فهرست محتویات پنهان
امتیاز به مقاله
سئو برای مدیران
سئو برای مدیران

بهینه سازی سایت برای جلب نظر مخاطبان جدید در قرن حاضر یک اصل مهم و ضروری است. بدون سئو، شانسی برای شناخته شدن و معرفی خود و کسب و کارتان به مخاطبان ندارید. با وجود فضای رقابتی حاکم در دنیای اینترنت، فردی پیروز است که بر تمام مفاهیم و اصطلاحات سئو برای مدیران مسلط باشد. و با بکارگیری این قوانین یا مشورت با سئو چیست؟ آموزش سئو و بهینه سازی موتور جستجو یک بار برای همیشه از نیل پاتلکارشناسان حرفه ای می تواند سایت فروشگاهی یا سایت شرکتی یا وب سایت خبری خود را به رتبه اول گوگل برساند.

امروز قصد داریم به تمامی سوالات مدیران در زمینه سئو برای مدیران عامل و چگونگی بهینه سازی برای موتورهای جستجو برای مدیران شرکت های کوچک و متوسط صحبت کنیم.

گوگل چه اهدافی را دنبال می کند؟

از سال 1990 که موتور جستجو گوگل توسط لری پیج و سرگی برین طراحی شد، مهمترین مسئله ای که به آن اهمیت داده می شود، سئو برای مدیران (seo for ceo) است.

گوگل توسط ده ها الگوریتم خود روزانه صدها میلیون از صفحات وب سایت ها را ارزیابی و بررسی میکند و به آنها رتبه می دهد و گوگل تنها عاملی است که تصمیم می گیرد که کدام صفحه در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر شود. همچنین میتواند سایتی که خلاف مقررات عمل میکند را پنالتی کند. در حقیقت گوگل همیشه یک قدم از تولید کنندگان محتوا جلوتر است.

گوگل چه اهدافی را دنبال می کند؟
گوگل چه اهدافی را دنبال می کند؟

به این فکر کنید که چرا گوگل اینگونه رفتار می کند؟

یکی از دلایلی که باعث می شود که موتور جستجوگر گوگل به این اندازه وسواس نشان دهد این است که می خواهد مطمئن شود که وقتی شما توسط تلفن همراه یا تبلت یا دسکتاپ، موضوعی را جستجو می کنید حتما به نتایج دلخواه خود برسید و صفحاتی با عناوین مختلف و بی ربط نمایش داده نشوند. این نقشه راه، تنها وجه تمایز بین گوگل و سایر موتورهای جستجو نظیر بینگ و یاهو است.

آیا گوگل منبع مناسبی برای یادگیری مهارت سئو برای مدیران است؟

گوگل هر سال لیستی از عواملی که به آنها اهمیت میدهد و مدیران سایت ها باید به آنها توجه کنند را ارائه میدهد. اما توجه داشته باشید که گوگل همه چیز را نمی گوید!! اما چرا مدیران شرکت گوگل پنهان کاری می کنند؟

اگر گوگل تمام قوانین مربوط به سئو برای مدیران عامل را می گفت، هر شخصی حتی با داشتن دانش کمی می توانست هر نوع محتوا متنی را تولید کند و به واسطه آن در نتایج اول گوگل ظاهر شود. این ارزش سیستم را پایین می آورد، زیرا اگر همه صفحات اطلاعات یکسانی داشته باشند دیگر بازار رقابتی وجود ندارد.

بسیاری از افرادی که کارشناس سئو یا تحلیلگر موتورهای جستجو یا مربیان دیجیتال مارکتینگ و سئو هستند، دائماً تلاش می کنند تا بتوانند حدس بزنند که چه چیزی می تواند، وب سایت آنها یا سایت های مشتریان آنها را بهبود بخشد. دانشی که نزد مشاوران سئو می باشد از استنباط ها و آزمایش های بسیاری در این زمینه حاصل شده است.

آیا سئو برای مدیران را می توان تعریف کرد؟

سئو مجموعه فعالیت های است که باعث می  شود سایت ها در نتایج صفحات جستجو کاربران ظاهر شوند و با حداقل میزان استفاده از تبلیغات کلیکی همراه است. به این دست آورد، نتایج ارگانیک یا طبیعی گفته میشود. ارزش مالی و معنوی این قبیل سایت ها بسیار زیاد است. زمانی که سایت شما در صفحه اول باشد میزان بازدید از سایت شما افزایش میابد، این بازدیدکنندگان را میتوانید به مشتریان ثابت تبدیل کنید.

آیا سئو برای مدیران را می توان تعریف کرد؟
آیا سئو برای مدیران را می توان تعریف کرد؟

بهینه سازی سایت به 3 شیوه انجام می شود.

سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه مهمترین تعاریف و فعالیت های هستند که در حوزه سئو برای مدیران از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. در ادامه هر یک از این مفاهیم را توضیح می دهیم.

 1. سئو کلاه سفید چیست؟

شرکت های گوگل و بینگ دستورالعمل های برای سئو وب سایت ها به مدیران سایت ها عرضه می کنند. اگر مدیر سایتی از این قوانین پیروی کند و طبق این دستورالعمل ها سایت را بهینه سازی کند، در واقع این فعالیت که در چارچوب قوانین صورت گرفته را سئو کلاه سفید می نامند.

