سوالات متداول سئو

دنبال جواب سوالاتی؟

در این مقاله، سوالات متداول سئو (SEO) را به عنوان یکی از مهمترین خدمات دیجیتال مارکتینگ، برای شما پاسخ داده ایم. اگر سوالی درباره SEO دارید که پاسخ آن را در این مقاله دریافت نکرده اید، لطفاً به ما اطلاع دهید. تا آن را بررسی کرده و به لیست سوالات اضافه نماییم.

یکی از سوالات متداول سئو این است که SEO چیست و چه اهمیتی دارد. بهینه سازی موتور جستجو یا SEO، یعنی بالا بردن رتبه وب سایت در موتورهای جستجو. برخی از موتورهای جستجوی متداول عبارتند از Google ، Bing و Duckduckgo. اگر می خواهید تعداد افرادی که وب سایت شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا می کنند، بیشتر شوند، SEO تنها کاری است که میتوانید انجام دهید. روش های بازاریابی دیگری نیز وجود دارد که باعث ترافیک به وب سایت شما می شود. اما تقریبا، هیچ روش بازاریابی دیجیتالی وجود ندارد که هزینه کمتری نسبت به SEO داشته باشد.

 

چرا؟ تمام بازدیدکنندگان وب سایتتان را به عنوان یک کیک عظیم تصور کنید. برای یک وب سایت متوسط، 50٪ از آن پای از موتورهای جستجو مانند گوگل تهیه می‌شود.

موتورهای جستجو یک ابزار کشف هستند، به این معنی که بسیاری از این بازدیدکنندگان وب سایت برای اولین بار وب سایت شما را کشف می کنند. همانطور که افراد بیشتری وب سایت شما را از موتورهای جستجو پیدا می‌کنند، شاهد افزایش کانال های ترافیکی دیگر (ایمیل، رسانه های اجتماعی و غیره) نیز خواهید بود. 

رویاهاتو سئو کن

سئو فنی

سئو داخلی

سئو خارجی

 1. SEO چگونه کار می کند؟

یکی از سوالات متداول سئو شیوه عملکرد SEO است. گوگل حداقل از 200 فاکتور رتبه‌بندی استفاده می‌کند. این فاکتورها به الگوریتم‌های موتور جستجو اجازه می‌دهند تا وب‌سایت‌ها را بر اساس ارتباط و اعتبار صفحات  رتبه‌بندی کنند. گوگل تلاش می کند تا مرتبط ترین پاسخ را از معتبرترین منبع در مناسب ترین قالب، به کاربر خود عرضه کند. برای موفقیت در SEO، باید مطمئن شوید که محتوای شما با ربط ترین نتیجه برای یک جستجوی خاص است. و وب سایت شما به عنوان یک منبع معتبر دیده می شود.

 1. چرا وب سایت من در گوگل رتبه بندی نمی شود؟

یکی از سوالات متداول سئو همین است. اگر صفحات سایت خود را در لیست مشاهده می کنید، یعنی سایت شما ایندکس شده است. در این صورت یا سایت شما جدید و فاقد اعتبار کافی است. یا محتوای شما با هدف جستجوگر مطابقت ندارد، یا محتوای آن بی کیفیت است. ولی اگر هیچ یک از صفحات وب سایت خود را در لیست نمی بینید، یعنی ایندکس نشده است. در این صورت یا وب سایت شما مانع ورود موتورهای جستجو به فایل robots.txt شده، یا از برچسب noindex استفاده میکند.  و یا سایت جدید را به گوگل ارسال نکرده اید و هنوز از جایی لینک نگرفته است. در غیر اینصورت، به دلیل نقض دستورالعمل های گوگل، جریمه شده اید.

SEO چگونه کار می کند؟

 1. چرا ترافیک ارگانیک من کاهش یافته است؟

یکی از سوالات متداول سئو است. اگر این اتفاق ناگهانی افتاده باشد: یا به طور تصادفی برچسب های noindex اضافه شده اند. یا نمونه آزمایشی اولیه سایت را حذف نکرده اید. یا به دلیل بدافزار هک از SERP ها حذف شده است. یا یک دستکاری در کنسول جستجوی Google روی سایت انجام شده است.

