فهرست محتویات پنهان
5/5 - (1 امتیاز)

چگونه تبلیغات همیشه موفق می شوند قلب ما را به سمت خود بکشند و با برانگیختن احساسات ما را وادار به اقدام کنند؟ راز این کار در استفاده از انواع جاذبه های تبلیغاتی است که توجه بیننده را جلب می کنند.

همه ما با دیدن تبلیغات برای به سرپرستی گرفتن حیوانات احساساتی می شویم و اشک می ریزیم. دلیل این واکنش این است که آن ها از جاذبه تبلیغاتی احساسات برای جلب نظر مخاطبان خود استفاده میکنند.

جاذبه های تبلیغات به دو دسته “احساسی” و “منطقی” دسته بندی می شوند که شما می توانید از آن ها در تبلیغات خود استفاده کنید.

ما 23 نوع از انواع جاذبه های تبلیغات را که در هر یک از این دو دسته قرار می‌گیرند را بررسی خواهیم کرد و حداقل یک مثال برای هر کدام خواهیم زد تا بتوانید نحوه استفاده از آنها را در دنیای واقعی مشاهده کنید.

جاذبه های تبلیغاتی مورد علاقه خود را پیدا کنید و شروع به تولید گرافیک، ویدیو یا انیمیشن مناسب خود کنید تا با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

23 جاذبه تبلیغاتی مورد استفاده برندها
23 جاذبه تبلیغاتی مورد استفاده برندها

23 جاذبه تبلیغاتی مورد استفاده برندها

 

 

دسته اول: جاذبه تبلیغاتی احساسی

جاذبه احساسی برای مخاطبان از طریق تصاویر گیرا، متون تاثیرگذار و یا موسیقی قدرتمند به دست می آید. جاذبه تبلیغاتی احساسی برای تحریک مخاطبان بیشتر از دلیل و منطق به احساسات و ادراک وابسته است.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه شخصی

جاذبه تبلیغاتی احساسی - جاذبه شخصی
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه شخصی

 

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه شخصی

این تبلیغ چاپ شده شرکت Gillette نه تنها از رسانه های ترکیبی (به نمونه های کاغذ سنباده موجود در تصویر توجه کنید) برای جلب توجه استفاده می کند بلکه به نگرانی هایی که پدران ممکن است داشته باشند نیز توجه نشان داده است.

در این آگهی بیان شده است که بر اساس تحقیقات انجام شده تماس پوستی برای نوزادان اهمیت ویژه ای دارد و سوال می کند که چه پوستی می خواهید بعد اصلاح صورت با تیغ داشته باشید. البته با این که این پیام مستقیماً به پدرانی که تازه صاحب فرزند شده اند اشاره می کند اما کسانی که فرزندی نیز ندارند به خوبی پیام این تبلیغ را درک می کنند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه اجتماعی

جاذبه تبلیغاتی احساسی - جاذبه اجتماعی
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه اجتماعی

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه اجتماعی

مردم دوست دارند کارهای دیگران را تقلید کنند. در این تبلیغ IKEA، اشاره واضحی به سریال تلویزیونی بسیار محبوب Game of Thrones شده است. در سال 2017، طراح لباس این سریال فاش کرد که شنل شخصیت اصلی این سریال از زیرانداز های مقرون به صرفه IKEA ساخته شده است.

این تبلیغ با توجه به نیاز مشتریان به احساس “جزو یا بخشی از چیزی بودن” طراحی شده است و به مشتریان این پیام را می رساند که حتی عوامل سریال Game of Thrones نیز سعی میکنند با خرید از IKEA مانند عامه مردم در بودجه خود صرفه جویی کنند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه طنز

 

جاذبه تبلیغاتی احساسی - جاذبه طنز
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه طنز

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه طنز

طنز می تواند یک تبلیغ تکراری و پیش پا افتاده را نجات دهد. نوع مناسب طنز میتواند توجه مخاطبین شما را به خود جلب کند.