 1. سئو کلاه سیاه چیست؟

کارشناسان سئو، که بر خلاف قوانین موتورهای جستجو اقدام به بهینه سازی سایت می کنند از نظر گوگل متخلف شناخته می شوند و گوگل برای جلوگیری از فعالیت چنین افرادی سایت را جریمه کرده و از صفحات جستجو حذف می کند. درست است که با این روش سریعتر به مقصد می رسید اما به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو از شما هوشیارتر هستند و هر لحظه که با سایتی مواجه شوند که قوانین را رعایت نکرده است، آن سایت برای همیشه اعتبار خود را نزد گوگل از دست می دهد و هیچ اثری از آن در بستر اینترنت باقی نمی ماند.

 1. سئو کلاه خاکستری چیست؟

در این بین، سئو کلاه خاکستری نیز وجود دارد. مدیران سایتی که هم طبق قوانین گوگل فعالیت می کنند و هم از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند، در واقع سایت را به شکل سئو کلاه خاکستری بهینه سازی کرده اند.

مدیران عامل شرکت ها چگونه می توانند در مورد بهینه سازی سایت تصمیمات بهتری اخذ کنند؟

مهمترین چالشی که سئو مدیران عامل ایجاد می کند تصمیم گیری برای انتخاب فرد واجد شرایط و با دارا بودن  مهارت های زیاد و خلاق است. با توجه به پیشرفت روز افزون فناوری اطلاعات، کسب و کارهای کوچک و متوسط همواره در تلاش هستند که با دیگر افراد فعال در حوزه تجارت رقابت کنند و بتوانند جایگاه بهتری کسب کنند. گاهی اوقات برای مدیران ارشد بسیار دشوار است که بتوانند فرد مورد نظر خود را پیدا کنند زیرا این فرد نیرو محرکه شرکت می باشد. برای همکاری با یک کارشناس سئو می توان به دو شیوه عمل کرد: در گام اول می توانید شخصی را به عنوان کارمند به مجموعه خود دعوت کنید یا می توانید بهینه سازی سایت خود را برون سپاری کنید و با یک شرکت حرفه ای که در این زمینه فعالیت می کند همکاری کنید. انتخاب هر یک از این روش ها بر عهده خودتان است.

مدیران عامل شرکت ها چگونه می توانند در مورد بهینه سازی سایت تصمیمات بهتری اخذ کنند؟
مدیران عامل شرکت ها چگونه می توانند در مورد بهینه سازی سایت تصمیمات بهتری اخذ کنند؟

آیا در هنگام مصاحبه با یک فرد یا یک شرکت می دانید چه سوال های باید بپرسید؟

قبل از هر کاری ابتدا اهداف خود را از راه اندازی سایت و بهینه سازی سایت مشخص کنید، با این کار شما چشم اندازی از فعالیت های که شما را به مقصد نهایی می رساند را تهیه کرده اید. این فعالیت ها می تواند شامل تولید محتوا، شناسایی پرسونای خریداران و مشتریان، شیوه های افزایش درآمد و غیره باشد. در روز مصاحبه حتما از فرد متقاضی این شغل یا شرکت مربوطه سوال کنید که در چه بخشی از تجارت الکترونیک توانایی و مهارت دارند. حتما درباره اهداف خود با آنها صحبت کنید و از نظرات آنها بهره ببرید. نوع همکاری شرکت خود با این افراد را مشخص کنید و پس از کسب اطلاعات بیشتر، تصمیم نهایی را بگیرید.

تا این جا در مقاله سئو برای مدیران گفتیم که چرا وب سایت ها به بهینه سازی برای موتورهای جستجو نیاز دارند و انواع روش های که می شود از آنها برای بهبود رتبه سایت استفاده کرد (مثل: سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید) را توضیح دادیم. در ادامه به بررسی مهارت ها و اصطلاحاتی می پردازیم که لازم است هر مدیر سایتی به آنها کاملاً مسلط باشد.

سئو برای مدیران، دانش و مهارتی است که به صورت تجربی به دست می آید. اما خیالتان راحت باشد اگر مهارت های لازم را کسب کنید می توانید درآمد بسیار خوبی از این شغل به دست آورید. در ادامه مقاله سئو برای مدیران عامل توضیح می دهیم که این توانایی ها چه چیزهای هستند.

در قسمت قبل به سه روش اشاره کردیم که می توان برای بهینه سازی سایت از آنها استفاده کرد منظور سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری است.

سئو (search engine optimization) را می توان به دو زیر مجموعه تقسیم کرد؟

سئو داخلی یا  ON-PAGE-SEO که بهینه سازی صفحات سایت و پارامترهای درون صفحه سایت را بر عهده دارد. سئو خارجی یا OFF-PAGE-SEO که به لینک دهی خارجی و منشن کردن سایت در شبکه های اجتماعی اختصاص دارد.

سئو (search engine optimization) را می توان به دو زیر مجموعه تقسیم کرد؟
سئو (search engine optimization) را می توان به دو زیر مجموعه تقسیم کرد؟

نقش و میزان اهمیت سئو داخلی در مهارت سئو برای مدیران  

سئو ON-PAGE با محتوای صفحات وب سایت ارتباط دارد. فرقی نمی کند محتوای سایت آموزشی باشد یا خبری یا یک داستان هیجان انگیز را برای مخاطبان خود تعریف کند، به هر حال محتوای متنی که در صفحات سایت ظاهر می شود باید بهینه و مخاطب پسند باشد. تولید محتوا متنی شامل تعداد کلمات اصلی و مرتبط، کپی رایتینگ، انسجام محتوا می باشد. در میزان رتبه و ارزش سایت فقط محتوا متنی مهم نیست بلکه پادکست ها و ویدیوهای که در صفحات بارگذاری می کنید باعث جذب مخاطب می شود. اگر شما از ابزارهای متنوعی برای معرفی محصولات و خدمات خود به کاربران استفاده می کنید و باعث شده که بازدیدکنندگان زیادی از سایت شما دیدن کنند این اطمینان را به شما می دهیم که سئو داخلی سایت را به درستی انجام داده اید.

