امتیاز به مقاله

کارشناسان ما در سئورب در مقاله افزودن کاربر و نویسنده در وردپرس به بررسی این موضوع خواهند پرداخت. پلتفرم وردپرس دارای یک سیستم پیش ساخته می باشد. بدین ترتیب هر کدام از کاربران در وردپرس نقش متفاوتی دارند. در مقاله پیشرو به بررسی تبدیل و نقش های مختلف در پلتفرم وردپرس می پردازیم.
افزودن کاربر و نویسنده در وردپرس

بررسی افزودن کاربر و نویسنده در وردپرس

به طور کلی از طریق 3 روش می توانید در وردپرس کاربران را اضافه کنید. به طور کلی شما می توانید کاربران را اضافه کنید و اجازه دهید که هر کدام از کاربران به صورت رایگان اجازه فعالیت در این پلتفرم را داشته باشند. همچنین می توانید سیستم پرداختی ماهیانه برای کاربران در سیستم وردپرسی در نظر بگیرید.

افزودن کاربر و نویسنده در وردپرس به طور کلی شامل چند بخش زیر خواهد بود:

 • افزودن کاربر به نویسنده وب سایت وردپرسی
 • بررسی نقش های کاربران در وردپرس
 • امکان ثبت نام رایگان برای همه کاربران در وب سایت وردپرسی
 • ایجاد برنامه عضویت پرداختی برای وب سایت

در بخش های بعدی به بررسی هر کدام از موارد فوق می پردازیم.

شرایط و چگونگی افزودن کاربر و نویسنده در وردپرس

اگر دارای وب سایت و شرکت کسب و کار اینترنتی کوچکی می باشید که می خواهید تعدادی از کاربران خود را در سیستم کاربری وردپرس خود وارد کنید، به راحتی از طریق سیستم مدیریت محتوای وردپرس می توانید این کار را انجام دهید.

این روش برای موارد زیر مناسب خواهد بود:

 • کسب و کارهای کوچکی که چند کاربر با نقش های متفاوتی دارند.
 • سازمان هایی مانند موسسات خیریه که می خواهند به صورت داوطلبانه وب سایت خود را به روز سازند.
 • صفحات بلاگ مربوط به هنرهایی از جمله فشن و مد که چندین نویسنده وب سایت خود دارند.
 • شرکت های کسب و کار اینترنتی با چندین نیرو جهت فروش اینترنتی گردانيده می شود.

بدین ترتیب در سیستم وردپرسی خود وارد بخش users و قسمت add new در ناحیه تعیین ادمین وردپرسی شوید. سپس بایستی هر کدام از فیلدهای مربوطه را تکمیل نمایید تا کاربر جدیدی را ایجاد نمایید.

users
در این فرم بایستی ابتدا نام کاربری تعیین نمایید. همچنین کاربر می تواند با استفاده از ایمیل خود وارد ناحیه کاربری خود شود. سپس آدرس ایمیل کاربر را وارد نمایید و این بخش را مجددا بررسی کنید که ایمیل کاربر را به درستی وارد کرده باشید. این بخش به دلیل ارسال مجدد کد ورود به سیستم و دریافت اطلاعیه های ضروری مهم خواهد بود.

سپس نام، نام خانوادگی و آدرس صفحه اینترنتی را وارد نمایید. تکمیل این بخش ها به صورت اختیاری و قابل تغییر می باشد. سپس بایستی پسورد قوی انتخاب کنید. در این بخش برای کاربر رمز از طریق ایمیل ارسال خواهد شد. در بخش بعدی بایستی نقش کاربر خود را تعیین نمایید.
نقش کاربری
در این بخش با توجه به نقش کاربر خود نقشی را برای شخص مذکور انتخاب کنید. کم ترین نقش مربوط به subscriber و مهم ترین نقش مربوط به administrator است. نقش کاربری مورد نظر را انتخاب نمایید و بر روی add new user کلیک کنید.
administrator
چنانچه تمایل به تعییر نقش کاربری داشتید، نگران نباشید امکان تغییر نقش کاربری وجود دارد.

