سوالات متداول وردپرس

سوالات متداول وردپرس

دنبال جواب سوالاتی؟

سؤالی دارید؟ مشکلی نیست. ما فکر کردیم برای کمک تعدادی از سوالات متداول وردپرس که از ما پرسیده می‌شود را به اشتراک بگذاریم و به تفصیل شرح دهیم. ما هر روز درباره وردپرس سوالات خیلی زیادی دریافت می‌کنیم.

به خواندن و فهرست برداری ادامه دهید تا همه سوالات متداول وردپرس را به دقت مرور کنید. ما به موضوعات بسیاری می‌پردازیم که عبارتند از: درباره وردپرس، نصب وردپرس، اصول وردپرس، وبلاگ نویسی وردپرس، صفحات  وردپرس، افزایش کارایی وردپرس، سئو وردپرس، بالا بردن سرعت وردپرس، امنیت وردپرس و کسب درآمد از وردپرس.

سوالات متداول وردپرس

اطمینان ندارم که وردپرس برای شما مناسب باشد؟ در اینجا به سؤال اساسی درباره وردپرس جواب داده شده است. اینکه وردپرس چیست؟ قیمت آن چقدر است و موارد بیشتر.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای معروف است که می‌توانید از آن با برنامه میزبانی خودتان برای قدرتمند کردن وبسایت تان استفاده کنید. وردپرس وبلاگ، صفحه هدف، فروشگاه مجازی، بازار یا وبسایت دیگری را برای همه کاربران در سراسر دنیا ایجاد می‌کند.
آیا تفاوت بین دو نسخه وردپرس شما را گیج کرده است؟ به راهنمای کامل در سایت wordpress.com در مقایسه با wordpress.org نگاهی کنید و اینکه چرا ما فکر می‌کنیم سایت wordpress.org انتخاب بهتری است.

سوالات متداول وردپرس

یکی از سوالات متداول وردپرس درباره رایگان بودن نصب وردپرس می‌باشد. وردپرس یک نرم افزار رایگان و متن آزاد است اما برای استفاده از آن باید در وبسایت برنامه میزبان سرمایه گذاری کنید. شما می‌توانید در هر ماه حداقل یک دلار روی برنامه میزبان به اشتراک گذاشته شده سرمایه گذاری کنید. اما ما پیشنهاد می‌کنیم که کمی بیشتر برای برنامه مدیریتی میزبان هزینه بپردازید تا بتوانید راحت وبسایت خودتان را راه اندازی و حمایت کنید.

آیا نصب وردپرس رایگان است؟

طراحی سایت با وردپرس

قالب های وردپرس

افزونه های وردپرس

سئو وردپرس

 3 -آیا وردپرس به زبان من هم قابل استفاده است؟

ممکن است! در حال حاضر وردپرس در 169 زمینه ترجمه قابل دسترس است اما در 10 مورد از زمینه های ترجمه صد در صد به روز شده است. از صفحه چند زبانه وردپرس دیدن کنید تا زبان خود را بررسی کنید یا حتی در فرایند ترجمه شرکت کنید.

 

4آیا برای استفاده و نصب وردپرس به دانستن نحوه کد نویسی نیاز دارم؟

قطعا نه! بیشتر کاربران وردپرس برنامه نویس نیستند. وقتی موضوعات و افزونه های غنی با ویژگی‌های بسیاری وجود دارد تا ایجاد تغییر در وبسایت تان را آسانتر کند دیگر به یادگیری زبان پیچیده برنامه نویسیCSS     (شیوه نامه آبشاری) یا زبان برنامه نویسی PHP (برنامه نویسی شئ گرا برای سرور) نیازی نیست.

نصب وردپرس

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه نصب وردپرس می‌باشد. هنگامی که تصمیم به استفاده از وردپرس بگیرید شروع کردن آن آسان است. فقط نسبت به نصب وردپرس اقدام کنید و سپس به آن، یک موضوع و حتی چند افزونه بیفزایید تا ساختن وبسایت خود را آغاز کنید.

 

5نصب وردپرس چگونه است؟

نصب وردپرس  به صورت دستی یک روند 5 دقیقه ای است. اما بیشتر شرکت‌های میزبان این روند را آسان تر کرده اند. بیشتر برنامه های میزبان که به اشتراک گذاشته می‌شوند به واسطه یک کلیک از  صفحه اکانت اصلی شما یاC panel   نصب می‌شوند. اما اگر شما هاست وردپرس مدیریت شده مانند WP Engine ،Flywheel  یاkinsta   را انتخاب کنید نیازی نیست که کاری انجام دهید. وردپرس از قبل برایتان نصب شده است.

6-نصب وردپرس روی کامپیوترم چگونه است؟

بله می‌توانید. شما این انتخاب را دارید که برای نصب وردپرس روی کامپیوترتان و روی هر سیستم عاملی اقدام کنید. شما می‌توانید بسته به نوع توانایی تان از نرم افزارهای ثالث مانند Desktop server یا Locale Fly Wheel استفاده کنید یا با استفاده از نرم افزارهای MAMP ،WAMP یا  LAMPبه صورت دستی وردپرس را نصب کنید.

7-چطور وردپرس را به روز کنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه بروز رسانی وردپرس می‌باشد.  به روز رسانی کردن آسان است همانطور که شما بروزرسانی‌ها را در گزینه های وردپرس می‌بینید. برای نصب به روز رسانی روی آیکون  refresh/ update  یاnavigate to  Dashboard/ Updates    در صفحه نمایش کامپیوتر کلیک کنید و روی دکمه  install Now کلیک کنید. در حالی که نصب تکمیل می‌شود باید صفحه تایید را ببینید که شما را به آخرین نسخه وردپرس هدایت می‌کند.

8-من در حال استفاده از کدام نسخه از وردپرس هستم؟

مطمئن نیستم که کدام نسخه از وردپرس روی وبسایت تان کار می‌کند. فقط به سایت وردپرس خود وارد شوید. باید در پایین صفحه سمت راست تنظیم‌هایتان آخرین شماره نسخه وردپرس خود را ببینید.