استفاده از این تکنیک می تواند خطرناک نیز باشد. بنابراین لازم است قبل از هر اقدامی خود و مخاطبین خود را به خوبی بشناسید تا از هرگونه بازخورد منفی به علت سو تفاهم های احتمالی جلوگیری شود.

Virgin Mobile همیشه با شوخی های شیطنت آمیز خود مرزها را جا به جا می کند. این تبلیغ روی اتوبوس نمونه ای از این نوع جاذبه تبلیغاتی است.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه ترس

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه ترس
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه ترس

 

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه ترس

تبلیغات با استفاده از جلوه های بصری قوی می توانند ترس های پنهان را به تصویر بکشند. برخی از تبلیغات از ترس های شخصی استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر از ترس از دست دادن چیزی یا کسی استفاده می کنند. در این تبلیغ گرافیکی، ترس از دست دادن چیزی عالی ممکن است افراد را تشویق کند که دست به کار شوند و در راستای نجات جنگل ها قدم بردارند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه جنسی

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه جنسی
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه جنسی

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه جنسی

یکی از شناخته شده ترین جاذبه های تبلیغاتی استفاده از جاذبه جنسی است. افراد از مدل های جذاب و عکس های جذاب استفاده می کنند تا بیننده را از نظر احساسی هیجان زده کنند. از Victoria’s Secret گرفته تا Hardees، برندها از جذابیت های جنسی برای فروش محصولات و خدمات خود استفاده می کنند.

از آنجایی که این نوع تبلیغات نوعی سوء استفاده نیز محسوب می شود، شرکت هایی مانند Hardees با ایجاد کمپین هایی سعی می کنند خط مشی خود را تغییر دهند.

برندهایی مانند Calvin Klein و Levi Jeans، برای نشان دادن ارزش محصول خود بر روی جذابیت قابل قبول‌تری تمرکز دارند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه رمانتیک

جاذبه تبلیغاتی احساسی - جاذبه رمانتیک
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه رمانتیک

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه رمانتیک

احساسات عاشقانه و رمانتیک می تواند یک لحظه ای نوستالژیک را به خاطر آورد و احساسات را تحت تاثیر قرار دهد. این نوع از جاذبه تبلیغاتی لزوماً به روابط عاطفی مربوط نمی شود بلکه می تواند درباره ایجاد یک احساس قدرتمند، الهام بخش و ایده آل باشد.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی جاذبه حمایت افراد مشهور

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه حمایت افراد مشهور
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه حمایت افراد مشهور

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه حمایت افراد مشهور

همه ما می دانیم که بسیاری از ورزشکاران حرفه ای، بازیگران، هنرپیشه ها و افراد مشهوری که یک محصول را تبلیغ می کنند، لزوماً ارتباط خاصی با آن محصول ندارند، اما تأثیرگذاری آن ها باز هم مشهود است.

افراد مشهور، ورزشکاران و اینفلوئنسرهای نام آشنا اغلب با این که هیچگونه ارتباطی با آن محصول و صنعت ندارند اما به منظور جلب توجه مخاطبان از آن محصول حمایت و پشتیبانی می کنند. تبلیغ کریستین رونالدو ستاره فوتبال مشهور برای برند مرغ سوخاری KFC نمونه ای از تبلیغات نامرتبط اما تاثیرگذار است.

دنیای تبلیغات (یا دنیای ورزش) ممکن است هرگز فراموش نکند که جو نامات، مهاجم سابق فوتبال آمریکا،  چگونه جوراب شلواری زنانه را تبلیغ می کرد در حالی که مسلماً هیچ استفاده ای برای او نداشت.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی جاذبه جوانی

جاذبه تبلیغاتی احساسی - جاذبه جوانی
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه جوانی

 

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه جوانی

مردم نمی خواهند پیر شوند و مطمئناً نمی خواهند احساس پیری کنند. این نوع تبلیغات نه تنها برای کسانی که امیدوار به حفظ جوانی پرشور و شاد خود هستند جذاب است بلکه، با نشان دادن تضاد برای مخاطبان مسن تر نیز جذابیت دارد.