 

کارشناسان سئو برای بهینه سازی سایت باید عناصر زیر را به درستی بر اساس شیوه سئو کلاه سفید تهیه کنند. این عناصر خاص شامل: تگ عناوین، تصاویر، توضیحات متا، تگ H1 که مهمترین تگ است، توضیحاتی که برای تصاویر ذکر می شوند. توجه کنید که تنها با سئو داخلی، سایت در نتایج اول گوگل ظاهر نمی شود بلکه باید فعالیت ها دیگری هم انجام بدین.

 

تاثیر سئو خارجی بر میزان افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت

موفقیت شما در بهینه سازی موتورهای جستجو در گرو لینکدهی خارجی و استفاده مفید از شبکه های اجتماعی است. جایگاه وب سایت در صفحات جستجو بستگی به لینک های دارد که سایر وب سایت ها به سایت شما می دهند. اگر سایت ها معتبر و مرتبط باشند ارزش این رای ها و لینک ها بسیار زیاد است. یک راه ساده برای یافتن سایت های موفق، مشاهده ستاره های است که بعد از عناوین و توضیحات سایت ها در صفحات جستجو ظاهر می شوند. در حقیقت این ستاره ها همان رای ها و لینک های است که سایت دریافت کرده است.

در واقع سئو خارجی بر رتبه بندی موضوعات و کلمات کلیدی سایت تاثیر میگذارد. باید تلاش کنید یک محتوای منحصر به فرد و خارق العاده تولید کنید و به کیفیت و کمیت لینک ها توجه داشته باشید. این امر زمانی که گوگل یا مایکروسافت محتوا شما را ارزیابی می کنند اهمیت پیدا میکند. اگر همه چیز را به درستی طراحی کرده باشید سایت شما می تواند در بین 10 محتوای بالقوه برتر در یک موضوع خاص قرار بگیرد.

فرض کنید شما یک سایت در حوزه حسابداری طراحی کرده اید و می خواهید که کاربران زمانی که خدمات حسابداری را جستجو میکنند، سایت شما اولین سایتی باشد که ظاهر می شود. موتورهای جستجو با ارزیابی محتوا سایت و پیوندهای که از دیگر صفحات حسابداری یا امور مالی  نسبت به سایت شما داده شده است، رتبه بندی این سایت را تعیین می کنند. اگر شخصی وبلاگی در مورد دستور طبخ غذا داشته باشد و به سایت حسابداری لینک دهد، گوگل متوجه می شود که این ارتباط شکل گرفته نامرتبط با موضوع حسابداری است و الگوریتم های گوگل سایت را جریمه کرده و از ایندکس کردن صفحات سایت جلوگیری می کند.

به طور خلاصه سئو خارجی، ارتباط آن وب سایت و محتوای آن سایت را،  با سایت و محتوای سایت شما که به آن لینک شده است را در نظر می گیرد.

سئو برای مدیران

باید در نظر بگیرید که سئو داخلی در کنار سئو خارجی است که باعث می شود سایت در صفحه اول باشد. حتما افرادی که به دنبال یادگیری سئو برای مدیران و کسب درآمد هستند، به دنبال دوره ها و آموزش های باشند که سئو محتوای متنی و تصویری و نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی و لینکدهی را به خوبی توضیح داده باشند و در پایان آموزش، شما قادر باشید که سایتی را با استفاده از چند کلمه کلیدی به 10 سایت برتر گوگل برسانید.

ساده سازی بیش از حد استراتژی سئو

بسیاری از مطالبی که در مقاله seo for ceo دربارهی آن صحبت کردیم، در حقیقت سئو برای مدیران عامل در درجه اول برای کسب و کارهای کوچک و متوسط اهمیت دارد. حتما از خود می پرسید چرا مدیر ارشد شرکت های بزرگ به این موضوع نمی پردازند. زیرا این شرکت های بزرگ به آسانی استراتژی و رهبری seo سایت خود را به یک CMO (مدیر ارشد بازاریابی)، CMTO (مدیر ارشد فناوری بازاریابی)، CDO (مدیر ارشد دیجیتال)، CIO (مدیر ارشد اطلاعات) یا CTO (مدیر ارشد فناوری) واگذار می کنند. کسب و کارهای کوچک به دلیل کمبود سرمایه و نیروی انسانی از ارتقا سایت خود صرف نظر کرده و تلاشی برای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو انجام نمی دهند.

 

منظور ما از ساده سازی بیش از حد سئو برای مدیران چیست؟

سئو در واقع یکی از چندین فاکتور مهم برای رسیدن سایت به اهداف تعیین شده است. سئو در واقع تنها یک تکه از پازل است. اگر فکر میکنید سئو همه چیز است توجه شما را به مثال زیر جلب می کنیم: فرض کنید که شما مدیر عامل باشگاه فوتبال هستید و 90 درصد از بودجه تیم را صرف خرید تنها یک بازیکن کرده اید. در نتیجه 10 درصد  باقی مانده از بودجه را باید بین 11 بازیکن و کادر فنی و مربیان تقسیم کنید. قطعاً این کار امکان پذیر نیست. در مورد سئو هم همینطور است. به این دیدگاه فکر کنید که سئو برای مدیران تنها یک عامل است که بر توانایی شرکت شما برای جذب مشتریان جدید و رشد منابع درآمدی تاثیر می‌گذارد. در اکثر مواقع به اشتباه تصور می شود که سئو همان بازاریابی دیجیتالی است.

