5/5 - (4 امتیاز)

حتما شما هم می دانید که استفاده از یک استراتژی تجارت الکترونیک خوب امروزه به یک مسئله مهم تبدیل شده است. به عنوان یک فروشگاه آنلاین شما ترافیک خاصی را به همراه دارید. هنگامی که مردم برای محصولات و سرویس های مربوط به شما جستجویی را ثبت می کنند، شما به دنبال ثبت کسب و کارتان در نتایج اول هستید. این پروسه با استفاده از سئو تجاری صورت می گیرد. امروز با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و دقیقی را در مورد استراتژی تجارت الکترونیک و سئو تجاری دریافت کنید. اصلا این سئو چرا اهمیت دارد؟ ما چگونه می توانیم یک استراتژی تجارت الکترونیک ایجاد کنیم؟ همچنین شما می توانید ابزار هایی را شناسایی کنید که به پروسه شما کمک می کنند.

استراتژی تجارت الکترونیک
استراتژی تجارت الکترونیک

سئو تجاری چیست؟

بیایید تا بررسی استراتژی تجارت الکترونیک را با سئو تجاری شروع کنیم.سئو تجاری به پروسه ای گفته می شود که در طی آن شما وب سایت فروشگاهی خود را به همه مردم در سراسر جهان نمایش می دهید. در این پروسه شما وب سایت خود را در نتایج اول موتور های جستجو قرار می دهید تا هر خریداری که به دنبال تهیه محصول مورد نظر شما می باشد بتواند به راحتی آن را شناسایی نماید. در سئو تجاری شما همه محدودیت ها را کنار زده و تجارت خود را به یک تجارت بین المللی تبدیل خواهید کرد. یک وب سایت بهینه فروشگاهی می تواند در  آزمون های مربوط به الگوریتم گوگل نمره خوبی کسب کند و ترافیک زیادی را به خود وارد نماید.

سئو تجاری اهمیت زیادی دارد چرا که شصت درصد از مردم در سراسر جهان در مورد یک برند و فروشگاه قبل از خرید تحقیق می کنند. این مسئله اهمیت زیادی دارد. هنگامی که سایت شما بهینه شده است، آنها محصولات، برند و خدمات شما را در صفحات اول موتور های جستجو مشاهده خواهند کرد. هنگامی که مردم با سایت شما و خدمات و برندتان آشنا شوند، احتمال اینکه از شما خرید کنند افزایش پیدا خواهند کرد. این مدل از انواع سئو با یک روش سئو معمولی تفاوت های زیادی ندارد. در هر صورت شما باید سایت و محتوای خود را بهینه کنید تا بتوانید محصولاتتان را به فروش برسانید. شما باید از مطالب غنی استفاده کنید که کلمات کلیدی دقیق و با کیفیتی در ساخت آنها به کار رفته است. این مسئله به شما کمک می کند تا به پروسه سئو سایت خود سرعت ببخشید.

استراتژی تجارت الکترونیک مبتنی بر سئو

حال که مباحث مقدماتی و تعریفی را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا به صورت دقیق استراتژی تجارت الکترونیک را بررسی کنیم. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین مواردی که شما باید به آنها توجه داشته باشید را مشاهده کنید.

جستجو کلمات کلیدی برای سئو تجاری

پروسه استراتژی تجارت الکترونیک شما باید با استفاده از تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع شود. مخصوصا اگر شما به دنبال سئو صفحه یک محصول هستید، استفاده از کلمات کلیدی خوب و با کیفیت اهمیت زیادی دارد.  این تحقیق به شما اجازه می دهد تا اطلاعات جامعی را در مورد مردم و نحوه سرچ کردن آنها به دست آورید. در مرحله بعدی شما باید کلمات کلیدی دریافت شده را در محتوای سایت خود به کار ببرید. گوگل با استفاده از کلمات کلیدی قرار داده شده در وب سایت شما متوجه می شود که چه زمانی باید صفحه مورد نظر شما را به مخاطبین و جستجو کنندگان نمایش دهد. این مسئله اهمیت زیادی دارد. شما باید بتواند کلمات کلیدی خوبی را پیدا کنید و آنها را در متن خود تکرار کنید.

در تصویر زیر شما می توانید صفحه یک وب سایت فروشگاهی بین المللی فعال در زمینه تولید و فروش کرم ضد آفتاب را مشاهده کنید. توضیحات کوتاهی که محصول دارد حاوی کلمات کلیدی می باشد که مردم در مورد آنها کنجکاو بوده و تحقیق کرده اند. از جمله این کلمات کلیدی می توان به کرم ضد آفتاب نامرئی، کرم ضد آفتاب بی رنگ و SPF 40 اشاره کرد.