یکی از جاذبه های تبلیغاتی رایج برای مخاطبان مسن، عکاسی و برجسته کردن مدل‌هایی است که چندین سال جوان‌تر از مخاطب هدف هستند.

جاذبه جوانی در تبلیغاتی که برای افراد مسن خدمات و محصولاتی مانند پوشک بزرگسالان، سمعک، دندان مصنوعی، دکمه‌های تماس اضطراری، مراکز اجتماعی زندگی و غیره ارائه می‌دهند، آشکار است.

در بسیاری از این موارد، بازیگران و مدل های انتخاب شده در تبلیغات اغلب بسیار جوان تر از مخاطبان هدف واقعی هستند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی جاذبه شهرت

جاذبه تبلیغاتی احساسی - جاذبه شهرت
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه شهرت

 

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه شهرت

زمانی که فیلم Baywatch قرار بود اکران شود، نوع خاصی از ماراتن (3/0 کیلومتر) به صورت اسلوموشن برگزار شد. نتیجه حرکت دراماتیک و خنده دار جمعیت زیادی از مردم به سمت خط پایان بود. این روش یک جاذبه تبلیغاتی بود که با افزایش شهرت و محبوبیت بین مردم به فروش بهتر این فیلم کمک می کرد.

به علت همین جاذبه تبلیغاتی است که شرکت ها کالاهای تبلیغاتی مانند خودکار، برچسب ضربه گیر یا بند جاکلیدی تولید می کنند.

شرکت‌ها اغلب لوگوهای خود را روی لباس‌ها یا محصولات یکبار مصرف خود (مانند لیوان های قهوه استارباکس) قرار می‌دهند تا میزان محبوبیت محصولاتشان را به نمایش بگذارند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی جاذبه موسیقی

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه موسیقی
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه موسیقی

 

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه موسیقی

موسیقی می‌تواند با تنظیم لحن و حالت به اندازه تصاویر در ایجاد یا تخریب تبلیغ موثر باشد. موسیقی جذاب می تواند شادی آفرین باشد در حالی که این نتیجه ممکن است تنها با استفاده از رنگ‌های شاد و روشن در تصویر به دست نیاید.

موسیقی شاد می تواند مخاطب را از تصور تاثیر محصول بر زندگی خود هیجان زده کند. موسیقی مناسب می‌تواند بر احساسات یک تبلیغ بیفزاید و مخاطب را به خرید سریع تر تشویق کند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی جاذبه ماجراجویی

 

جاذبه تبلیغاتی احساسی - جاذبه ماجراجویی
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه ماجراجویی

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه ماجراجویی

شرکت Jeep مدتهاست که بر ماجراجویی به عنوان بخش بزرگی از تبلیغات برند خود تمرکز کرده است. تبلیغاتی مانند این نمونه افراد را تشویق می کند تا به باشگاه برند بپیوندند تا بتوانند چیزی جدید و هیجان انگیز را تجربه کنند.

شرکت‌های مسافرتی، برندهای فعال و شرکت‌های خودروسازی اغلب بر حس ماجراجویی تمرکز می‌کنند تا آنچه را که محصولات یا خدمات آنها واقعاً می‌تواند ارائه دهد را در ذهن مخاطب برجسته کنند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی جاذبه درک متقابل

جاذبه تبلیغاتی احساسی - جاذبه درک متقابل
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه درک متقابل

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه درک متقابل

برخی از برندها و اکثر تبلیغات خدمات عمومی به توانایی برانگیختن احساس همدلی و درک در عامه مردم وابسته هستند. برای مثال این شیوه در این تبلیغ بنیاد Safe At Home استفاده شده است.

درک متقابل به افراد کمک می کند تا مشکل دیگران را مشکل خود تصور کنند و بتوانند شرایط دیگران را درک کنند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی جاذبه پتانسیل و توانایی

جاذبه تبلیغاتی احساسی - جاذبه پتانسیل و توانایی
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه پتانسیل و توانایی

 

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه پتانسیل و توانایی

این نوع جاذبه تبلیغاتی حسی از قدرت را برای تبدیل رویاها به واقعیت منتقل می کند. پیام این تبلیغ لگو این است که لگو به کودکان کمک می کند تا تصورسازی کنند، مشکلات را حل کنند و برای آینده ای بهتر تلاش کنند.