اگر این اتفاق به تدریج رخ داده باشد: یا گوگل یک به‌روزرسانی الگوریتم اصلی را ارائه کرده. یا رقیبان، رتبه‌ قبلی شما را کسب کرده‌اند. که پیشنهاد می کنیم از ابزار SEMrush Keyword Gap و Backlink Gap Tool برای تحلیل استراتژی های رقیب خود، استفاده کنید.

 1. پنالتی گوگل چیست؟

یکی دیگر از سوالات متداول سئو درباره پنالتی گوگل است. دو نوع جریمه گوگل وجود دارد؛  1: جریمه های عمل دستی؛ که یک شخص واقعی با دستکاری سایت، سعی در فریب دادن گوگل داشته. 2: جریمه های الگوریتمی؛ که تنظیمات آپدیت گوگل، سایت های مخالف الگوریتم جدید را به شکل خودکار، حذف می کند. برای رفع پنالتی ناشی از اقدامات دستی از روش درج شده در فلوچارت  SEMrush Google Penalty Workflow Infographic  استفاده کنید.

 1. مهم ترین عوامل رتبه بندی گوگل چیست؟

این سوال یکی از مهمترین سوالات متداول سئو می باشد. در سال 2016، گوگل 3 فاکتور برتر رتبه بندی خود را به عنوان: لینک، محتوا و RankBrain تایید کرد. لینک یعنی سایر وب‌سایت‌ها بخواهند به آن لینک دهند و Google بتواند آن را به عنوان بهترین پاسخ برای سوال جستجو انتخاب کند. عمر سایت، مجموعه دامنه های ارجاع دهنده، طول محتوا و بک لینک های دنبال شده، بیشترین اثر را بر سئوی ارگانیک سایت دارند.

مهم ترین عوامل رتبه بندی گوگل چیست؟
مهم ترین عوامل رتبه بندی گوگل چیست؟
 1. تفاوت بین SEO On-Page و SEO فنی چیست؟

یکی دیگر از سوالات متداول سئو، همین است. سئوی درون صفحه و سئوی فنی یکسان نیستند. سئوی درون صفحه؛ محتوای صفحه، متا تگ ها، تصاویر و موارد مشابه را پوشش می دهد. اینها همان چیزهایی هستند که کاربران مشاهده می کنند. سئوی فنی به چگونگی خزیدن گوگل در سایت و ایندکس شدن آن می پردازد. که شامل مواردی مانند؛ سرعت سایت، داده های ساختاریافته، متعارف سازی، نقشه های سایت XML، hreflang می شود.

 1. چه امتیازی برای صفحه سرعت باید داشته باشم؟

یکی از مهمترین سوالات متداول سئو همین است.  PageSpeed یکی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل است که برای سرعت سایت شما در نظر گرفته می شود. باید سرعت صفحه را تا حد امکان بالا ببرید. اگر امتیاز PageSpeed ​​شما 85 از 100 باشد، ممکن است رسیدن به 90 از 100 دشوار، پرهزینه و زمان بر باشد. اگر رقبای شما همگی کمتر از 80 هستند، احتمالا اولویت های دیگری برای بهبود SEO سایت وجود دارد. سایت رقبای خود را با ابزار PageSpeed ​​Insights تست کنید و برای قدم بعدی تصمیم بگیرید.

 1. چگونه خطاهای فنی سئو را پیدا کنم؟

روش پیدا کردن مشکلات سئو فنی از سوالات متداول سئو می باشد. از ابزار ممیزی SEMrush برای شناسایی نقاط قوت و ضعف سایت استفاده کنید. طیف وسیعی از گزارش‌های موضوعی را خواهید دید که شامل؛ خزیدن، HTTPS، عملکرد سایت و موارد دیگر هستند. همچنین خطاها، هشدارها و اعلامیه‌ها را در بیش از 130 نقطه خواهید دید. از راهنمای گزارش حسابرسی (audit report’s guidance) برای بالا بردن نمره سلامت سایت خود استفاده کنید. از خطاهای با بالاترین اولویت شروع نموده و مشکلات فنی SEO را بیابید.