من در حال استفاده از کدام نسخه از وردپرس هستم؟
من در حال استفاده از کدام نسخه از وردپرس هستم؟

9-آیا می‌توانم پست‌هایم را  از یک وبلاگ دیگر یا پلتفرم وبلاگ نویسی وارد کنم؟

بله، می‌توانید محتوای‌ خودتان را از وبلاگ قدیمی‌ خود به وبلاگ جدید وردپرس خود منتقل کنید. برای وارد کردن محتوا براساس پلتفرم وبلاگ قدیمی خود، راهنمای رسمی وردپرس و دستورالعمل کامل آن را بررسی کنید.

10-چطور سبک وردپرس وبسایت خودم را تغییر دهم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه تغییر سبک وردپرس وبسایت می‌باشد. راحت ترین راه برای تغییر دادن ظاهر وردپرس وبسایت یک موضوع جدید است. موضوع وردپرس مانند ویژگی پوست برای وبسایت تان است. موضوع به وبسایت‌تان ظاهر منحصر به فردی خواهد داد. همچنین بسته به موضوع ممکن است برای سفارشی کردن وبسایت‌تان ویژگی‌هایی مانند رنگ‌ها، فونت‌ها، منوها، ابزار فرضی، صفحه ها، نوع پست‌ها، فرمت پست‌ها و موارد بیشتری به آن اضافه شود.

11-چطور به نصب وردپرس با تم اقدام کنم؟

تم وردپرس
تم وردپرس

 

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه نصب وردپرس با تم می‌باشد. برای نصب وردپرس با تم / موضوع جدید به وبسایت وردپرس خود وارد شوید و به Appearance/ Themes/Add new Theme  بروید. می‌توانید از این‌جا به جستجوی موضوعات به صورت رایگان بپردازید که از طریق وبسایت  wordpreess.org در دسترس است یا می‌توانید روی دکمه upload theme   کلیک کنید تا فایل زیپ برای موضوعی که دانلود کرده اید یا از جای دیگری خریداری کرده اید آپلود شود.

12-در هنگام نصب وردپرس با خطا مواجه می‌شوم باید چه کار کنم؟

چندین خطای رایج در هنگام نصب وردپرس وجود دارد. اما رایج ترین خطای وردپرس در شیوه نامه فایلی است. این یعنی شما در حال نصب فایل یا پوشه اشتباه هستید. بهترین گزینه این است که مجددا موضوع فایل زیپ را که آپلود کرده اید بررسی کنید. این فایل نباید یک فایل باز شده باشد یا همه فایل‌ها و اسناد به صورت فایل فشرده باشند. یک خطای رایج دیگر صفحه نمایش سفید است آن هم هنگامی که شما در حال تلاش هستید تا موضوع جدیدی را نصب کنید. این صفحه نمایش سفید اغلب بدین معناست که باید ظرفیت حافظه سرور خود را ارتقاء دهید. بعضی از شرکت‌های میزبان در قسمت مدیر اصلی یا  C Panel  گزینه ای دارند. اما می‌توانید همیشه برای کمک با تیم شرکت میزبان خود در ارتباط باشید.

13-چگونه ویژگی‌های جدیدی را به وردپرس اضافه کنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه اضافه کردن ویژگی‌های جدید به وردپرس می‌باشد. شما می‌توانید با افزونه ها، ویژگی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی را به سایت وردپرس خود اضافه کنید. فقط به نصب وردپرس بپردازید و تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید. افزونه وردپرس ضرورتا یک افزودنی برای وبسایت تان است. افزونه ها معمولا ویژگی‌ها یا قابلیت‌های جدیدی را با کمی تلاش از سوی خودتان به وبسایت وردپرس شما اضافه می‌کنند.

14-چطور به نصب وردپرس با افزونه اقدام کنم؟

افزونه های وردپرس
افزونه های وردپرس

 

 نصب وردپرس با افزونه وردپرس خیلی راحت است. از قسمت تنظیمات وردپرس وبسایت خود به افزونه ها وAdd new بروید. شما می‌توانید از اینجا جستجو کنید تا از وبسایت wordpress.org یک افزونه رایگان نصب کنید یا می‌توانید روی دکمه  Upload Pluginکلیک کنید، فایل زیپ که آن را برای افزونه خریداری کرده اید یا از نرم افزار ثالث دانلود کرده اید را  آپلود نمایید.

اصول وردپرس

حالا که وردپرس را نصب کرده اید و آماده به کار هستید اجازه دهید به نکات لازم که باید درباره وردپرس بدانید بپردازیم.

15چطور باید لوگو (علامت تجاری) خود را تغییر دهم؟

 

لوگو تجاری
لوگو تجاری

 

از دیگر سوالات متداول وردپرس درباره نحوه تغییر علامت تجاری در وردپرس می‌باشد. برای آپلود یک علامت تجاری جدید به وردپرس وارد شوید و به Appearance / customize بروید. بسته به موضوع وردپرس، شما ممکن است برندینگ یا عنوانی را ببینید. در آنجا باید گزینه ای را ببینید که لوگوی تجاری را آپلود کنید. همچنین اگر موضوع شما از پنل تم سفارشی به جای وردپرس سفارشی استفاده می‌کند به سادگی پنل خود را از تنظیمات اصلی انتخاب کنید، برندینگ یا سرصفحه را تعیین کنید. باید برای لوگوی خود یک گزینه پیدا کنید.

16-چطور منوی وردپرس خودم را تغییر دهم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه تغییر منوی وردپرس می‌باشد. منوی وردپرس یا جهت یاب شما باید شامل لینک‌های صفحات اصلی یا پست‌های وبسایت تان باشد. از تنظیمات وردپرس به         Appearance/Menu بروید. می‌توانید از اینجا منوهای خود را بسازید، ویرایش کنید یا انتقال دهید. یک منو بسازید. برای ساختن یک منوی جدید روی لینک آبی رنگ کلیک کنید و منوی جدید را نامگذاری کنید.

