فهرست محتویات پنهان
5/5 - (1 امتیاز)

سئو مخفف کلمه بهینه سازی برای موتور جستجو یا همان search engine optimization است. در واقع فرآیند بهینه سازی به محتوای شما کمک می‌کند که بهتر و سریع در توسط موتورهای جستجو مخصوص گوگل دیده شود. در این مقاله ما قصد داریم تا فرایند آماده سازی محتوای وب‌سایت شما را برای بهینه شدن آموزش دهیم. تا پایان همراه ما باشید.

سئو چیست؟ آموزش سئو و بهینه سازی موتور جستجو یک بار برای همیشه از نیل پاتل
سئو چیست؟ آموزش سئو و بهینه سازی موتور جستجو یک بار برای همیشه از نیل پاتل

سئو چیست؟

جواب سؤال سئو چیست خیلی ساده و در عین حال خیلی تخصصی است. شما باید محتوای ایجاد شده در سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید؛ یعنی اینکه بر اساس قوانین و استانداردهای موتورهای جستجو محتوای خود را تغییر داده و آن را بهینه سازی کنید. هدف از این کار این است که موتورهای جستجو مانند گوگل وقتی بخشی از محتویات شما را مشاهده می‌کنند بتوانند خیلی سریع به کلمات کلیدی و هدف اصلی محتوای شما دسترسی پیدا کند.

برای بهتر روشن شدن موضوع یک مثال برای شما می‌زنیم. برای مثال کاربر که در گوگل عبارت لازانیا سبزیجات را جستجو می‌کند. در واقع بر اساس کلمه کلیدی گوگل تشخیص می‌دهد که هدف کاربر پیدا کردن دستورالعمل تهیه لازانیای سبزیجات است. حال اگر شما در سایت خود مقاله‌ای در خصوص لازانیای سبزیجات نوشته باشید و در آن دستورالعمل تهیه آن را نیز قرار داده باشید گوگل محتوای شما را در نتایج جستجو به کاربر نشان خواهد داد

البته نکته مهم این است که سایت‌ها بر اساس اعتباری که نزد گوگل دارند رتبه بندی می‌شوند؛ یعنی هرچه یک سایت نزد گوگل اعتبار بیشتری داشته باشد رتبه بالاتر و بهتری خواهد داشت. هدف سئو نیز همین است. سئو به سایت شما کمک می‌کند که محتوای خود را بر اساس استانداردهای گوگل بهینه سازی کنید تا اعتبار بالاتری به دست بیاورید و در نتیجه در رتبه‌های برتر نتایج گوگل نشان داده خواهید شد.

هدف نهایی این مقاله این است که به شما کمک کند تا نکته‌ها و قوانین موتورهای جستجو را به خوبی یاد گرفته و بر اساس آن‌ها اقدام به تولید محتوا نمایید تا بتوانید خیلی سریع اعتبار مناسبی را در گوگل به دست بیاورید. با استفاده از قوانین بهینه سازی موتور جستجو شما خیلی سریع می‌توانید رتبه خود را در گوگل افزایش داده و کاربران بیشتری را به سمت سایت خود هدایت کنید.

عناصر اصلی سئو: سئوی داخلی و سئوی خارجی

وقتی به صورت اصولی صحبت از سئو می‌شود دو روش برای انجام آن وجود دارد. سئوی داخلی و سئوی خارجی

 • سئوی داخلی:

سئوی داخلی در خصوص ایجاد محتوا برای بهبود رتبه سایت شما است. این امر به معنی قرار دادن کلمات کلیدی در صفحات و محتوای سایت شما است. همچنین به معنی نوشتن مرتب محتوا باکیفیت بالا، اطمینان از قرار دادن متاها و برچسب‌ها و همچنین تولید عناوین حرفه‌ای با استفاده از کلمات کلیدی اصلی است.

سئوی داخلی:
سئوی داخلی:

سئوی خارجی به معنی بهینه سازی محتوا در سایت‌های دیگر است. این بهینه سازی شامل موارد گوناگون می‌شود: مانند کسب بک لینک از سایت‌های دیگر. این بخش از سئوی شامل ایجاد لینک‌ها و ایجاد محتوایی است که افراد می‌خواهند برای دیگران به اشتراک بگذارند. سئوی خارجی نسبت به سئوی داخلی نیاز به سرمایه و کار بیشتری دارد و به شدت برای بهبود سئوی سایت ضروری است.

همان طور که گفتم سئو فنی چارچوب محکمی است که موارد دیگر سئو روی آن بنا می‌شوند. به زبان ساده می‌توانم بگویم سئو تکنیکال یعنی بهینه‌سازی کدهای سایت. به همین دلیل است که داشتن مقداری دانش در زمینه طراحی وبسایت برای یادگیری کامل سئو و آشنایی با سئو برای طراحی سایت لازم است. ادامه مقاله را به عنوان چک لیست سئو فنی در نظر بگیرید.

قبل از این که پروژه سئو برای یک سایت شروع شود، باید اساس و بنیان آن را محکم بنا کنیم. سئو فنی یا سئو تکنیکال همین چارچوب محکم را ایجاد می‌کند. بدون این که بدانیم سئو فنی چیست دانش‌مان در این زمینه ناتمام خواهد بود.

banner-seo

 استفاده از استراتژی های سئو: سئوی کلاه سفید در مقابل سئوی کلاه‌سیاه

شما برای اینکه به موفقیت برسید باید یک برنامه مناسب و طولانی مدت داشته باشید. با این حال خیلی از افراد از این قانون پیروی نمی‌کنند و به دنبال کسب نتایج مدنظر در کوتاه‌ترین مدت هستند.

 • سئوی کلاه‌سیاه:

سئوی کلاه‌سیاه به استفاده از روش‌های سریع برای به دست آوردن نتایج در کوتاه‌ترین زمان می پردازد. افرادی که از این روش استفاده می کنند تمایل دارند به صورت زیرکانه و با استفاده از کلمات کلیدی و قرار دادن لینک در سایت‌های دیگر خیلی سریع رتبه سایت خود را افزایش دهند. این کار می تواند برای کوتاه مدت مناسب باشد و حتی بازدید کننده ها را وارد سایت شما کند. اما در طولانی مدت باعث می‌شود که سایت شما خیلی سریع در لیست سیاه گوگل قرار گرفته و جریمه هایی برای سایت شما لحاظ خواهد شد. در صورتی که گوگل تشخیص دهد که سایت شما از روش‌های غیر قانونی برای بهبود سئو استفاده کرده رتبه سایت شما را از نتایج حذف کرده و شما را مجازات می‌کند.

سئوی کلاه‌سیاه
سئوی کلاه‌سیاه
 • سئوی کلاه سفید

در سئوی کلاه سفید شما باید بر اساس قوانین و استانداردهای گوگل محتوای خود را ایجاد کرده و آن را بهینه سازی نمایید. با این کار موتور جستجوی گوگل خیلی راحت و خیلی سریع محتوای شما را ایندکس کرده و آن را در نتایج رتبه بندی نمایش می دهد. استفاده از سئوی کلاه سفید یکی از راهکارهای اصلی در یک تجارت آنلاین است.

مواردی که در سئوی کلاه‌سیاه از آن‌ها استفاده می‌شود:

 • محتوای تکراری:

گاهی اوقات افراد سعی می‌کند که با استفاده از یک کلمه کلیدی محتوایی را در سایت خود قرار دهند. آن‌ها با تکرار کلمه کلیدی در محتوا و همچنین تکرار محتوا در بخش های مختلف سایت، قصد دارند تا کلمه کلیدی را در سایت خود بارها و بارها تکرار کنند. این کار از نظر گوگل مناسب نیست و اگر گوگل آن را تشخیص دهد خیلی سریع سایت را مجازات می‌کند.

 • استفاده از متن های نامرئی:

یکی از روش‌هایی که در قدیم به شدت از آن استفاده می شد این بود که شما در انتهای محتوای خود کلمات کلیدی را به صورت تکراری و پشت سر هم قرار داده و سپس رنگ آنها را به رنگ پس زمینه تغییر دهید. با این کار موتورهای جستجو کلمات کلیدی شما را مشاهده می کردند اما کاربران این کلمات را نمی دیدند. در صورتی که از این استراتژی استفاده کنید گوگل خیلی سریع سایت شما را شناسایی کرده و در لیست سیاه قرار می‌دهد. این امر در مورد محتوایی که حتی کلمه کلیدی به موضوع آن‌ها ارتباطی ندارد هم صدق می‌کند.

 • مخفی کاری و تغییر مسیر

وقتی نوبت به انتخاب مسیر ها (در یک دوراهی) می رسد همیشه یک راه درست و یک راه غلط وجود دارد. در دنیای سئو راه غلط این است که شما چندین دامنه را با کلمات کلیدی پر کنید به نحوی که کاربران با جستجوی آن‌ها به این دامنه ها وارد شوند. سپس شما بدون اجازه و اطلاع، کاربران وارد شده به این دامنه را به یک سایت اصلی دیگر ریدایرکت کنید.

 • استفاده از لینک‌های ضعیف

قرار دادن لینک سایت شما در هر سایتی به منزله بک لینک گرفتن و بهبود سئو نیست. همچنین استفاده از پکیج هایی که در عرض 24 ساعت برای شما چندین هزار بک لینک ایجاد می کنند هم درست نیست. شما باید لینک‌های خارجی خود را بر اساس استفاده از محتواهای مناسب و بر اساس مکانیزم های درست به دست بیاورید. قرار دادن لینک سایت شما در سایت‌های ضعیف که حتی پایین تر از سایت شما هستند نه تنها سئوی سایت شما را بهبود می بخشد بلکه آن را بدتر هم می‌کند.