جستجو کلمات کلیدی برای سئو تجاری
جستجو کلمات کلیدی برای سئو تجاری

برای مشخص کردن استراتژی تجارت الکترونیک شما می توانید از کلمات کلیدی رقبای خود هم استفاده کنید. رقبای خود را آنالیز کنید و متوجه شوید که آنها برای چه چیزی رتبه خوبی دریافت کرده اند. شناسایی رقبا به شما کمک می کند تا پروسه سئو تجاری را خیلی راحت تر طی کنید. البته، امروزه ابزار های آنالیز زیادی در اختیار شما قرار داده شده اند. با استفاده از این ابزار های آنالیز شما به راحتی می توانید صفحات مختلف موجود در وب سایت رقبا را بررسی کنید.

سئو داخلی

استفاده از سئو تجاری بر روی المنت های موجود در صفحه به شما کمک می کند تا تگ های اچ تی ام ال، ساختار کلی وب سایت و صفحات وب سایت خود را مشخص کنید. این المنت ها حاوی کلمات کلیدی هستند. در نتیجه، شما باید در ابتدا کلمات کلیدی را مورد بررسی قرار دهید. این مورد از لیست موارد مربوط به سئو در چند زیر شاخه تقسیم می شود که ما همه آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

عناوین متا

عناوین متا به هدر هایی گفته می شوند که محتوای موجود در وب سایت شما را مشخص می کنند. هنگامی که شما در حال طراحی عنوان متا هستید، باید محتوای اصلی صفحه را خلاصه کنید. همچنین، کلمه کلیدی اصلی باید در عنوان متا به کار رفته باشد. تصویر زیر یک مثال فروشگاه اینترنتی است. این پلتفرم فروشگاهی دقیقا محتوای وب سایت خود را در عنوان آورده است. در نتیجه، کاربران می دانند که با چه هدفی به وب سایت وارد شوند و هنگامی که به وب سایت وارد می شوند چه چیزی در انتظار آنها نشسته است: فروش اینترنتی.

عناوین متا
عناوین متا

توضیحات متا

استفاده از توضیحات متا قوی در استراتژی تجارت الکترونیک هم اهمیت زیادی دارد. توضیحات متا به متنوتی گفته می شود که در نتایج جستجو ظاهر شده و می تواند خلاصه ای از متن را در اختیار کاربر قرار دهد. توضیحات متا به کسانی که جستجو انجام داده اند کمک می کند تا خلاصه ای از متن را مشاهده کنند و متوجه شوند که آیا مواردی که به دنبال آنها هستند در صفحه شما آورده شده اند یا نه. این خلاصه فقط در نتایج جستجو نمایش داده می شود و هنگامی که شما در حال نگارش آن هستید، باید کلمه کلیدی اصلی را در آن قرار دهید. در تصویر زیر شما می توانید مثالی برای توضیحات متا مشاهده کنید. این توضیحات توسط یک فروشگاه اینترنتی یک دلاری طراحی شده اند.

توضیحات متا
توضیحات متا

در توضیحات متا، شما می توانید از نظرات کاربران و ستاره هایی که آنها به شما داده اند هم استفاده کنید. این مسئله به شما کمک می کند تا اعتماد مشتریان را جذب کنید و خیلی راحت تر یک محصول را به آنها عرضه نمایید. البته، امروزه اسکیما های زیادی هستند که در این زمینه به شما کمک می کنند. شما می توانید موارد مناسب خود را انتخاب نمایید.

ساختار لینک

ساختار لینک شما به دسته بندی های اصلی وب سایت اشاره دارد. این مسئله در استراتژی تجارت الکترونیک می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. بهترین راه برای استفاده از ساختار لینک درست، کوتاه نگه داشتن آن می باشد. شما می توانید از کلمات کلیدی مختلفی استفاده کنید و دسته بندی های خود را تازه نگه دارید. ساختار لینک های شما باید شفاف باشد تا موتور جستجو با مشکل مواجه نشود.بیایید تا وب سایت HubSpot را به عنوان مثال در نظر بگیریم. دامنه اصلی آن hubspot.com می باشد. اگر شما به دنبال نرم افزار بازاریابی این تیم باشید، لینک به شکل hubspot.com/products/marketing نمایش داده می شود. این ساختار به گوگل گفته می شود که ابزار بازاریابی در دسته محصولات قرار گرفته اند.

توضیحات محصولات

دسته بندی و توضیحات محصول هم یکی از مهم ترین مواردی است که در هنگام انتخاب استراتژی تجارت الکترونیک شما باید به آن توجه داشته باشید. این موارد به صورت مستقیم چیستی محصولات شما را توضیح می دهند. هنگامی که شما در حال طراحی آنها هستید، شما باید کلمات کلیدی دریافت شده از تحقیقات را مورد استفاده قرار دهید.

ساختمان داده ها

ساختمان داده ها کدی در وب سایت شما ست که می تواند محتوای صفحه را توضیح دهد. گوگل با استفاده از این ابزار می تواند وب سایت شما را ایندکس کند و آن را نمایش دهد. بهتر است که از ساختمان داده استفاده کنید تا پروسه علامت گذاری سایت را بهبود ببخشید.

