کنید و روی اقدامات زیر تمرکز کنید:کلمات کلیدی دم بلند را هدف قرار دهید. تگ‌های عنوان و توضیحات متا را با کلمات کلیدی بهینه کنید.

1-دستیابی به چگالی کلمه کلیدی سالم بدون پرکردن کلمات کلیدی. 2-محتوای سئو را به طور منظم منتشر کنید. 3-محتوای تکراری را حذف کنید. 4-طراحی وب‌سایت واکنش‌گرا یا سازگار با موبایل ایجاد کنید. 5-دسترسی به وب‌سایت را حفظ کنید. 6-بهبود سرعت صفحه و از HTTPS برای حداکثر امنیت وب‌سایت استفاده کنید.

نحوه بهبود سئو در صفحه

چک ‌لیست‌های زیر نیز می‌توانند به کسب‌وکار شما در بهبود سئوی داخلی خود کمک کنند:1- چک ‌لیست سئو روی صفحه. 2-چک ‌لیست بهترین روش‌های سئو. 3-چک‌لیست خوانایی محتوا. چک‌لیست پست وبلاگ. چک‌لیست سئو و طراحی مجدد وب‌سایت. چک ‌لیست فنی سئو چک ‌لیست دسترسی به وب‌سایت. هنگامی که بهینه‌سازی‌های اولیه خود را در صفحه تمام کردید، می‌توانید با ساخت لینک به جلو بروید.

ششمین مرحله بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی: گزینه‌های لینک بیلدینگ خود را ارزیابی کنید

خلاصه: برای بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی تصمیم بگیرید که کدام استراتژی‌های لینک بیلدینگ باارزش‌ترین کسب‌وکار شما را ارائه می‌دهد و همچنین استراتژی‌هایی را که می‌توانید با زمان، منابع و تجربه در دسترس خود انجام دهید. سعی کنید تلاش خود را بر روی دو یا چند رویکرد متمرکز کنید، مانند وبلاگ‌نویسی مهمان، لینک‌های خراب یا تبلیغات پولی.

لینک بیلدینگ مترادف با سئوی خارج از صفحه است. درحالی‌که این یکی از رایج‌ترین استراتژی‌ها برای بهبود سئوی خارج از صفحه است، اغلب سخت‌ترین است زیرا به زمان، تجربه و همکاری افراد خارج از نفوذ شما نیاز دارد.خوشبختانه، در مورد ساخت لینک چند گزینه در اختیار دارید که عبارت‌اند از: لینک‌های شکسته، گسترش، نقل‌قول‌های محلی، تبلیغات پولی، وبلاگ‌نویسی مهمان، اشتراک‌گذاری اجتماعی. در بیشتر موارد، کسب‌وکار شما از بیش از یک استراتژی ساخت لینک استفاده می‌کند. بااین‌حال، کدام یک از آنها به شرکت شما و شما بستگی دارد.

به‌عنوان‌مثال، شاید شما زمان یا منابع لازم برای مهمان وبلاگ را ندارید، بنابراین به‌جای آن بر لینک‌های شکسته تمرکز می‌کنید.از این قسمت از چک لیست سئوی خارجی برای سنجش گزینه‌های خود استفاده کنید  به طور استراتژیک فکر کنید که کدام استراتژی بیشترین ارزش را به شما ارائه می‌دهد. بااین‌حال، در مورد آنچه می‌توانید انجام دهید، واقع‌بین باشید. شاید بخواهید وبلاگ مهمان باشید، اما با مسئولیت‌های موجود، این یک استراتژی عملی نیست – مگر اینکه تصمیم داشته باشید با یک آژانس بازاریابی دیجیتال کار کنید.

هفتمین مرحله بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارج از سایت: لینک‌های رقابت خود را با لینک‌سازی شکسته بدزدید

خلاصه:  برای بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی، با بررسی لینک‌های خارجی شکسته در سایت‌هایی که می‌خواهید از آن‌ها لینک کسب کنید، مانند یک وبلاگ صنعتی، با لینک‌سازی شکسته شروع کنید. سپس، محتوایی را در سایت خود پیدا کنید که بتواند جایگزین آن شود. بعد، به آن وب‌سایت دسترسی پیدا کنید. این فرایند را برای سایت‌های دیگری که به همان لینک شکسته لینک دارند، تکرار کنید. لینک بیلدینگ شکسته یکی از ساده‌ترین راه‌ها را برای ایجاد پروفایل بک‌لینک به کسب‌وکار شما ارائه می‌دهد. می‌توانید لینک‌سازی شکسته را در مراحل زیر خلاصه کنید: دامنه‌ای را پیدا کنید که دوست دارید از آن لینک کسب کنید (پروفایل بک‌لینک رقیب را بررسی کنید).