آیتم‌های منو را اضافه / حذف کنید. از گزینه های سمت چپ صفحه نمایش برای اضافه کردن صفحات، پست‌ها، دسته بندی‌ها و عبارات که ارائه کرده اید استفاده کنید یا از گزینه پیوند سفارشی استفاده کنید که برای لینک دادن به وبسایت‌های دیگر عالی است. برای حذف کردن یک گزینه از منوی خود فقط روی گزینه remove  کلیک کنید.

مکان منوی خود را مشخص کنید. بعد از اضافه کردن لینک‌ها به منوی خود از تنظیمات منو در پایین صفحه استفاده کنید تا مکان منوی خود را انتخاب کنید.  این مکان‌ها به موضوع وردپرس شما و مکان‌های سرصفحه، نوار اطلاع رسانی، پانوشت بستگی خواهد داشت که آن موضوع را شرح می‌دهد.

 

17- چطور مطلب حاشیه ای خودم را ویرایش کنم؟

 

ویرایش مطالب
ویرایش مطالب

 

یکی از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه ویرایش مطالب حاشیه‌ای در وردپرس می‌باشد. وردپرس برای نمایش دادن محتوا در ستون فرعی از ویجت‌ها استفاده می‌کند. برای عوض کردن ویجت‌های خود تنظیمات وردپرس خود را باز کنید و به Appearance/ widget بروید. می‌توانید از این قسمت برای کشیدن و رها کردن، اضافه کردن، حذف کردن یا منظم کردن ویجت‌های خود و همچنین گزینه های ویجت مجزا برای سفارشی کردن ظاهر نوار اطلاع رسانی خود استفاده کنید. براساس موضوع خود شما هم ممکن است بتوانید   گزینه های سفارشی بیشتری را برای نوار اطلاع رسانی در زیر Appearance/ customize/sidebar برای رنگ‌ها، عرض نوار اطلاع رسانی و غیره پیدا کنید.

18- چطور پانوشت خودم را با نصب وردپرس تغییر دهم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه تغییر پانوشت‌ها در وردپرس می‌باشد. پانوشت‌های وردپرس مانند نوارهای اطلاع رسانی از ابزارهای کوچک استفاده می‌کنند. گرچه موضوع وردپرس شما شامل تغییر به صورت دستی یا پانوشت‌های فرعی می‌شود. برای اعمال تغییرات به سادگی به Appearance/Widget بروید دقیقا مانند نوارهای اطلاع رسانی. اگر موضوع وردپرس شما برای ستون‌های پانوشت، سبک، کپی رایت و گزینه های دیگر شامل گزینه های تغییر به صورت دستی شود احتمالا می‌توانید این گزینه ها را در زیر  Appearance/ Customize/ Footer یا در پنل تم سفارشی پیدا کنید.

19- چطور رمز عبور خودم را تغییر دهم؟

 

رمز عبور
رمز عبور

 

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه تغییر رمز عبور در  وردپرس می‌باشد. اگر در حال حاضر به حساب وردپرس خود وارد شده اید روی رمز عبور خود در Admin Toolbar  در گوشه بالای سمت راست صفحه نمایش کلیک کنید. اگر  Admin Bar از کار افتاد به راحتی به  Users بروید. رمز عبور شما در قسمت تنظیمات است.

 

بازیابی رمز عبور
بازیابی رمز عبور

 

به فهرست نام‌ها در انتهای صفحه نمایش بروید و روی گزینه Option  کلیک کنید تا رمز عبور شما بازیابی شود. رمز عبور خود را بنویسید یا آن را به برنامه ورود خود مانندIPASS   بیفزایید سپس آن را ذخیره کنید. چنانچه حساب کاربری خود را قفل کرده اید به صفحه ورود خود بروید که معمولا در your Website.URL/ WP. Admin است. روی گزینه LOST Your password   بزنید، به لینک مربوطه رفته و از دستور العمل‌ها پیروی کنید تا از طریق ایمیل رمز عبور شما بازیابی شود. اگر به دلایلی هیچ کدام از این روش‌ها کار نکرد می‌توانید به صورت دستی از طریق نرم افزار admin  Php my  یا SQRL رمز عبور خود را برگردانید. اما ما در صورتی انجام این کار را پیشنهاد می‌کنیم که کد نویسی برایتان راحت باشد.

 

وبلاگ نویسی وردپرس

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره وبلاگ نویسی وردپرس می‌باشد. وقتی وبسایت خود را آماده کردید می‌توانید محتوا را به آن اضافه کنید. وردپرس اضافه کردن پست‌ها و صفحات را آسان می‎‌کند بنابراین نیازی نیست بترسید. اما اگر سؤالی دارید ممکن است این سؤال‌ها و جواب‌ها کمک‌تان کند زمانی که می‎‌خواهید اولین پست وردپرس خود را بسازید.

ساختن پست در وردپرس
ساختن پست در وردپرس

 

20-چطور یک پست جدید بسازم؟

یکی از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه ساختن پست جدید در وردپرس می‌باشد. برای ساختن پست جدید در وردپرس ابتدا به wordpress installation  و سپس به  Add new posts بروید. می‌توانید از اینجا عنوان پست تان، محتوای پست تان، بخشی از فیلم و موارد دیگر را اضافه کنید. در این راهنما درباره نحوه ساخت پست وردپرس بیشتر یاد بگیرید.

 

21- فرمت یک پست چیست؟

فرمت یک پست، یک سبک برای بلاگ شما است که معمولا بر سایر رسانه ها/ محتوای پست (تصویر، عکس، ویدئو، نقل قول) و غیره متکی است. هنگامی که یک پست می‌سازید این گزینه  در سمت راست صفحه نمایش در فرمت افزونه  meta box   نشان داده می‌شود. در راهنمای فرمت پست‌های‌ ما می‌توانید بیشتر یاد بگیرید.