توجه کنید که بهینه سازی سایت خود را به افراد ناآگاه و بی تجربه محول نکنید زیرا اولین اشتباه آخرین اشتباه است.

منظور ما از ساده سازی بیش از حد سئو برای مدیران چیست؟
منظور ما از ساده سازی بیش از حد سئو برای مدیران چیست؟

سئو تنها یک تاکتیک تولید ترافیک است.

شما روی توانایی کارشناسان سئو سرمایه گذاری می کنید. زیرا سئو برای مدیران از اهداف ارزشمند کسب و کار شما پشتیبانی می کند. اگر با قیف فروش آشنایی داشته باشید می دانید که اهدافی مثل جذب مشتریان جدید، یافتن منابع درآمد جدید و افزایش سود حاصله از فروش محصولات در انتهای قیف فروش قرار دارند. با این حال واقعیت این است که حتی زمانی که سئو به صورت بی عیب و نقص انجام شود، سئو بر به ثمر رسیدن اهداف بالای قیف فروش تمرکز دارد.

چگونه گوگل می داند که سئوی وب سایت شما بد یا خوب است؟

موتور جستجوگر گوگل با استفاده از ربات ها و خزنده های خود می داند که هر کاربر چند ثانیه در هر سایتی باقی می ماند. زمانی که شخصی از صفحه Google.com وارد سایت شما می شود گوگل زمان دقیق بازدید و زمانی که طول می کشد کاربر از سایت خارج شود را ثبت  می کند. اگر این مدت طولانی باشد پس سایت شما از تجربه کاربری خوبی بهره می برد. اما اگر شخصی روی وب سایت شما کلیک کند و سه ثانیه بعد آن را ترک کند، گوگل می داند که تجربه کاربری بسیار بدی داشته است. مدیران گوگل برای تثبیت جایگاه این موتور جستجو در بین کاربران از ایندکس کردن این قبیل صفحات خودداری می کنند.

بنابراین به مواردی مانند میانگین زمان حضور کاربران در سایت و نرخ پرش توجه کنید. منظور از نرخ پرش درصد افرادی است که تقریباً بلافاصله سایت را ترک می کنند. با استفاده از ابزاری مانند سرچ کنسول گوگل می توانید میزان نرخ پرش را تخمین بزنید.

گوگل و مایکروسافت به دنبال چه محتوای هستند؟

نکته مهم دیگری که باید در حوزه سئو برای مدیران به آن توجه شود تولید محتوای متنی مناسب است. این واقعیت غیر قابل انکار است که سئو به محتوای متنی نیاز دارد. نگارش محتوا باید به گونه ای باشد که احساسات مخاطبان را برانگیزد. به مثال های زیر توجه کنید.

نمونه اول: وای! این چیزها شگفت انگیز هستند. باورم نمیشه بالاخره جواب سوالم رو پیدا کردم. من ساعت ها، روزها دنبال چنین چیزی می گشتم. من نمی توانم باور کنم که بالاخره این جواب را پیدا کرده ام.

نمونه دوم: این مردم چه کسانی هستند؟ چه کار می کنند؟ آنها چه چیز دیگری برای گفتن دارند؟ جواب هیچ یک از سوالاتم را از گفتگو با آنها نمی توانم پیدا کنم. اما به تازگی کتاب الکترونیکی پیدا کردم که این موضوع را با پرداختن به جزئیات به صورت کامل بررسی کرده است.

سئو برای مدیران

اگر بتوانید به این شکل محتوا بنویسید و واکنش های احساسی از مخاطبان دریافت کنید، بسیاری از چالش های سئو برای مدیران خود به خود حل خواهند شد. موارد بالا برای نمونه ذکر شده است. اما دوره ها و آموزش های زیادی وجود دارند که شما را تبدیل به یک نویسنده ماهر و خلاق می کنند. آن چیزی که باعث می شود گوگل به سایت شما توجه ویژه ای داشته باشد همین مهارت تولید محتوا مدیر سایت است. اگر به محتوا فکر نمی‌کنید، ممکن است بدون اینکه متوجه باشید موتورهای جستجو را اسپم کنید.

گوگل و مایکروسافت به دنبال چه محتوای هستند؟
گوگل و مایکروسافت به دنبال چه محتوای هستند؟

چگونه seo for ceo  در قیف فروش تجارت الکترونیک شما قرار می گیرد؟

این ضرب المثل را شنیده اید که همه تخم مرغ های خودتان را در یک سبد قرار ندهید. شما باید سرمایه ای که برای بخش بازاریابی و فروش در نظر گرفته اید به چند مجموعه مختلف تقسیم کنید. باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که نتایج نهایی که از سئو و بقیه استراتژی های دیجیتال مارکتینگ حاصل می شود به روند رشد کسب و کار شما آسیبی وارد نکند.

 

سئو برای مدیران عامل از کجا آغاز و به کجا ختم می شوند؟

از دیدگاه مدیران سایت ها، سئو برای مدیران بخشی از تولید ترافیک برای وب سایت است. در ادامه فعالیت های که مدیران سایت برای افزایش فروش انجام می دهند را مرحله به مرحله توضیح می دهیم.

