امتیاز به مقاله

پروپوزال وبسایت وردپرس سندی است که به مشتریان بالقوه نشان می‌دهد که چگونه شما نیازهای طراحی وب آنها را با ایجاد یک وبسایت وردپرس با کیفیت بالا، و یا بهسازی سایت وردپرس موجود آنها برآورده خواهید کرد.

جدای از قراردادها، پروپوزال‌ها دقیقاً نشان می‌دهند که چگونه نیازهای تجاری را برای یک پروژه خاص برآورده می‌کنید و به شما فرصتی می‌دهند تا مهارت‌ها و تجربیات خود را به نمایش بگذارید. استفاده از الگوهای پروپوزال به شما کمک می‌کند تا سریعتر به کار بپردازید.

توجه: همین امروز به صورت رایگان در Bonsai ثبت نام کنید تا یک پروپوزال وبسایت وردپرس منحصر به فرد و حرفه‌ای ایجاد کنید. علاوه بر این، با Bonsai، مشتری شما می‌تواند پروپوزال را به صورت دیجیتالی و فوری امضا کند!

پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟
پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟

مواردی که باید در پروپوزال وبسایت وردپرس گنجانده شود

وردپرس بیش از 455 میلیون وبسایت را در سراسر جهان روی کار آورد. هنگام ارسال یک پروپوزال طراحی وبسایت وردپرس با کیفیت بالا به یک مشتری بالقوه، لازم است نشان دهید چگونه از ویژگی‌های قدرتمند پلتفرم برای برآورده کردن نیازهای مشتری با ایجاد یک وبسایت عالی استفاده می‌کنید.

ایجاد یک پروپوزال بخشی از فرآیند فروش شماست. اوج و مقدمه بخش کار با شما است. اطمینان حاصل کنید که پروپوزال وبسایت وردپرس شما شامل همه چیزهایی است که برای امضای مشتری و شروع پروژه لازم است. از این گذشته، پس از تکمیل این مراحل، می‌توانید پول دریافت کنید، که هدف نهایی شما از ایجاد پروپوزال است.

بیایید ویژگی‌هایی را که بهترین پروپوزال‌ها دارند بررسی کنیم تا بتوانید از رقبا متمایز شوید.

پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟
پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟

عناصر کلیدی در یک پروپوزال وبسایت وردپرس برنده

شروع یک پروپوزال وبسایت شبیه به یک قرارداد است. هر دو با اطلاعات تماس دقیق در مورد شما و مشتری شما شروع می‌شوند.

تمام پروپوزال‌ها شامل نام شرکت، آدرس و هرگونه اطلاعات تماس موجود است. شما می‌خواهید مطمئن شوید که پروپوزال حرفه‌ای به نظر می‌رسد و به مشتری بالقوه شما ابزاری برای ارتباط با شما می‌دهد.

در حالی که یک قرارداد، یک پیشنهاد و پذیرش است، یک پروپوزال توضیح می‌دهد که چگونه نیازهای مشتری را برآورده خواهید کرد. یک پروپوزال به جزئیات بیشتری می‌پردازد تا دقیقاً مشخص شود که چه خدماتی به مشتری ارائه می‌شود.

بیایید برخی از عناصر کلیدی در یک پروپوزال وبسایت وردپرس را بررسی کنیم.

پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟
پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟

دامنه توسعه وب

هدف اصلی پروپوزال وبسایت وردپرس شما این است که مشخصات پروژه را با جزئیات کامل شرح دهد. به مشتری توضیح دهید که چه خدماتی ارائه می‌دهید و چگونه آن خدمات اجرا می‌شوند.

یک مشتری ممکن است فقط به یک وبسایت ساده یک صفحه‌ای نیاز داشته باشد، در حالی که دیگری ممکن است به چیزی پیچیده‌تر با چندین صفحه، مقالات وبلاگ در حال انجام و موارد دیگر نیاز داشته باشد. هنگام نوشتن پروپوزال‌ها، به مشتری کمک کنید تا بفهمد دقیقاً چه خدماتی را ارائه می‌دهید و چگونه نیازهای او را برآورده خواهید کرد.