لینک‌های خارجی خراب را با ابزارهایی مانند Xenu ،  Ahrefs و Check My Links بررسی کنید. صفحه‌ای را در سایت خود پیدا کنید که به‌عنوان جایگزینی برای لینک شکسته عمل کند. ایمیلی درباره لینک خراب و صفحه شما به نویسنده، ویرایشگر یا مدیر وب بفرستید.بهترین بخش در مورد لینک‌سازی شکسته این است که می‌توانید لینک‌های شکسته را به‌صورت انبوه، هدف قرار دهید. اگر یک لینک خراب پیدا کردید، می‌توانید بررسی کنید که چه سایت‌های دیگری به همان لینک شکسته لینک داده شده‌اند و با رفع مشکل به آن‌ها نزدیک شوید.

هفتمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی
هفتمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی

برخی از ابزارهای مفیدی که می‌توانید برای این استراتژی لینک‌سازی استفاده کنید عبارت‌اند از: Xenu به‌طورکلی، باید با ابزاری مانند Xenu یا Check My Links شروع کنید تا اولین لینک شکسته خود را پیدا کنید. بااین‌حال، هنگامی که اولین لینک موردنظر را پیدا کردید، می‌خواهید از Ahrefs برای کشف تمام وب‌سایت‌ها و صفحاتی که کاربران را به آن صفحه شکسته می‌فرستند استفاده کنید.علاوه بر استفاده از این ابزارها، شما همچنین می‌خواهید الگوهایی را برای حمایت از تلاش‌های خود جمع‌آوری کنید. به‌عنوان‌مثال، در Gmail، می‌توانید قالب‌های ایمیل ایجاد کنید که می‌توانید از آنها برای افزایش سرعت استراتژی ساخت لینک استفاده کنید.

هشتمین مرحله بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی: محتوای خود را با دسترسی پیدا کنید

خلاصه: برای بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی با ابزارهایی مانند BuzzSumo و Inkybee و همچنین ذهنیت خواننده، بیشترین ارزش را از دسترسی به دیگران کسب کنید. به این فکر کنید که محتوای شما چه مشکلی را حل می‌کند، سپس هنگام نوشتن برای وبلاگ‌نویسان، ویراستاران و مدیران وب‌سایت، از پاسخ خود برای ایجاد لینک استفاده کنید.

Outreach  یکی دیگر از استراتژی‌های قدرتمند لینک‌سازی است، اگرچه به زمان و مهارت بیشتری نیاز دارد. این استراتژی ساخت لینک شامل مراحل زیر است:1- تعیین کنید که می‌خواهید برای چه محتوایی لینک کسب کنید، مانند یک پست وبلاگ.2- درباره وبلاگ‌ها یا سایت‌هایی که محتوای شما ارزش ارائه می‌دهد تحقیق کنید.3- نویسنده، ویرایشگر یا مدیر وب‌سایت را در مورد اشتراک‌گذاری یا لینک دادن به محتوای شما آگاه کنید. برای بهترین نتایج با این استراتژی، قبل از نوشتن محتوا، در مورد وبلاگ‌ها و موضوعات تحقیق کنید.

هشتمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی
هشتمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی

برای بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی از چند ابزاری که می‌توانید برای شروع با این تاکتیک لینک‌سازی استفاده کنید عبارت‌اند از BuzzSumo:، Pitchbox، . Inkybee با استفاده از این ابزار، می‌توانید در مورد موضوعات محبوب تحقیق کنید، و همچنین وبلاگ‌نویسانی را برای ارائه پیدا کنید. به‌علاوه، با برنامه‌ای مانند Pitchbox ، می‌توانید تلاش‌های خود را ساده، پیگیری و نظارت کنید که می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در زمان و اندازه‌گیری نتایج کارتان کمک کند .مهم نیست از چه ابزار یا تاکتیکی برای این استراتژی لینک‌سازی استفاده می‌کنید، خوانندگان خود را به‌خاطر بسپارید. شما می‌خواهید محتوای شما ارزش را به خواننده ارائه دهد. اگر محتوای شما این‌طور نیست، یک نویسنده، ویراستار یا مدیر وب‌سایت به آن لینک نمی‌دهد. این  به تلاش‌های سئوی خارج از صفحه شما کمکی نمی‌کند. به آنچه محتوای شما به خواننده می‌دهد فکر کنید و از آن به‌عنوان مبنایی برای ارائه خود استفاده کنید.