گوگل بر اساس این موارد سایت‌هایی را که از این روش ها استفاده می کنند را مجازات می کند. در ادامه این مقاله هرچه که می بینید و می خوانید بر اساس روش‌های سئوی کلاه سفید است. البته گاهی ممکن است اصطلاح کلاه خاکستری را بشنوید. این به این معناست که روش‌های زیادی از این سئو شامل کلاه سفید ها است ولی با این حال روش ها کاملا بی خطر و استاندارد نیست و امکان مجازات وجود دارد. بهتر است به سراغ این روش ها نروید. در سئوی کلاه خاکستری شما کسی را فریب نمی دهید با این حال تلاش می کنید که با استفاده از روش‌های استاندارد و غیر استاندارد برای خود بازدید و کاربر کسب کنید.

در دنیای سئو مهم نیست که شما چه کاری می کنید. در واقع مهم این است که چگونه کار خود را انجام می دهید؛ یعنی اصلا برای موتورهای جستجو اهمیت ندارد که شما در مورد چه موضوعاتی محتوا تولید می‌کند. مسئله اصلی برای آن‌ها این است که چگونه محتوای خود را تولید و منتشر می کنید.

استفاده از لینک‌های ضعیف
استفاده از لینک‌های ضعیف

اصول بازاریابی سئو:

حال که به صورت مختصر با سئو آشنا شده اید زمان آن فرا رسیده است که به نحوه انجام بازاریابی سئو را یاد بگیرید. در خصوص سئو باید یک مسئله مهم را درک کنید. سئوی فرایندی نیست که شما امروز انجام دهید و نتیجه آن را فردا مشاهده کنید. بلکه بهینه سازی موتور جستجو کاری است که باید به صورت مداوم انجام شده و نتایج آن در طولانی مدت نشان داده خواهد شد.

 تولید محتوا

شاید شما این جمله را شنیده اید که” محتوا پادشاه است”. بیل گیتس برای اولین بار در سال 1996 از این جمله استفاده کرد، اما چرا؟

جواب سؤال خیلی ساده است. وقتی کاربر کلمه و عباراتی را در گوگل جستجو می‌کند به دنبال بهترین جواب است و گوگل هم بر اساس همین رویکرد کاربر استاندارد ها و قوانینی را ایجاد کرده تا با استفاده از آن‌ها بهترین محتوای تولید شده را به کاربر نشان دهد.

در واقع وقتی عبارتی را در گوگل جستجو می کنید، ربات های گوگل تمام تلاش خود را می کنند که بهترین محتوا را در خصوص عبارت جستجو شده پیدا کرده و به کاربر نمایش دهند. در نتیجه شما از میان تعداد زیادی محتوا فقط بهترین ها را مشاهده می‌کند که می توانند به خوبی به شما کمک کرده و جواب سؤال شما را بدهند.

محتوا نمایش داده شده در نتایج گوگل به این معنی هستند که در آن‌ها استاندارد ها ی سئو به بهترین شکل ممکن پیاده سازی شده و آن ها از لحاظ سئو و محتوا و مفهوم یک محتوای کامل هستند.

در نگاه اول این کار خیلی سنگین به نظر می رسد. در حقیقت هم همین صورت است. سئو باعث بهبود رتبه سایت شما در بین میلیون ها سایت دیگر می‌شود. برای موفقیت و قرار گرفتن در بالاترین رتبه شما باید ماه ها و سال ها تلاش کنید. همانند بازاریابی در دنیای بیرون که شما باید با صد ها و هزاران رقیب به صورت مستقیم مبارزه کنید تا محصولات خود را به فروش برسانید. اگر محتوایی که تولید می کنید بی کیفیت باشد استفاده از استاندارد های سئو در آن بی فایده  سودی برای شما نخواهد داشت.

banner-seo

عناصر موجود در یک محتوا

برای تولید محتوا شاید 1 میلیون عنصر را به توان نام برد اما مهمترین آن‌ها شامل موارد زیر می شوند:

 • کیفیت محتوا

محتوای باکیفیت خیل سخت نیست. شما باید محتوایی تولید کنید که بر اساس کلمه کلیدی استفاده شده بتواند مشکل کسی را حل کند. امروزه محتواهای زیادی در وبلاگ ها و وب سایت‌ها تولید می شوند. با این حال محتواهای کمی هستند که بتوانند مشکلات کاربران را به صورت کامل برطرف کنند. این کار باعث می‌شود که گوگل ارزش بالایی به محتوای شما بدهد. تولید یک محتوای باکیفیت کار آسانی نیست اما خبر خوب این است که شما همیشه نیاز نیست محتوای باکیفیت خود را از ابتدا تولید کنید. شما می‌توانید هسته اصلی محتوای خود را تولید کرده و آن را منتشر کنید. سپس در آینده بخش دیگری را به محتویات خود به صورت بروزرسانی اضافه کنید.

عناصر موجود در یک محتوا
عناصر موجود در یک محتوا
 • هدف و قصد تولید محتوا

گوگل تاکید زیادی روی قصد محتوا دارد. در واقع وقتی کاربر چیزی را در گوگل جستجو می‌کند گوگل تصمیم می گیرد که یکی از حالت های زیر ایجاد شود :

 • آیا کاربر سعی می‌کند چیزی را بداند؟
 • آیا کاربر سعی دارد چیزی را بخرد؟
 • آیا آن‌ها به دنبال یک فروشگاه هستند؟

در واقع شما به عنوان یک تولید کننده محتوا باید درک کنید کاربر دنبال چه چیزی است. اگر شما محتوایی در خصوص “فروش بهترین میله های ماهیگیری در یخ” مطلبی تولید می‌کند و در آن از کلمه کلیدی “ماهی خاویار” استفاده میکنید، در نظر گوگل این نوع تولید محتوای منطقی نیست. چرا؟ چون افرادی که دنبال “خرید میله های ماهیگیری در یخ” هستند به دنبال “ماهیگیری خاویار” نیستند. در نتیجه گوگل این محتوا را بی ارزش تلقی می‌کند.

 • تازه بودن محتوا

گوگل به صورت مدام در حال بررسی محتواهای جدید است. در واقع هرچه محتوا جدیدتر باشد و عناصر بالا را در خود داشته باشد از نظر گوگل با ارزش تر است. البته راه های زیادی است برای اینکه محتواهایی که قبلا منتشر کرده اید را نیز بروز رسانی کنید، تا از نظر گوگل محتواهای قدیمی شما نیز بروز شده باشند.

برای اینکه همواره سایت خود را بروز نگه دارید می‌توانید محتواهای قدیمی خود را بروز رسانی کنید. رفع لینک‌های خراب، استفاده از آمار و داده های جدید، استفاده از روش‌های جدید، استفاده از عکس های جدید و غیره می تواند به گوگل نشان دهد که شما به بروزرسانی محتواهای قدیمی خود اهمیت می دهید. همین کار باعث می‌شود که ارزش سایت و محتوای شما در گوگل افزایش پیدا کند.

چهار نکته مهم برای ایجاد یک محتوای باکیفیت
چهار نکته مهم برای ایجاد یک محتوای باکیفیت

چهار نکته مهم برای ایجاد یک محتوای باکیفیت:

گوگل به محتوا های باکیفیت سئو شده اهمیت زیادی میدهد. برای اینکه بتوانید یک محتوای باکیفیت را تولید کنید می‌توانید از چهار نکته زیر استفاده کنید:

 • درک کاربر: شما باید خودتان را جای کاربر بگذارید. کاربر وقتی وارد سایت و صفحه شما می‌شود می خواهد چه کاری انجام دهد؟
 • ایجاد یک نماد برای مشتری: شما باید بدانید که مشتری و کاربر سایت شما چه افرادی بوده و به دنبال چه چیزی هستند. آن‌ها چه مواردی را دوست دارند و چه مواردی را دوست ندارند؟ بر اساس علایق آن‌ها محتوا تولید کنید.
 • تجزیه و تحلیل متن ها: کاربران محدوده بسیارکوتاهی برای متمرکز شدن دارند. در واقع دیگر نوشتن متن های طولانی برای کاربران مفید نیست. شما باید متن ها را با استفاده از تیتر های مختلف کوتاه کنید تا کاربران بتوانند به آن چیزی که می‌خواهند سریع دست پیدا کنند.
 • محتوای عملی تولید کنید: هیچ چیز بدتر از این نیست که شما یک قطعه از محتوا را تولید کرده و در سایت قرار دهید و آن برای انجام کاری کامل نباشد. کاربر دوست دارد وقتی محتوایی را می خواهد آن محتوا کامل باشد. شما باید کاری کنید که وقتی کاربر به پایان محتوای شما رسید دیگر سوالی در ذهنش ایجاد نشده باشد.

تحقیق و انتخاب کلید واژه:

انتخاب کلید واژه یکی از موارد مهم در تولید محتوا است. با انتخاب کلید واژه شما حتی می‌توانید استراتژی و تاکتیک های تولید محتوای خود را نیز مشخص کنید. به همین دلیل کلمات کلیدی در سئو از اهمیت بالایی برخوردار هستند. برای تولید و ایجاد محتواهای مناسب شما باید محتوایی با کلید واژه مرتبط ایجاد کرده و آن را برای گوگل سئو کنید. گوگل بر اساس کلید واژه هایی که کاربران در اینترنت جستجو می‌کند محتواها را مشخص کرده و بر اساس نوع محتوای تولید شده برای آن کلید واژه آن ها را رتبه بندی می‌کند. پس هرچه کلید واژه انتخاب شده مشابه کلید واژه های جستجو شده توسط کاربران بوده و به انها نزدیک تر باشد، محتوای تولید شده شما استاندارد تر خواهد بود . در نتیجه احتمال اینکه در رتبه‌های بالای نتایج جستجو قرار گیرد زیاد است.

