سوالات متداول سئو

دنبال جواب سوالاتی؟

یکی از سوالات متداول سئو این است که SEO چیست و چه اهمیتی دارد. بهینه سازی موتور جستجو یا SEO، یعنی بالا بردن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو. برخی از موتورهای جستجوی متداول عبارتند از Google ، Bing و Duckduckgo. اگر می خواهید تعداد افرادی که وب سایت شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا می کنند، بیشتر شوند، SEO تنها کاری است که میتوانید انجام دهید. روش های بازاریابی دیگری نیز وجود دارد که باعث ترافیک به وب سایت شما می شود. اما تقریبا، هیچ روش بازاریابی دیجیتالی وجود ندارد که هزینه کمتری نسبت به SEO داشته باشد.

 

چرا؟ تمام بازدیدکنندگان وب سایتتان را به عنوان یک کیک عظیم تصور کنید. برای یک وب سایت متوسط، 50٪ از آن پای از موتورهای جستجو مانند گوگل تهیه می‌شود.

موتورهای جستجو یک ابزار کشف هستند، به این معنی که بسیاری از این بازدیدکنندگان وب سایت برای اولین بار وب سایت شما را کشف می کنند. همانطور که افراد بیشتری وب سایت شما را از موتورهای جستجو پیدا می‌کنند، شاهد افزایش کانال های ترافیکی دیگر (ایمیل، رسانه های اجتماعی و غیره) نیز خواهید بود. 

رویاهاتو سئو کن

سئو فنی

سئو داخلی

سئو خارجی

آیا کسب و کار من به SEO نیاز دارد؟

از دیگر سوالات متداول سئو این است که آیا ما هم به SEO نیاز داریم؟ جواب این است که: بله. کسب و کار شما باید برای سئو سرمایه گذاری کند. وقتی از تبلیغات PPC استفاده کنید، به ازای هر کلیکی که از طریق آن به سایت شما وارد شود، هزینه می پردازید. ولی اگر وب سایت شما به طور ارگانیک در موتورهای جستجو رتبه کسب کند، این ترافیک کاملا رایگان است. البته، برای افزایش رنکینگ سایت در SERP، باید روی مهارت ها و منابع خود سرمایه‌گذاری کنید. فراموش نکنید که ​​53 درصد از کل ترافیک سایت مربوط به جستجوی ارگانیک می باشد.

آیا کسب و کار من به SEO نیاز دارد؟

از دیگر سوالات متداول سئو این است که آیا ما هم به SEO نیاز داریم؟ جواب این است که: بله. کسب و کار شما باید برای سئو سرمایه گذاری کند. وقتی از تبلیغات PPC استفاده کنید، به ازای هر کلیکی که از طریق آن به سایت شما وارد شود، هزینه می پردازید. ولی اگر وب سایت شما به طور ارگانیک در موتورهای جستجو رتبه کسب کند، این ترافیک کاملا رایگان است. البته، برای افزایش رنکینگ سایت در SERP، باید روی مهارت ها و منابع خود سرمایه‌گذاری کنید. فراموش نکنید که ​​53 درصد از کل ترافیک سایت مربوط به جستجوی ارگانیک می باشد.

چرا وب سایت من در گوگل رتبه بندی نمی شود؟

یکی از سوالات متداول سئو همین است. اگر صفحات سایت خود را در لیست مشاهده می کنید، یعنی سایت شما ایندکس شده است. در این صورت یا سایت شما جدید و فاقد اعتبار کافی است. یا محتوای شما با هدف جستجوگر مطابقت ندارد، یا محتوای آن بی کیفیت است. ولی اگر هیچ یک از صفحات وب سایت خود را در لیست نمی بینید، یعنی ایندکس نشده است. در این صورت یا وب سایت شما مانع ورود موتورهای جستجو به فایل robots.txt شده، یا از برچسب noindex استفاده میکند.  و یا سایت جدید را به گوگل ارسال نکرده اید و هنوز از جایی لینک نگرفته است. در غیر اینصورت، به دلیل نقض دستورالعمل های گوگل، جریمه شده اید.

چرا ترافیک ارگانیک من کاهش یافته است؟

یکی از سوالات متداول سئو است. اگر این اتفاق ناگهانی افتاده باشد: یا به طور تصادفی برچسب های noindex اضافه شده اند. یا نمونه آزمایشی اولیه سایت را حذف نکرده اید. یا به دلیل بدافزار هک از SERP ها حذف شده است. یا یک دستکاری در کنسول جستجوی Google روی سایت انجام شده است.