22- چگونه تصویر تاثیرگذار اضافه کنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه اضافه کردن تصویر تاثیر گذار در وردپرس می‌باشد. هنگام کار کردن روی یک پست از Featured image  افزونه meta box روی لینک Set featured image کلیک کنید.  این کار کتابخانه رسانه شما را باز خواهد کرد. یک تصویر را انتخاب کنید یا تصویر جدیدی را بارگذاری کرده و آن را ذخیره کنید. معمولا تصویر شما با استفاده از ابعاد پیش فرض تصاویر نمایش داده می‌شود. اما بسته به موضوع شما، ممکن است تصویر برش‌های اضافی هم داشته باشد که تصویر را براساس طرح موضوع از طول/ عرض برش می‌دهد یا گزینه های کشش تصویر، پوشش و غیره را نمایش می‌دهد. برای مشخص کردن تنظیمات موضوع به مستندات خود رجوع کنید. گرچه آن‌ها اغلب در قسمت اختصاصی یا در پنل موضوعی هستند.

23- چطور در هنگام نصب وردپرس یک دسته بندی را انتخاب و به پست‌هایم عبارت اضافه کنم؟

در هنگام ساخت یک پست برای انتخاب یک دسته بندی و اضافه کردن تگ به پست خودتان از افزونه های meta box در سمت راست محتوای خود استفاده کنید. می‌توانید از دسته بندی‌های موجود و عباراتی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند استفاده کنید یا دسته بندی‌ها و عبارات جدید بسازید.

24- چطور فایل‌های تصویری یا فایل‌های شنیداری را به پست‌هایم اضافه کنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه اضافه کردن فایل‌های تصویری یا فایل‌های شنیداری در وردپرس می‌باشد. چندین راه برای اضافه کردن فایل‌های تصویری یا فایل‌های شنیداری به پست‌های وردپرس شما وجود دارد. اولین گزینه این است که به سادگی لینک پست محتوای خود را پیست (paste)  کنید. اگر رسانه جزو گزینه های به   اشتراک گذاری شده است این گزینه ها شامل یوتیوب، ویمیو، ساند کلاد و موارد خیلی بیشتری می‌شود. یک گزینه دیگر این است که موضوع وردپرس شما برای اضافه کردن فایل‌های تصویری یا فایل ‌های صوتی به عنوان رسانه خاص به جای تصویر خاص شامل پست‌های از پیش ساخته شده باشد. اگر این گزینه در پست های شما وجود داشته باشد به سادگی لینک آن را به رسانه خود پیست (paste)  کنید یا فایل تصویری آن را روی دستگاه  mp3 خود آپلود کنید.

 

25- چطور تصویر گالری را به پست خودم اضافه کنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه اضافه کردن تصویر گالری در پست‌های  وردپرس می‌باشد.  شما می‌توانید برای اضافه کردن تصویر گالری از گزینه از پیش ساخته شده  وردپرس گالری استفاده کنید. به سادگی روی دکمهAdd Media   در بالای محتوای پست خود کلیک کنید و گزینه create gallery را انتخاب کنید. سپس عکس‌هایی که تمایل دارید از آنها استفاده کنید را انتخاب و روی دکمه create new gallery کلیک کنید. قبل از اینکه این کار را به اتمام برسانید و آن را اضافه کنید از شماره ستون‌ها و جایی که تصاویر به آنجا لینک می‌شوند مطمئن شوید. اگر به فایل یک رسانه برای light box image  (لایت باکس تصاویر) لینک می‌دهید، اگر می‌خواهید تصویر را در یک برگه جدید یا URL جدید باز کنید به صفحه ضمیمه شده لینک دهید.

گزینه دوم این است که از گالری تصویر یا گزینه های رسانه که شامل موضوع شما می‌شود استفاده کنید. بعضی موضوعات شامل شکل پست یک گالری می‌شوند و شما meta box گالری تصویر را در هنگام ساختن یک پست در زیر محتوای خود خواهید دید. از گزینه  Add images به سادگی برای انتخاب کردن و اضافه کردن تصاویری که می‌خواهید در گالری خود به کار ببرید استفاده کنید.

صفحات وردپرس

صفحات وردپرس مانند پست‌های وردپرس نیستند. در عوض صفحات وردپرس برای محتوای مهمی که می‌خواهید روی وبسایت تان ارائه کنید استفاده می‌شوند مانند درباره صفحه، فرم برقراری ارتباط و آخرین پست‌های شما.

26- چطور یک صفحه جدید بسازم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه ساخت صفحه جدید در وردپرس می‌باشد. هنگامی که وارد سایت وردپرس خود می‌شوید‌ از منوی تنظیمات Navigate to pages/Add New  استفاده کنید. می‌توانید از اینجا صفحه خود را نامگذاری کنید. محتوا، رسانه یا عبارات کوتاه اضافه کنید یا حتی برای ساختن یک مورد سفارشی از صفحه ساز استفاده کنید.

 

27- الگوی صفحه چیست و چه کاربردی دارد؟

 

صفحه نخست
صفحه نخست

 

الگوی صفحه سبک سفارشی را به یک صفحه متصل می‌کند. طبق موضوعی که به کار می‌برید ممکن است برای صفحه نخست وبسایت خود الگوی صفحه، صفحه تمام عرض، بلاگ، فروشگاه و غیره داشته باشید. برای انتخاب الگوی صفحه فقط از منوی کشویی در افزونه page Attribute meta box  استفاده کنید.

 

 

28چطور صفحه نخست وبسایت خودم را تنظیم کنم؟

تنظیم صفحه نخست
تنظیم صفحه نخست

 

 

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره تنظیمات صفحه نخست وبسایت در وردپرس می‌باشد. برای تنظیم کردن صفحه نخست وبسایت تان به Readings  Settings/ بروید. می‌توانید  leave the default را که آخرین پست‌هایتان است یا گزینه  Static Pageرا انتخاب و Front page خود را به عنوان صفحه ای که به عنوان صفحه نخست وبسایت تان گذاشته اید تنظیم کنید. اگر یک پست دارید آن را به صفحه پست خود اضافه کنید. اگر دوست دارید درباره صفحه نخست وبسایت تان بیشتر یاد بگیرید این پست را درباره نحوه تنظیم و ویرایش صفحه نخست وبسایت تان بررسی کنید.