تحقیق و انتخاب کلید واژه
تحقیق و انتخاب کلید واژه

موارد مهم در انتخاب کلمه کلیدی:

انتخاب کلمه کلیدی از اهمیت بالایی برخوردار است. برای انتخاب کلمه کلیدی شما باید به صورت مفصل تحقیق انجام دهید و هر کلمه ای را به عنوان کلمه کلیدی خود انتخاب نکنید. در واقع شما برای انتخاب کلمه کلید باید مواردی همچون رقابت پذیری و استفاده توسط کاربر را در نظر بگیرید. در اینجا برخی از موارد مهم در انتخاب کلمه کلید را به شما معرفی می کنیم:

 • کلمه کلیدی مناسب محتوای شما

فرض کنید که شما خدمات مشاوره را انجام می دهید. درآمد شما برای انجام امور مشاوره در سال چیزی حدود 10 هزار دلار است و این یعنی اینکه در ماه چیزی کمتر از هزار دلار دریافت می‌کنید. شاید در نگاه اول کمی این مبلغ برای کاربر بالا باشد اما اگر از این عبارت ” راهنمای رایگان برای رشد مشاغل گروه 1 ” استفاده کنید فکر می کنید تعداد مشتری های شما تا چه میزان افزایش پیدا خواهد کرد؟

در سایت می‌توانید به راحتی از این عبارت استفاده کنید. با این کار مشتریان و کاربران سایت شما در هنگام ورود کارت اعتباری خود را از جیب خارج نمی‌کنند. بلکه از خدمات رایگان استفاده خواهند کرد. همین کلمه کلیدی می تواند ماهانه تعداد زیادی کاربر را وارد سایت شما کند. با این حال ممکن است این کلمه کلیدی خیلی برای شما از لحاظ کسب درآمد مناسب نباشد چرا که شما باید مشخص کنید چه مشاغلی در گروه 1 قرار می گیرند. پس فکر میکنید که باید کلمه کلیدی بهتری استفاده کنید. حتی اگر این تغییر کلمه کلیدی باعث شود که 990 نفر از بازدید های شما کاسته شود؟ مورد بعدی به شما کمک می‌کند که بیشتر برای انتخاب کلمات کلیدی دقت کنید!

 • تجزیه کلمات کلیدی و رقابت پذیری آن‌ها

کلمه کلیدی را که برای تولید محتوای سئوی شده انتخاب می کنید را باید از لحاظ رقابت پذیری بررسی کنید. به عنوان مثال شما شاید به دنبال استفاده از یک تک کلمه به عنوان کلمه کلیدی برای سئوی سایت خود باشید و برای آن اقدام به تولید محتوا کنید. اما نکته ای که از آن غافل شده اید  رقابت پذیر بودن آن کلمه است. در واقع قبل از شما هم نفراتی بوده اند که روی آن کلمه کار کرده اند و حالا تعداد زیادی کاربر دارند که روزانه از سایت آن‌ها بازدید می‌کند. به عنوان مثال کلمه “بازاریابی محتوا” را بررسی کنید. تعداد سایت‌هایی که در این زمینه از چندین سال قبل کار کرده اند بسیار زیاد است.

تجزیه کلمات کلیدی و رقابت پذیری آن‌ها
تجزیه کلمات کلیدی و رقابت پذیری آن‌ها

نکته جالب این است که ماهانه چیزی حدود 35 هزار جستجو برای این کلمه انجام می‌شود. شاید در نگاه اول از نظر شما این مقدار جستجو خوب باشد اما همه افراد به چند لینک صفحه اول مراجعه می‌کنند. در نتیجه سایت‌های رتبه بندی شده در پایین همان صفحه اول هم تعداد کمی بازدید خواهند داشت. در نتیجه اگر سایت شما بخواهد در این زمینه تازه شروع به تولید محتوا کند شاید سالها طول بکشد که در رتبه بندی گوگل نشان داده شود.

دلیل این امر رقابت شدیدی است که در خصوص این کلمه کلیدی وجود دارد. سایت‌هایی که بر اساس نتایج گوگل در صدر صفحه اول نشان داده می‌شوند سال ها برای تولید محتوای استاندارد زحمت کشیده اند. برند و شهرت آن‌ها خیلی بیشتر از شما است و اطلاعات باکیفیتی را ارائه داده اند. پس آن‌ها بعد از سال ها لایق آن جایگاه هستند چراکه توانسته اند به خوبی اعتماد گوگل را جلب کنند. در نتیجه رقابت با آن‌ها بسیار طولانی و سخت است.

 • هدف کاربر از جستجوی کلمه کلیدی

گوگل بارها و بارها اعلام کرده است که مهمترین نکته در جستجو، هدف کاربر است. در واقع بیشتر افراد روی کلمه کلیدی تمرکز می کنند بدون اینکه قصد کاربر را بدانند. این چیزی نیست که گوگل روی آن تاکید می‌کند. گوگل همواره به این نکته تاکید می کنند که به جای اینکه به کلمه کلید تایپ شده دقت کند به آنچه که در ذهن کاربر و قصد آن است نگاه می‌کند. این همان چیزی است که با عنوان “هدف جستجو” در سئو از آن یاد می‌شود.

با یک مثال این مورد را توضیح می دهیم:

فرض کنید که شما صاحب یک کسب و کار هستید و سایت داری که در آن شرکت هایی را به عنوان لیست شرکت ها و فرصت های شغلی اضافه می کنید. در واقع شما در صفحات سایت خود شغل ها را بر اساس شرکتها رتبه بندی می کنید. د افراد به سایت شما مراجعه کرده و از طریق سایت شما در شرکت های مختلف کار پیدا می کنند. شما در قبال پیدا کردن این شغل ها از کاربران خود وجهی دریافت می کنید. حال باید ببینید که یک کلمه کلیدی مانند “مشاغل مهندسی” چه مقدار ورودی دارد؟

هدف کاربر از جستجوی کلمه کلیدی
هدف کاربر از جستجوی کلمه کلیدی

اگر این کلمه را در اینترنت جستجو کنید میبینید که تنوع سایت‌ها بسیار بالا است و حتی برخی از کلمه ها به مهندسی مکانیک و برخی دیگر به مهندسی برق اشاره می کنند. در نتیجه در این کلمه کلیدی “هدف جستجو” خیلی پراکنده است. در اینجا گوگل نمی تواند مشخص کند که بر اساس این کلمه کلیدی کاربر به دنبال چه چیزی است. آیا اصلا به دنبال کار است و یا به شغل مهندسی علاقه مند است.

گوگل گاهی اوقات برای اینکه بهتر قصد کاربر را درک کنید در کادر جستجو به کاربر کلماتی را پیشنهاد می‌کند. این کلمات پیشنهادی توسط گوگل، دقیقا کاربر را به سایت‌های مقصد هدایت می‌کند.

banner-seo

4 نکته برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب:

در اینجا نکات مهمی را که باید در انتخاب کلمه کلیدی به آن‌ها دقت کنید را اعلام می کنیم. این نکات عبارتند از:

 • استفاده از ابزارهای کمکی برای شناسایی کلمه کلیدی: بدون استفاده از ابزارهای آنلاین برای شناسایی کلمه های کلیدی، شما ممکن است دچار خطا شده و هزینه و زمان خود را تلف کنید. برای این کار بهتر است از سایت‌هایی مانند Ubersuggest و Ahrefs استفاده کنید.
 • بررسی معانی کلمه کلیدی: شما ممکن است یک کلمه کلید را 15 بار در گوگل وارد کنید با این حال نتایج جستجو تغییر نمی‌کند. حتی ممکن است از کلمات دیگری نیز استفاده کنید و نتایج همان کلمه قبلی باشد. پس در هنگام استفاده از کلمه کلیدی به معانی و کلمات مشابه آن دقت کنید. گوگل به معنی کلمه خیلی اهمیت نمی‌دهد و فقط به این فکر می‌کند که هدف کاربر از جست وجوی این کلمه چیست.
 • استفاده از کلمات پیشنهاد شده توسط گوگل: شما می‌توانید از کلمات پیشنهادی گوگل برای تولید محتوا و سئو سازی استفاده کنید. این کلمات دقیقا بر اساس نیاز کاربر قرار داده می شوند. در نتیجه اگر کاربر چیزی را برای خرید جستجو کند به سایت‌هایی که برای فروش ایجاد شده اند هدایت می‌شود.
 • برسی رقبا: یکی از بهترین روش ها برای به دست آوردن کلمات کلیدی مناسب برای سئو سازی محتوا، بررسی رقبا است. شما می‌توانید ببینید رقبای شما در چه کلمه کلیدی دارای رتبه اول هستند و از این کلمه ها برای بالا بردن رتبه سایت خود استفاده کنید. شما می‌توانید از ابزارهای معرفی شدهدر بالا برای بررسی رقبای خود استفاده کنید.

کد های HTML و تاثیر آن در سئو

کد های HTML بخش مهمی از فرایند سئو در سایت‌ها را تشکیل میدهند. استفاده از برچسب ها، عنوان‌ها و توضیحات سئو با استفاده از کدهای HTML امکان پذیر است. شاید در نگاه اول استفاده از کدهای HTML برای برخی از افراد ترسناک باشد، اما در حقیقت این چنین نیست. شما نیازی به استاد بودن در HTML ندارید. فرایندهای انتخاب برچسب ها و توضیحات متا برای بهبود سئوی محتوا بسیار ساده است. شما به راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

کد های HTML و تاثیر آن در سئو
کد های HTML و تاثیر آن در سئو

 بررسی عناصر تاثیر گذار HTML در بهبود سئو

 • عنوان برچسب ها:

عنوان و تگ ها دو بخش متفاوت از هم هستند. برخی از افراد این دو عنوان را یکی فرض می کنند در حالی که این درست نیست. عنوان در واقع همان نوشته ای است که در بالای محتوای شما ظاهر می‌شود. وقتی شما در اینترنت چیزی را جستجو می کنید و نوشته قرار داده شده در کادر سیاه رنگ زیر نمایش داده می‌شود از آن به عنوان تگ عنوان یاد می‌شود.

عنوان برچسب ها
عنوان برچسب ها

نکته مهمی که در سئو باید لحاظ شود این است که کلمه کلیدی باید حتما در این عنوان قرار گیرد، بهتر است که در ابتدای آن باشد. این عنوان می تواند حتی جذاب و فریبنده هم باشد تا کاربر وسوسه شده و روی آن کلیک کند.

 • توضیحات متا:

توضیحات متا در سئو اهمیت بالایی دارد. این توضیحات در واقع همان توضیحاتی است که در زیر تگ عنوان‌ها در نتایج جستجو ها نشان داده می‌شود. در این توضیحات مشخص می‌شود که محتوای سایت در مورد چه چیزی است.

