امتیاز به مقاله

آیا می دانید پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت در وردپرس از چه اهمیتی برای کاربران برخوردار می باشد؟ در صورتی که مهم ترین صفحات یا بلاگ های خود را بیابید، متوجه ترافیک سایت خود خواهید شد و همچنین متوجه خواهید شد که کاربران در جستجوی کدام یک از صفحات وب سایت شما می باشند. در مقاله پیشرو کارشناسان ما در سئورب به بررسی اهمیت جستجو صفحات مهم وردپرس خواهند پرداخت و اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار می دهند.

پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت در وردپرس
پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت در وردپرس

دلیل اهمیت پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت در وردپرس

زمانی که پست یا بلاگی را تمام می کنید، محتوای خود را به صورت جامع و با اطلاعات کامل به اتمام می رسانید. با این وجود در وب سایت خود صفحاتی را مشاهده خواهید نمود که دارای صفحاتی مهم تر از سایر صفحات می باشد. همچنین با وجود ترافیک های موجود در وب سایت، صفحات مهم ترجیح می دهند بیشتر از سایر صفحات مورد جستجو قرار گیرند.

همچنین در نظر داشته باشید با بازدید بیشتر صفحات مهم خود هم ترافیک سایت شما بالاتر خواهد رفت و از طرفی بازدیدکنندگان بیشتری از سایت شما بازدید خواهند نمود. به یاد داشته باشید که اکثر کاربران محتوای اصلی وب سایت شما را نمی دانند، از این رو بایستی محتوای اصلی را در قالب بلاگ به کاربران نشان دهید.

پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت در بخش داشبورد وردپرس

بهترین روش برای ارزیابی صفحات مهم در وب سایت وردپرسی شما از طریق استفاده از monsterlnsights می باشد. این افزونه یکی از بهترین افزونه های Google analystiscs در وردپرس خواهد بود. در حال حاضر بیش از 3 میلیون نصب و اعتماد را در میان کاربران وردپرسی به خود اختصاص داده است. از طریق افزونه monsterlnsights در گوگل آنالیستیک می توانید بازخورد کاربران را در صفحات مختلف وب سایت بررسی کنید.

مهم ترین صفحات سایت در وردپرس monsterlnsights
مهم ترین صفحات سایت در وردپرس monsterlnsights

جهت استفاده بیشتر و کاربردی از این افزونه می توانید قسمت Pro این افزونه را فعال سازید. با فعال سازی این بخش می توانید بخش های بیشتری از جمله خدمات، ووکامرس، خلاصه ای از ایمیل ها و سایر موارد را در صفحات وب سایت وردپرسی خود بررسی نمایید. در این بخش ابتدا بایستی افزونه monsterlnsights را نصب و فعال سازید. پس از فعال سازی وارد بخش insights از طریق سیستم مدیریتی یا ادمین وردپرسی خود شوید. سپس بر روی Launch the Wizard کلیک کنید و به اکانت Google analystiscs خود از طریق وردپرس متصل شوید.

Launch the Wizard
Launch the Wizard

به محض ورود به بخش insights و قسمت reports از طریق سیستم پنل مدیریتی خود اطلاعاتی در خصوص بازدید صفحات در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این بخش در قسمت گزارشات Top Posts/Pages قابل رویت است.

insights و قسمت reports
insights و قسمت reports

در صورت فعال سازی بخش Pro افزونه monsterlnsights از اطلاعات بیشتری مانند عکس زیر برخوردار خواهید بود.

فعال سازی بخش Pro افزونه monsterlnsights
فعال سازی بخش Pro افزونه monsterlnsights

با استفاده از این افزونه می توانید بررسی کنید که کدام یک از صفحات میزان بازخورد بهتری داشته اند و کدام یک مورد توجه کاربران نبوده است.

پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت در وردپرس از طریق گوگل آنالیستیک

همانطور که در بخش های پيشين گفته شد، استفاده از افزونه monsterlnsights می تواند گزارش مفیدی در خصوص بازخورد سایت در اختیار شما بگذارد. همچنین در نظر داشته باشید که خود Google analystiscs نیز به نوبه خود تاثیر به سزایی در تشخیص صفحات مهم وب سایت شما خواهد داشت. پس از نصب Google analystiscs بایستی وارد حساب کاربری Google analystiscs خود شوید(برای ثبت سایت در گوگل آنالیتیکس مقاله آن را بخوانید) و در قسمت چپ منوی خود وارد بخش Behavior » Site Content » All Pages شوید.

پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت از طریق گوگل آنالیستیک Google analystiscs
پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت از طریق گوگل آنالیستیک Google analystiscs

در گزارش پیشرو می توانید به اطلاعاتی از قبیل صفحات مهم، تعداد بازخورد و همچنین تعداد کل بازخورد کاربران را در یک مدت زمانی مشخص بررسی کنید. همچنین این بخش صفحات محبوب را از دید کاربران به شما نشان خواهد داد.

انجام کارهای ضروری پس از پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت در وردپرس

پس از یافتن صفحات مهم در وب سایت وردپرسی خود بایستی شروع به کارهای ضروری دیگری کنید تا بتوانید صفحه مورد نظر را بهینه سازی کنید. بدین ترتیب صفحه مورد نظر از دید گوگل و سئو رتبه بهتری را دریافت خواهد نمود.

در این خصوص بایستی موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • رتبه سئو صفحات مهم خود را بهبود بخشید.
  • بازدیدکنندگان سایت خود را به مشترکین ایمیل مارکتینگ تبدیل نمایید.
  • مدل فروش را ارتقاء دهید بخش های بعدی هر یک از روش های فوق بررسی خواهند شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله تگ کنونیکال و اهمیت آن در سئوی سایت را طریق لینک مذکور بررسی بفرمائید.

ارتقاء سئو پس از پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت در وردپرس

سئو search engine optimization یکی از مهمترین و بهترین راه هایی است که می توانید بازدیدکننده بیشتری را بر روی سایت خود داشته باشید. چنانچه صفحات مهم وب سایت خود را از طریق کاربرد الگوریتم سئو بهبود بخشید، این موضوع بر روی ترافیک وب سایت شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. در این بخش بایستی بررسی کنید که عنوان یا کلمه کلیدی که به اصطلاح keyword focus نامیده می شود در صفحات مهم شما در چه جایگاهی قرار دهند و ارتقاء دهید. گاهی اوقات در صفحه اول جستجو گوگل قرار دارید و در برخی موارد بایستی مقاله خود را به صفحه اول و رتبه 1 برسانید.

جهت پیشبرد این موضوع پیشنهاد ما به شما استفاده از افزونه AIOSEO می باشد، تا بدین ترتیب صفحات مهم خود را بهینه سازید.

تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشترکین ایمیل مارکتینگ پس از پیدا کردن مهم ترین صفحات

آیا می دانستید که بیش از 75% از بازدیدکنندگان سایت شما پس از مطالعة مقاله مهم در صفحه وب سایت شما دیگر به وب سایت شما باز نمی گردند؟ به همین ساخت ایمیل و تبلیغات برای جلب کاربر به سوی ایمیل مارکتینگ تعامل بیشتری را میان کاربر و سایت شما برقرار خواهد نمود. بدین ترتیب کاربر قبل از خروج از سایت شما می تواند ابتدا راه ارتباطی با سایت شما را تکمیل نماید. بهترین قسمت برای قرار دادن ایمیل مارکتینگ در قسمت بالای وب سایت شما نیز خواهد وردپرس بود. همچنین استفاده از OptinMonster نیز می تونید به عنوان ایمیل مارکتینگ کاربران را به تعامل بر روی سایت شما سوق دهد.

مشترکین ایمیل مارکتینگ پس از پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت OptinMonster
مشترکین ایمیل مارکتینگ پس از پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت OptinMonster

ابتدا از طریق سایت OptinMonster اکانتی برای خود بسازید. سپس افزونه OptinMonster را در وردپرس خود نصب و فعال سازید.همچنین می توانید از email newsletter نیز استفاده کنید.

13 کار ضروری برای حفظ عملکرد سایت وردپرسی نیز مقاله ای است که به شما برای بهبود سایتتان کمک میکند

ارتقاء مدل فروش پس از پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت در وردپرس

چنانچه وب سایت شما مربوط به کسب و کار آنلاین می باشد، بایستی در مسیر مورد نظر خود صفحات مهم یافت شده از دید کاربران را ارتقاء دهید و پنل های متفاوتی برای فروش در نظر بگیرید. بدین ترتیب می توانید در صفحات خود تبلیغات شناور، ایمیل مارکتینگ، فروش های ویژه و سایر موارد را در نظر بگیرید. هر کدام از روش های مذکور موجب می گردد کاربر جدیدی به سایت شما اضافه گردد.

مشترکین ایمیل مارکتینگ پس از پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت OptinMonster
مشترکین ایمیل مارکتینگ پس از پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت OptinMonster

در مقاله پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت در وردپرس، کارشناسان ما در سئورب تمام تلاش خود را بر این داشته اند که اطلاعات مهمی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

مقاله  قالب وردپرس چیست به شما کمک میکند تا بتوانید قالب خوب وردپرسی برای کسب و کارتان را انتخاب کنید

منبع:

https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-find-the-most-important-page-of-your-wordpress-site/

 

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)