اگر این اتفاق به تدریج رخ داده باشد: یا گوگل یک به‌روزرسانی الگوریتم اصلی را ارائه کرده. یا رقیبان، رتبه‌ قبلی شما را کسب کرده‌اند. که پیشنهاد می کنیم از ابزار SEMrush Keyword Gap و Backlink Gap Tool برای تحلیل استراتژی های رقیب خود، استفاده کنید.

پنالتی گوگل چیست؟

یکی دیگر از سوالات متداول سئو درباره پنالتی گوگل است. دو نوع جریمه گوگل وجود دارد؛  1: جریمه های عمل دستی؛ که یک شخص واقعی با دستکاری سایت، سعی در فریب دادن گوگل داشته. 2: جریمه های الگوریتمی؛ که تنظیمات آپدیت گوگل، سایت های مخالف الگوریتم جدید را به شکل خودکار، حذف می کند. برای رفع پنالتی ناشی از اقدامات دستی از روش درج شده در فلوچارت  SEMrush Google Penalty Workflow Infographic  استفاده کنید.

مهم ترین عوامل رتبه بندی گوگل چیست؟

این سوال یکی از مهمترین سوالات متداول سئو می باشد. در سال 2016، گوگل 3 فاکتور برتر رتبه بندی خود را به عنوان: لینک، محتوا و RankBrain تایید کرد. لینک یعنی سایر وب‌سایت‌ها بخواهند به آن لینک دهند و Google بتواند آن را به عنوان بهترین پاسخ برای سوال جستجو انتخاب کند. عمر سایت، مجموعه دامنه های ارجاع دهنده، طول محتوا و بک لینک های دنبال شده، بیشترین اثر را بر سئوی ارگانیک سایت دارند.

تفاوت بین SEO On-Page و SEO فنی چیست؟

یکی دیگر از سوالات متداول سئو، همین است. سئوی درون صفحه و سئوی فنی یکسان نیستند. سئوی درون صفحه؛ محتوای صفحه، متا تگ ها، تصاویر و موارد مشابه را پوشش می دهد. اینها همان چیزهایی هستند که کاربران مشاهده می کنند. سئوی فنی به چگونگی خزیدن گوگل در سایت و ایندکس شدن آن می پردازد. که شامل مواردی مانند؛ سرعت سایت، داده های ساختاریافته، متعارف سازی، نقشه های سایت XML، hreflang می شود.

چه امتیازی برای صفحه سرعت باید داشته باشم؟

یکی از مهمترین سوالات متداول سئو همین است.  PageSpeed یکی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل است که برای سرعت سایت شما در نظر گرفته می شود. باید سرعت صفحه را تا حد امکان بالا ببرید. اگر امتیاز PageSpeed ​​شما 85 از 100 باشد، ممکن است رسیدن به 90 از 100 دشوار، پرهزینه و زمان بر باشد. اگر رقبای شما همگی کمتر از 80 هستند، احتمالا اولویت های دیگری برای بهبود SEO سایت وجود دارد. سایت رقبای خود را با ابزار PageSpeed ​​Insights تست کنید و برای قدم بعدی تصمیم بگیرید.

چگونه خطاهای فنی سئو را پیدا کنم؟

روش پیدا کردن مشکلات فنی SEO از سوالات متداول سئو می باشد. از ابزار ممیزی SEMrush برای شناسایی نقاط قوت و ضعف سایت استفاده کنید. طیف وسیعی از گزارش‌های موضوعی را خواهید دید که شامل؛ خزیدن، HTTPS، عملکرد سایت و موارد دیگر هستند. همچنین خطاها، هشدارها و اعلامیه‌ها را در بیش از 130 نقطه خواهید دید. از راهنمای گزارش حسابرسی (audit report’s guidance) برای بالا بردن نمره سلامت سایت خود استفاده کنید. از خطاهای با بالاترین اولویت شروع نموده و مشکلات فنی SEO را بیابید.