چگونه خطاهای فنی سئو را پیدا کنم؟
چگونه خطاهای فنی سئو را پیدا کنم؟
 1. حجم یک صفحه از محتوا چقدر باید باشد؟

یکی از سوالات متداول سئو همین سوال است. اندازه محتوا باید در حدی باشد که برای رتبه بندی، یک موضوع را به اندازه کافی پوشش دهد. هنگام ایجاد محتوا، باید به آنچه قبلاً رتبه بندی شده است نگاه کنید. کلمات کلیدی مورد نظر صفحه خود را وارد کرده و جستجو را بزنید. حداقل 10 صفحه برتر نتایج جستجو را بررسی کنید تا موضوع و طول تقریبی محتواها را بفهمید. در مورد طول محتوا وسواس به خرج ندهید. تلاش کنید محتوایی ایجاد کنید که به سوالات به بهترین شکل ممکن پاسخ میدهد.

 1. چگونه می توانم محتوای مناسب سئو تولید کنم؟

روش تولید محتوای مناسب یکی از سوالات متداول سئو است. محتوای سئو پسند به معنی محتوای پر از کلمات کلیدی نیست. اگر می خواهید سایتی با عملکرد ارگانیک خوب داشته باشید، SEO باید به بخشی از فرآیند تولید محتوای شما تبدیل شود. ابتدا با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع کنید تا بتوانید عباراتی را که افراد جستجو می کنند پیدا کنید. قالب مناسب محتوا را انتخاب کرده و سئوی صفحات سایت خود را به درستی انجام دهید.

 1. لینک بیلدینگ چیست؟

این سوال یکی از سوالات متداول سئو می باشد. لینک بیلدینگ فرآیندی است که باعث می شود سایر وب سایت ها به وب سایت شما لینک داده شوند. لینک ها یکی از 3 فاکتور برتر رتبه بندی گوگل هستند، که مانند رای اعتماد یک سایت به سایت دیگر عمل می کنند. اما همه لینک ها از ارزش و کیفیت لازم برخوردار نیستند. برخی از لینک ها، مصنوعی و غیر طبیعی محسوب می شوند. تلاش کنید در وب سایت هایی لینک شوید که به طور موضعی، به وب سایت شما لینک می دهند و معتبر هستند.

چگونه می توانم محتوای مناسب سئو ایجاد کنم؟
چگونه می توانم محتوای مناسب سئو ایجاد کنم؟
 1. چگونه سایت های دیگر را به سایت خود لینک کنم؟

یکی دیگر از سوالات متداول سئو این است که چگونه به سایت خود لینک بدهیم. به کیفیت لینک‌های کسب شده اهمیت بدهید. تا بتوانید از منابع متنوعی، به سایت خود لینک بدهید. با این تکنیک ها می‌توانید لینک های با کیفیت ارگانیک برای سایت خود ایجاد کنید: لینک بیلدینگ شکسته، نام تجاری نامرتبط. لینک های تامین کننده، روابط عمومی دیجیتال، ساخت لینک منابع، رپورتاژ خبری، تکنیک آسمان خراش.

 1. آیا باید روی دریافت لینک های بیشتر تمرکز کنم؟

این یکی از مهمترین سوالات متداول سئو است. لینک بیلدینگ، کمیت نیست بلکه کیفیت است. اگر فقط روی اعداد تمرکز کنید ناامید می شوید. چون باعث کاهش کیفیت لینک ها می شود و این برخلاف قوانین لینک بیلدینگ است. تاکتیک‌ رپورتاژ در رسانه های عمومی معتبر، به شما کمک خواهد کرد. باید شکاف لینک بین خود و رقبایتان را بشناسید. با استفاده از ابزار Backlink Gap در SEMrush  می توانید شکاف بک لینک را آنالیز کنید.

 1. آیا می توانم لینک ها را بخرم؟

یکی از سوالات متداول سئو درباره مجاز بودن خرید لینک می باشد؛ که پاسخ آن، خیر است. خرید لینک ها نقض اساسی دستورالعمل های وبمستر گوگل است و می تواند منجر به جریمه شدن وب سایت شما شود. طبق قوانین گوگل، خرید یا فروش لینک هایی که رتبه صفحه را بالا میبرند ممنوع می باشد. که شامل: پرداخت پول برای گرفتن لینک یا پست های حاوی لینک، تبادل کالا یا خدمات برای لینک؛ و دادن محصول “رایگان” به کسی در ازای نوشتن مقاله ای حاوی لینک، است.