توضیحات متا
توضیحات متا

معمولا توضیحات متا در حدود 160 کلمه است و شما می‌توانید در آن آدرس و شماره تماس و خیلی چیز های دیگر قرار دهید.

 • استفاده از Schema

یکی از موارد مهم که در سال های اخیر بسیار مورد توجه موتورهای جستجو قرار گرفته Schema است. اسکیما با استفاده از برچسب های خاص موتورهای جستجو را راهنمایی می‌کند که محتوای اصلی در مورد چه چیزی است. به همین دلیل نتایج موتورهای جستجو بهینه تر خواهد بود. استفاده از Schema باعث می‌شود که محتوای شما بهتر به موتورهای جستجو معرفی شده و در نتیجه در رتبه‌های بالاتر و بهتر قرار گیرد.

 • استفاده از عنوان‌های فرعی

عنوان اصلی مقاله با نام H1 شناخته می‌شود. با این حال شما می‌توانید در محتوای سئو شده از عناوین دیگر هم استفاده کنید. در حالت استاندارد هر محتوا تنها یک عنوان H1 خواهد داشت و عناوین بعدی باید یکی از عناوین H2 و H3 و یا H4 باشند. البته عناوین H5 و H6هم وجود دارد که زیاد از آن‌ها استفاده نمی‌شود.

 • استفاده از متن جایگزین Alt در تصاویر

یکی از نکات مهم سئو استفاده از متن Alt در تصاویر است و این متن ها به موتورهای جستجو اعلام می‌کند که مفهوم تصویر ها چیست. در واقع ممکن است افراد به دنبال یک عکس و تصویر باشند و این عبارت ها می تواند به موتورهای جستجو اعلام کند که تصاویر قرار داده شده در متن ها برای چه موضوعی هستند. اهمیت تصاویر Alt به شدت بالا است با این حال افراد کمی از آن‌ها به خوبی استفاده می کنند.

 • استفاده از URL مناسب

یکی از نکات مهم در سئو که برای موتورهای جستجو اهمیت دارد استفاده از URL های استاندارد است.

استفاده از URL مناسب
استفاده از URL مناسب

گوگل بر اساس نوع کلمات قرار داده شده در URL ها می تواند بفهمد که محتوا در خصوص چه موضوعی است.

 4 نکته مهم برای بهبود HTML در سئوی سایت

 • استفاده از ابزارهای مفید: به این نکته دقت کنید که استفاده از ابزارها یکی از راهکارهای مهم برای بهبود سئو سایت‌ها است. شما میتوانید به راحتی با استفاده از ابزارهای خاص کد های HTML خود را بررسی کرده و به هر راحتی از تگ ها و متا دیسکریپشن ها استفاده کنید. به عنوان مثال سایت Ahrefs امکانات خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • استفاده از قابلیت Piggyback on the competition: سرقت و کپی کردن در سئو بسیار بد است؛ اما شما می‌توانید رقبای خود را بررسی کرده و از آن ها برای پیشرفت سئوی خود الهام بگیرید. شما می‌توانید تگ ها، عنوان‌ها و حتی دیسکریپشن های رقبا را بررسی کرده و از آن‌ها برای بهبود محتوای خود استفاده کنید.
 • عدم استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا: به این نکته دقت کنید که کلمه کلیدی شما باید در توضیحات متا باشد اما نباید آن را پر از کلمات کلیدی کنید. اینکار شاید بتواند مخاطب را وارد سایت شما کند اما احتمال مجازات شدن توسط گوگل را به شدت افزایش می‌دهد.
 • عنوان اصلی مقاله یا همان H1 را فراموش نکنید. در خصوص عنوان و زیر عنوان‌ها توضیح داده‌ایم، اما اهمیت H1 خیلی بیشتر از بقیه است. شما باید از کلمه کلیدی در عنوان خود استفاده کنید تا کاربر به خوبی با محتوای سئو شده شما آشنا شود.

 معماری سایت

یکی از نکات مهم در سئوی سایت معماری خوب سایت است. اینکار باعث می‌شود که تجربه کاربران از سایت بهبود پیدا کرده و کاربران یک تجربه خوب را در سایت شما به دست بیاورند. معماری سایت شامل موارد زیادی می شود، مواردی مانند زمان بارگذاری سریع، اتصال سریع و ایمن و طراحی سازگار با تلفن همراه تنها بخشی از هزاران مورد از معماری سایت‌ها هستند.

نکته مهم در خصوص معماری سایت این است که شما باید قبل از خرید دامنه معماری سایت خود را ترسیم کنید. این معماری باعث می‌شود که کاربر به خوبی در سایت شما گشت گذار کرده و از صفحات مختلف سایت شما بازدید کند. معماری سایت می تواند با فرایند بهینه سازی موتور جستجو نیز هماهنگ شده و بهترین کارایی را در اختیار کاربر رار دهد.

 معماری سایت
معماری سایت

عناصر مهم در معماری سایت برای بهبود سئو

 • خزیدن آسان یا همان Easy to Crawl برای ربات های موتور جستجو

کلمه خزیدن به این معناست که ربات های گوگل و دیگر موتورهای جستجو به راحتی در بین صفحات و لینک‌های سایت شما حرکت کنند. ربات ها با این کار به خوبی کلمات کلیدی سایت شما را شناسایی کرده و مشکلات موجود در صفحات را بررسی می‌کند. این ربات ها نتایج خود را برای گوگل ارسال می کنند. با توجه به این نتایج، گوگل صفحات سایت شما را رتبه بندی می‌کند.

بر اساس مقدار امتیازی که صفحات سایت شما دارند، رتبه اصلی سایت شما تعیین می‌شود. هرچه پیوند بین صفحات شما قویت تر و بهتر باشد، ربات ها راحت تر حرکت می کنند. یکی از موارد مهم که باعث خندیدن آسان تر می‌شود استفاده از نقشه سایت است. نقشه سایت یک فایل با پسوند XML است که تمامی آدرس های سایت را شامل می‌شود. شما میتوانید به راحتی نقشه سایت خود را در گوگل اضافه کنید تا ربات های گوگل به راحتی در بین صفحات شما حرکت کنند.

 • محتوای تکراری

در خصوص محتوای تکراری در سایت‌ها افسانه ها وداستان های زیادی گفته شده اما در حقیقت این چنین نیست. برخی از افراد فکر می‌کنند که تمام محتوای سایت‌ها باید اورجینال باشد اما در حقیقت این چنین نیست. شما میتوانید برخی از محتواها را در صفحات دیگر قرار دهید.

با این کار سئوی سایت شما آسیب نمی بیند اما استفاده بی رویه از اینکار باعث می‌شود که کاربران نسبت به سایت شما بدبین شوند. همچنین محتواهای شما نباید حالت هرزنامه به خود بگیرند.

این نکته را باید پذیرفت که محتوای تکراری زیادی در اینترنت وجود دارد. اگر می خواهید محتوای تکراری را در سایت خود قرار دهید باید به این نکته توجه کنید که گوگل می تواند آن را شناسایی کند پس بهتر است که مقداری آن را تغییر دهید، یا یک مقدمه برای آن ایجاد کنید.

 • سازگاری با موبایل:

یکی از موارد مهمی که در سئو باید به آن پرداخت، بهینه سازی سایت برای گوشی های تلفن همراه است. با این کار متن ، محتوای تصویری، ساختار و قالب سایت برای گوشی های تلفن همراه سازگار شده و به درستی گوشی ها نمایش داده می شوند.

سازگاری با موبایل
سازگاری با موبایل

شما می‌توانید در ابزار” گوگل سرچ کنسول” سایت خود را از نظر بهینه نبودن برای موبایل بررسی کرده و خطاهای موجود را برطرف سازید.

 • سرعت بارگذاری صفحه

گوگل تاکید زیاد روی سرعت وب‌سایت‌ها دارد. اگر سایت شما خیلی کند بارگزاری شود توسط گوگل امتیاز منفی دریافت می‌کند. شما باید عناصری را که در صفحه باعث کند شدن سایت شما می‌شود را بهینه سازی کنید. گوگل سرچ کنسول به خوبی سرعت سایت شما را بررسی می‌کند و شما می‌توانید از این ابزار برای بررسی سایت خود استفاده کنید. در کنار این موارد بخش جدیدی به گوگل اضافه شده است به نام “گوگل لایت هاوس” که می تواند به صورت تخصصی سایت شما را از لحاظ سرعت بارگذاری بررسی کند.

 • استفاده از HTTPS و SSL برای بهبود سئوی سایت

امنیت و ایمنی از عوامل مهمی برای سایت شما هستند. اگر گوگل در بررسی سایت شما متوجه شود که سایت شما امنیت و ایمنی خوبی ندارد به شما و حتی به کاربرانی که میخواهند وارد سایت شما شوند اخطار می‌دهد. استفاده از HTTPS و SSL باعث می‌شود که ایمنی و امنیت سایت شما بیشتر از قبل شود. استفاده از این قابلیت ها به آسانی امکان پذیر بوده و تاثیر خوبی در سئوی سایت شما می گذارند.

 3 نکته مهم برای بهبود معماری سایت‌ها

 • درک دقیق  Core Web Vitals

مهمترین قطعه پازل در معماری سایت و بهبود سئو درک درست از Core Web Vitals است. اینکه شما مطمئن شوید در سایت خود همه چیز در جای خودش قرار گرفته و همه حرکت ها به درستی انجام می‌شود. شما باید هسته اصلی سایت خود را به خوبی بهینه سازی کنید.

 • استفاده از نقشه سایت

نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک می‌کند که بهتر سایت شما و لینک‌های آن را بررسی کنند. نقشه سایت تاثیر خوبی در رتبه بندی سایت شما می گذارد. استفاده از نقشه سایت در سایت‌های بزرگ باعث می‌شود که همه صفحات به خوبی در موتور جستجو ایندکس شوند.