هنگام توصیف هدف از پروژه خود، عناصر زیر را در نظر بگیرید (در ادامه هریک را با جزئیات بیشتر بررسی خواهیم کرد):

 • شرح تم یا طرح وردپرس در حال استفاده
 • استفاده از تصاویر و سایر ضمایم طراحی
 • استفاده از پلاگین‌ها یا سایر تقویت‌کننده‌های تم
 • استفاده از کد صادراتی: HTML و CSS
 • گزینه‌های پشتیبانی فنی و میزبانی جاری
 • جدول زمانی کلی و نقاط عطف پیش‌بینی شده

به یاد داشته باشید، مشتری شما احتمالاً چندین پروپوزال دریافت می‌کند، بنابراین می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که هدف دقیق و واضح است. به این ترتیب، پروپوزال وبسایت وردپرس شما از بقیه متمایز می‌شود و به شما کمک می‌کند تا پروژه را پیاده کنید.

پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟
پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟

توصیف قالب وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) عالی است و توسعه وب را قابل مدیریت‌تر می‌کند. با این حال، هنگام توسعه وب‌سایت‌های جدید برای مشتریان، ممکن است آن‌قدرها به عقبه سایت اهمیت ندهند. نگرانی اصلی آنها معمولاً در مورد ظاهر طراحی وب است.

هزاران قالب وردپرس رایگان با کیفیت بالا و تم‌های مرتبط در دسترس و موارد اضافی برای خرید وجود دارد. آیا از یکی از آن‌ها برای ارائه طرح‌ خاصی که مشتری‌ها به دنبال آن هستند استفاده می‌کنید یا چیزی سفارشی برای آنها ایجاد می‌کنید؟

به مشتری کمک کنید بفهمد چه چیزی را ارائه می‌دهید و در نهایت برای تولید چه چیزی به شما می‌پردازد. از پروپوزال طرح‌ریزی شده برای اضافه کردن اسکرین‌شات‌ها یا توصیف ویژگی‌های تم وردپرس انتخاب شده استفاده کنید.

توضیح دهید که آیا تم ویژگی‌های سفارشی، عناصر طراحی یا پشتیبانی از افزونه‌ها مانند اسلایدرها یا ووکامرس را ارائه می‌دهد یا خیر. اطمینان حاصل کنید که مشتری شما می‌داند که پروپوزال پروژه طراحی وب آنها شامل چه مواردی است. اگر آنها بدانند که قالب چیدمان چگونه به نظر می‌رسد، احتمال اینکه کسب و کار آنها را به دست آورید بسیار بیشتر است.

نکته دیگری که باید در هنگام توضیح دامنه طراحی وب در نظر گرفت این است که چگونه تصاویر به کار گرفته می‌شوند. آیا در حال ایجاد گرافیک جدید و ارائه عکاسی سفارشی هستید؟ آیا این دارایی‌ها توسط مشتری ارائه می‌شود؟ آیا از تصاویر آرشیوی استفاده می‌کنید؟ به مشتری کمک کنید تا بفهمد چه چیزی در پروپوزال طراحی وبسایت وردپرس شما گنجانده شده است و چه چیزی وجود ندارد.

پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟
پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟

میزبانی و پشتیبانی فنی

توسعه‌دهندگان وب می‌دانند که یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد مداوم از وبسایت وردپرس، ارائه میزبانی وب و پشتیبانی فنی است. تلفیق این خدمات در پروپوزال‌ها به مشتریان نشان می‌دهد که می‌توانید نیازهای فوری و همیشگی آنها را برآورده کنید.

اگر ویژگی‌های پشتیبانی ارائه می‌دهید، به مشتری در مورد هزینه‌های جاری مرتبط با این گزینه‌ها بگویید. به آنها اطمینان دهید که می‌توانید به موقع محتوای آنها را به روز کنید.

با این حال، به یاد داشته باشید که مشتریان می‌توانند با درخواست بیشتر از هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند، از پشتیبانی مداوم استفاده کنند. پشتیبانی حوزه‌ای است که در آن خزش دامنه می‌تواند خیلی سریع واقع شود.

هنگام ایجاد پروپوزال، مشخص کنید که چه چیزی شامل چه مواردی است و چه چیزی شامل این خدمات نمی‌شود و هزینه این خدمات چقدر است. اگر نه، می‌توانید با مشکلی مواجه شوید که در آن چندین «رفع سریع» اضافه می‌شوند و شروع به صرف تمام زمان در دسترس شما می‌کنند.