گام اول، ایجاد سرنخ: بعد از تولید محتوای مناسب توانسته اید که مخاطبان جدیدی را به سمت سایت خود جذب کنید. اما باید بتوانید که این مخاطبان را به کاربران همیشگی سایت خود تبدیل کنید. به این کاربران جدید سرنخ می گویند. بنابراین باید محتوا سایت را به گونه ای تدوین کنید که تولید ترافیک منجر به افزایش سرنخ های جدید شود.

گام دوم، تسریع چرخه فروش: اگر کاربران به مشتریان همیشگی تبدیل نشوند، این سرنخ ها چه فایده ای دارند؟ باید سایت رابط کاربری مناسب و مخاطب محور داشته باشد تا بتواند کاربران جدید را به خرید اجناس یا استفاده از خدمات تشویق کرد.

گام سوم، فعال سازی مشتری: اما با خرید اول یا سفارش اول، کار سئو برای مدیران تمام نمی شود بلکه این آغازی دوباره برای کسب درآمد است. در دنیای اینترنت، برندینگ و برند سازی حرف اول را می زند. آنچه که مردم از شما و نحوه خدمات رسانی شما در ذهن دارند نشانه عملکرد عالی شما برای طراحی تجربه کاربری فوق العاده سایت شما و صفحه رسمی شرکت در رسانه های اجتماعی است. ضروری است که در مورد نحوه ورود و فعال سازی مشتریان خود فکر کنید زیرا هر مشتری بهترین تبلیغ کننده برای فروشگاه شما است.

تا اینجا تولید ترافیک را این گونه معنا کردیم، هر روشی که باعث افزایش آمار بازدید از سایت شود را تولید ترافیک گویند. در ادامه مقاله سئو برای مدیران تولید ترافیک را به طور کامل توضیح می دهیم.

سئو برای مدیران عامل از کجا آغاز و به کجا ختم می شوند؟
سئو برای مدیران عامل از کجا آغاز و به کجا ختم می شوند؟

سئو به عنوان بخشی از استراتژی تولید ترافیک وب سایت

بیایید چند لحظه به این موضوع بپردازیم که تولید ترافیک چیست؟ و سئو برای مدیران چه نقشی در آن دارد.

سئو تنها بخشی از تولید ترافیک است و که شامل موارد زیر نیز می شود:

 1. تحقیق کلمات کلیدی
 2. در هنگام کار با سیستم مدیریت محتوا (CMS) مطمئن شوید که CMS شما از مواردی که در ادامه ذکر می شود پشتیبانی می کند.
 • وبلاگ نویسی استراتژیک تجاری، نه فقط هر نوع وبلاگ نویسی
 • توسعه پیوندهای داخلی در میان صفحات مختلف وب سایت شما
 1. تبلیغات در رسانه های اجتماعی: یکی دیگر از راه های موثر برای ایجاد ترافیک در وب سایت شما کمک گرفتن از رسانه های اجتماعی است.
 2. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM): منظور تبلیغات کلیکی (PPC) است. فرآیند بهینه سازی سایت زمان بر است و پیچیدگی ها خاصی دارد. حتی با بهترین استراتژی، بهترین استعدادها، بهترین تکنولوژی و کار مداوم بر روی بهبود سایت، ماهها طول می کشد تا سایت برای موتورهای جستجو بهینه شود. تبلیغات کلیکی با استفاده از گوگل ادوز یا تبلیغات بینگ یکی از چندین مهارتی است که کارشناسان سئو باید به آن مسلط باشند.
 3. بازاریابی رسانه‌های اجتماعی با حمایت مالی: جذب مخاطب از طریق رسانه های اجتماعی به صورت ارگانیک مانند سئو نیاز به صرف زمان و وقت زیادی دارد. بنابراین برای طی کردن سریعتر این فرآیند برخی مدیران سایت در پلتفرم هایی مانند تبلیغات فیس بوک، تبلیغات توییتر و تبلیغات لینکدین محصولات و خدمات خود را معرفی می کنند. این فعالیت باعث می شود که در مدت زمان کوتاهی بازدیدکنندگان سایت افزایش یابد.
 4. سئو به عنوان بخشی از استراتژی تولید ترافیک وب سایت
  سئو به عنوان بخشی از استراتژی تولید ترافیک وب سایت

هدف نهایی سئو برای مدیران سایت چه چیزی را به ارمغان می آورد؟

مدیران عامل با سرمایه گذاری روی بخش سئو به این نتایج چشمگیر دست پیدا می کنند.

تمایز مهمترین دست آورد سئو برای مدیران است. به صفحه اول نتایج جستجو گوگل و بینگ نگاه کنید فقط 10 سایت وجود دارد. بنابراین اگر در لیست 10 سایت برتر گوگل قرار نگیرید. شانس خیلی کمی دارید تا کاربران به دنبال سایت شما در صفحات دوم و سوم باشند.

دنیای واقعی را درنظر بگیرید بسیاری از صنایع با مدل های مختلف کسب و کار سعی می کنند تا از شرکتی در همان منطقه تقلید کنند و شبیه آن رفتار کنند. در نهایت چه اتفاقی می افتد؟ همه شرکت ها شبیه هم می شوند و این روند برای هیچ کس سودآور نیست. عدم تمایز، یک سطح شیبدار لغزنده و مارپیچ رو به پایین است که بیرون رفتن از آن بسیار سخت است. تمایز واقعا مهم است.