 • برطرف کردن مشکلات مربوط به canonicalization

در سایت‌ها اغلب می توان محتوای تکراری را به راحتی پیدا کرد. برای حل این مشکل راهکار هایی وجود دارد آمار راهکار جامع و دقیقی هنوز ارائه نشده است. شما می توانید با حذف یک خط از محتوا و یا قرار دادن یک لینک در داخل یک پاراگراف از تکراری شدن آن جلوگیری کنید.

اگر شما چندین کپی از یک صفحه دارید، می‌توانید از برچسب “متعارف” استفاده کنید. این برچسب در پایین صفحه اضافه می‌شود و با استفاده از یک خط کد قابل انجام است. با این کار صفحات تکراری به آدرس صفحه منبع اصلی در سایت شما لینک می شوند. برای این کار می‌توانید از کد زیر استفاده کنید.

برطرف کردن مشکلات مربوط به canonicalization
برطرف کردن مشکلات مربوط به canonicalization

البته برای این کار از افزونه هایی مانند YOAST SEO نیز می‌توانید استفاده کنید. این افزونه ها به صورت استاندارد سئوی سایت شما را بررسی کرده و حتی به صورت پیش فرض می توانند این خصوصیت را در محتوای سایت شما اضافه کنند. همچنین شما می‌توانید به صورت دستی آن را در پایین محتوای خود قرار دهید.

YOAST SEO
YOAST SEO

به عنوان مثال اگر در تصویر بالا از افزونه Quick Page/Post Redirect plugin استفاده کنید می‌توانید به راحتی در زمان خود صرفه جویی کنید. این افزونه یک افزونه مفید است که باعث می‌شود لینک‌های خراب سایت شما به حداقل برسد. با این کار می‌توانید نشانی های قدیمی را به راحتی بروز رسانی کرده و لینک‌های خراب را تصحیح کنید. همچنین می‌توانید برای بررسی لینک‌های خراب از افزونه Broken Link Checker نیز استفاده کنید.

 

شما باید صفحات سایت خود را به خوبی بررسی کنید تا پیغام صفحه 404 را کمتر به کاربر نشان دهید. خطاهای 404 به کار اعلام می‌کند که لینک‌هایی که روی آن کلیک کرده وجود ندارد و یا خطا است. بهتر است این لینک‌ها را به صفحات دیگر که موضوعی مشابه دارند ریدایرکت کنید.

 

بهتر است که ساختار سایت خود را برای htaccess 301 ویرایش و بهینه سازی کنید. اگر از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس استفاده می کنید باید مسیر آن را تغییر دهید. در صورتی که با اینکار اشنایی ندارید می‌توانید از افراد متخصص کمک بگیرید.

banner-seo

 اعتماد سازی:

سازندگان گوگل یک فرمول عالی را برای رتبه بندی سایت‌ها در نتایج جستجو را ایجاد کرده اند. استفاده از قابلیت صفحه بندی و نمایش 10 سایت در هر صفحه، این کار باعث می‌شود که عملا بهترین سایت‌ها در صفحه اول نشان داده شوند. اینکار با عنوان PageRank شناخته می‌شود. اعتماد کاربران به نتایج موتورهای جستجو روز به روز افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه کاربران به سایت‌هایی که در صفحه اول نمایش داده میشوند اعتماد کامل دارند و کمتر به سراغ صفحه دوم نتایج گوگل می روند.

عناصر مهم اعتماد در بهینه سازی سئو سایت‌ها

برای اعتماد سازی شما باید به سه مورد زیر دقت داشته باشید. این موارد می تواند تاثیر بالایی در اعتماد گوگل به محتوای سایت شما داشته باشد:

 • قدرت دامنه یا همان Authority

قدرت دامنه شما در واقع همان میزان اعتبار سایت شما است. در خصوص قدرت دامنه دو دیدگاه وجود دارد:

 • ارجاع از سایت‌های معتبر به سایت شما، به عنوان مثال سایتی مانند کوکاکولا یک سایت معتبر است و قدرت دامنه آن بالا است. حال اگر این سایت به سایت شما ارجاع دهد و یا لینک دهد، مقداری از قدرت دامنه خود را نیز به دامنه سایت شما منتقل می‌کند.
 • اقتدار و قدرت خود سایت: هرچه صفحات سایت شما معتبر تر و بهتر باشند اعتبار و قدرت دامنه شما افزایش پیدا می‌کند.

برای اینکه قدرت دامنه خود را بررسی کنید می‌توانید از ابزار های مختلفی مانند MOZ استفاده کنید. بر اساس این سایت 4 معیار برای اعتبار دامنه ها وجود دارد.

 1. دامنه هایی با بازه 0 تا 20: قرار گرفتن در این بازه دامنه ها کار آسانی است و اگر مقدار کمی سئوی سایت خود را بهبود ببخشید به راحتی در این بازه قرار می گیرید.
 2. قرار گرفتن سایت‌ها در بازه 20 تا 50: در این حالت شما باید زحمت و تلاش مناسبی به خرج دهید تا سایت شما در بین این بازه قرار گیرد. ممکن است دو سال و یا بیشتر طول بکشد تا سایت شما در این بازه قرار گیرد.
 3. قرار گرفتن در بازه 50 تا 60: در این حالت باید زمان و سرمایه خیلی زیاید خرج کنید تا سایت شما در این بازه قرار بیگرد. سالها تلاش، تولید محتوای منظم و بازدید های روزانه کاربران می تواند تاثیر بالایی در این زمینه داشته باشد
 4. قرار گرفتن در بازه 70 تا 90: در این حالت سایت شما یکی از برند های مطرح و معروف در سطح جهانی است که کاربران زیادی دارد. تعداد سایت‌های موجود در این بازی بسیار کم است و برخی شرکت های صنعتی خاص در این بازه قرار دارند.
 • نرخ بانس ریت

نرخ بانس اهمیت بالاییی در سئوی سایت دارد. این نرخ به شما اعلام می‌کند که چه درصد از کاربرانی که وارد سایت شما شده اند در کمتر از 30 ثانیه سایت شما را ترک کرده اند. نوع محتوا ، مدت زمان بارگذاری صفحات، قابلیت استفاده از محتوا و همچنین جذابیت محتوا برای کاربران، همگی بخش هایی از بانس ریت سایت است. بانس ریت سایت به صورت درصد نشان داده می‌شود. این مقدار درصد باید همیشه به سمت صفر میل کند و درصد های بالا نشان دهنده این است که کاربران بیاید بدون اینکه از محتوا و سایت شما استفاده کنند از آن خارج شده اند. این یعنی اینکه محتوای شما نتوانسته است نظر کاربران را به خود جلب کند و باعث کاهش اعتبار سایت شما می‌شود.

 

یکی از روشهای مفید در بهبود نرخ بانس ریت استفاده از ویدئو ها در صفحات است. البته شما نباید ویدئو را به صورت مستقیم در سایت خود قرار دهید، بلکه باید آن را به صورت لینک از شبکه های انتشار ویدئو قرار دهید، تا سرعت سایت شما بهینه سازی شود. با قرار دادن ویدئو کاربر برای مشاهده ویدئو در سایت شما باقی می ماند و این به معنی بهبود نرخ بانس ریت است.

 • طول عمر دامنه:

آیا به این موضوع فکر کرده اید که همیشه افراد مسن از احترام بالاتری برخوردار هستند. در خصوص دامنه نیز همین صدق می‌کند. دامنه های قدیمی تر نزد گوگل اعتبار بیشتری دارند اگر یک وب‌سایت قدیمی محتوای خود را تولید می‌کند و از استانداردهای گوگل هم پیروی می‌کند، از نظر گوگل محتوای تولید شده توسط این سایت قدیمی با اعتبار تر از یک سایت جدید و تازه تاسیس است.

3 نکته برای بهبود اعتماد که برای سئو استفاده می‌شود:

 • صبور باشید: اعتماد در دنیای دیجیتال چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. برای اینکه بتوانید اعتماد موتور جستجویی مانند گوگل را کسب کنید باید صبور باشید. به این نکته توجه کنید که خزیدن ربات های گوگل در سایت شما کمی زمانبر است و شما نباید عجله ای داشته باشید. البته شما می‌توانید از ابزارهای قرار داده شده در مجموعه گوگل سرچ کنسول استفاده کنید.
 • درک هدف: بخش بزرگی از بازاریابی محتوا این است که شما به خوبی هدف کاربران خود را پیش بینی کنید. اینکار باعث می‌شود که بازاریابی سئو برای شما ساده تر انجام شود. اگر کاربر جستجویی انجام می‌دهد در واقع می خواهد کاری کند یا چیزی را بخرد! شما با درک هدف کاربر می‌توانید دقیقا آن چیزی را که کاربر می خواهد به او ارائه بدهید.
 • آنچه را که کاربر می خواهد به او بدهید: یک نکته مهم برای بهبود اعتماد سازی و بهبود سئو این است که آنچه را که کاربر می خواهد خیلی سریع به او برسانید. بیشتر کاربران به دنبال خواندن یک مقاله طولانی نیستند. آن‌ها میخواهند خیلی سریع به پاسخ خود برسند و شما باید به آن‌ها این پاسخ سریع را خیلی زود ارائه بدهید.

لینک‌ها

لینک‌ها از اهمیت بالایی در سئوی سایت‌ها برخوردار هستند. با این حال مدیران وبسایت‌ها خیلی در خصوص لینک‌ها اطلاعات ندارند. اگر می خواهید از تاکتیک های بهینه سازی موتور جستجو استفاده کنید باید لینک‌ها را به درستی در محتوای خود قرار دهید. اگر استراتژی طولانی مدتی دارید می‌توانید از لینک‌های داخلی برای بهبود سئو سایت خود استفاده کنید.

 

عناصر مهم در بهبود لینک گذاری در سایت‌ها

در اینجا برخی از عناصر مهم که در ایجاد لینک‌ها استفاده می‌شود را به شما معرفی می کنیم:

 • کیفیت لینک

لینک‌ها به تنهایی برای بهبود سئوی سایت‌ها کافی نیستند. در واقع ربات های گوگل هنگام بررسی لینک‌ها به کیفیت آن‌ها اهمیت می دهند. لینک باکیفیت در واقعی لینکی است که به یک سایت خوب اشاره کند و یا اینکه از یک سایت خوب به سمت سایت شما هدایت شود.