این تبلیغات بخشی از کمپینی بود که شامل تصاویر آتش نشان و ستارگان راک می شد و مدارس، زمین‌های بازی و موزه‌هایی که والدین اغلب کودکان را در آنجا می‌بردند را پوشش می داد.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی احساسی جاذبه برند

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه برند
جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه برند

 

جاذبه تبلیغاتی احساسی – جاذبه برند

استارباکس در کنار برندهای لوکس مانندDior  یا Jimmy Choo که برای مصرف کنندگان ثروتمند جذابیت دارد، نمونه بارز جذابیت برند برای مردم عامه است. مردم پول می پردازند تا بخشی از برندی باشند که احساس می کنند دارای نوع خاصی از وضعیت، ارزش یا کیفیت است.

معمولاً همین محصولات و یا خدمات را می‌توان با قیمت‌ های بسیار پایین‌تری خریداری کرد اما جذابیت برند به شرکت ‌ها این امکان را می‌دهد که هزینه‌ های اضافی را صرفاً به دلیل بسته‌بندی، برچسب‌گذاری و سایر جنبه‌های مارکی که واقعاً ربطی به کیفیت یا نوع محصول ندارد، اضافه کنند.

دوستداران قهوه در واقع شکایت دارند که طعم قهوه استارباکس خوب نیست اما این شرکت هنوز هم توانسته است با ارائه انواع نوشیدنی دارای برند و محیطی آرام (از جمله Wi-Fi رایگان) هزینه بیشتری دریافت کند.

 

 

دسته دوم: جاذبه تبلیغاتی منطقی

در طرف دیگر طیف تبلیغات جاذبه منطقی قرار دارد. بسیاری از رویکردهای تبلیغاتی مبتنی بر حقایق عینی، منطق و استدلال هستند.

جاذبه های منطقی می توانند حتی در موضوعات احساسی بسیار مفید واقع شوند و به جامعه هدف کمک کنند تا ارزش یک محصول به روشی غیرقابل انکار درک شود.

جاذبه های احساسی قوی اما قابل دستکاری هستند. در مقابل جاذبه های منطقی معمولاً معتبرتر هستند و می توانند حس اقتدار را برای یک برند ایجاد کنند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی منطقی رفع مشکل

جاذبه تبلیغاتی منطقی – رفع مشکل
جاذبه تبلیغاتی منطقی – رفع مشکل

 

جاذبه تبلیغاتی منطقی – رفع مشکل

رفع یک مشکل مداوم و قابل توجه قویترین انگیزه برای خرید است. اغلب مردم مشکلات موجود در محل کار یا زندگی خود را می دانند و تمایل دارند آن را برطرف کنند.

در این تبلیغ IKEA، مشکل بیننده با نشان دادن نیاز شدید به قفسه نمایش داده شده است. IKEA بجای تمرکز بر محصول، بر راه حلی که آن محصول ارائه می دهد تمرکز کرده است. برندها تنها با شناسایی مشکلاتی که می توانند حل کنند، خواهند توانست به طور قابل توجهی فروش خود را افزایش دهند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی منطقی جاذبه کمیابی

جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه کمیابی
جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه کمیابی

جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه کمیابی

کوکاکولا جذابیت برند خود را با یک کمپین محدود که بطری‌ها را با نام و عناوین شخصی‌سازی می‌کرد، افزایش داد. مردم با عجله به دنبال نام خانواده و دوستان خود می گشتند تا آن را بخرند، عکس بگیرند یا هدیه بدهند.

در این زمان، کوکاکولا این کمپین را یک گام فراتر برد و به مشتریان اجازه داد بطری‌های کوکاکولای خود را شخصی‌سازی کنند و حتی در وب‌سایت جستجو کنند تا ببینند بطری که نام آن ها بر روی آن است در کجای کشور قرار دارد.