نهمین مرحله بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی: پروفایل‌های استنادی و فهرست راهنمای محلی خود را به‌روز کنید

خلاصه:  برای بهینه‌کردن چک لیست سئوی خارجی از سایت‌ها و دایرکتوری‌های استناد محلی مورد اعتماد، مانند Google My Business، برای بهبود سئوی خارج از صفحه خود استفاده کنید. برای بهترین نتایج، از سایت‌های فهرست هرزنامه دوری کنید و از ابزارهای مدیریت استناد مانند LocalFX برای به‌روزرسانی اطلاعات شرکت در فهرست‌ها استفاده کنید.استنادها و فهرست‌های محلی به‌عنوان یک منطقه خاکستری در سئوی خارج از صفحه عمل می‌کنند. بسیاری از شرکت‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که به‌تازگی وارد سئوی خارج از سایت شده‌اند، ناخواسته از این استراتژی لینک‌سازی سوءاستفاده می‌کنند، مانند ارسال وب‌سایت خود به فهرست‌های هرزنامه و غیرقابل‌اعتماد .این بدان معنا نیست که شما نباید نقل‌قول‌ها و فهرست‌های محلی را در سئوی خارج از صفحه خود وارد کنید.

نهمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی
نهمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی

برای مثال، می‌خواهید از دایرکتوری‌هایی مانند google my business  استفاده کنید، زیرا یک دایرکتوری قابل‌اعتماد است و نقش مهمی در سئوی محلی یا ظاهر شرکت شما در نتایج جستجوی محلی دارد. اگر تصمیم دارید این استراتژی را بخشی از چک لیست سئوی خارجی خود قرار دهید، از این نکات برای شروع استفاده کنید:1- فهرستی از دایرکتوری‌های قابل‌اعتماد و سایت‌های استناد محلی تهیه کنید.2- یک پروفایل ایجاد کنید یا وب‌سایت خود را برای بررسی ارسال کنید.3- ارائه آخرین اطلاعات در مورد نام، آدرس و شماره‌تلفن (NAP) شرکت خود 4-دایرکتوری و اطلاعات استناد محلی را به طور منظم به‌روز کنید.

اغلب، کسب‌وکار شما به لیست‌های شناخته شده مانند Google My Business ،  Yelp و Apple Maps  می‌چسبد. بااین‌حال، بسته به صنعت خود، ممکن است برخی از سایت‌های دایرکتوری معتبر صنعت را پیدا کنید که می‌توانند به سئوی خارج از صفحه شما کمک کنند .بااین‌حال، یک چالش با این استراتژی لینک بیلدینگ این است که نیاز به نگهداری دارد. نمی‌خواهید فهرست شما، مانند google my business، قدیمی و نادرست شود. اگر فهرست شما، به‌خصوص فهرستی که ترافیک زیادی دارد مانند google my business ، اطلاعات اشتباهی مانند ساعات کاری شما را به اشتراک می‌گذارد، می‌تواند منجر به مشتریان ناراضی و ازدست‌دادن سرنخ‌ها شود .اینجاست که یک ابزار مدیریت استناد محلی، مانند LocalFX یا Moz Local، می‌تواند کمک کند.این ابزارها اطلاعات شرکت شما را در صدها دایرکتوری محلی به طور خودکار به‌روزرسانی می‌کنند. شما فقط یک‌بار اطلاعات خود را وارد می‌کنید، مانند ساعات کاری جدید. سپس این ابزارها بقیه کارها را انجام می‌دهند که باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود.

دهمین مرحله بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارج از سایت: محتوای خود را با تبلیغات پولی تبلیغ کنید

خلاصه: برای بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی در پلتفرم‌های تبلیغاتی مانند Google Ads و Facebook  تبلیغ کنید تا محتوای خود را تبلیغ کنید، مانند یک اینفوگرافیک، ابزار یا مطالعه تحقیقاتی، تا لینک‌هایی را به سایت خود هدایت کنید. با نظارت فعال و بهبود منظم کمپین‌های تبلیغاتی، بیشترین ارزش را از این چک‌لیست بهینه‌سازی خارج از صفحه دریافت کنید. کسب‌وکار شما همچنین می‌تواند سئوی خارج از صفحه خود را با تبلیغات پولی بهبود بخشد.

دهمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی
دهمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی

به‌خاطر داشته باشید که این استراتژی ساخت لینک، تبلیغ محتوای خود را برای جذب لینک توصیه می‌کند، نه خرید لینک برای تبلیغ محتوای خود. با تبلیغات پولی، می‌توانید به محتوای عالی، مانند مطالعه مبتنی بر داده‌ها، ابزار مفید یا اینفوگرافیک که باید به اشتراک گذاشته شود، کمک کنید تا در معرض دید و جذابیت قرار بگیرید.چند پلتفرم که می‌توانید برای تبلیغ محتوای خود استفاده کنید عبارت‌اند از :تبلیغات گوگل، تبلیغات مایکروسافت، فیس‌بوک، لینکدین، اینستاگرام، توییتر پینترست و بیشتر.

این چک لیست سئوی خارجی به بودجه نیاز دارد، زیرا باید بودجه‌ای برای هزینه تبلیغات تعیین کنید. در بیشتر موارد، هر بار که شخصی روی تبلیغ شما کلیک می‌کند، هزینه پرداخت می‌کنید، زیرا اکثر پلتفرم‌های تبلیغاتی از مدل پرداخت هزینه به‌ازای کلیک (CPC) پیروی می‌کنند .برای اطلاعات در مورد میانگین هزینه‌های تبلیغات، این راهنمای قیمت‌گذاری خاص پلت فرم را بررسی کنید:

  • هزینه تبلیغات گوگل چقدر است؟2- هزینه تبلیغات بینگ چقدر است؟3- هزینه تبلیغات فیس‌بوک چقدر است؟4- هزینه تبلیغات توییتر چقدر است؟5- هزینه تبلیغات اینستاگرام چقدر است؟6- هزینه تبلیغات لینکدین چقدر است؟7- هزینه تبلیغات پینترست چقدر است؟ اگر تصمیم به استفاده از این استراتژی لینک‌سازی دارید، مطمئن شوید که تبلیغات قانع‌کننده‌ای ایجاد کنید.

یک نسخه تبلیغاتی بنویسید که مخاطب شما را درگیر کند و به آنها ارزش بدهد. محتوای شما چگونه به آنها کمک خواهد کرد؟ همچنین باید از تصاویری استفاده کنید که توجه را به خود جلب کند، خواه یک عکس قابل‌توجه، گرافیک سفارشی یا ویدئوی حرفه‌ای باشد. عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی خود را نیز به طور منظم نظارت کنید.نظارت مکرر، مانند هر هفته در آغاز، می‌تواند به شما کمک کند تا روندها و فرصت‌ها را هدف قرار دهید. به‌عنوان‌مثال، ممکن است متوجه شوید که افراد زیادی تبلیغ شما را در تلفن همراه می‌بینند و کلیک می‌کنند، اما تا زمانی که کاربران دسکتاپ در سایت شما باقی نمی‌مانند، دستگاه‌های تلفن همراه را از مخاطبان خود حذف کنید.

یازدهمین مرحله بهینه سازی چک لیست off-page seo : دانش (وب‌سایت) خود را با وبلاگ‌نویسی مهمان به اشتراک بگذارید

خلاصه: برای بهینه‌کردن چک لیست سئوی خارجی از وبلاگ‌نویسی مهمان برای کمک به شرکت خود برای گسترش آگاهی از برند و همچنین ایجاد بک‌لینک‌های ارزشمند استفاده کنید. در مورد وبلاگ‌های شناخته شده در صنعت خود تحقیق کنید. سپس لیستی از موضوعات را تهیه کرده و آنها را مطرح کنید. بسته به زمینه خود، ممکن است این شانس را داشته باشید که یک پست وبلاگ مهمان بنویسید. وبلاگ‌نویسی مهمان یکی دیگر از موارد ارزشمند، هرچند اختیاری، به چک لیست سئوی خارجی شما است.