برخی از افراد به لینک‌ها اهمیت چندانی نمی دهند و فقط به منظور استفاده از لینک‌ها آن‌ها را در محتوای سایت خود قرار می دهند، در حالیکه در اصل چنین چیزی درست نیست. موتورهای جستجو به کیفیت لینک‌ها اهمیت زیادی می دهند. در واقع اگر شما لینک‌ها را بی هدف و باکیفیت پایین در سایت خود قرار دهید از نظر موتور جستجو این لینک‌ها اسپم بوده و آن‌ها را نادیده می گیرد.

 

استفاده از سایت‌ها و منابع  دیگر برای لینک‌ها نسبت به سایت‌های تکراری که قبلا در دیگر صفحات سایت‌ها قرار داده شده ارزش بیشتری دارد. همچنین پیوند هایی که به سایتهای دیگر می‌شود ارزش بیشتری دارد نسبت به پیوند هایی که شما به سایت خودتان ارجاع می دهید.

چگونه یک لینک خوب را از بد تشخیص دهیم:

گوگل انتظار دارد لینک هایی که از سایت خودتان به سایت خودتان ارجاع میدهید مربوط به محتواهای مرتبط باشند. خرید لینک از سایت‌ها از نظر گوگل مناسب نیست و در واقع هدر رفت پول به حساب می آید. اینکه لینک شما فقط در صفحات برخی سایت‌های قوی قرار گیرد و ربطی به محتوای شما نداشته باشد از نظر گوگل بی اهمیت و از نظر سئو بی ارزش و بی فایده است.

گوگل همواره سایت‌هایی که اقدام به فروش لینک و بک لینک می کنند را شناسایی می‌کند. در نتیجه این لینک‌ها به درد بهبود سئوی سایت شما نمی خورد. در واقع از نظر گوگل هدف اصلی لینک دهی ارزش گذاری به محتوای شما است. شما می خواهید یک مطلب را با لینک کردن به سایت‌های مهم و یا ارجاع به سایت خودتان با ارزش نشان دهید. پس واقعا باید مطلب و لینک‌ها ارزشمند باشند تا گوگل به آن‌ها اهمیت داده و ارزش گذاری کند.

 • استفاده از Anchor Text

استفاده از متن های Anchor یکی از روش‌های بهبود سئو در سایت‌ها است. در قدیم از عبارت هایی مانند « اینجا را کلیک کنید » استفاده می شد، اما امروزه این عبارت ها خیلی به درد لینک‌های Anchor  نمی خورد. به جای این کار شما می‌توانید از کلمات کلیدی فرعی خود برای لینک‌های Anchor  استفاده کنید.

 • تعداد لینک‌ها

تعداد لینک‌ها در محتوای شما بسیار مهم است. شما باید در طول زمان بک لینک‌هایی باکیفیت بالا ایجاد کنید. به این نکته توجه داشته باشید که سایتی که دارای بک لینک‌های باکیفیت تری باشد نسبت به سایت مشابه در رتبه بهتری قرار می گیرد.

اکر دیگر سایت‌ها به سایت شما لینک دهی می کنند، مطمئن باشید که در این صفحه لینک دهی شده مطلب برای نمایش وجود داشته باشد؛ در واقع اینگونه نباشد که کاربر برای خرید یک محصول در یک سایت پر بازدیدرویلینک سایت شما کلیک کرده و وارد سایت شما شود اما هیچ محصولی برای خرید وجود نداشته باشد.این اولین اشتباه بزرگ در بک لینک دهی و لینک دهی است.

سایت‌ها باید به محتوایی از سایت شما لینک دهند که دقیقا با نوشته و محتوای آن‌ها مرتبط باشد. شما باید بدانید که لینک های خود را در کدام قسمت از صفحه محتوا قرار دهید. برای اینکه بدانید کاربران بیشتر در کدام بخش از محتوا حضور دارند می‌توانید از ابزار هایی مانند Crazy Egg استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می‌کند که نقاطی که کاربر بیشترین کلیک را در آن‌ها انجام می‌دهد را شناسایی کرده و در همان نقاط لینک‌های مدنظر خود را قرار دهید.

 

3 نکته برای بهبود لینک گذاری سایت و بهبود سئو

 • از راههای میانبر استفاده نکنید: هیچ راه میانبری برای ایجاد لینک‌ها وجود ندارد. شما باید وقت بگذارید و آن‌ها را از روش صحیح ایجاد کنید. به دنبال لینک‌های خراب در سایت خود باشید و آن‌ها را درست کنید. شما همچنین می‌توانید از طریق ارسال ایمیل به دیگر افراد سایت خود را به آن‌ها معرفی کنید.
 • لینک‌های خراب را حذف کنید: گوگل دارای ابزار های مهمی در بررسی لینک‌ها است و به سرعت لینک های خراب را شناساییی می‌کند. شما باید لینک‌های خراب را که به رتبه بندی شما آسیب میزنند حذف کنید. اگر تعداد زیادی لینک خراب دارید که مدام در حال آسیب زدن به سایت و رتبه و سئوی سایت شما هستند بهتر است خیلی سریع و با استفاده از ابزارهای مخصوص این لینک‌ها را شناسایی کرده و آن‌ها را حذف کنید.
 • لینک دهی داخلی را فراموش نکنید: لینک دهی داخلی یکی از قطعات مهم در پازل لینک دهی برای بهبود سئو سایت است. گوگل لینک‌های داخلی را نیز ارزش گذاری می کند . این لینک‌ها باید به موضوعات مرتبط لینک شوند. اگر شما از این قواعد پیروی کنید گوگل پاداش مناسبی به شما ارائه می‌دهد. این پاداش بهبود رتبه سایت شما خواهد بود.

 پرسونال و هویت سایت

بخشی از سئوی خارجی یک سایت به عوامل خارجی و شخصیت کاربران بستگی دارد. این عوامل تحت تاثیر کشور و شهر شما است. تلاش های شما ممکن است برای تمامی جهان قابل مشاهده نباشد اما برای کشور و شهر شما قطعا مهم است. همانطور که گفته شد تعداد زیادی از موارد مربوط به سئوی خارجی از دسترس شما خارج است و شما کاری نمی‌توانید درباره آن‌ها بکنید. اما بخشی از آن نیز در اختیار شما است. شما می‌توانید با تولید محتوای مناسب به راحتی مخاطب خود را افزایش دهید. در نتیجه کاربران بیشتری وارد سایت شما می شوند.

 

عناصر مهم در بهبود پرسونال سایت

 • کشور شما

کشور شما یکی از عوامل مهم در ورودی کاربر به سایت شما است. در واقع کلمات کلید در هر کشوری معنی و مفهوم خاص خودش را می‌دهد. به عنوان مثال کلمه “مُسَکِن” ممکن است در امریکا با مفهوم تخت خواب شما یکی باشد و در انگلستان با مفهوم پستانک برای بچه، به همین است که شما باید کلمات کلید و پرسونال سایت خود را بر اساس کشور خود بهینه سازی کنید.

همچنین شما باید از خود این سؤال را بپرسید که آیا چند ملیتی شدن سایت شما ارزش دارد؟ آیا می خواهید سطح را رقابت سایت خود را به کشور های دیگر منتقل کنید؟ آیا کلمات کلیدی شما در کشور های دیگر و زبان های دیگر جستجو می شوند؟ قبل از اینکه به دنبال زبان دیگری برای سایت خود باشید باید به این موارد فکر کنید. اگر به فکر استفاده از سایت‌های ترجمه آفلاین هستید بهتر است که اصلا روی آن‌ها حساب نکنید. اگر واقعا میخواهید که سایت خود را دو زبانه و یا چند زبانه ایجاد کنید بهتر است که از افرادی با همان زبان و لهجه استفاده کنید تا محتوایی بهتر و کاربر پسند تر داشته باشید.

 • شهر شما

هدف گذاری جغرافیایی می تواند فراتر از کشور ها شده به سطح شهر ها نیز برسد. به عنوان مثال جستجوی بهترین فست فود می تواند شما را به بهترین فست فود شهرتان راهنمایی کند؛ اما اگر در یک شهر دیگر باشید آیا با جستجوی این عبارت، گوگل شما را به سمت شهر خود راهنمایی می‌کند؟ قطعا خیر. با جستجو این کلمه گوگل به شما بهترین فست فود همان شهر را معرفی می کند. شما می‌توانید از این قابلیت استفاده کرده و در شهر ها نیز برند خود را گسترش دهید. اگر یک فروشگاه انلاین دارید، براحتی می‌توانید از این ترفند استفاده کرده و در شهرهای مختلف سایت خود را سئو کنید، تا کاربران با جستجوی کلمات مشابه به سمت سایت شما هدایت شده و اینطور تصور شود که شما نیز یکی از فروشگاه های بومی آن شهر هستید.

 3 نکته مهم در بهبود هویت سایت شما

 • آواتار مشتری خود را درک کنید: فقط شما می‌توانید متوجه شوید که چه کسی مشتری شما است و چه کسی مشتری شما نیست. اولین قدم برای سئوی پرسونال این است که مشتریان خود را به خوبی شناسایی و بررسی کنید. مشتری شما به دنبال چه چیزی است؟ چرا آن‌ها به سایت شما مراجعه کرده اند؟ وقتی شما بتوانید به این سوالات پاسخ درست بدهید می‌توانید مشتری خود را شناخته و محصولات خود را به او عرضه کنید. برای اینکه بیشتر با مشتری خود آشنا شوید می‌توانید سوالاتی که آن‌ها در بخش نظرات قرار می‌دهند را بررسی کنید.
 • تولید محتوای چند زبانه: داشتن زبان های مختلف در سایت فکر بدی نیست به شرط آنکه بتوانید به خوبی از محتوای چند زبانه استفاده کنید. اصلا به فکر استفاده از محتوای ترجمه شده از ابزار هایی مانند گوگل ترنسلیت نباشید. برای تولید محتوای چند زبانه باید از نفراتی استفاده کنید که زبان های مدنظر شما را به خوبی آشنا بوده و از قواعد نگارشی و دستور زبانی آن‌ها اطلاعات جامعی دارند.
 • تحقیق کلمات کلیدی در سایر کشور ها: تقریبا همه ابزار هایی که برای تحقیق کلمات کلیدی در ایران استفاده می‌شود می تواند در دیگر کشورها نیز استفاده شود. شما می‌توانید از آن‌ها برای بررسی کلمات کلیدی مدنظر خود استفاده کنید تا محتواهای خارجی زبان خود را بر اساس همین کلمات کلیدی سئو کنید.