چگونه سایت های دیگر را به سایت خود لینک دهم؟
چگونه سایت های دیگر را به سایت خود لینک دهم؟
 1. PageRank چیست؟

چگونگی و ماهیت  PageRank یکی از سوالات متداول سئو است. احتمالاً شنیده اید که لینک، رتبه ی صفحه را پاس می دهد. PageRank سیستمی برای رتبه بندی صفحات وب و دلیل اصلی وجود لینکها است. رتبه یک صفحه وب، اعتبار آن صفحه در نزد گوگل است. این اعتبار را می توان از طریق لینک ها (اعم از داخلی و خارجی) به صفحات یا وب سایت های دیگر منتقل کرد.

PageRank چیست؟
PageRank چیست؟
 1. چگونه پروفایل لینک رقیب خود را تجزیه و تحلیل کنم؟

چگونگی آنالیز پروفایل لینک رقبا، یکی از سوالات متداول سئو است. با استفاده از ابزار Backlink Analytics میتوان این کار را انجام داد. اگر آدرس دامنه سایت را در ابزار وارد کنید، می‌توانید این موارد را ببینید: تعداد بک لینک ها، تعداد دامنه های ارجاع دهنده، دسته بندی موضوعی دامنه های ارجاع دهنده، ارجاع دامنه ها بر اساس امتیاز اعتبار و صفحات لینک شده برتر. همچنین می‌توانید صفحاتی که به سایت آنها لینک می‌دهند را ببینید، ممکن است برخی از آنها به شما هم لینک بدهند.

 1. اعتبار دامنه (DA) چیست؟

اعتبار دامنه یکی از سوالات متداول سئو است. هر وب سایتی یک نمره دامنه (DA) از 1 تا 100 خواهد داشت. این نمره توسط یک شرکت به نام Moz محاسبه و مدیریت می شود. مهمترین عامل اثر گذار بر نمره دامنه، تعداد و کیفیت وب سایت هایی است که به وب سایت شما لینک شده اند. اگر می خواهید  گوگل، وب سایت شما را در صدر وب سایت های رقیب قرار دهد، بالا بردن اعتبار سایت (DA)، به شما کمک خواهد کرد. برای مشاهده نمره DA خود می توانید به MOZ بروید یا از ابزار WebSiteSeoChecker استفاده کنید.

اعتبار دامنه (DA) چیست؟
اعتبار دامنه (DA) چیست؟
 1. اعتبار صفحه (PA) چیست؟

مفهوم PA یکی از سوالات متداول سئو می باشد. هر صفحه وب سایت دارای یک نمره اعتبار (PA) می باشد. (PA) مانند اعتبار دامنه کار می کند و مقدار آن از 1 تا 100 متغیر است. این نمره توسط شرکتی به نام MOZ محاسبه می شود و تا حد زیادی به کیفیت و کمیت وب سایت هایی که به صفحه وب شما لینک شده اند بستگی دارد. هرچه لینک های با کیفیت تری داشته باشید، نمره PA شما بیشتر میشود. اگر صفحاتی که به وب سایت شما لینک می شوند بی کیفیت باشند به نمره کلی PA شما لطمه میزند.

 1. E-A-T در سئو به چه معناست؟

معنی E-A-T از دیگر سوالات متداول سئو است. E-A-T، مخفف “متخصص” ، “معتبر” و “قابل اعتماد” است. اینها ویژگی هایی هستند که گوگل برای تصمیم گیری درباره رتبه وب سایت شما بررسی می کند. آیا سطح تخصص شما به وضوح از طریق وب سایت شما دیده میشود؟ مطمئن شوید که وب سایت شما بیشترین اعتبار ممکن را دارد. این کار را با ایجاد صفحات یا پست های ستونی و محتوای با کیفیت، انجام دهید تا معتبر تر دیده شوید.

 1. چگونه باید SEO را شروع کرد؟

روش های بهینه سازی موتور جستجو از سوالات متداول سئو است. قبل از هر چیز حتماً وب سایت خود را برای عبارات کلمه کلیدی که مخاطبان هدف شما در جستجوی آن هستند، بهینه کنید. پس از آن بر روی ایجاد محتوای مرتبط و با ارزش در وب سایت خود تمرکز کنید. محتوا باید به هر سوالی که مخاطب هدف شما می پرسد پاسخ دهد و سوال جدید ایجاد کند. در مرحله بعد، باید رابطه خوبی با وب سایت های دیگر برقرار کنید تا آن وب سایت ها به وب سایت شما لینک بدهند.