برای بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی می‌توانید وبلاگ‌نویسی مهمان را به مراحل زیر تقسیم کنید:1- فهرستی از سایت‌های صنعتی که وبلاگ‌نویسان مهمان یا مقالات شخص ثالث را می‌پذیرند، تهیه کنید.2- در مورد محتوا، لحن و مخاطبان هر سایت تحقیق کنید.3- با فهرستی از موضوعات محتوایی که با برند، مخاطبان و نیازهای آن وبلاگ مطابقت دارد، طوفان فکری کنید.4- با مدیر یا ویرایشگر سایت تماس بگیرید و یکی از موضوعات خود را مطرح کنید. اگر ایده شما تأیید شود، با نوشتن و اصلاح محتوا پیش خواهید رفت.

بسته به وبلاگ، پست شما دارای بیوگرافی نویسنده و لینک به وب‌سایت شما خواهد بود. بااین‌حال، برخی از وبلاگ‌ها این لینک را به‌عنوان nofollow علامت‌گذاری می‌کنند که به خزنده‌ها می‌گوید آن لینک را دنبال نکنند. درهرصورت، ورود به وبلاگ در یک وب‌سایت دیگر، برند شما را به مخاطبان جدیدی معرفی می‌کند .با گذشت زمان، احتمالاً می‌توانید لینک‌هایی را در محتوای خود به وب‌سایت خود بازگردانید.

یازدهمین مرحله بهینه سازی تکنیک off-page seo
یازدهمین مرحله بهینه سازی تکنیک off-page seo

به‌عنوان‌مثال، اگر یک پست وبلاگی در مورد نحوه تمیزکردن ناودان بنویسید، می‌توانید به طور بالقوه به یک پست وبلاگ در سایت خود لینک دهید که در مورد اهمیت تمیزکردن ناودان‌ها صحبت می‌کند.مهم نیست که چگونه به این استراتژی برخورد می‌کنید، بر ایجاد رابطه با این سایت‌های وبلاگ‌نویسی تمرکز کنید.ایجاد روابط با وبلاگ‌نویسان و صاحبان سایت در صنعت شما می‌تواند به شرکت شما در ایجاد آگاهی از برند و اعتماد به برند کمک کند. این واقعیت که این افراد دوست دارند با کسب‌وکار شما کار کنند، می‌تواند به فرصت‌های دیگر و حتی لینک‌های طبیعی نیز منجر شود.

دوازدهمین مرحله بهینه‌سازی چک ­لیست off-page seo : محتوای خود را در شبکه‌های اجتماعی پست کنید

خلاصه: برای بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، لینکدین و اینستاگرام به نفع خود استفاده کنید. برای ایجاد اشتراک‌گذاری، گفتگو و لینک‌هایی به وب‌سایت خود، محتوای باارزش مانند مطالعات، ابزارها و آزمون‌ها را پست کنید و تبلیغ کنید.رسانه‌های اجتماعی به کسب‌وکار شما یک راه رایگان برای اشتراک‌گذاری محتوا ارائه می‌دهند.

اگر می‌خواهید از این استراتژی لینک‌سازی و چک لیست سئوی خارجی نهایت استفاده را ببرید، احتمالاً می‌خواهید زمانی را در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری کنید. این دو تاکتیک می‌تواند به ایجاد فالوور آنلاین شما کمک کند. این می‌تواند منجر به‌اشتراک‌گذاری و بک‌لینک بیشتر شود .ایجاد فالوور در شبکه‌های اجتماعی آنلاین برای شرکت‌ها به دلیل الگوریتم‌های رسانه‌های اجتماعی دشوار است. اکنون اکثر الگوریتم‌ها محتوای دوستان کاربر را در مقابل کسب‌وکارها اولویت‌بندی می‌کنند. کاربر دنبال می‌کند به همین دلیل است که بسیاری از برندها در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنند و پست‌های ارگانیک مانند فیس‌بوک را تقویت می‌کنند.

دوازدهمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی
دوازدهمین مرحله بهینه سازی چک لیست سئوی خارجی

چه حضور آنلاین ثابتی داشته باشید و چه نیاز به ایجاد آن داشته باشید، برای بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی می‌توانید از تبلیغات و تقویت برای نمایش محتوا و برند خود در معرض مخاطبان بیشتری استفاده کنید. بااین‌حال، موفقیت شما به کیفیت و ارزش محتوای شما بستگی دارد .برای مثال، تبلیغ محتوای زیر می‌تواند بسیار خوب عمل کند:مطالعه، ابزار، آزمون، راهنمایی، اینفوگرافیک.