 

 

 

 

 

29چطور صفحه برقراری ارتباط بسازم؟

صفحه برقراری ارتباط
صفحه برقراری ارتباط

 

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه ساخت صفحه برقراری ارتباط در وردپرس می‌باشد. وردپرس شامل فرم برقراری ارتباط به صورت از پیش ساخته شده نمی‌شود. اما می‌توانید به آسانی با استفاده از افزونه، فرم برقراری ارتباط را اضافه کنید. ما فرم ارتباط شماره 7 یا فرم‌های Gravity خاص را به صورت رایگان به شما پیشنهاد می‌دهیم. هر دو این‌ها به شما اجازه می‌دهند تا یک فرم درست کنید، گزینه ها را تغییر دهید و سپس آن را به هر پست یا صفحه ای که از کد کوتاه استفاده می‌کند اضافه کنید. به عنوان مثال فرم شماره 7 را در بالا ببینید.

سفارشی کردن وردپرس

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه سفارشی کردن  وردپرس می‌باشد وردپرس قابل تغییر و به‌راحتی قابل تنظیم است و به راحتی می‌توانید آن را با سبک شخصی خودتان تطبیق دهید. در اینجا نکاتی درباره نحوه تعیین سریع یا اضافه کردن گزینه های سفارشی برای وبسایت وردپرس آمده است.

30آیا می‌توانم از فونت‌های گوگل در وبسایت وردپرس خودم استفاده کنم؟

البته! بسیاری از موضوعات ویژه شامل ترکیبی از فونت‌های از پیش ساخته شده در وبسایت وردپرس می‌باشد. بنابراین همه کاری که باید انجام دهید این است که مکان فونت‌ها را از زیر Appearance/customize/ Fonts/Typography    یا در   Theme panelزیر Typography تعیین کنید. اگر موضوع تان شامل این ویژگی‌ها نمی‌شد همیشه می‌توانید افزونه ثالث را نصب کنید.

31 آیا می‌توانم رنگ‌های موضوعاتم را سفارشی کنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره سفارشی کردن رنگ‌های موضوعات در وردپرس می‌باشد. بله، سه روش برای سفارشی کردن رنگ‌ها و قلم‌هایتان وجود دارد. اولین روش این است که وارد وبسایت وردپرس خود شوید و به Customize/ Appearance بروید و ببینید که آیا گزینه های از پیش ساخته شده که قسمتی از موضوع شما است وجود دارد. دومین روش این است که اگر برای موضوعی که می‌خواهید آن را سفارشی کنید گزینه ای وجود ندارد مجبور هستید گزینه Live CSS editor plugin  افزونه ویرایشگر بصری CSS مانند Yellow pencil را نصب کنید. پس می‌توانید گزینه ها را نشان دهید، روی آنها کلیک کنید و استایل‌ها را ویرایش کنید. سومین روش این است که می‌توانید یک موضوع بچه گانه خلق کنید و روی آن ویرایش‌های استایل خودتان را انجام دهید. ما در صورتی این شیوه را به شما پیشنهاد می‌کنیم که کد نویسی برایتان راحت باشد و با نحوه ساخت تم بچه گانه در وردپرس آشنا باشید.

32 چطور می‌توانم چیدمان صفحاتم را اختصاصی کنم؟

یکی از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه اختصاصی کردن چیدمان صفحات در  وردپرس می‌باشد. اگر می‌خواهید چیدمان صفحه یا پست خود را تغییر دهید راحت ترین گزینه این است که از صفحه ساز وردپرس استفاده کنید. این افزونه ها شامل استفاده آسان از صفحه ساز کشیدن و رها کردن می‌شود. بنابراین شما می‌توانید صفحات اختصاصی و حتی انواع پست‌های اختصاصی را بسازید مانند صفحات کارمند و صفحات فروشگاه. شما می‌توانید کاربرد این پیش نمایش را در راهنمای افزونه صفحه ساز و ویرایشگر دیداری WP Bakery visual Composer Page Builder guide   ببینید.

دومین گزینه این است که تم بچه گانه ای خلق کنید و در تم به صورت دستی تغییراتی به وجود آورید. در این شرایط این مسئله خیلی اهمیت دارد که شما یادتان باشد که از تم بچه گانه استفاده کنید. در غیر این صورت هنگامی که در حال به روز رسانی تم هستید همه ویرایش‌های شما از بین می‌رود. ضمنا اینکه اگر همیشه موضوع خود را به روز کنید برای امنیت و کارکرد موضوع مهم است. بنابراین از به روز رسانی کردن غفلت نکنید.

سئو وردپرس

سئو بخش بزرگی از ساختار یک وبسایت وردپرس موفق است. اما می‌تواند در ابتدا کمی گیج کننده باشد. در اینجا چند نکته مفید آمده است تا شما را در مسیر درست راهنمایی کند.

33- سئو چیست؟

سئو مخفف Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. سئو بر نحوه رتبه بندی شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو اثر گذار است. عوامل بسیاری وجود دارند که در سئو مد نظر قرار می‌گیرند. این عوامل عبارتند از: کیفیت محتوا، بک لینک، داده های ساختار یافته، نقشه سایت و موارد دیگر.

34 آیا سئو وردپرس آسان است؟

سئو وردپرس آسان است اما همه کار را برای شما انجام نخواهد داد. نصب وردپرس مدیریت و ارتقای سئو را برای شما آسان می‌کند اما انتقال بلاگ به وردپرس احتمالا رتبه بندی‌های موتور جستجوی شما را تغییر نمی‌دهد.

