5/5 - (1 امتیاز)

در مقاله پیشرو در خصوص راهنمای استفاده از گرویتی فرمز وردپرس اطلاعاتی جهت آگاهی شما تنطیم نموده ایم. بسیاری از وب سایت ها دارای بخش هایی از جمله فرم تماس، مقالات و منابع دیگری خواهند بود که مورد نیاز اکثر کاربران است. این منابع مورد نیاز از طریق افزونه های کاربردی و رایگان وردپرس در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

اما تعداد این افزونه ها محدود می باشد. در حالی استفاده از افزونه گرویتی فرمز gravity forms قابلیت بیشتری دارد و بدین ترتیب فرم های کامل تری دریافت خواهید نمود. کارشناسان ما در سئورب در مقاله پیشرو اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

تعریف راهنمای استفاده گرویتی فرمز در وردپرس

افزونه گرویتی فرمز این امکان را به شما می دهد که فرم های به خصوصی را در سایت وردپرسی خود ایجاد کنید. با استفاده از این افزونه می توانید به راحتی بخش فرم تماس، پرسش و پاسخ و جستجو را در سایت وردپرسی خود ایجاد کنید. این افزونه محبوبیت خاصی دارد.

همچنین از ویژگی های ویژه ای از جمله مخفی کردن و نشان دادن سوالات معینی طبق پرسش و پاسخ های قبلی کاربر تعیین می نماید. همچنین ارتباط محتوایی از طریق ایمیل کاربری خواهد داشت. این افزونه بیش از یک دهه مورد استفاده عموم در پلتفرم وردپرس بوده است. در مقاله پیشرو به بررسی چگونگی نصب و فعال سازی این افزونه خواهیم پرداخت.

لیست راهنمای گام به گام استفاده از گرویتی فرمز وردپرس

در بخش راهنمای استفاده از این افزونه لیست زیر را در نظر داشته باشید:

 • دانلود گرویتی فرمز gravity forms
 • آپلود افزونه گرویتی فرمز gravity forms در وردپرس
 • نصب و فعال سازی افزونه گرویتی فرمز در وردپرس
 • گواهینامه استفاده از افزونه گرویتی فرمز را فعال سازید.
 • بخش تنظیمات عمومی افزونه گرویتی فرمز را تنظیم نمایید.
 • فرم مربوطه را ایجاد نمایید.
 • فرم ایجاد شده را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

 

راهنمای نصب و استفاده از گرویتی فرمز وردپرس

پس از خرید گواهینامه نصب قانونی gravity forms annual licence می توانید به صورت فایل zip افزونه مورد نظر را دانلود کنید و بر روی صفحه desktop خود ذخیره کنید. راهنمای تصویری این بخش در تصویر زیر بدین صورت خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی قدم به قدم راه اندازی سایت مقاله لینک شده را مطالعه بفرمائید.

راهنمای استفاده از Gravity Forms WordPress
راهنمای استفاده از Gravity Forms WordPress

راهنمای آپلود و استفاده از گرویتی فرمز در وردپرس

در این بخش در خصوص آپلود افزونه گرویتی فرمز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. بدین ترتیب در بخش داشتبود dashboard وردپرس، قسمت plugins را انتخاب نمایید و وارد بخش add new شوید. بدین ترتيب بر روی بخش upload plugin کلیک کنید و فایل zip گرویتی فرمز که بر روی دسکتاپ شما قرار گرفته است را در این بخش قرار دهید. توجه فرمائید که فایل شما بایستی همانند تصویر زیر باشد.

 

گراویتی فرمز
گراویتی فرمز

راهنمای فعال سازی افزونه گرویتی فرمز در وردپرس

پس از مرحله آپلود فایل zip گرویتی فرمز بایستی افزونه مورد نظر را نصب و فعال سازید. دقت کنید که این افزونه بایستی با ورژن وردپرس شما سازگاری داشته باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به تصویر زیر دقت کنید.

راهنمای فعال سازی افزونه گراویتی فرمز در وردپرس
راهنمای فعال سازی افزونه گراویتی فرمز در وردپرس

راهنمای استفاده از گواهینامه گرویتی فرمز وردپرس

پس از فعال سازی افزونه gravity forms بایستی گواهینامه ای نیز فعال شود. با فعال سازی این گواهینامه می توانید به تمام ویژگی های این افزونه از جمله پشتیبانی، آپدیت خودکار افزونه و سایر موارد دست خواهید یافت. بدین ترتیب در بخش license این افزونه وارد شوید و کد مربوطه را وارد کنید تا بخش تنظیمات این افزونه کامل گردد.

Guide to using the Gravity Forms WordPress certificate
Guide to using the Gravity Forms WordPress certificate

راهنمای بخش تنظیمات و استفاده از گرویتی فرمز وردپرس

در بخش تنظیمات شما می توانید تنظیمات کلی را برای این افزونه انجام دهید. این تنظیمات عبارتند از روش های رایج پرداختی، رفع error در هنگام ورود به برنامه، پشتیبانی و آپدیت صفحات خواهد بود. همچنین به یاد داشته باشید از آخرین ورژن آپدیت و مناسب با وردپرس خود استفاده کنید.

راهنمای بخش تنظیمات و استفاده از گراویتی فرمز وردپرس
راهنمای بخش تنظیمات و استفاده از گراویتی فرمز وردپرس

ایجاد فرم مربوطه و راهنمای استفاده از گرویتی فرمز وردپرس

پس از نصب موفقیت آمیز افزونه مورد نظر و انتخاب تنظیمات دقیق، بدین ترتیب می توانید اولین فرم خود را ایجاد نمایید. بدین ترتیب ابتدا بر روی بخش create a form کلیک کنید. سپس بر روی add new کلیک کنید و برای فرم خود عنوان و توضیح مختصری تنظیم نمایید. سپس وارد بخش editor شوید و با استفاده از صفحه ساز drag and drop فرم مورد نظر خود را بسازید. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله وردپرس چیست و چرا باید از وردپرس استفاده کنیم؟ را مطالعه بفرمائید.
ایجاد فرم مربوطه و راهنمای استفاده از گراویتی فرمز وردپرس

راهنما استفاده از گرویتی فرمز پس از نصب سایت وردپرس

پس از تکمیل فرم می توانید این فرم را به سایت وردپرسی خود اضافه نمایید. بدین ترتیب وارد بخش pages شوید و بخش add new را انتخاب نمایید. در این بخش می توانید دکمه add form را انتخاب کرده و فرم مربوطه را در جای مناسب قرار دهید.

 

گرویتی فرمز وردپرس
گرویتی فرمز وردپرس

این پلاگین دارای ویژگی های زیر نیز خواهد بود که عبارتند از:

 • دارا بودن فرم ویرایشگر
 • قابلیت فوروارد از طریق ایمیل
 • صفحه ورود ایمن
 • قابلیت آپلود فایل ها

این افزونه دارای قابلیت های بسیاری می باشد. با استفاده از این افزونه می توانید به این موضوع پی ببرید که کاربر بر روی سایت شما چه عکس العملی نشان خواهد داد. کارشناسان و متخصصین سئو ما در سئورب در خصوص پیشبرد سایت مقالاتی مفید در سایت مذکور در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

 

 

https://blog.hubspot.com/website/what-is-gravity-forms-wordpress

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)