اگر دنبال‌کننده آنلاین دارید، برای بهینه‌کردن چک لیست سئوی خارجی می‌توانید از فالوورهای خود نیز تماس بگیرید تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند.پست کردن در مورد جدیدترین ابزار شما، مانند ماشین حسابی برای تخمین هزینه یک سقف یا ناودان جدید، می‌تواند منجر به ترافیک وب‌سایت، اشتراک‌گذاری‌ها و لینک‌ها شود، زیرا چیزی باارزش فوق‌العاده برای بازار هدف خود ایجاد کرده‌اید و ارائه کرده‌اید. تبریک میگم شما به پایان این چک لیست سئوی خارجی رسیده‌اید.

 

سئو خارج از صفحه چیست؟

سئوی خارج از صفحه که سئوی خارج از سایت نیز نامیده می‌شود، چتری از استراتژی‌هایی است که به بهبود رتبه شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) کمک می‌کند. بااین‌حال، این استراتژی‌ها بر تقویت سیگنال‌های سایت شما، مانند اشتراک‌گذاری در رسانه‌های اجتماعی و لینک‌هایی از سایر وب‌سایت‌ها تمرکز دارند.

سئوی خارج از صفحه چیست؟
سئوی خارج از صفحه چیست؟

فاکتورهای رتبه‌بندی سئو خارج از صفحه چیست؟

فاکتورهای رتبه‌بندی برای سئوی خارج از صفحه عموماً بر ویژگی‌های یک بک‌لینک تمرکز می‌کنند، از جمله موارد زیر:1- تعداد دامنه‌های لینک دهنده .2- کیفیت لینک دامنه‌ها.3- تازگی ارتباط لینک. 4-لینک متن لنگر. عوامل اضافی می‌تواند شامل موارد زیر باشد: 1-نام تجاری، هم مرتبط و هم بدون لینک 2-وبلاگ‌نویسی مهمان 3-اشتراک‌گذاری رسانه‌های اجتماعی.

در بیشتر موارد، چک لیست سئوی خارجی بر نحوه کسب بک‌لینک تمرکز می‌کنند، زیرا بک‌لینک‌ها بیشترین تأثیر را بر توانایی وب‌سایت شما برای رتبه‌بندی خوب در نتایج جستجو دارند. بااین‌حال، این بدان معنا نیست که اشتراک‌گذاری‌های رسانه‌های اجتماعی، پست‌های وبلاگ مهمان و اشاره‌های آنلاین ارزشمند نیستند.

چرا سئوی خارج از صفحه مهم است؟

سئوی خارج از صفحه مهم است زیرا به کسب‌وکار شما کمک می‌کند:1- رتبه بالاتر در نتایج جستجوی مرتبط.2- به یک چهره معتبر در صنعت خود تبدیل شوید. 3- ایجاد آگاهی از برند از یک استراتژی جامع SEO پشتیبانی کنید.4 – ایجاد ترافیک وب‌سایت. 5- جذب سرنخ. 6- بستن فروش.

اگر به دنبال رشد کسب‌وکار خود و همچنین استفاده از سئو هستید، باید  بهینه‌سازی چک لیست سئوی خارجی را در برنامه سئوی خود قرار دهید. بدون سئوی خارج از سایت، برای دستیابی به نوع رتبه‌بندی، تعداد ترافیک و درآمد موردنظر خود با مشکل مواجه خواهید شد. به همین دلیل سئوی خارج از صفحه اهمیت دارد. سئوی خارج از صفحه شما چقدر خوب است؟ صرف‌نظر از تجربه شما (وب‌سایت شما) با سئوی خارج از صفحه، تعیین معیار وضعیت فعلی شما ضروری است. آیا برای مثال پروفایل لینک قوی دارید و چگونه با رقبای برتر خود مقایسه می‌شود؟ اگر برای درک نتایج خود یا بهبود امتیاز خود به کمک نیاز دارید، WebFX خدمات سئوی خارج از صفحه را ارائه می‌دهد که می‌تواند به شما در پیاده‌سازی چک‌لیست بهینه‌سازی خارج از صفحه فوق کمک کند و به نوع نتایجی که می‌خواهید برسید.

چک لیست سئوی خارجی
چک لیست سئوی خارجی

 

منابع

https://www.webfx.com/blog/seo/technical-seo-checklist/

https://backlinko.com/seo-checklist#technicalseo

https://www.semrush.com/blog/seo-checklist/#header19

 

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)