 استفاده از شبکه های اجتماعی

یکی از موارد مهم در بهبود سئو سایت‌ها استفاده مناسب از شبکه های اجتماعی است. شما میتوانید به خوبی از پتانسیل شبکه های اجتماعی برای بهبود سئو و انتشار محتوای سایت خود استفاده کنید. شما می‌توانید به صورت مستقیم و غیر مستقیم محتوا و حتی مسائل اجتماعی روز خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته و از آن‌ها برای جذب مخاطب خود استفاده کنید.

 

عناصر مهم در شبکه های اجتماعی

 • کیفیت به اشتراک گذاری

کیفیت اشتراک گذاری به این معناست که شما محتوای خود را برای چند نفر به اشتراک می گذارید. یکی از نکات مهم برای بهبود سئو در گوگل این است که چند نفر محتوای شما را مشاهده می‌کنند؟ شما میتوانید از تعداد نفرات موجود در شبکه های اجتماعی استفاده کرده و به راحتی فرایند بازاریابی سئو سایت خود را انجام دهید.

شما میتوانید محتوای خود را برای نفرات زیادی به اشتراک بگذارید. هرچه تعداد اشتراک محتوای شما بیشتر باشد، محتوا و سایت شما نزد گوگل محبوب تر می‌شود. نکات زیادی در خصوص اشتراک محتوا در شبکه های اجتماعی وجود دارد اما مهمترین ترین و بهترین آن‌ها این است: محتوای خود را به صورت ساده در اختیار مخاطب قرار دهید!

 • تعداد اشتراک ها

عنصر مهم دوم که در شبکه های اجتماعی اهمیت دارد تعداد اشتراک ها است. به عنوان مثال در فضای بازاریابی شما می‌توانید یک محتوای طولانی را در یک وبسایت پیدا کنید اما قرار دادن این محتوا در شبکه های اجتماعی بازخورد چندانی ندارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که شما محتوای خود را جامع تر و کوچکتر کنید در این حالت نفرات بیشتری می توانند این محتوا را مشاهده کرده و حتی آن را برای دوستان خود به اشتراک بگذارند.

شما باید محتوایی تولید کنید که به سرعت توسط مردم دست به دست شده و نفرات بیشتری آن را ببیند. در نتیجه محتوای شما باید خلاصه، مفید، کارآمد و جذاب باشد. هرچه محتوای شما به این استاندارد ها نزدیک تر باشد نفرات بیشتری آن را مشاهده کرده و در نتیجه تعداد اشتراک ها بالاتر می رود. در نتیجه محتوای شما بیشتر توسط گوگل دیده شده و باعث بهبود سئوی سایت شما می‌شود.

banner-seo

3 نکته مهم در اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی

 • ایجاد محتوای عالی: تنها راه اینکه در شبکه های اجتماعی دیده شوید تولید محتوای عالی است. این یک مفهوم ساده است. شما باید محتوایی ساده و باکیفیت تولید کنید. همه بخش ها در شبکه های اجتماعی به این خلاصه می‌شود هر شخصی که محتوای بهتری تولید کند محتوای او بیشتر دیده می‌شود.
 • تولید محتوا به صورت مستمر: یکی از نکات مهم سئو سایت‌ها این است که شما به صورت مستمر تولید محتوا کنید. این قانون در شبکه های اجتماعی نیز صادق است. شما باید به صورت مستمر در شبکه های اجتماعی محتوای باکیفیت تولید و منتشر کنید تا صفحه اجتماعی شما بیشتر از دیگران دیده شود. اگر می خواهید هر سه ماه یکبار پست بگذارید بهتر است که بی خیال شبکه های اجتماعی شوید. با این کار فقط کاربران و دنبال کننده ها را از خودتان متنفر می کنید! ارسال مداوم در شبکه های اجتماعی یک اصل است و مستلزم این است که شما محتوای جدیدی را به مخاطبان خود ارائه بدهید.
 • انتشار محتوا را آسان کنید: افزونه های زیادی برای قرار دادن محتوای سایت شما در شبکه های اجتماعی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با استفاده از این ابزارها و افزونه ها کار انتشار محتوای جدید در شبکه های اجتماعی آسانتر می‌شود. شما باید به راحتی برای کاربران خود مسیرهای انتشار در شبکه های اجتماعی را ارائه دهید. شاید کاربری از محتوای سایت شما خوشش آمد و خواست آن را در شبکه های اجتماعی خودش منتشر کند، این کار باید به آسانی و تنها با یک کلیک انجام شود. برای این کار می‌توانید از ابزارهای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

 استفاده از راهنمای Google’s EAT

استفاده از دستورالعمل های Google’s EAT باعث می‌شود که بتوانید سایت خود را از لحاظ سئو و کیفیت به راحتی تحلیل کنید. همچنین می‌توانید بر اساس الگوریتم های متنوع گوگل سایت خود را بررسی کنید تا ایرادات آن را شناسایی کنید.

 گوگل در دستورالعمل های Google’s EAT به راحتی توضیح می‌دهد که برای اینکه یک سایت در بالاترین رتبه خود قرار گیرد باید چه مواردی را رعایت کند:

 • سایت باید تجربه و تخصص لازم را به کاربر ارائه دهد.
 • سایت باید قدرت لازم را داشته باشد.
 • سایت باید در حفظ امانت و محرمانگی کاربر کوشا باشد.

البته همانطور که متوجه شدید دستورالعمل های موجود در Google’s EAT بسیار بیشتر از این موارد است ولی این موارد در حال حاضر از اهمیت بالاتری برخوردار هستند.

 

4  نکته برای بهبود Google’s EAT و بهبود سئوی سایت شما

 • نوشته های خود را به خوبی تولید و منتشر کنید: این ممکن است بدیهی باشد اما بهترین راه برای به تصویر کشیدن اقتدار و قابلیت اعتماد در سایت خود اشتراک گذاری دقیق اطلاعات است. وقتی شما می‌توانید پست ها و مطالب قوی را در سایت خود منتشر کنید باید این اطمینان را به کاربران و مشتریان خود بدهید که در زمینه موضوعات مطرح شده مطالب درست و صحیحی را منتشر خواهید کرد.
 • دقیق باشید: شما وقتی از صحت اطلاعات خود مطمئن شدید می‌توانید از جامع بودن آن‌ها نیز اطمینان کسب کنید. برای اینکه در زمینه کاری خود به عنوان یک متخصص شناخته شوید باید محتوایی ارائه کنید که بتواند به راحتی رضایت کاربر را جلب کند.
 • از اموری که میدانید صحبت کنید: اگر می خواهید برند کسب و کار خود را گسترش دهید باید به اصول نام و نشان تجاری خود پایبند باشید. به سراغ موضوعات فرعی دیگر نروید و دچار سندروم “شیء درخشان و گم شده” نشوید. این سندروم در افرادی به وجود می آید که شئی گرانبهای خود را فراموش کرده و به دنبال اشیای درخشان دیگر می روند. در نتیجه در هر دو حالت تلاش بیهوده می کنند و به نتیجه دلخواه نمی رسند. به همین دلیل شما باید به یک موضوع پایبند بوده و در آن زمینه به صورت تخصصی اطلاعات مفید را ارائه بدهید.
 • در خصوص نیاز مخاطبان صحبت کنید: زمانی که محتوایی را در سایت منتشر می کنید و آن را سئو می کنید به این نکته توجه کنید که چرا مخاطبان سایت شما باید این موضوع را بخوانند؟ دانستن این موضوع کدام یک از سوالات انها را پاسخ می‌دهد؟ چه مشکلاتی را برای کاربران شما حل می‌کند؟ با دانستن این موارد حتی می‌توانید در خصوص موضوعات خود به صورت عمیق تر و حرفه‌ای تر محتوا تولید کنید. شما باید نیاز های مخاطبان و تفاوت های آن را فهمیده و آن را درک کنید تا بتوانید یک محتوای مناسب سئو شده را برای آن‌ها تولید کنید

 بازاریابی سئو: قرار دادن همه موارد در کنار هم

در این مطلب ما مواد زیادی را برای شما شرح دادیم. این موارد ممکن است باعث خستگی شما شده باشد اما برای اینکه به خوبی آن‌ها را فرا بگیرید بهتر است که آن‌ها را باهم مرور کنیم.

 • کلاه سفید ها و کلاه‌سیاه ها در سئو

سئوی کلاه‌سیاه از تکنیک های غیرمجاز و نامناسب مانند خرید لینک و استفاده بی رویه از کلمات کلیدی استفاده می‌کند. این کار از نظر گوگل درست نیست. با این کار شما نهایت بتوانید تا 2 ماه مخاطبان زیادی را به خود جلب کنید و بعد از 2 ماه گوگل سایت شما را جریمه کرده و در لیست سیاه خود قرار می‌دهد. در نتیجه برای همیشه از نتایج جستجو ها حذف خواهید شد.

سئوی کلاه سفید راه درست انجام سئو در سایت‌ها است. این کار زمانبر است اما تکنیک ها و روش های اصولی را برای بهبود رتبه سایت‌ها استفاده می‌کنند. در نتیجه تا سال های سال سایت شما می تواند در نتایج گوگل دیده شود.

