5/5 - (1 امتیاز)

در مقاله پیشرو 5 راه ساده برای اینکه مچ محتوای دزدی را بگیرید و حذفش کنید در اختیار شما همراهان قرار خواهد گرفت. مطمعنا برای شما پیش آمده که به دنبال راه حلی برای پیدا کردن و حذف محتوای دزدی در وردپرس خود باشید. در بسیاری از مواقع به طور مداوم بر روی وب سایت خود کار می کنید، محتوای مقالاتی را تولید و نشر می دهید اما محتوای شما مورد دزدی قرار می گیرد. در مقاله پیشرو به بررسی کامل و ارائه راه حل هایی خواهیم پرداخت. کارشناسان ما در سئورب اطلاعات کافی را از طریق مقاله مذکور در اختیار شما قرار خواهند داد.

بررسی و شرح علت دزدی محتوا در وب سایت

یکی از روش های رایج برای سرقت محتوا، حذف محتوای وبلاگ است. این روش به صورتی است که محتوا از سایت شما برداشته می شود. معمولا از طریق فید RSS صورت می گیرد و مجددا در سایت دیگری منتشر می شود. گاهی اوقات مشاهده می کنید که محتوای شما بدون هیچ گونه تغییراتی، حتی به همراه عکس، ویدئو و فرمت محتوایی شما کپی می شود. گاهی اوقات محتوای شما را از سایت شما برداشته و در سایت دیگری به همراه لینک مراجعه به پست شما انتشار می دهند.

اما این فرآیند نیز بدون کسب اجازه از نشر محتوای شما صورت خواهد گرفت. هدف از محتوا دزدی کسب سود از تلاش شبانه روزی شما بر روی سایت مورد نظر خواهد بود. محتوا دزدی تجربه تلخی است که بسیاری از افراد آشنا به کار با وردپرس این موضوع لمس نموده اند. پس بدانید که در این تجربه تلخ تنها نیستید و در این مقاله به حل این مشکل می پردازیم.

در بخش های بعدی 5 راه ساده برای اینکه مچ محتوای دزدی را بگیرید و حذفش کنید پیش رو شما قرار خواهد گرفت.

1- فعال سازی اعلان سرقت یکی از 5 راه ساده برای اینکه مچ محتوای دزدی را بگیرید و حذفش کنید

گاهی اوقات کاربران با شما صاق خواهند بود و چنانچه محتوای شما را در وب سایت دیگری ببینند به شما اطلاع خواهند داد. اما متاسفانه شما نباید تنها منتظر اعلان سرقت از سوی کاربر خود باشید. از این رو می توانید از Google alerts استفاده نمایید. زیرا Google alerts از نام برند شما در خصوص سرقت پشتیبانی می کند. بدین ترتیب که در وب سایت خود نام برند خود را وارد می نمایید. از این رو در صورتی که وب سایت شما به صورت آنلاین فعال باشد ایمیل حاوی محتوای اعلانی دریافت خواهید نمود.

همچنین Google alerts این ویژگی را دارد که در صورت دزدی محتوایی بدون اجازه اعلانی را برای شما ارسال نماید. کار کردن با Google alerts بسیار راحت خواهد بود. ابتدا وارد Google alerts شوید و به سادگی اطلاعات وب سایت از جمله نام برند، آدرس اینترنتی و نمونه مقاله خود را وارد نمایید. سپس می توانید در صورت دزدی محتوا به راحتی از طریق Google alerts با خبر شوید‌ در بخش بعدی گزینه sources را انتخاب نمایید. سپس از قسمت پایین 2 بخش blog و Web را انتخاب کنید. در انتها بر روی create alerts کلیلک کنید. بدین ترتیب در صورتی که محتوای شما دزدی شده و در وب سایت دیگری قرار گیرد، ایمیلی از طرف Google alerts برای شما ارسال خواهد شد.

https://www.shutterstock.com/fr/image-illustration/color-illustration-content-theft-by-attacker-2015335661
https://www.shutterstock.com/fr/image-illustration/color-illustration-content-theft-by-attacker-2015335661

2- جستجو در اینترنت یکی از 5 راه ساده برای اینکه مچ محتوای دزدی را بگیرید و حذفش کنید

یکی دیگر از ابزارهایی که از طریق آن می توانید محتوای دزدی را تشخیص دهید، ابزار copyscape می باشد. ابتدا بایستی این ابزار را فعال نمایید. سپس آدرس صفحه اینترنیت خود را وارد نمایید. همچنین می توانید آدرس صفحه یا مقاله مورد نظر خود را که دزدیده شده وارد نمایید. ورژن رایگان این ابزار که در اختیار شما قرار خواهد گرفت، برای جستجو 10 مقاله خواهد بود. چنانچه دارای وب سایت یک شرکت بزرگ می باشید بایستی از بخش premium version این ابزار استفاده نمایید.