کمیاب بودن ارزش را افزایش می‌دهد و باعث وسوسه مشتریان می شود.

 1. جاذبه تبلیغاتی منطقی جاذبه تعریف و اظهارنظر مثبت

جاذبه تبلیغاتی منطقی - جاذبه تعریف و اظهارنظر مثبت
جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه تعریف و اظهارنظر مثبت

 

جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه تعریف و اظهارنظر مثبت

وقتی به تعاریف و اظهارنظرهای مثبت فکر می کنید، احتمالاً ویدیویی با استایل قدیمی به ذهن شما میرسد که در آن درباره برند یا محصولات بسیار تعریف و تمجید می کنند. با این که این یک روش عالی است و می تواند در رسانه های اجتماعی فوق العاده موثر باشد اما، راه هایی غیرمتعارف دیگری از این نوع جاذبه تبلیغاتی وجود دارد.

Doritos ده سال متوالی برای نشان دادن عشق طرفداران خود، یک مسابقه تجاری برای تبلیغاتSuper bowl برگزار کرد. این رقابت نه تنها باعث ایجاد انگیزه در افراد برای تعامل با برند شد بلکه، ارزش محصول را به روشی منحصر به فرد به نمایش می گذاشت.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی منطقی جاذبه مقایسه

جاذبه تبلیغاتی منطقی - جاذبه مقایسه
جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه مقایسه

 

جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه مقایسه

شما می توانید با مقایسه دقیق بین محصول خود و رقبا و یا اینکه زندگی بدون محصولات شما چگونه خواهد بود، آنچه را که برند شما را متمایز می کند برجسته کنید.

در این تبلیغ IKEA، تضاد آشکاری بین کسانی که در بالکن خود از محصولات سبک IKEA استفاده می کنند با همسایگان وجود دارد.

تضاد فاحش در این تبلیغ نشان دهنده جذابیت بی چون و چرا این سبک زندگی شخصی است که منحصر به فرد است. کنتراست می تواند اثباتی برای سطح بالاتر محصول شما نسبت به رقبا باشد.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی منطقی جاذبه وضعیت و موقعیت

جاذبه تبلیغاتی منطقی - جاذبه وضعیت و موقعیت
جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه وضعیت و موقعیت

 

جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه وضعیت و موقعیت

شکی وجود ندارد که این کفش‌های زیبا و چرم به یک دلیل انتخاب شده‌اند: مشخص کردن وضعیت و موقعیت. هدف تبلیغ این بوده است که بیننده کالا را با کلاس خاصی بشناسد.

این تبلیغ در حقیقت تبلیغ ماشین است. کفش های درجه یک (که به وضوح با فشار مداوم به پدال گاز دچار فرسایش شده اند) به طور نامحسوس بیانگر جاذبه تبلیغاتی وضعیت و موقعیت هستند.

آپارتمان‌ها، فروشگاه‌های مبلمان، برند‌های مد و بسیاری از شرکت‌های دیگر نیز سطحی از جاذبه وضعیت و موقعیت را به مشتریان خود که دغدغه این را دارند که در کجا هستند، چگونه به آنها نگاه می‌کنند و به کجا می‌روند نشان می دهند و نظر آنها را جلب می کنند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی منطقی جاذبه آماری

جاذبه تبلیغاتی منطقی - جاذبه آماری
جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه آماری

 

جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه آماری

چه اتفاقی می‌افتد وقتی مردان موفق در جایگاه یک زن قرار بگیرند؟ این تبلیغ هوشمندانه مارک زاکربرگ، بیل گیتس و کارلوس اسلیم را به نسخه های زنانه خود (مارلا زاکربرگ، بیلی گیتس و کارلا اسلیم) تبدیل کرده است.