رهبری فکری مهارتی است که سئو برای مدیران عامل فراهم می کند. محتوایی که در صفحات وب سایت شما قرار می گیرد باید با اهداف سایت همسو باشد. برای تولید محتوا تمامی کارشناسان و متخصصان و مشاوران که با آن موضوع در ارتباط هستند را دور هم جمع کنید و به اصطلاح اتاق فکر تشکیل دهید. در نگارش محتوا دقت کنید که به تمامی سوالاتی که کارشناسان مطرح می کنند، پاسخ مناسبی داده شود. چالش ها و مشکلاتی که مخاطبان با آنها روبرو می شوند را با ذکر راه حل های برای رفع این مشکلات بررسی کنید. به این موضوع فکر کنید که جامعه هدف شما اطلاعات کمی درباره خدمات و محصولات شما دارند و برای رفع این بحران شما باید محتوایی طراحی کنید تا به درستی استراتژی و برنامه‌های سایت شما را معرفی کند.

موقعیت یابی رقابتی یکی دیگر از عواملی است که شما در ابتدا فعالیت سئو برای مدیران به آن فکر می کنید. می توان رقبا را به دو گروه رقبا مستقیم و غیر مستقیم تقسیم کرد. شرکت های بزرگ و کوچک که در بستر اینترنت فعالیت می کنند رقبای مستقیم کسب و کار شما هستند.

اما رقبای غیر مستقیم شامل افراد حقیقی و حقوقی می باشد که در همان منطقه جغرافیایی که شما حضور دارید زندگی میکنند. به طور مثال شرکت شما ارائه دهنده خدماتی است که اموال مخاطبان را در برابر سرقت محافظت می کند. رقبای شما تنها شرکت های که در همین زمینه به صورت آنلاین فعالیت می کنند، نیستند. شاید روزنامه ها یا اتاق بازرگانی آن منطقه نیز یک محتوا با عنوان تقریباً یکسان و مشابه با محتوای سایت شما برای افراد ساکن در آن مناطق منتشر کرده باشند. این رقبا از مدل‌های تجاری پیروی می کنند، که هیچ گونه ارتباطی با فروش خدمات فناوری اطلاعات به سبک کسب‌وکارهای کوچک و آنلاین ندارند. اما این سازمان ها نیز به دنبال جذب مخاطبان جدید و توسعه جامعه هدف خود هستند. پس حواستان به فعالیت های رقبای تجاری خودتان باشد.

 شتاب چرخه فروش یکی دیگر از عوامل مهم سئو برای مدیران است. شتاب چرخه فروش بر شخصیت خریداران، نحوه عملکرد خریداران و اتوماسیون گردش کار متمرکز است. همه این تاکتیک‌ها برای تعیین ارزش واقعی سرمایه‌گذاری‌ روی بهینه سازی سایت، برای موتور جستجو حیاتی است.

رشد درآمدها در پایان یک روز کاری خبری بسیار خوشحال کنند برای مدیر عاملان است. نکته مهم در سئو برای مدیران این است که تعیین اهداف و یکپارچه سازی CRM می تواند ابزارهای فروش شما را با ابزارهای بازاریابی شما پیوند دهد. بنابراین همیشه به دنبال این باشید که کدام فعالیت های بازاریابی برای تولید ترافیک، سئو، تولید سرنخ و تسریع چرخه فروش تاثیرگذارتر است.

هدف نهایی سئو برای مدیران سایت چه چیزی را به ارمغان می آورد؟
هدف نهایی سئو برای مدیران سایت چه چیزی را به ارمغان می آورد؟

برای پیشبرد اهداف سئو برای مدیران به چه تخصص های نیاز دارید؟

متخصص SEM: شاید، اگر خوش شانس باشید، فردی را پیدا کنید که بتواند کمپین های سئو و کمپین های جستجوی پولی (SEM) شما را مدیریت کند.

متخصص ایمیل مارکتینگ: این یک مجموعه مهارت کاملاً متفاوت برای شخصی است که صفحات فرود، فراخوان‌ها و اتوماسیون گردش کار را برای فرستادن ایمیل ها تنظیم می‌کند.

متخصص رسانه‌های اجتماعی: شخصی که این شغل را انتخاب می کند باید به پلتفرم های اجتماعی تسلط کافی داشته باشد تا بتواند مخاطبان زیادی را به سمت خرید از فروشگاه اینترنتی یا استفاده از خدمات سایت راهنمایی کند.

طراح وب سایت و توسعه دهنده وب سایت: به یاد داشته باشید که سیستم مدیریت محتوای شما باید از استراتژی تولید ترافیک و تولید سرنخ شما نیز پشتیبانی کند. برای ارائه خدمات بیشتر باید با یک طراح سایت که مسلط به کد نویسی است همکاری کنید. سیستم های تولید محتوا نظیر وردپرس و جوملا و غیره محدودیت های زیادی برای توسعه و نگهداری دارند. پس راه حل منطقی برای رفع این مشکلات استخدام توسعه دهنده وب سایت است.

مدیر CRM (متخصص عملیات فروش): با وجود تلاش های زیادی که برای جذب مخاطبان انجام می شود. باید شخصی باشد که این فرآیند را مدیریت و هدایت کند. برای این که مشتریان از خرید خود رضایت داشته باشند برنامه منظم و دقیقی باید تهیه شود.

 

 

مروری بر آنچه که گذشت

در مقاله سئو برای مدیران، تفاوت بین انواع روش های بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو از جمله سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید را توضیح دادیم. همچنین گفتیم سئو را می توان به دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم کرد.