 1. یکی از سوالات متداول سئو این است که “کلمات کلیدی” دقیقا به چه کار سئو می آیند؟

“کلمه کلیدی” کلمه یا عبارت منحصر به فردی است که شخص برای یافتن یک محصول ، خدمات یا اطلاعات به موتور جستجو می دهد. وقتی صحبت از کلمات کلیدی برای بهینه سازی موتور جستجو می شود. می خواهیم مهمترین کلمات کلیدی را که مخاطب هدف ما استفاده می کند، شناسایی کنیم. پس باید در گوگل و موتورهای جستجوی دیگر، به دنبال کلمات کلیدی بگردیم.

 1. چگونه می توانید کلمات کلیدی را برای SEO جستجو کنید؟

شما باید مخاطبان هدف خود را به خوبی شناسایی کنید. “کلمات کلیدی دانه ای” خود را مشخص کنید. این کلمات کلیدی کوتاه و دو کلمه ای، برای پیدا کردن شغل شما استفاده می شوند. سایر عبارات کلیدی مرتبطی را که از کلمه کلیدی دانه ای، ساخته می شوند، پیدا کنید. به حجم جستجو و رقابت، نگاه کنید. ببینید کدام یک از این کلمات کلیدی برای بهینه سازی موتور جستجوی شما مهمتر هستند. و چه مقدار از تمرکز شما را باید دریافت کنند.

جستجوی کلمات کلیدی برای SEO
جستجوی کلمات کلیدی برای SEO
 1. چه ابزارهایی برای کشف کلمات کلیدی وجود دارند؟

استفاده از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی یکی از سوالات متداول سئو است که می تواند شناسایی بهترین کلمات کلیدی SEO را برای شما بسیار آسان تر کند. چند ابزار عالی وجود دارد که می توانید هر کدام از آنها را انتخاب کنید. این ابزارها از نظر هزینه و کارایی، متفاوت هستند. ما ابتدا از ترکیب SEMRush و SEMScoop استفاده می کنیم. SEMRush یک نسخه رایگان دارد که کمی محدود است. SEMScoop رایگان نیست. ما به عنوان مجموعه ای که متخصص ارائه خدمات SEO است، به ابزارهای گسترده تری نیاز خواهیم داشت.

 1. هزینه سئو چقدر است و چرا روی آن سرمایه گذاری می شود؟

این یکی از مهم ترین سوالات متداول سئو است که می توانید و باید بپرسید. پاسخ های متعددی برای آن وجود دارد. هزینه ی ارتقای رتبه وب سایت شما به طور میانگین از 41 تا 150 دلار به ازای هر ساعت، متغیر است. شرکتهای معمولی در ایالات متحده، حدود 750 تا 1500 دلار در ماه هزینه می کنند. اگر فراتر از سئوی محلی و در حد منطقه ای کار کنید، هزینه ها بین 2000 تا 5000 دلار در ماه می باشد. اگر SEO را در سطح ملی یا محلی می خواهید باید 2500 تا 10000 دلار خرج کنید.

هزینه سئو چقدر است؟
هزینه سئو چقدر است؟
 1. چقدر طول می کشد تا SEO نتیجه بدهد؟

مدت زمان لازم برای کسب رتبه بالا  برای یک وب سایت از سوالات متداول سئو است. قاعده کلی این است که پس از حدود سه تا شش ماه SEO، نتایج خوبی را مشاهده خواهید کرد. اگر خیلی بیشتر یا کمتر از هزینه ای که اکثر شرکت ها خرج میکنند، هزینه کنید. اثرات آن را  برای کسب رتبه خوب در گوگل مشاهده خواهید کرد.

 1. چگونه وب سایت خود را توسط گوگل ایندکس کنم؟

یکی از سوالات متداول سئو این است که چگونه در موتورهای جستجو ایندکس شویم. هر از گاهی شخصی، وب سایت خود را راه اندازی می کند، اما در گوگل نمایش داده نمی شود. این مسئله زمانی پیش می آید که یک وب سایت ایندکس نشده باشد. برای توضیح اینکه نمایه سازی (ایندکس سازی) چیست، تصور کنید گوگل یک قفسه بایگانی غول پیکر باشد. و هر وب سایتی در جهان پوشه مخصوص به خود را دارد. سپس، آن پوشه در قفسه بایگانی قرار می گیرد و با کلمات کلیدی خاصی ایندکس می شود.