35چطور می‌توانم سئو خودم را ارتقاء دهم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه ارتقاء سئو  وردپرس می‌باشد. یکی از آسان ترین روش‌ها برای ارتقاء سئو شما افزونه وردپرس است. ما استفاده از افزونه Yoast SEO را پیشنهاد می‌کنیم. چون قابلیت‌هایی را به عناوین و پیشوندها، لینک‌ها در شبکه های اجتماعی، نقشه های سایت با XML، خرده نشانه ها و موارد دیگر اضافه می‌کند. ضمنا راهنمایی‌های شگفت انگیز سئو در بلاگ‌های معروف مانندMOZ ، Yoast، ahrefs، Backlinko یا حتی نکات سئو وردپرس بلاگ WPExplorer  را مهیا می‌کند.

بالا بردن سئو وردپرس

یک دغدغه بزرگ برای هر مدیر وبسایت سرعت وبسایت است. مهم نیست که شما از کدام پلتفرم برای راه اندازی وبسایت خود استفاده می‌کنید اما روش‌های بسیاری وجود دارد که بتوانید با وردپرس خیلی زود وبسایت خود را بهینه کنید و سرعت آن را بیشتر کنید.

36 چگونه من می‌توانم سرعت وردپرس وبسایت خودم را بیشتر کنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره راه‌های افزایش سرعت وبسایت شخصی در وردپرس می‌باشد راه های بسیاری وجود دارد که شما بتوانید وبسایت خود را بهینه کنید و سرعت صفحات وبسایت خود را افزایش دهید. در اینجا چندین روش وجود دارد که امروزه می‌توانید با آن روش‌ها سرعت وبسایت خود را بیشتر کنید. این روش‌ها عبارتند از: فعال کردن وردپرس کوچینگ، ارتقاء زبان برنامه نویسی شئ گرا برای سرور(PHP) ، سرمایه گذاری کردن در یک هاستینگ بهتر، انتخاب یک موضوع خوب، مرتب کردن افزونه ها، بهینه کردن تصاویر، مرتب کردن پایگاه داده و استفاده از شبکه توزیع محتوا.

37وردپرس کوچینگ چیست؟

وردپرس کوچینگ به صورت پویا،  نسخه HTML  وبسایت وردپرس شما را برای بازدید کنندگان ذخیره و به روزرسانی می‌کند. این کار منابع سرور شما را به تلاش کمتری وامی‌دارد، جست و جوی پایگاه داده را محدود می‌کند و می‌تواند زمان پردازش صفحات شما را به حد شگفت انگیزی سرعت ببخشد.

 

38آیا من به استفاده از افزونه کوچینگ نیاز دارم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه استفاده از افزونه کوچینگ در وردپرس می‌باشد شما مجبور به استفاده از افزونه کوچینگ نیستید اما استفاده از آن می‌تواند سرعت وبسایت تان را افزایش دهد. در واقع ما فقط در صورتی حذف کردن افزونه کوچینگ را پیشنهاد می‌کنیم که شما قبلا در هاستینگ خود کوچینگ را جاسازی کرده / قرار داده باشید. در غیر این صورت امتحان کردن WP Super cache یا      cache    W3 Total  که دو تا از معروف ترین افزونه های رایگان کوچینگ برای وردپرس هستند ایرادی ندارد.

39CDN   چیست؟

CDN به معنای شبکه توزیع محتوا است. CDN نسخه هایی از محتوای وبسایت وردپرس شما را ذخیره می‌کند به خصوص تصاویر، فایل‌های Java script و CSS را با استفاده از شبکه سرورها در سراسر جهان به خوانندگان شما ارائه می‌کند. با این روش وقتی خوانندگان از اطلاعات وبسایت شما بازدید می‌کنند داده ها از نزدیک ترین سرور برای آنها بارگذاری می‌شود. همچنین  CDN خیلی سریع پاسخ می‌دهد و در کمترین زمان بارگیری می‌شود. اگر می‌خواهید CDN را امتحان کنید تا ببینید که آیا می‌تواند به سرعت وبسایت تان کمک کند بهترین سرویس‌های رایگان CDN ما را برای وردپرس بررسی کنید. این امکان فوق العاده ای برای شروع است بدون اینکه اندکی در      Change up front سرمایه گذاری کنید.

40افزونه کوچینگ و CDN چه تفاوتی با هم دارند و آیا من به هر دو آنها نیاز دارم؟

افزونه کوچینگ نسخه HTML وبسایت وردپرس شما را ذخیره می‌کند تا درخواست‌های پایگاه داده کاهش یابد  و سرعت سایت تان را افزایش می‌دهد. CDN چیزهای با ارزش (تصاویر، CSS، جاوا اسکریپت) وبسایت شما را ذخیره و ارائه می‌کند تا سرعت سایت تان را افزایش دهد و استفاده از پهنای باند را کاهش می‌دهد. استفاده از هر کدام از این‌ها ضروری نیست اما برای داشتن پرسرعت ترین وبسایت باید از هر دو این‌ها استفاده کنید.

41 اگر در هنگام نصب وردپرس افزونه های متعددی را نصب کنم آیا سرعت وبسایت من کاهش می‌یابد؟

ما این سؤال را خیلی زیاد می‌بینیم اما جواب آن شاید است. مسئله معمولا تعداد افزونه هایی که نصب می‌کنید نیست بلکه مسئله اندازه، عملکرد و کیفیت افزونه ها است.

افزونه های بزرگ:  افزونه ای از راه حل‌های متعدد معمولا شامل همه ویژگی‌هایی می‌شود که مدیریت افزونه ها را برای شما به عنوان کاربر آسان می‌کند. اما این کار می‌تواند سرعت وبسایت تان را کاهش دهد در حالی که یک افزونه می‌تواند سرعت وبسایت شما را افزایش دهد. پس به منابع بیشتری نیاز دارد.