در ادامه مقاله سئو برای مدیران عامل بررسی کردیم که چرا تولید ترافیک تنها یک قطعه بزرگتر از پازل است. همچنین بیان کردیم که چگونه تولید ترافیک با تولید سرنخ، تسریع چرخه فروش و جذب مشتری جدید به هم مرتبط است. پنج عامل مهم که اهداف سئو برای مدیران عامل است مثل تمایز، رهبری فکری، موقعیت رقابتی، تسریع چرخه فروش و رشد درآمد را توضیح دادیم و با انواع مهارت های که شرکت ها به آنها نیاز دارند نیز آشنا شدیم.

چرا رویکرد محتوا محور برای موفقیت سئو بسیار مهم است!

زیرا موتورهای جستجو اگر محتوایی در سایت بارگذاری نکرده باشید که مورد علاقه کاربران قرار گیرد، بازدیدکنندگان را به وب سایت شرکت شما ارسال نمی کنند. سئو برای مدیران به سازمان ها این امکان را می دهد که محتوای خود را در معرض نمایش قرار دهند. سئو آنها را قادر می سازد تا در برابر سایر شرکت ها، که در تلاش برای رقابت برای جذب مشتریان جدید هستند، متمایز شوند. برای کسب رتبه بالاتر حتما محتوای منحصر به فرد تولید کنید.

 • ویژگی های محتوای منحصر به فرد

برای موتورهای جستجو، محتوا حرف اول و آخر را می زند. الگوریتم های گوگل و همچنین بازدیدکنندگان سایت، می توانند به سرعت متوجه شوند که آیا اطلاعات یک صفحه وب منحصر به یک برند است یا فقط یک نسخه بازنویسی شده از اطلاعاتی است که در ده ها وب سایت دیگر وجود دارد. بنابراین در حالی که هر محتوای متمایز، مفید و طولانی با کیفیتی به ارتقا رتبه سایت کمک می‌کند. این نوع محتوا است، که یک نام تجاری را به یک رهبر فکری قابل اعتماد در آن صنعت تبدیل می کند. رگ حیاتی بازاریابی، بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو است.

چرا رویکرد محتوا محور برای موفقیت سئو بسیار مهم است!
چرا رویکرد محتوا محور برای موفقیت سئو بسیار مهم است!

اصول اولیه سئو برای مدیران عامل

در ادامه این بخش به چالش های زیادی که در ارتباط با شیوه های سئو برای مدیران است، می پردازیم.

 • گوگل باید بتواند شما را پیدا کند.

مطمئن شوید که سایت شما توسط گوگل ارزیابی شده و ایندکس می شود. در پنل کاربری سایت های که با وردپرس طراحی می شوند گزینه ای برای این وجود دارد، که آیا موتورهای جستجو می توانند صفحات سایت را بررسی کنند یا نه؟ به یاد داشته باشید که حتما تیک این گزینه را فعال کنید. برای اطلاع از این که گوگل چند صفحه از سایت شما را ایندکس کرده است می توانید به ابزار سرچ کنسول گوگل سر بزنید. نقشه سایت را باید برای گوگل ارسال کنید تا فرآیند ایندکس کردن صفحات وب سایت به سرعت انجام شود.

 

 • گوگل باید بفهمد که سایت شما و هر صفحه سایت درباره چیست.

هنگامی که گوگل یک صفحه را ارزیابی می کند، برای ایندکس و رتبه بندی مناسب آن، باید بتواند بفهمد که صفحه در مورد چیست. به یاد داشته باشید، ما سعی می‌کنیم یک ربات را راضی کنیم. یک ربات هوشمند، که تک تک کلمات را بررسی می کند. برای بهینه سازی سایت مطمئن شوید عناوین، سرفصل‌ها و توضیحات متا تا جایی که می‌ شود طبق قوانین باشند.

سئو برای مدیران

به نحوه نمایش سایت ها در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) آشنا هستیم:

 1. عنوان: این اولین خط قابل کلیک در یک نتیجه جستجو است، و همچنین باید به عنوان تگ H1 در بخش HTML صفحه جاسازی شود.
 2. توضیحات متا: این به رنگ سیاه که زیر عنوان در نتایج جستجو قرار می گیرد. هدف در اینجا جلب توجه مخاطبان است. توضیحات متا برای خواننده نوشته می شود نه برای ربات های گوگل. زیرا گوگل توجه زیادی به متا نمی کند. اگر گوگل نتواند توضیحات متا را در محتوای صفحات پیدا کند، هر آنچه را که بخواهد در این قسمت درج می کند و به کاربران نمایش می دهد. گاهی اوقات این کار را انجام می دهد، اما اگر متاها را به درستی بنویسید و از مدیر سایت خود بخواهید آنها را در سایت شما بارگذاری کند، شانس خود را برای کنترل آنچه خوانندگان در نتایج جستجو می بینند افزایش خواهید داد.

 

 1. سرفصل: اولین تیتری است که کاربران با آن مواجه می شوند. هنگامی که بازدیدکنندگان وارد صفحه می‌ شوند، عنوان صفحه نباید برای خواننده غافلگیر کننده باشد و بلکه با توضیحاتی که در متا به آنها اشاره شده است پایبند باشد. عنوان باید شامل کلمات کلیدی مهم باشد و باید بسیار خاص باشد.

 

 • بهترین راه برای شروع یادگیری سئو برای مدیران چیست؟

با ارزیابی چشم انداز اهداف صنعت خود و وضعیت عملکرد فعلی سایت خود شروع کنید. مواردی مانند آمار بازدیدکنندگان، گوگل آنالیتیکس، استراتژی کلمات کلیدی و اهداف قیف فروش را به خوبی یاد بگیرید. برای پیدا کردن دوره های آموزشی مناسب حتما با پشتیبان سئورب در ارتباط باشید.