نقش کاربری

بررسی افزودن کاربر و کاربر و نویسنده در وردپرس و اینکه آنها را چگونه در وردپرس اضافه کنیم

در پلتفرم وردپرس نقش های مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

  • ادمین
  • ویرایشگر
  • نویسنده
  • مشارکت کننده
  • مشترک

ادمین در سیستم وردپرسی تمامی وظایف مربوطه را انجام می دهد. به افرادی که به طور کامل اطمینان دارید این نقش را بسپارید. ادمین امکان تغییر سایر نقش ها، اضافه یا حذف پلاگین ها، تغییر قالب سایت را نیز خواهد داشت. نقش ویرایشگر در وردپرس عبارتست از افزودن، ویرایش و حتی حذف محتوا خواهد بود. ویرایشگر نمی تواند وارد بخش تنظیمات، افزونه ها و سیستم ادمینی شود. نقش مفیدی می باشد چنانچه به صورت تیمی کار می کنید. نویسنده نقشی است که می تواند مقالات را ویرایش یا اضافه کند، همچنین می تواند مقالات جدید را به همراه فایل های مربوطه انتشار دهد.

نویسنده نمی تواند سایر بلاگ های کاربران را ویرایش یا منتشر کند. همچنین دسترسی به سیستم تنظیمات و پلاگین ها را نخواهد داشت. نقش مشارکت کننده متفاوت می باشد و تنها می تواند مقالات خود را اضافه یا ویرایش کند، اما اجازه انتشار یا ورود به سیستم تنظیمات، پلاگین ها، قالب ها و سایر ابزار را نخواهد داشت. نقش کاربری به صورت مشترک به کاربر اجازه ویرایش یا افزودن هر بلاگی را نمی دهد. از این رو سیستم کاربری در وردپرس را می تونید طبق نقش های کاربران تنطیم نمایید. بدین ترتیب وارد بخش کاربران وردپرس شوید. در بخش users نقش افراد را مشخص نمایید.

امکان ثبت نام رایگان برای همه کاربران در پلتفرم وردپرس

در خصوص موضوع افزودن کاربر و نویسنده در وردپرس مباحث مختلفی وجود دارد. یکی از مباحث مهم مربوط به امکان ثبت نام رایگان کاربران خواهد بود. ثبت نام همه کاربران می تواند زمانبر باشد، از این رو می توانید امکان ثبت نام کاربران را به صورت رایگان قرار دهید تا صفحه کاربری خود را بسازند. در این بخش ابتدا بایستی وارد بخش settings و قسمت General ناحیه کاربری و ادمینی خود شوید و بخش Anyone can register را مشاهده کنید که دارای علامت تیک باشد.
Anyone can register
به طور کلی هر یک از کاربرانی که وارد سایت می شوند نقش مشترک خواهند داشت. بدین ترتیب به مرور زمان و با توجه به قابلیت های فرد می توانید نقش کاربر را تغییر دهید. جهت تکمیل اطلاعات خود مقاله دسته بندی و زیر دسته بندی در سایت وردپرس را مطالعه بفرمائید.

فعال کردن برنامه عضویت های پرداختی های هنگام افزودن کاربر و نویسنده در وردپرس

روش دیگری که می توانید کاربر را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید، استفاده از برنامه عضویت پرداختی خواهد بود. بدین ترتیب کاربران اجازه فروش محتوا، دوره های آنلاین و سایر را خواهند داشت. بدین منظور بایستی پلاگین WordPress membership را نصب و فعال سازید.

بدین ترتیب می توانید کاربران خود را شکل های متفاوتی انتخاب نمایید. از این سو کاربران بایستی جهت پیشبرد کار خود در سایت بایستی مبلغی را پرداخت کنند تا بتوانند فعالیت خود را انجام دهند. در مقاله افزودن افزودن کاربر و نویسنده در وردپرس، کارشناسان ما در سئورب به بررسی این موضوع پرداخته اند و اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار داده اند.

https://www.wpbeginner.com/beginners-guide/how-to-add-new-users-and-authors-to-your-wordpress-blog/

 

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)