مغایرت‌های افزونه: مسائل اخیری که می‌بینیم به عدم مطابقت یا ویژگی‌های مشابه افزونه ها مرتبط می‌شود. بعضی از افزونه ها هنگامی که در وبسایت مشابهی نصب می‌شوند به راحتی کار نمی‌کنند. برای مثال افزونه woo Commerce با  w3 Total Cache  کار نمی‌کند. ضمنا شما باید واقعا از عملکردهای مشابه جلوگیری کنید. شما فقط به یک افزونه اسلایدر، یک افزونه سئو و یک افزونه امن نیاز دارید.

کیفیت ضعیف/ بد: ممکن است شما افزونه ای را شانسی پیدا کنید که خیلی عالی به نظر می‌رسد اما هنگامی که آن را نصب می‌کنید سرعت وبسایت تان را کاهش می‌دهد یا وبسایت شما را کاملا متوقف می‌کند. متاسفانه افزونه های بد فراوانی در اطراف وب در چرخش هستند به همین دلیل است که ما همیشه استفاده از افزونه هایی را پیشنهاد می‌کنیم که از منابع معتبر باشند منابعی مانند code canyon   یا .Wordpress.org

امنیت وردپرس

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره امنیت وردپرس می‌باشد از وردپرس بیشتر از یکبار در 4 ماه استفاده می‌شود. پس این بدین معنی است که وردپرس می‌تواند گهگاهی طعمه باشد. در صورتی که از چند نکته اساسی پیروی کنید می‌توانید وردپرس وبسایت خود را ایمن کنید. این مسئله نباید باعث نگرانی شما شود.

42 چطور می‌توانم از امنیت وبسایت خودم اطمینان حاصل کنم؟

بهترین راه برای اطمینان از امنیت وبسایت شما این است که این چند مرحله ساده را دنبال کنید.

  • برای همه اکانت‌های خود از رمز عبور قوی استفاده کنید.
  • از وردپرس وبسایت خود نسخه پشتیبان بگیرید. در اینجا برای نحوه گرفتن نسخه پشتیبان از وردپرس راهنمایی آمده است.
  • نصب وردپرس، موضوع وردپرس و افزونه های وردپرس خود را به روز رسانی کنید گرچه ما پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا به‌روز رسانی را روی local host یا staging site امتحان کنید. اگر موضوع یا افزونه ای که اکنون از آن استفاده می‌کنید در چند سال اخیر به روز رسانی نشده است شاید بخواهید افزونه خود را به افزونه جدیدی تغییر دهید.
  • با دانلود غیر مجاز تم‌ها و افزونه های ویژه را نصب نکنید زیرا این‌ها همیشه دارای کد مخرب، ویروس، پیام‌های زیاد و بی ربط، هکرهای پنهانی و غیره هستند.

5 – فقط از افزونه ها و تم‌های سایت‌های معتبر استفاده کنید. ما دانلود از سایت‌های تبادل نظر یا سایت های ثالث که به اشتراک گذاشته می‌شوند را پیشنهاد نمی‌کنیم. اگر از اعتبار وبسایت اطمینان ندارید نظرات مشتریان، رتبه بندی آیتم‌ها و حساب‌های اجتماعی سایت را بررسی کنید.

 

43- آیا راه آسانی برای مدیریت کردن امنیت وردپرس وبسایت من وجود دارد؟

اگر نمی‌خواهید نگران امنیت وبسایت خود باشید ما یک برنامه میزبان که خوب مدیریت شده را به شما پیشنهاد می‌کنیم که شامل گرفتن نسخه های پشتیبان به صورت روزانه، نرم افزاری برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز، اسکن کردن بدافزارها و غیره است تا سرور شما را امن کند. اگر می‌خواهید یک سطح / لایه اضافی دیگر بیفزایید افزونه ای امن مانند افزونه   Themes securityیا word fence  را بررسی کنید.

44اسپم چیست؟

اسپم نظرات و موضوعات خارج از بحث، نامرتبط، نامناسب و ناخواسته، پیام ها و حتی عبارات شبکه های اجتماعی است که شما در زمان راه اندازی وبسایت تا حدودی آن‌ها را دریافت می‌کنید. اینها معمولا ربات هستند که نظرات را روی وبسایت شما می‌گذارند نه افراد واقعی.

45درباره اسپم چه کار می‌توانم بکنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره راه‌های کنترل اسپم در وردپرس می‌باشد یکی از بهترین راه حل‌ها برای کنترل اسپم در وبسایت وردپرس از طریق فرضیه خودکار A kismet است. سازندگان افزونه  A kismet وردپرس با استفاده از انواع ویژگی‌ها و تنظیمات درونی به فیلتر کردن، آسیب زدن و جلوگیری از اسپم‌ کمک می‌کنند. اگر از افزونه jet pack استفاده می‌کنید خیلی خوش شانس هستید زیرا همه نظرات به صورت خودکار به سرعت وارد فیلترهای  A kismet می‌شوند.

آیا وبسایت خود را بدون کمک افزونه مدیریت می‌کنید؟ شما می‌توانید قوانین سختگیرانه تر را در تنظیمات زیر Discussion/ Settings ببینید. با فعال کردن گزینه های اصلی وردپرس فقط به کاربرانی که ثبت نام کرده یا وارد سایت شده اند اجازه می‌دهید تا اظهارنظر کنند و با تایید دستی همه نظرات می‌توانید از پیام‌های بی ربط جلوگیری کنید اما این کار وقت گیر است و ممکن است باعث شود کاربران از اظهار نظر کردن منصرف شوند.

کسب درآمد از وردپرس

در اینجا تعدادی از سوالات متداول وردپرس آمده است. داشتن وبسایت برای در معرض دید قرار گرفتن عالی است. اما آیا می‌دانید که شما نیز می‌توانید از وبسایت خودتان کسب درآمد کنید. بنابراین وبسایت شما برای خود شما و سپس برای دیگران مفید است.

 

46آیا من می‌توانم  با نصب وردپرس درآمد کسب کنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره کسب درآمد با نصب وردپرس می‌باشد بله. شما می‌توانید. روش‌های بسیاری برای کسب درآمد از وردپرس وجود دارد. این کار همه کسب و کار ما است بنابراین ما شاهد زنده هستیم.