 1. از کدام تاکتیک های سئوی کلاه سیاه باید اجتناب کنم؟
 • تکرار بیش از حد کلمه کلیدی: از یک کلمه کلیدی بیش از حد در محتوا استفاده نکنید. از کلمات جایگزین استفاده کنید.
 • بک لینک های بد: شما نیازی به بک لینک های بی کیفیتی که می تواند به رتبه سایت لطمه بزند، ندارید. به دنبال لینک های با کیفیت باشید.
 • نسبت بد محتوا به لینک: نسبت محتوا به لینک معقولی داشته باشید. اگر متن کافی برای تفکیک و جداسازی لینک ها وجود نداشته باشد. موتورهای جستجو به این نوع لینک گذاری شک کرده و از انتخاب آن صرف نظر می کنند.
چگونه می وب سایت خود را توسط گوگل ایندکس کنم؟
چگونه می وب سایت خود را توسط گوگل ایندکس کنم؟
 1. چگونه می توانم نتایج سئو را اندازه گیری کنم؟

یکی از سوالات متداول سئو این است که چگونه سئوی سایت خود را اندازه گیری کنیم. وقتی که شخصی از طریق موتور جستجو، بدون کلیک بر روی یک تبلیغ پولی به وب سایت شما می رسد. به آن بازدید ارگانیک از وب سایت گفته می شود. وقتی وارد حساب Google Analytics خود می‌شوید، می‌توانید ببینید که در هر بازه زمانی معین چه تعداد بازدید کننده ارگانیک وب سایت داشته اید. علاوه بر تجزیه و تحلیل برای مشاهده ترافیک بازدیدهای ارگانیک، می توانید رتبه سایت خود را در گوگل ببینید.

 1. تفاوت بین SEO سنتی و محلی چیست؟

هر دو سئوی سنتی و سئوی محلی می‌توانند ارزشمند باشد. اگر صاحب یک کسب و کار محلی هستید و محصولات یا خدماتی را به مخاطبان محلی ارائه می دهید، سئوی محلی  برای شما عالی است. اگر شما یک شرکت خدماتی بودید که خدمات استخدام یا جستجوی کالا را برای شرکت‌های سراسر کشور ارائه می‌کرد. سئوی محلی برای شما مناسب‌ نبود. تاکتیک‌ها و امتیازات بهینه‌سازی موتورهای جستجوی محلی و سنتی یکسان نیستند هرچند شباهت هایی هم دارند.

 1. تفاوت بین سئو داخلی و سئو خارجی سایت چیست؟

نمونه هایی از سئوی داخلی سایت عبارتند از: انتشار محتوای متمرکز بر کلمات کلیدی در سایت، سازگاری سایت با موبایل و داشتن گواهینامه SSL. هر کاری که برای بهبود رتبه سایت انجام می دهید اما مستقیماً در وب سایت شما انجام نمی شود، سئوی خارجی سایت است. این کار اغلب با گرفتن بک لینک های با کیفیت انجام می شود. 70 تا 80 درصد از تمرکز SEO باید روی سئوی خارجی سایت متمرکز شود و باقی فعالیت ها باید روی سئوی داخلی متمرکز شوند.

تفاوت بین سئو داخلی و خارج از سایت چیست؟
تفاوت بین سئو داخلی و خارج از سایت چیست؟
 1. بک لینک ها چه هستند و چرا اهمیت دارند؟

چگونگی اثر بک لینک بر رتبه سایت، از سوالات متداول سئو است. وقتی وب سایت دیگری به وب سایت شما لینک می شود، شما یک بک لینک دارید. هنگامی که موتورهای جستجو برای جایگاه وب سایت شما در نتایج جستجو تصمیم می گیرند. بک لینک ها به عنوان یک عامل رتبه بندی در نظر گرفته می شوند. اگر بک لینک های با کیفیت بیشتری دریافت کنید، رتبه و ترافیک شما بهبود می یابد.