بدین ترتیب با پرداخت ماهیانه می توانید حدود 10000 صفحه ار وب‌ سایت خود را بررسی نمایید. همچنین ابزار دیگری که می توانید در این خصوص از آن استفاده کنید، ابزار grammarly است. در این ابزار می توانید محتوای دزدیده شده را وارد نمایید، بدین ترتیب در نتیجه جستجو سایت مورد نظر را به شما نشان خواهد داد.

جستجو در اینترنت یکی از 5 راه ساده برای اینکه مچ محتوای دزدی را بگیرید و حذفش کنید
جستجو در اینترنت یکی از 5 راه ساده برای اینکه مچ محتوای دزدی را بگیرید و حذفش کنید

3- اطلاعات دزدی محتوا خود را به میزبان host ارجاع دهید

حالا سوال مهمی که در ذهن شما مطمعنا پیش آمده این است که، پس از یافتن محتوای دزدی بایستی چه کار کنیم؟ ساده ترین راه ارسال فایل محتوای دزدی به همراه سایر اطلاعات وب سایت مورد نظر به DMCA می باشد. همچنین می توانید از طریق ابزار IsItWP lookup tool اطلاعات کاملی در خصوص دامین و هاستی که محتوای شما را دزدی کرده است اطلاع یابید. در این ابزار اطلاعات دامین مورد نظر را وارد نمایید و بر روی analyse website کلیک کنید.

این ابزار اطلاعات کاملی در خصوص هاست و دامین مربوطه را در اختیار شما قرار خواهد داد. حتی اگر وب سایت مورد نظر از طریق وردپرس ساخته نشده باشد. از آنجایی که دزدی محتوا فعالیتی غیر قانونی است و شرکت های ارائه دهنده هاست تمایلی به ارائه خدمات به افرادی که قانون شکنی می کنند ندارند.

اطلاعات دزدی محتوا خود را به میزبان host ارجاع دهید
اطلاعات دزدی محتوا خود را به میزبان host ارجاع دهید

4- ارتباط مستقیم با گوگل یکی از 5 راه ساده برای اینکه مچ محتوای دزدی را بگیرید و حذفش کنید

روش‌ دیگر برای از بین بردن محتوای دزدی ارتباط مستقیم با شرکت گوگل خواهد بود. جهت استفاده از این روش بسار دقت فرمایید زیرا در این روش بایستی مدارک موثقی ارائه دهید. زیرا اگر اطلاعات غلطی را گزارش دهید، از این رو در وب سایت خود با مشکلاتی رو به رو خواهید شد. در این روش بایستی ابتدا وب سایت خود را به Google Search Console متصل کنید. سپس به بخش Google Search Console copyright removal tool مراجعه کنید به روی بخش create a new notice کلیک کنید. در این بخش صفحه ای در خصوص تکمیل اطلاعات وب سایت مورد نظر که محتوای شما را سرقت نموده بایستی توسط شما تکمیل گردد. همچنین در خصوص اطلاعات زمانی نیز می توانید از ابزار wayback machine استفاده نمایید.

ارتباط مستقیم با گوگل یکی از 5 راه ساده برای اینکه مچ محتوای دزدی را بگیرید و حذفش کنید
ارتباط مستقیم با گوگل یکی از 5 راه ساده برای اینکه مچ محتوای دزدی را بگیرید و حذفش کنید

5- بررسی کل محتوا از طریق اسکن یکی از 5 راه ساده برای تشخیص محتوای دزدی

در میان راه حل های ارائه شده می توانید از ابزار digital millennium copyright act too که به اختصار DMCA نامیده می شود استفاده کنید. این ابزار نیز به راحتی محتوای دزدی را تشخیص خواهد داد. به گونه ای که آدرس صفحه اینترنتی خود را وارد می نمایید و این ابزار به جستجو در سایت های مختلف می پردازد. چنانچه وب سایت مورد نظر را که محتوای شما را دزدیده پیدا کردید، بر روی launched managed take down کلیک کنید. این ابزار پیشنهاد می دهد از بخش متوسط که دارای هزینه ای حدود پرداخت 10$ (دلار) در ماه می باشد استفاده کنید. همچنین با پرداخت ماهیانه حدود 199$ (دلار) از خدمات کامل جهت حدف محتوای دزدی نیز بهره مند می گردید.

بررسی کل محتوا از طریق اسکن یکی از 5 راه ساده برای تشخیص محتوای دزدی
بررسی کل محتوا از طریق اسکن یکی از 5 راه ساده برای تشخیص محتوای دزدی

محتوانویسی یکی از راه هایی است که باعث می شود سایت و محتوای شما در رتبه برتری قرار بگیرد. از این رو محتوای منحصر به فردی برای هر سایت در نظر گرفته می شود. اما فرآیند محتوا دزدی موجب نگرانی بسیاری شده است‌. از این رو کارشناسان ما در سئورب در این مقاله درباره 5 راه ساده برای اینکه مچ محتوای دزدی را بگیرید و حذفش کنید در اختیار شما قرار دادند.

 

منبع خبر : www.wpbeginner.com/beginners-guide/ways-to-find-and-remove-stolen-content-in-wordpress

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)