بهترین راه برای شروع یادگیری سئو برای مدیران چیست؟
بهترین راه برای شروع یادگیری سئو برای مدیران چیست؟
 • بهترین راه برای ارزیابی میزان اثربخشی یک برنامه سئو چیست؟

در نهایت، تولید ترافیک بدون برندسازی، (به عنوان مثال، ترافیک افرادی که برند شما را نمی شناسند زیاد است.  اما این افراد به دنبال محصولاتی هستند که می فروشید.) این مهم ترین امتیازی است که در کارنامه بهینه سازی سایت ثبت می شود. بهبود مستمر ظاهر و محتوای سایت مهمتر از رسیدن به یک رتبه خاص در یک بازه زمانی معین است.

 • چگونه می توانم مطمئن شوم که تیم seo for ceo شرکت به درستی عمل می کند؟

اطمینان حاصل کنید که اعضای تیم بهینه سازی سایت، وبلاگ های مرتبط با کسب و کار شما را می خوانند و در سمینارها و وبینارها شرکت می کنند. به طور دوره‌ای از آنها بخواهید که استدلال های خود را از فعالیت‌های خود و تفسیر نتایج حاصل شده را توضیح دهند.

 • چگونه یک شرکت سئو را ارزیابی کنم؟

امروزه شرکت ها و افراد زیادی هستند که در زمینه سئو برای مدیران فعالیت می کنند. حتما قبل از عقد هر قراردادی با گذشته و تجربیات کارشناسان آن شرکت آشنا شوید. زمان کافی با پرسنل کلیدی شرکت سپری کنید تا مطمئن شوید با افراد با تجربه و حرفه ای همکاری می کنید.

•چگونه یک شرکت سئو را ارزیابی کنم؟
•چگونه یک شرکت سئو را ارزیابی کنم؟
 • آخرین باری که در هنگام جستجوی خود، از صفحه یک فراتر رفتید چه زمانی بود؟

ابزارهای متعددی وجود دارند که نشان می دهد رقبای شما بر کدام کلمات کلیدی تمرکز کرده اند. کدام کلمات کلیدی، منجر به بیشترین تعداد کلیک برای رقبای شما می شود و چقدر باید تلاش کنید تا بتوانید با آن کلمه کلیدی رقابت کنید.

عبارات کلیدی که رقابتی‌تر هستند معمولاً بهتر است بیش از دو کلمه باشند به طور مثال کلمه مبلمان اداری را اکثر سایت ها استفاده کرده اند و ایندکس شدن این صفحه بسیار سخت است. اما اگر به جای آن از کلمه کلیدی صندلی اداری مستحکم و راحت استفاده کنید میتوانید با 10 سایت برتر گوگل رقابت کنید.

یک موضوع بسیار فنی، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) یک جنبه ضروری برای به دست آوردن ترافیک بیشتر و کسب رتبه بالاتر در دنیای دیجیتالی امروز است.

 • آیا هنگام استفاده از ابزارهای سئو، کوکی ها بر نتایج جستجوی من تاثیر می گذارند؟

پاسخ این سوال، آری است. اگر جستجوها را با استفاده از مرورگر خود انجام دهید، با یک صفحه SERP نامرتبط مواجه خواهید شد. برای جلوگیری از این امر، از یک ابزار SEO مانند Semrush یا Ahrefs برای انجام تمام جستجوهای خود استفاده کنید.

 

 

در زیر مهمترین معیارهای سئو برای مدیران، همراه با مثال هایی برای کمک به شروع کار آورده شده است:

 1. حجم کلمه کلیدی

حجم کلمه کلیدی میانگین تعداد جستجوهایی است که یک کلمه کلیدی در یک ماه دریافت می کند. اگر یک کلمه کلیدی با حجم 10 انتخاب کنید، این کلمه کلیدی به طور متوسط ​​10 بار در طول ماه جستجو شده است. هنگام شروع، کلمات کلیدی را انتخاب کنید که حجم آنها بین 10 تا 20 باشد زیرا رتبه بندی آنها راحت تر از کلمات کلیدی با حجم بالاتر است.

 1. شاخص دید

شاخص دید (یا روند دید) این معیار نشان می دهد که از کل حجم جستجوی یک کلمه کلیدی، هر سایتی چند درصد از آن را دریافت می کند. به عنوان مثال، اگر 100 جستجو برای عبارت مدیریت فروش وجود داشته باشد، از این 100 جستجو، یک شرکت درصد مشخصی از رتبه بندی ها را به خود اختصاص می دهد. بر اساس شاخص دید، می‌توانید درصد حجم جستجویی را که برای کلمات کلیدی خاص در مقایسه با رقبای خود و در طول زمان جذب می‌کنید، تعیین کنید.

 1. ویژگی های SERP

برای ارائه نتایج ارزشمند در هنگام جستجو برای مخاطبان، گوگل کلمات کلیدی خاصی را برای نمایش در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) واجد شرایط تلقی می کند. گوگل این عبارت ها را معرفی می کند تا SERP را جالب تر و پویاتر کند. با انجام این کار، گوگل می تواند شما را به کاوش سایر نتایج هدایت کند.

فراتر از بهینه سازی سایت برای رتبه بندی موتورهای جستجو فکر کنید و در نظر بگیرید که چگونه می توانید با انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب در صفحه اول نتایج موتور جستجو ظاهر شوید.

ویژگی های SERP
ویژگی های SERP

منابع

 

http://www.sphomerun.com/ceo/seo-for-ceos-search-engine-optimization-for-chief-executive-officers

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)