یکی دیگر از گزینه‌های افزایش فروش که باید در پروپوزال وبسایت خود در نظر بگیرید، ارائه آموزش است تا مشتری بتواند محتوا و پستهای وبلاگ را به تنهایی اضافه کند. آموزش به مشتریان قدرت می‌دهد و در عین حال جریان درآمد دیگری را برای شما، طراح وب، ایجاد می‌کند.

پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟
پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟

جدول زمانی پروژه

گذشته از اینکه وبسایت مشتریان چگونه خواهد بود، آنها بیشتر نگران این هستند که هر چیز با چه سرعتی تکمیل می‌شود. در حالی که غیرواقعی است که انتظار داشته باشیم وبسایت‌های جدید یک شبه ساخته شوند، مهم است که انتظارات واقع‌بینانه در مورد اینکه چه زمانی وبسایت وردپرس آنها در معرض دید عموم قرار می‌گیرد، ارائه شود.

از این بخش از قالب پروپوزال وردپرس برای جزئیات کامل مراحل مختلف پروژه استفاده کنید. هر مرحله همچنین احتمالاً منجر به پرداخت‌ها و تحویل‌های جدید می‌شود. هنگام توصیف نقاط عطف، به یاد داشته باشید که نیازهای مشتری خود را در اولویت قرار دهید و همه چیز را از دیدگاه او بنویسید.

هنگامی که با مشتری تماس می‌گیرید، به مشتری توضیح دهید که به نظرات و به تایید آنها نیاز دارید. همچنین، به طور خلاصه به این نکته اشاره کنید که دوره‌هایی وجود دارد که در هنگام ایجاد وبسایت جدید آنها به طور مستقل بر روی آنها کار خواهید کرد.

مهمتر از همه، زمانی که پروژه تمام شده در دسترس قرار می‌گیرد و به مالکیت آنها منتقل می‌شود، به مشتری توضیح دهید. در صورت ارائه پشتیبانی مداوم، تعیین زمانی که بخش طراحی وب به پایان می‌رسد و پشتیبانی فنی آغاز می‌شود، به همان اندازه ضروری است. یک نقطه مرجع خوب برای این تغییر ممکن است دادن اعتبار اجرایی به مشتری برای نصب وردپرس باشد.

پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟
پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟

استفاده از الگوهای پروپوزال وبسایت رایگان برای ایجاد تجارت بیشتر

ممکن است به نظر برسد که نوشتن پروپوزال‌ها زمان زیادی را صرف می کند، اما نیازی نیست که برای هر پروژه جدید یک پروپوزال جدید ایجاد کنید. در عوض، استفاده از یک قالب پروپوزال وردپرس را در نظر بگیرید، مانند قالبی که در Bonsai در دسترس داریم.

استفاده از یک قالب روند نوشتن پروپوزال‌ها را سرعت می‌بخشد، بنابراین می‌توانید روی پروژه تمام شده تمرکز کنید: توسعه وبسایت‌های وردپرس با کیفیت بالا برای مشتریان.

هنگام استفاده از یک الگو، حتماً پروپوزال را شخصی‌سازی کنید و آن را برای خود منحصر به فرد کنید. لوگوی شرکت خود یا شکوفایی‌های دیگر را اضافه کنید تا مطمئن شوید که پیشنهاد شما از بین جمعیت متمایز است.

پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟
پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟

نحوه نوشتن یک پروپوزال سایت وردپرس

هر پروژه طراحی وبسایت جدید منحصر به فرد است، اما شباهت‌هایی برای هر پروژه وجود دارد که نوشتن پروپوزال را آسانتر می‌کند. چه تصمیم به استفاده از یک قالب پروپوزال طرح وردپرس داشته باشید یا منحصراً برای مشتریان دیگر پروپوزال‌هایی ایجاد کنید، هدف نهایی ایجاد کسب و کار طراحی وبسایت بیشتر است. پروپوزال‌های بیشتر امضا شده به درآمد بیشتری برای شما تبدیل می‌شود.