 

 • کلمات کلیدی در سئو

داشتن کلمات کلیدی مناسب در وب‌سایت شما اصلی ترین راه برای جذب مخاطب از گوگل است. گوگل با بررسی کلمات کلیدی سایت شما می تواند در خصوص موضوعات مطرح شده در سایت اطلاعات لازم را کسب کند. از کلمات کلیدی باید در جای درست و مناسب استفاده کنید و به یاد داشته باشید که کیفیت محتوا مهمتر از هر چیزی است.

 • استفاده از HTML

برچسب های عنوان، متای توضیحات، متن ها و سرفصل ها از مهم ترین بخش های در تولید محتوای سئو شده است. شما میتوانید با استفاده از کدهای HTML به خوبی این موارد را در سایت و محتوای خود مدیریت کنید تا مطلب خود را با بالاترین کیفیت به دست مخاطبان خود برسانید.

 • ساختار سایت

سایت خود را برای انواع مختلف کاربران و انواع دستگاه ها باید بهینه سازی کنید. بهینه سازی موتور جستجو فقط مربوط به محتوا و متن ها نیست، بلکه به ساختار و معماری سایت نیز مربوط می‌شود. سایت‌های کند از نظر کاربران بسیار نامناسب هستند. سایت‌هایی که ساختاری در هم ریخته دارند نیز باعث فراری دادن کاربران می شوند. برای گوشی های موبایل حتما سایت خود را بهینه سازی کنید.

 • اعتماد سازی

از استانداردهای HTTPS و SSL استفاده کنید تا مردم بیشتر به سایت شما اعتماد کنند. بدون این گواهینامه ها و استانداردها سایت شما توسط موتورهای جستجو دیده نمی‌شود و دسترسی به آن دشوار خواهد بود. این کار برای بهبود سئوی سایت مناسب و ضروری است.

 • لینک دهی

ایجاد لینک‌ها در سایت مهم و بسیار مشکل است. برای این کار نیاز به زمان و تلاش زیادی دارید. خبر خوب برای شما این است که افراد زیادی این کارها را انجام نمی دهند و اگر هم انجام دهند چون به صورت اصولی کار نمی‌کنند، مسیر را به اشتباه رفته و باعث بدتر شدن سوی سایت خود می شوند. از سایت‌هایی که وعده 1000 لینک روزانه به شما می دهند پرهیز کنید و به هیچ عنوان برای خرید بک لینک هزینه نکنید.

 • پرسونال سایت

اطمینان حاصل کنید که مخاطبان خود را درک کرده اید. هر کاربری که وارد سایت شما می‌شود باید به دید مشتری به او نگاه کنید. باید بدانید که او انتظاراتی دارد و این شما هستید که باید این انتظارات را برآورده سازی کنید.

 • استفاده از شبکه اجتماعی

شبکه های اجتماعی برای معرفی بهتر و بیشتر محتوا و محصولات شما استفاده می شوند. شما باید به خوبی با ساختار و سازوکار این شبکه ها آشنایی داشته باشید. شبکه های اجتماعی می توانند تاثیر بالایی در سئوی سایت شما بگذارند. جنبه های مختلف شبکه های اجتماعی را نادیده نگیرید. شما به راحتی می‌توانید با انتشار محتوای خود در شبکه های اجتماع و وایرال کردن آن‌ها سهم بالایی در بهبود سئوی سایت خود داشته و رتبه سایت خود را به مقدار زیادی بهبود ببخشید.

 • استفاده از EAT (تخصص، اختیار، اعتبار)

این فرایند یک بررسی کلی و همه جانبه است تا بتوانید اطمینان پیدا کنید که محتوایی که تولید و منتشر می کنید برای کاربر مفید است یا خیر. محتوای شما باید به خوبی با مردم ارتباط برقرار کند. شما باید این محتوا را برای ارزیابی واقعی در اختیار کاربران قرار دهید و از معیارها و استانداردهای گوگل برای بهبود سئوی آن استفاده کنید.

در زمان تولید و انتشار محتوا این سؤال را از خود بپرسید که آیا این محتوا می تواند باعث بهبود برند و افزایش شهرت شما شود یا خیر؟ آیا با این محتوا کاربران میتوانند به اطلاعات ارائه شده از جانب شما اعتماد کنند یا خیر؟

 

بروز رسانی الگوریتم سئوی گوگل

الگوریتم سئوی گوگل ارتباط نزدیکی با الگوریتم های استفاده شده در موتور جستجوی آن دارد. با استفاده از این الگوریتم، موتور جستجو محتوای سایت‌هایی را که شناسایی شده اند را دسته بندی کرده و در نتایج جستجو ها به کاربران ارائه می دهد.

شاید شما هم شنیده باشید که الگوریتم های گوگل همیشه در حال تغییر و بروزرسانی هستند. تا حد زیادی این مسئله درست است. گوگل به صورت پیوسته و حتی چند بار در سال الگوریتم های سئوی خود را بهبود می بخشد و آن را بروزرسانی می‌کند تا شیوه های خطرناک و نا کارآمد را حذف کند. تمام هدف گوگل این است که بهترین نتایج جستجو را به کاربران خود ارائه دهد.

با این حال ممکن است شما همواره این نگرانی را داشته باشید که الگوریتمی که توسط گوگل ایجاد و بروز رسانی می شود، ممکن است تاثیر بدی روی سئوی سایت شما داشته باشد. اگر شما بر اساس استانداردهای گوگل محتوای خود را سئو کنید نباید نگرانی در این خصوص داشته باشید. تولید یک محتوا باکیفیت باعث می‌شود که سئو و رتبه سایت شما در صورت بروز رسانی نیز تغییر نکند. به این نکته توجه داشته باشید که نباید سعی کنید که گوگل را فریب بدهید چرا که گوگل را با انجام  بروز رسانی به روش‌های فریبکارانه شما پی برده و سایت شما را جریمه و مجازات می‌کند

سوالات متداول:

 1. چقدر طول می کشد تا سئو کار کند؟

برای فرایند سئو شما باید یک برنامه بلند مدت داشته باشید. سئو اینگونه نیست که نتایج خود را فردا یا در اواخر هفته و یا چند روز بعد نشان دهد. سئو یک مسیر زمان بر برای موفقیت است و شما باید در این مسیر ثابت قدم و صبور باشید تا به رتبه‌های دلخواه خود برسید. معمولا فرایند سئو یک سایت ساده 6 الی 12 ماه طول می کشد.

 1. مهمترین عامل در بازاریابی سئو چیست؟

در بازاریابی سئو هیچ عامل مهمی به تنهایی وجود ندارد. همه عوامل مهم هستند. نکته مهم این است که شما باید محتوای خود را بر اساس استاندارد های سئو تولید کرده و منتشر کنید. فراموش نکنید که حتی اگر محتوای خود را به خوبی سئو کنید ولی محتوای شما بی کیفیت باشد، هیچ تاثیر مثبتی روی سایت شما نخواهد داشت. چرا که بازدید کننده ها از محتوای شما خوششان نخواهد آمد.

 1. چگونه در گوگل سریع تر رتبه خود را بهبود ببخشیم؟

بهترین راه برای بهبود رتبه خود در گوگل تلاش مستمر و منظم است. اگر می خواهید در رقابت پیروز شوید باید بیشتر و قویتر از رقیب خود کار کنید. باید پیوند های سالم ایجاد کنید، محتوای باکیفیت تولید کنید، محتواهای قبلی را به روز کنید. انجام این کارها به روز ها و شاید ماه ها زمان نیاز دارد.

 1. آیا می توان سایت را بدون سئو رتبه بندی کرد؟

البته که میتوانید، برای اینکار باید مقداری شانس هم داشته باشید. اکثر کسب و کارها به این صورت است که در اینترنت چیزی را ارائه می دهند که برای آن رقیب های زیادی وجود دارد. حال ممکن است شما کسب و کار و یا خدماتی را ایجاد کنید که رقیبی نداشت باشید. پس محتوای شما بدون سئو میتواند در نتایج گوگل نشان داده شود. در صورتی که کسب و کار و خدمات شما دارای رقیب است و یک فضای رقابتی وجود دارد به هیچ عنوان بدون سئو نمی توانید رتبه‌های مناسبی به دست بیاورید. برای پیروز شدن در این رقابت شما باید درک جامع از بازاریابی محتوایی و سئو داشته باشید.

 1. هزینه سئو چقدر است؟

هزینه سئو به موارد زیاد بستگی دارد. شما می‌توانید از یک متخصص برای بهبود سئو سایت خود استفاده کنید. البته می‌توانید همه کارها را خودتان انجام دهید. نکته مهم این است که اگر خودتان این کارها را انجام دهید بسیار برای شما هزینه بر و زمان بر خواهد بود.

 

خلاصه و نتیجه کلی در خصوص سئو و بهبود رتبه سایت

امیدوارم این راهنما به خوبی به شما در خصوص سئو سایت و بهبود موتور جستجو کمک کرده باشد. اطلاعات زیادی در این زمینه وجود دارد که نمیتوان آن‌ها را در یک مقاله قرارداد. مطمئن شوید که مسیر حرکت درست را به خاطر سپرده اید. به این توجه کنید که هیچ راه میانبری در سئو وجود ندارد. شما باید کار ها را به صورت صحیح انجام دهید و حتی فراتر از شرکت های رقیب حرکت کنید تا در رتبه‌های بالاتر قرار بگیرید.

اگر می خواهید نتایج کار خود را مشاهده کنید حداقل 6 ماه باید صبر داشته باشید. استراتژی سئوی خود را تنظیم کنید. سعی کنید با تولید محتوای منظم و باکیفیت در رتبه های برتر گوگل قرار بگیرید. باید به گوگل نشان دهید که هنوز فعال هستید و به بهترین شکل ممکن یک محتوای باکیفیت و سئو شده را تولید و منتشر می کنید.

آموزش تخصصی سئو را می توانید در سئورب یاد بگیرید

banner-seo

 

 

منبع خبر:

https://neilpatel.com/what-is-seo/

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1 (1 رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)
1 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

1 دیدگاه

ارسال دیدگاه

درحال ارسال

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)