47-تعدادی از روش‌های آسان کسب درآمد از وردپرس چه می‌باشند؟

راحت ترین روش برای کسب درآمد از وبسایت تان این است که از ترافیک وبسایت خودتان با ارائه تبلیغات  و پیشنهاد کردن محصولات وابسته بهره ببرید یا فروشگاه خودتان را راه اندازی کنید.

تبلیغات: آسان ترین روش کسب درآمد از وبسایت تان تبلیغات است که شامل تبلیغات در سربرگ، مطالب حاشیه ای، پانویس یا حتی در پست‌هایتان است. این امر می‌تواند به آسانی با استفاده از شبکه های ثالث مانند Adense یا Buy sell Ads یا قراردادهای خصوصی شما با تبلیغ کنندگان پایان یابد.

بازاریابی وابسته: زمانی است که شما با دریافت غرامت مالی برای ارجاع محصول یا کسب و کار به یک برنامه وابسته ملحق می‌شوید. هنگامی که مشتری در حال تکمیل کردن خرید یا درصدی از اولین خرید خود است بیشتر برنامه ها دارای مقدار ثابتی می‌باشند.

راه اندازی فروشگاه: شما می‌توانید با وردپرس محصولات خود را به صورت مجازی یا فیزیکی بفروشید، واحدهای درسی را به صورت مجازی ارائه دهید یا حتی خدمات بدهید. امکانات دائمی و پایان ناپذیر است. همه چیزی که برای شروع نیاز دارید یک ایده عالی و یک افزونه معروف برای کسب و کار است. برای       ایده های بیشتر درباره اینکه چطور از وبسایت خود بهره ببرید به این راهنما درباره نحوه کسب درآمد از وردپرس نگاهی بیندازید.

 

 

48 آیا قوانین خاصی وجود دارد که من باید از آن قوانین به عنوان یک عضو پیروی کنم؟

اگر قصد دارید از لینک‌های وابسته در وبسایت تان استفاده کنید اینکه از قوانین  FTC  (کمیسیون فدرال تجارت) پیروی کنید بسیار اهمیت دارد. این موارد بسیار مهم هستند و شامل سیاست‌های جدی         شفاف سازی استفاده از لینک‌های وابسته، پست‌های حمایت شده در شبکه های اجتماعی، دستورالعمل های آشکار، بررسی صادقانه محصولات و موارد دیگر می‌شود. از وبسایت  FTC برای تکمیل کردن قوانین و مقررات به روز رسانی شده دیدن کنید.

 

49چطور با وردپرس فروشگاه خودم را راه اندازی کنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول وردپرس درباره نحوه راه‌اندازی فروشگاه در وردپرس می‌باشد برای ایجاد یک فروشگاه با وردپرس باید افزونهe-Commerce    (تجارت الکترونیک) را نصب کنید. گزینه های معروف این افزونه Woo Commerce  و Easy digital Downloads هستند. هر دو این گزینه ها برای کارآفرینان جدید وبسایت‌ها انتخاب های عالی هستند.

50شرایط فروشگاه تجارت الکترونیک چیست؟

اگر برای راه انداختن فروشگاه مجازی خودتان برنامه ریزی کرده اید فقط یادتان باشد که HTTPS برای   جمع آوری اطلاعات مشتریان الزامی است. بنابراین از خرید سند SSL  خود قبل از راه اندازی وبسایت تان مطمئن شوید. در غیر این صورت مجبورید از  HTTP به  HTTPS در وب تغییر مسیر دهید و این می‌تواند پیچیده باشد. شما می‌توانید برای ساختن صفحات و استفاده از سایت خود علاوه بر شرایط حفظ حریم خصوصی، سیاست بازپرداخت را نیز مد نظر قرار دهید. البته این مورد افزون بر پر کردن مدارک مورد نیاز برای فروش محصولات یا خدمات شما در منطقه، کشور، ایالت، استان و غیره است.

جایزه: سوالاتی درباره WP Explorer

ما سوالات زیادی درباره نحوه ساخت WP Explorer دریافت می‌کنیم. اما در اینجا 4 سؤال مهم که ما در هر هفته بیشتر دریافت می‌کنیم آمده است.

تم مورد استفاده در WP Explorer چیست؟ تم ما سفارشی است بنابراین متاسفانه نمی‌توانید آن را در وبسایت پیدا کنید.

شما از چه Author box  (جعبه اطلاعات نویسنده) استفاده می‌کنید؟ ما از Author box  به صورت سفارشی استفاده می‌کنیم اما به شدت افزونه فانتزی Author box  را که قبلا از آن در سایت خودمان استفاده می‌کردیم پیشنهاد می‌کنیم.

شما از چه افزونه ای برای به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنید؟ متاسفانه این نیز یکی دیگر از ویژگی‌های تم سفارشی است که ما در وبسایت خودمان وارد کرده ایم. با این حال شما می‌توانید از افزونه Bloom  یا    social warfare که  قابلیت اشتراک‌ گذاری دارد نواری بسازید که مشابه به نظر می‌رسد.

من چطور می‌توانم برای تم WP Explorer به صورت رایگان یک اشکال/ خطا گزارش کنم؟

در قسمت سمت راست هر صفحه سفارشی یک لینک برای افزونه Github به صورت رایگان وجود دارد. فقط روی آن لینک کلیک کنید،  Issues tab را انتخاب کنید و موضوع جدیدی را باز کنید، ما نگاهی می‌اندازیم.

جمع بندی

خوشبختانه ما توانستیم به تعدادی از سوالات متداول وردپرس پاسخ دهیم. اگر سؤال شما در این فهرست نبوده است لطفا یادداشت بگذارید و ما نهایت تلاش خودمان را می‌کنیم تا به سؤال شما پاسخ دهیم. 

می‌خوای کسب و کارت رو رونق بدی

در کنار کسب و کارت هستیم

میلاد میلادی