اولین قدم ایجاد پروپوزال‌هایی است که به مشتریان نشان می‌دهد شما قادر به برآوردن نیازهای آنها هستید. برای انجام این کار، شما باید در همان صفحه با مشتری خود با آنچه از وبسایت جدید خود می‌خواهند، باشید.

تنها چیزی که لازم است مکالمه است تا بفهمید آنها دقیقاً به دنبال چه چیزی هستند.

دقیقاً بفهمید مشتری چه می‌خواهد

یک پیشنهاد عالی به شما و مشتریانتان کمک می‌کند تا در مورد خدمات ارائه شده به توافق متقابل برسید. برای اینکه در همان صفحه باشید، باید یک جلسه مفصل با مشتری احتمالی داشته باشید.

نحوه انجام مکالمه، حضوری، تلفنی یا مجازی مهم نیست. آنچه مهم است این است که دقیقاً مشخص شود مشتری از وبسایت خود چه می‌خواهد.

هنگامی که یک شرکت یک طراح وبسایت وردپرس مستقل را استخدام می‌کند، معمولاً جنبه‌های مورد نیاز برای ایجاد پروژه خود را درک نمی‌کند. برای اطمینان از اینکه مشکلی در این راه وجود ندارد، باید سوالات مفصلی بپرسید تا دامنه پروژه را در سطح عمیق‌تری درک کنید. دانستن اینکه چه سوالاتی باید بپرسید به مشتریان شما کمک می‌کند تا پروپوزال را به سرعت امضا کنند و کسب و کار بیشتری برای شما ایجاد کنند.

همانطور که کسب و کار آزاد شما رشد می‌کند، با سوالاتی که باید بپرسید بیشتر آشنا می‌شوید که به جلوگیری از علائم خطر احتمالی یا جلوگیری از مشکلات بعدی کمک می‌کند. اگر شغل فریلنسری خود را شروع می‌کنید، مجموعه‌ای از سوالات را در نظر بگیرید که ممکن است در طول مسیر بخواهید به آنها پاسخ دهید. به پیشنهاداتی نیاز دارید؟ ما شما را تحت پوشش داریم.

در اینجا چند سوال وجود دارد که باید هنگام صحبت با مشتریان در مورد ارائه خدمات وردپرس از آنها بپرسید:

 • آیا الگوهای مرتبط یا یک وبسایت زنده مشابه آنچه که آنها به دنبال آن هستند وجود دارد؟
 • آیا نمونه‌ها یا ویژگی‌هایی از محتوایی که می‌خواهند در وبسایت جدید ایجاد کنند، دارند؟
 • آیا ویژگی‌ها یا افزونه‌های خاصی وجود دارد که بخواهند در وبسایت خود یا قالب وردپرسی که ایجاد می‌کنید قرار دهند؟
 • چه فونت‌ها، رنگ‌ها یا سایر عناصر طراحی برای استفاده در دسترس هستند؟
 • آیا کسب و کار یک راهنمای سبک برای استفاده در هنگام توسعه وبسایت و قالب‌های صفحه دارد؟
 • آیا مشتری خدماتی ارائه می‌دهد یا محصولاتی را می‌فروشد که باید در سراسر وبسایت یا قالب وردپرس ارائه شوند؟

پرسیدن سؤالات درست پیش از موعد تضمین می‌کند که پروپوزال وبسایت شما نشان می‌دهد که دقیقاً آنچه را که مشتری می‌خواهد ارائه می‌دهید. به‌علاوه، به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید چه خدمات اضافی را برای فروش بیشتر و درآمد مداوم در سراسر پروپوزال ارائه دهید.

آنچه شما را متمایز می‌کند برجسته کنید

هنگامی که با مشتری ملاقات کردید، نوبت به ایجاد پروپوزال می‌رسد. به یاد داشته باشید، پروپوزال شما احتمالاً یکی از بسیار پروپوزال‌هایی است که شرکت در حال بررسی است. شما می‌خواهید یک پروپوزال برنده ایجاد کنید که برجسته باشد و امضای آن را برای کسب و کار بسیار آسان کند.

برای اینکه به‌عنوان یکی از پروپوزال‌های بهتری که دریافت می‌کنند برجسته شوید، محدوده کار را در قالب طرح پروپوزال خود به گونه‌ای توصیف کنید که مشتری را درگیر کند و بر نیازهای او تمرکز کند. در مورد جدول زمانی پروژه و محصولات قابل تحویل خود صادق باشید. به آنها نشان دهید که به مهارت‌های تجاری خود اطمینان دارید و توسعه‌دهنده وب وردپرس برای حل مشکلات آنها هستید.