پیام این تبلیغ به نابرابری جنسیتی در میزان دستمزد اشاره دارد. استفاده از برهان و آمار می تواند توجه کسانی که رویکرد منطقی تری دارند را بدون هیچ سوالی جلب کند.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی منطقی جاذبه زیبایی

جاذبه تبلیغاتی منطقی - جاذبه زیبایی
جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه زیبایی

 

جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه زیبایی

محصولات و خدمات زیادی برای یک خرید منطقی به زیبایی وابسته هستند. برای مثال تصاویر محصول باید عالی به نظر برسند تا شانس مقایسه و انتخاب توسط مشتریان منطقی را افزایش دهد.

عکس های این کاتالوگ برند West Elm از هر نظر زیبا هستند. تصاویر کاملاً صحنه‌سازی شده، عالی و دارای لوازم جانبی هستند. عکس های زیبا به خریداران احتمالی کمک می کند تا پتانسیل کامل یک کالا را ببینند.

بسیاری از برندهای مد از مدل‌های زیبا استفاده می‌کنند و با فتوشاپ کردن تصاویر کاری می کنند که توجه مخاطب بر روی محصول باقی بماند.

در عکاسی از غذا، معمول است که به جذاب ترین شکل ممکن برای افزایش تمایل مشتریان بدون استفاده از نمونه های واقعی تصویربرداری انجام شود.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی منطقی جاذبه شفافیت

جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه شفافیت
جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه شفافیت

 

جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه شفافیت

امکان ندارد برند شما کاملاً بی عیب و نقص باشد. شفافیت می تواند وجهه واقعی بودن به برند شما ببخشد و به علت غیر تصنعی بودن آن توجه مخاطب را جلب کند.

فولکس واگن با به نمایش گذاشتن ایرادات یکی از مدل های خوردرویی خود به منظور تبلیغ یک آپشن جدید، توجه مردم هلند را به خود جلب کرد.

 

 1. جاذبه تبلیغاتی منطقی جاذبه طبیعی

جاذبه تبلیغاتی منطقی - جاذبه طبیعی
جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه طبیعی

 

جاذبه تبلیغاتی منطقی – جاذبه طبیعی

واقعی و غیر تصنعی بودن می تواند به افراد کمک کند تا با یک پیام ارتباط برقرار کنند. برندهای لوازم آرایشی یا مد می توانند با تمرکز بیشتر بر واقعیت و تمرکز کمتر بر روی کمال گرایی، توجه زیادی را به خود جلب کنند. چشم مخاطبان به عکس های ویرایش شده عادت کرده است و در این زمان تصاویر غیر ایده آل و واقعی تر بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت.

 

 

حال زمان آن فرا رسیده است که از  جاذبه های تبلیغاتی در تبلیغات برند خود استفاده کنید

آیا تا قبل از خواندن این مقاله به دسته بندی تبلیغاتی که هر روز می بینید توجه کرده بودید؟ کدام نوع تبلیغ را بیشتر از همه شاهد هستید؟

آیا به نظر شما هر نوع حوزه فعالیت برند، تبلیغات مخصوص به خود را می طلبد یا می توان در هر حوزه ای از هر نوع جاذبه تبلیغاتی استفاده کرد؟ اکثریت مردم بیشتر به تبلیغات احساسی واکنش نشان می دهند یا منطقی؟

کدام یک از انواع تبلیغات برای برند شما کاربردی تر است و چه برنامه ای برای تبلیغات خود دارید؟ لطفا نظرات خود را از طریق بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

عنوان اصلی محتوا: 23 جاذبه تبلیغاتی مورد استفاده برندها
کلمه کلیدی اصلی جاذبه تبلیغاتی
کلمه کلیدی مرتبط جاذبه های تبلیغات، جاذبه های تبلیغاتی، تبلیغات
خلاصه محتوا (20 تا 30 کلمه) جاذبه های تبلیغاتی با برانگیختن احساسات ما را وادار به اقدام می کنند. این جاذبه ها به دو دسته جاذبه تبلیغاتی احساسی و منطقی تقسیم می شوند.

منبع:

https://visme.co/blog/types-of-advertising-appeals/

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)