تصاویر و alt تصاویر

همه وب سایت های فروشگاهی باید تصاویر با کیفیتی داشته باشند تا بتوانند محصولات خود را به راحتی نمایش دهند. این مسئله به صورت مستقیم سئو تجاری را تحت تاثیر خود قرار می دهد. هنگامی که شما به دنبال فروش هستید، استفاده از کلمات کلیدی خوب و دقیق به عنوان آلت تصاویر به شما کمک می کند تا نیاز های کاربران خود را به راحتی رفع کنید. استفاده از تصاویر دقیق می تواند نتایج مطلوبی را برای شما به همراه داشته باشد.

 چگونه می‌توانیم یک متن جایگزین عکس بنویسیم و چرا این متن در سئو اهمیت دارد؟
چگونه می‌توانیم یک متن جایگزین عکس بنویسیم و چرا این متن در سئو اهمیت دارد؟

سئو فنی در استراتژی تجارت الکترونیک

مبحث دیگری که شما باید به آن توجه داشته باشید سئو تکنیکال و تاثیرات آن در استراتژی تجارت الکترونیک می باشد. سئو تکنیکال همان چیزی است که وب سایت شما را راه اندازی می کند. حرکت در صفحات مختلف با استفاده از این سئو امکان پذیر است. در وب سایت های فروشگاهی شما باید بر روی سرعت وب سایت تمرکز داشته باشید. هنگامی که شما از متون سنگین و زیادی برای توضیحات محصول استفاده می کنید، سرعت سایت کاهش پیدا می کند. ترکیب تصاویر زیاد، ویدیو های طولانی و متون پیچیده باعث می شود تا سرعت سایت تحت تاثیر قرار گیرد. بهتر است که فایل های خود را فشرده کنید و سرعت سایت را افزایش دهید. در غیر این صورت شما با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد.

شما همچنین باید مطمئن شوید که از کد های تمیزی استفاده کرده اید. چرا که استفاده از کد نویسی کثیف و غیر بهینه به شما آسیب های جدی وارد می کند. همه موارد مربوط به سئو باید به هم متصل باشند تا شما با مشکل خاصی مواجه نشوید.

بک لینک در سئو تجاری

مورد دیگری که شما باید به آن توجه داشته باشید استفاده از بک لینک در سئو تجاری می باشد. بک لینک ها که به عنوان سئو خارج از صفحه هم شناخته می شوند یکی از مهم ترین موارد موثر بر روی ترافیک وب سایت و سئو به حساب می آیند. شما می توانید از منابع پر بازدید که ترافیک زیادی دارند بک لینک بگیرید. یکی از بهترین موارد مربوط به استراتژی تجارت الکترونیک حاوی ایجاد بک لینک و منشن در سایت های پر بازدید و تصاویر مختلف می باشد. این مسئله به صورت مستقیم سایت شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد. یک راه خلاقانه برای دریافت بک لینک استفاده از افراد تاثیر گذار در شبکه های اجتماعی می باشد. شما می توانید سایت و محصولات خود را با استفاده از خدمات آنها به اشتراک بگذارید.

استراتژی تجارت الکترونیک

بهینه سازی برای موبایل در سئو تجاری

اگر شما به دنبال یک استراتژی تجارت الکترونیک قوی هستید، حتما باید سایت خود را برای موبایل و دستگاه های اندرویدی بهینه کنید. شاید در زمان های قدیم بهینه سازی سایت برای موبایل مسئله پر اهمیتی به حساب نمی آمد ولی امروزه شما باید این پروسه را به خوبی و بدون مشکل به اتمام برسانید. از آنجایی که تعداد کاربران اندرویدی و موبایل افزایش یافته است، بهینه بودن سایت برای موبایل نتایج متنوعی را به همراه خواهد داشت. امروزه 41 درصد از ترافیک کل اینترنت با استفاده از گوشی های موبایل ایجاد می شود.

ایجاد یک طراحی ریسپانسیو مخصوص موبایل به شما اجازه می دهد تا سئو سایت را به مراحل بعدی منتقل کنید. چرا که این روش ایجاد صفحات باعث می شود تا وب سایت شما در موبایل به خوبی نمایش داده شود. در این شرایط گوگل رتبه بالایی به شما داده و نرخ تبدیل و ترافیک شما افزایش پیدا خواهند کرد. بهتر است که دکمه های سایت را در موبایل کوچک تر کنید، تصاویر و گرافیک را تغییر دهید و اندازه متون را عوض کنید. بهتر است که با یک طراح حرفه ای مشورت کنید و نتایج نهایی مطلوبی را به دست آورید. این مسئله اهمیت زیادی داشته و به صورت مستقیم بر روی پروسه سئو سایت شما تاثیر گذار است. البته، این مسئله در استراتژی تجارت الکترونیک هم موثر می باشد. چرا که این پروسه به صورت مستقیم استراتژی تجارت الکترونیک را تحت تاثیر خود قرار داده و نیاز های شما را رفع می کند.

 

منبع

 

https://blog.hubspot.com/marketing/ecommerce-seo-must-haves-on-off-page

1 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

1 دیدگاه

  • قیمت میلگرد بستر
    ارسال شده 9 آذر 1401 در 3:35 ب.ظ 0لایک ها

    عالی بودددددددددددددد

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)