امتیاز به مقاله

در سال 1990 تنها عامل موثر بر روی وب سایت ها کلمه کلیدی بود. اما امروز همه چیز خیلی پیچیده تر شده است. چشم انداز مربوط به سئو همواره در حال تکامل یافتن بوده و صاحبان کسب و کار باید خود را آماده تغییر کنند. در جهت انجام این کار، مهم ترین مسئله ای که شما باید به آن توجه داشته باشید چالش های بزرگ سئو هستند. شما باید یک برنامه خوب برای رفع آنها داشته باشید. امروز ما قصد داریم تا در همین مورد با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

6 چالش سئو برتر در سال 2022

لیست چالش سئویی که شما در ادامه مشاهده می کنید بر اساس داده های گزارش ترافیکی وبلاگ HubSpot در سال 2022 دریافت شده است. این چالش ها همگی بر روی وب سایت شما موثر هستند.

ماندن در صفحات اول در هنگام تغییرات الگوریتم

HubSpot Blogs بیش از 400 وب سایت را مورد بررسی قرار داده است. هدف این بررسی، دریافت نتیجه در مورد وب سایت های برتر سئو در سال 2022 بود. اصلی ترین چالشی که اکثر این وب سایت ها با آنها دست و پنجه نرم می کردند، حفظ الگوریتم گوگل بود. این چالش سئو اهمیت زیادی دارد.

چالش سئو
چالش سئو

 

 

البته که این مورد از انواع چالش سئو اصلا تعجب برانگیز نیست. چرا که در سال 2020 گوگل بیش از 500 هزار آزمایش انجام داد و در نتیجه این آزمایش ها بیش از 4 هزار تغییر بر روی الگوریتم ایجاد شد. برای اکثر کسب و کار ها، داشتن رتبه فعلی حتی با تغییرات الگوریتم یک چالش سئو به حساب می آید.

در این چالش سئو زمانی که گوگل پست شما را مورد هدف قرار می دهد، چگونه باید موفق شوید؟ تغییر استراتژی تنها پاسخی است که می توان برای این سوال ارائه کرد. در یک تغییر جزئی شما نباید کل استراتژی خود را عوض کنید. اگر یک تغییر الگوریتم بزرگ بر سر راه باشد، مطمئن باشید که کل جامعه سئو در مورد آن صحبت خواهند کرد. نکته دوم مربوط به ساکت شدن است. شاید این مسئله کمی احمقانه به نظر برسد ولی، کمی به این قضیه فکر کنید. پس از تغییر الگوریتم، مدتی ساکت بنشینید تا سر و صدا و گرد و غبار ایجاد شده فرو ریزد. چرا که گاهی اوقات گوگل به سراغ الگوریتم های قبلی خود می رود.

چالش سئو در رتبه بندی بالا تر

دیگر مورد از انواع چالش سئو که افراد با آن مواجه شده اند، دریافت رتبه های بالا تر است. بر خلاف جستجو های پولی، سئو به زمان نیاز دارد تا نتایج را به شما نشان دهد. معمولا نتیجه نهایی حاصل تلاش های کوچک است.

راه حل های زیادی برای بالا بردن رتبه وجود دارد و هر کدام از این راه حل ها یک سری ویژگی های خاص دارند. از جمله آنها می توان به بررسی سئو فنی و بازاریابی محتوا اشاره کرد. کارشناسان سئو به افراد توصیه می کنند تا از چهارچوب هایی همچون EAT هم استفاده کنند. EAT به زبان فارسی یعنی تخصص، اقتدار و اعتماد.

اما با این حال، توسعه یک استراتژی بلند مدت برای مواجه شدن با چالش سئو می تواند کاربردی باشد. چرا که شما باید ابتکار زیادی داشته باشد و راه حل های خلاقانه ای را مورد استفاده قرار دهید. سئو یک بازی طولانی مدت است پس کاری که شما امروز انجام می دهید، در نهایت نتیجه مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

استفاده کلمات کلیدی در جای نادرست

دیگر چالش سئو مربوط به استفاده نا درست کلمات کلیدی می باشد. یک چیز همیشه در دنیای سئو ثابت مانده است: کلمات کلیدی. امروزه گوگل به جای جستجوی کلمات کلیدی، به کل وب سایت شما نگاه می اندازد. گوگل وب سایتی را به مشتریانش نشان می دهد که از نظر قدرت و لحن در سطح بالایی قرار گرفته اند.

به عبارت دیگر، اگر شما فقط به کلمات کلیدی وب سایت خود اهمیت بدهید، هیچ شانسی برای برنده شدن در رقابت نخواهید داشت.