 1. Backlink Outreach چیست و آیا باید آن را انجام دهم؟

برای ایجاد بک لینک بیشتر، باید وب سایت های با کیفیتی را که ارزش دریافت بک لینک دارند، شناسایی کنید. یکی از راه‌های ایجاد بک لینک این است که با صاحبان این وب‌سایت‌ها تماس بگیرید. و ببینید اجازه می دهند یک پست وبلاگ مهمان که شامل لینک به وب‌سایت شما باشد، برای سایت آنها بنویسید یا خیر.

 1. از کجا می توانم بک لینک های سئوی خارجی بگیرم؟
 • وب‌سایت‌های آموزشی و دولتی: وب سایت هایی که به edu. یا gov. ختم می‌شوند معمولاً برای دریافت بک لینک، جذابتر هستند.
 • وب سایت های فهرستی: وب سایت هایی مانند Yelp، Manta و 411 نمونه هایی از وب سایت های فهرست می باشند.
 • وب سایت های انجمن: انجمن پرسش و پاسخ MOZ، انجمن SEO و Reddit نمونه هایی از انجمن ها هستند.
 • وبلاگ نویسی وب سایت ها: وبلاگ ها روشی فوق العاده برای ساخت وب سایت هستند.
بک لینک ها چه هستند و چرا اهمیت دارند؟
بک لینک ها چه هستند و چرا اهمیت دارند؟
 1. کسب و کار خود را به چه دایرکتوری های آنلاین رایگانی اضافه کنم؟

یکی از سوالات متداول سئو این سوال می باشد. افزودن کسب و کار به فهرست های آنلاین با کیفیت، مطمئناً می تواند به بهینه سازی موتور جستجو کمک کند. برای آشنایی با سایر اشکال بک لینک، به سوالات متداول سئو قبلی نگاهی بیندازید. چند مورد از دایرکتوری های آنلاین رایگان برای لینک سازی، عبارتند از: Google My Business، Bing Places، Yelp، Yellow Pages، Manta، Super Pages، Local.com، Cyclex، Foursquare، Lacartes.

 1. بک لینک های بد چه هستند و چگونه حذف می شوند؟

لینک بد یعنی هر وب سایتی که به شما لینک می دهد را بدون در نظر گرفتن کیفیت آن، دارای مزیت SEO بدانید. در سال 2012 گوگل الگوریتم جدیدی را منتشر کرد که کل جهان را تحت تاثیر قرار داد. ناگهان، کیفیت بک لینک اشاره کننده به وب سایت ها به یک عامل رتبه بندی سایت تبدیل شد. جستجوی “backlink audit tool” در گوگل، لیستی از منابع را به شما نشان می دهد. که می توانید از آنها برای شناسایی بک لینک های مشکوک وب سایت خود که باید بررسی و احتمالا حذف شوند، استفاده کنید.

کسب و کار خود را به چه دایرکتوری آنلاینی اضافه کنم؟
کسب و کار خود را به چه دایرکتوری آنلاینی اضافه کنم؟
 1. چگونه سئوی محلی (local) انجام می دهید؟

اکثر افرادی که به دنبال یک کسب و کار محلی می گردند از گوگل استفاده می کنند. مطمئن شوید که وب سایت شما دارای محتوای با کیفیت و عاری از خطاهای فنی مرتبط با SEO است. می توانید از سایت‌هایی مانند دفاتر محلی، مدارس و منابع خبری، بک لینک‌های باکیفیتی به وب‌سایت خود دریافت کنید. مطمئن شوید که کلمات کلیدی مناسب را در وب سایت خود و هر وب سایتی که به شما لینک میدهد قرار داده اید. داشتن یک وب سایت سازگار با موبایل و برچسب گذاری تصاویر جغرافیایی محلی هم اهمیت دارد.

 1. چگونه می توانم یک مکان جدید به GOOGLE BUSINESS خود اضافه کنم؟

برای افزودن کسب و کار خود به این فهرست کافی است به https://www.google.com/business/ بروید و اطلاعات اولیه را درباره کسب و کار خود به گوگل اطلاع دهید. برای تکمیل فرآیند راه‌اندازی، باید ثابت کنید که واقعا در مکانی که ادعا میکنید، قرار دارید. گوگل، نامه ای با یک کد تایید به آدرس شما ارسال می کند. پس از ارائه ی آن کد به گوگل، فهرست شما در جستجوی محلی ظاهر میشود.