راه دیگر برای متمایز شدن از جمعیت، ایجاد یک پروپوزال با کیفیت بالا با استفاده از الگوی پروپوزال Bonsai است.

دقیقاً بفهمید مشتری چه می‌خواهد
دقیقاً بفهمید مشتری چه چیزی در پروپوزال وبسایت می‌خواهد

ایجاد یک پروپوزال وب سایت وردپرس با بونسای ساده است

با بونسای، می‌توانید پروپوزال‌های بهتری ایجاد کنید که از بقیه متمایز باشد. با یک الگوی پروپوزال وبسایت طرح از پروپوزال‌های‌ نامحدود موجود در مجموعه بونسای شروع کنید و آن را با پروژه خاص خود تنظیم کنید. Bonsai پروپوزال را به صورت دیجیتالی برای مشتری شما ارسال می‌کند و به شما امکان می‌دهد نظرات پروپوزال را برای پیگیری دنبال کنید. بعلاوه، Bonsai به مشتریان بالقوه اجازه می‌دهد تا پیشنهاد را به صورت دیجیتالی امضا کنند تا بتوانید خیلی سریعتر به تجارت بپردازید.

هنگامی که همه با این پیشنهاد موافقت کردند، با Bonsai که نرم‌افزار حسابداری خاص خود را دارد قرارداد ببندید تا بتوانید سریعتر پول دریافت کنید. مشتریان می‌توانند به روش‌های مختلف به شما پرداخت کنند. نیاز به کارت اعتباری نیست.

از یک قالب پروپوزال طراحی وردپرس از Bonsai استفاده کنید و کسب و کار آزاد خود را به سطح بالاتری ببرید. رایگان ثبت نام کنید و شروع کنید.

 

سوالات متداول پروپوزال وبسایت وردپرس

آیا هنوز در مورد طراحی پروپوزال وبسایت وردپرس یا استفاده از قالب پروپوزال سوالی دارید؟ در اینجا به برخی از سوالات متداول پاسخ داده شده است.

به عنوان یک توسعه‌دهنده وبسایت وردپرس مستقل چقدر می‌توانم درآمد داشته باشم؟

یک توسعه‌دهنده وبسایت وردپرس به طور متوسط ​​می‌تواند 72968 دلار در سال یا 35 دلار در ساعت درآمد داشته باشد. در صورت داشتن مهارت، توسعه وبسایت‌های وردپرسی برای مشتریان یا اصلاح قالب‌های موجود می‌تواند یک انتخاب شغلی بسیار سودآور باشد.

اگر کسی نخواهد برای پروژه‌ای پول پرداخت کند چه اتفاقی می افتد؟

هر قالب پیشنهادی و قرارداد ایجاد شده در Bonsai راهی برای امضای پیشنهاد یا قرارداد نهایی شده به صورت دیجیتالی ارائه می‌دهد. Bonsai یک امضای الکترونیکی الزام‌آور قانونی ایجاد می‌کند. اگر مشتریان مایل به پرداخت نیستند اما از طریق Bonsai امضا می‌کنند، شما برای دریافت وجه از طریق قانونی اقدام خواهید کرد.

آیا قالب‌های وردپرس برای استفاده تجاری قابل اعتماد هستند؟

1000 تم و قالب وردپرس برای استفاده مستقیم از وردپرس یا توسعه‌دهندگان شخص ثالث موجود است. هنگامی که به دنبال قالب‌هایی برای استفاده هستید، اطمینان حاصل کنید که تم به طور مکرر در کنار به روزرسانی‌های اصلی وردپرس به روز می‌شود. به این ترتیب، تم در ادامه راه مشکل سازگاری نخواهد داشت.

مقالات زنجیره‌ای مرتبط :

درخواست پروپوزال (Request For Proposal) RFP

چگونه یک بریف طراحی سایت (website design brief) عالی بنویسیم؟

پروپوزال وبسایت وردپرس چیست؟

ساخت workflow طراحی وب سایت چگونه است؟

منبع:

 

www.hellobonsai.com

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)