در عوض، بهتر است که شما بر روی دیگر مباحث هم تمرکز کنید. هدف از به کار گیرید کلمات کلیدی درک هدف جستجوی کاربر است. هنگامی که شما درک کنید علت استفاده از کلمه کلیدی چیست، می توانید خیلی راحت استراتژی خود را تغییر دهید.

در ضمن، ردیابی حجم جستجو برای بررسی کلمات کلیدی می تواند به شما در انجام فرایند های مختلف کمک کند. با این روش شما با چالش سئو مقابله کردید و می توانید دلیل افزایش و کاهش ترافیک سایت خود را بررسی کنید. مثلا اگر یک کلمه کلیدی حجم جستجو را افزایش می دهد، شما می توانید پست های بیشتری را بر پایه آن بنویسید.

ایجاد عناوین جذاب برای مقابله با چالش سئو

استفاده از عناوین جذاب می تواند برای مقابله با چالش سئو کاربردی باشد. طبق گفته بیش از 400 تحلیل گر فعال در زمینه بررسی ترافیک وب، یکی از بهترین راهه های موجود برای ارتقای رتبه جستجو ایجاد عناوین جذاب و توضیحات متای خوب است. ولی در این زمینه، حرف زدن خیلی راحت تر از عمل کردن است.

ایجاد عناوین جذاب برای مقابله با چالش سئو
ایجاد عناوین جذاب برای مقابله با چالش سئو

طبق مطالعاتی که در زمینه بررسی انواع چالش سئو صورت گرفته است، عناوین احساسی نرخ کلیک بالا تری داشته اند. در واقع عناوین مثبت و منفی احساسی توانسته اند تا نرخ کلیک تا 7 درصد افزایش دهند. علاوه بر همه این موارد، صفحات وب سایتی که توضیحات متا دارد، کلیک های بیشتری دریافت می کند.

البته، شما باید به این مسئله هم توجه داشته باشید که عناوین احساسی می توانند چالش سئو را راحت تر کنند و رتبه شما را افزایش دهند ولی، شما نباید از عناوین کلیک بیت استفاده کنید. عناوین کلیک بیت به مواردی گفته می شود که یک مسئله احساسی ولی دروغ را مورد بازتاب قرار می دهند. کلماتی همچون دیوانه، شگفت انگیز و غیره بیش از حد قدرت مند هستند. بهتر است که آنها را به کار نگیرید.

از دست دادن بازار تلفن همراه

برای مواجه با چالش سئو، استراتژی سئو شما باید بهینه باشد. هم برای کامپیوتر و هم برای موبایل این مسئله صادق است. امروزه دستگاه های تلفن همراه ترافیک زیادی را به خود اختصاص داده اند. 41 درصد ترافیک کل اینترنت مربوط به تلفن های همراه است. در نتیجه، شما باید وب سایت خود را به موبایل نزدیک کنید. جالب است بدانید که گوگل از نتایج صفحه موبایل شما هم برای آنالیز وب سایت و رتبه بندی صفحات استفاده می کند.

از دست دادن بازار تلفن همراه
از دست دادن بازار تلفن همراه

 

البته که روند تعیین استراتژی سئو در این زمینه مشخص است. شما باید وب سایت خود را برای موبایل بهینه کنید. امروزه 25 درصد از کمپانی ها بر روی استراتژی های سئو موبایل قوی سرمایه گذاری می کنند.

در جهت بهینه سازی وب سایت خود برای موبایل، شما نباید حتما یک توسعه دهنده باشید. شما حتی به یک بودجه زیاد هم نیاز ندارید. شما می توانید به راحتی آموزش های مربوطه را دنبال کنید.

استفاده از ویدیو در نتایج استراژی سئو

آخرین مورد چالش سئو مربوط به استفاده از ویدیو است. اگر شما عبارت “چگونه گره بزنیم” را در گوگل سرچ کنید، اولین نتیجه یک فیلم است.

 

چالش سئو
چالش سئو

 

امروزه گوگل به استفاده از ویدیو در نتایج علاقه زیادی نشان می دهد. این روند قرار نیست متوقف شود. به گفته دانیل مارشاک مدیر محصول گوگل، این شرکت در حال کار بر روی روش های بیشتری در جهت بررسی ویدیو های کوتاه در نتایج جستجو می باشد.

امروزه گوگل قصد دارد تا ویدیو ها را با فهرست کردن بر روی صفحات ظاهر کند. پس، شما باید از استراتژی سئو خوب در جهت بهبود وضعیت صفحات خود استفاده کنید. شما می توانید از روش هایی همچون بهینه سازی توضیحات، عنوان و تگ ها یا اضافه کردن قسمت های مختلف به ویدیو استفاده کنید. استفاده از ویدیو در صفحات وب سایت هم می تواند نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

 

منبع

https://blog.hubspot.com/marketing/seo-challenges

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)