حجم یک صفحه از محتوا چقدر باید باشد؟

یکی از سوالات متداول سئو همین سوال است. اندازه محتوا باید در حدی باشد که برای رتبه بندی، یک موضوع را به اندازه کافی پوشش دهد. هنگام ایجاد محتوا، باید به آنچه قبلاً رتبه بندی شده است نگاه کنید. کلمات کلیدی مورد نظر صفحه خود را وارد کرده و جستجو را بزنید. حداقل 10 صفحه برتر نتایج جستجو را بررسی کنید تا موضوع و طول تقریبی محتواها را بفهمید. در مورد طول محتوا وسواس به خرج ندهید. تلاش کنید محتوایی ایجاد کنید که به سوالات به بهترین شکل ممکن پاسخ میدهد.

چگونه می توانم محتوای مناسب سئو تولید کنم؟

روش تولید محتوای مناسب یکی از سوالات متداول سئو است. محتوای سئو پسند به معنی محتوای پر از کلمات کلیدی نیست. اگر می خواهید سایتی با عملکرد ارگانیک خوب داشته باشید، SEO باید به بخشی از فرآیند تولید محتوای شما تبدیل شود. ابتدا با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع کنید تا بتوانید عباراتی را که افراد جستجو می کنند پیدا کنید. قالب مناسب محتوا را انتخاب کرده و سئوی صفحات سایت خود را به درستی انجام دهید.

لینک بیلدینگ چیست؟

لینک بیلدینگ فرآیندی است که باعث می شود سایر وب سایت ها به وب سایت شما لینک داده شوند. لینک ها یکی از 3 فاکتور برتر رتبه بندی گوگل هستند، که مانند رای اعتماد یک سایت به سایت دیگر عمل می کنند. اما همه لینک ها از ارزش و کیفیت لازم برخوردار نیستند. برخی از لینک ها، مصنوعی و غیر طبیعی محسوب می شوند. تلاش کنید در وب سایت هایی لینک شوید که به طور موضعی، به وب سایت شما لینک می دهند و معتبر هستند.

چگونه سایت های دیگر را به سایت خود لینک کنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول سئو این است که چگونه به سایت خود لینک بدهیم. به کیفیت لینک‌های کسب شده اهمیت بدهید. تا بتوانید از منابع متنوعی، به سایت خود لینک بدهید. با این تکنیک ها می‌توانید لینک های با کیفیت ارگانیک برای سایت خود ایجاد کنید: لینک بیلدینگ شکسته، نام تجاری نامرتبط. لینک های تامین کننده، روابط عمومی دیجیتال، ساخت لینک منابع، رپورتاژ خبری، تکنیک آسمان خراش.

آیا باید روی دریافت لینک های بیشتر تمرکز کنم؟

لینک بیلدینگ، کمیت نیست بلکه کیفیت است. اگر فقط روی اعداد تمرکز کنید ناامید می شوید. چون باعث کاهش کیفیت لینک ها می شود و این برخلاف قوانین لینک بیلدینگ است. تاکتیک‌ رپورتاژ در رسانه های عمومی معتبر، به شما کمک خواهد کرد. باید شکاف لینک بین خود و رقبایتان را بشناسید. با استفاده از ابزار Backlink Gap در SEMrush  می توانید شکاف بک لینک را آنالیز کنید.

آیا می توانم لینک ها را بخرم؟

یکی از سوالات متداول سئو درباره مجاز بودن خرید لینک می باشد؛ که پاسخ آن، خیر است. خرید لینک ها نقض اساسی دستورالعمل های وبمستر گوگل است و می تواند منجر به جریمه شدن وب سایت شما شود. طبق قوانین گوگل، خرید یا فروش لینک هایی که رتبه صفحه را بالا میبرند ممنوع می باشد. که شامل: پرداخت پول برای گرفتن لینک یا پست های حاوی لینک، تبادل کالا یا خدمات برای لینک؛ و دادن محصول “رایگان” به کسی در ازای نوشتن مقاله ای حاوی لینک، است.

PageRank چیست؟

چگونگی و ماهیت  PageRank یکی از سوالات متداول سئو است. احتمالاً شنیده اید که لینک، رتبه ی صفحه را پاس می دهد. PageRank سیستمی برای رتبه بندی صفحات وب و دلیل اصلی وجود لینکها است. رتبه یک صفحه وب، اعتبار آن صفحه در نزد گوگل است. این اعتبار را می توان از طریق لینک ها (اعم از داخلی و خارجی) به صفحات یا وب سایت های دیگر منتقل کرد.

می‌خوای کسب و کارت رو رونق بدی

در کنار کسب و کارت هستیم

میلاد میلادی