چگونه سئوی محلی (local) انجام می دهید؟
چگونه سئوی محلی (local) انجام می دهید؟
 1. چگونه می توانم رتبه گوگل مپ خود را بالا ببرم؟

سه ​​نکته ای که گوگل هنگام تصمیم گیری درباره رتبه شما در Google Maps یا جستجوی محلی، مد نظر قرار می دهد عبارتند از:

 • ارتباط: اگر یک پیتزافروشی هستید و در فهرست GMB خود درباره پیتزا صحبت می کنید، فهرست شما برای شخصی که به دنبال پیتزا می گردد مرتبط است. بسته به عملکرد رقیبان، به احتمال زیاد در نتایج جستجوی گوگل ظاهر خواهید شد.
 • فاصله: اگر کسب و کار شما در شهر خاصی است و شخصی در همان شهر، به دنبال محصولی که شما ارائه می‌دهید، می گردد؛ احتمال زیادی وجود دارد که در بالای لیست جستجوی او حضور پیدا کنید.
 • برجستگی: اگر کسب و کار بسیار خوبی هستید و گوگل می تواند شما را برجسته ببیند، احتمالاً رتبه نسبتا خوبی خواهید داشت.
 1. آیا یک راهنمای سئوی خارجی سایت دارید که بتوانم از آن پیروی کنم؟

در همین مقاله ی سوالات متداول سئو؛ هر سوالی را که در مورد سئوی محلی، سئوی خارجی یا بک لینک بود، مرور کنید.

 1. نام دامنه من باید چه باشد؟

دامنه شما بخش بسیار مهمی از بازاریابی دیجیتال شما است. اغلب در مورد نحوه انتخاب نام دامنه از ما مشاوره می خواهند. در اینجا برخی از نکات کلیدی را که صاحبان سایت باید در نظر بگیرند، آورده ایم: نام دامنه را کوتاه نگه دارید. سعی کنید مهمترین کلمه کلیدی خود را (فقط یک کلمه) در نام دامنه قرار دهید. از درج عدد در دامنه، پرهیز کنید.

چگونه می توانم رتبه گوگل مپ خود را بالا ببرم؟
چگونه می توانم رتبه گوگل مپ خود را بالا ببرم؟
 1. باید از یک دامنه استفاده کنم یا از چند دامنه؟

یکی از سوالات متداول سئو، مربوط به تعداد دامنه هاست. اگر چندین خدمت یا محصول دارید و آن‌ها می‌توانند دامنه و وب‌سایت خود را داشته باشند. با چند سایت، شانس بیشتری برای نمایش در گوگل خواهید داشت. ولی هر وب سایت به خودی خود ضعفهایی دارد و ایجاد SEO برای هر یک زمان می برد. اگر همه آنها را در یک سایت ادغام کنید، مانند کاری که ما می کنیم، می توانید خیلی سریعتر رتبه بالاتری بگیرید. و حضور قوی تری در SEO داشته باشید.

 1. ساختار وب سایت من چگونه بر عملکرد سئو اثر می گذارد؟

توسعه‌دهنده‌ای که با بهینه‌سازی موتور جستجو آشنا نیست، وب‌سایتی را ایجاد می‌کند که برای قرار گرفتن در نتایج اولیه گوگل پیکربندی نشده است. وب سایت شما باید به سرعت لود شود. باید طراحی تمیز و مختصری داشته باشد. از تصاویر مجاز استفاده کنید و مطمئن شوید که متن جایگزین دارند. این امر برای انطباق وب سایت SEO و ADA مهم است. لینک های داخلی با کیفیتی را در بخش های مختلف سایت خود قرار دهید. وب سایت را با موبایل سازگار کنید.

 1. آیا باید نگران محتوای تکراری باشم؟

اجازه ی استفاده از محتواهای تکراری یکی از سوالات متداول سئو می باشد. ما معتقدیم محتوای با کیفیت اصلی در دراز مدت بهتر خواهد بود. نمی خواهیم اگر روزی گوگل گرفت محتوای تکراری را به طور جدی سرکوب کند، خطری متوجه وب‌سایت ما باشد.

محتوای تکراری و سئو
محتوای تکراری و سئو
 1. چگونه می توانم انکر تکست را برای SEO بهینه کنم؟

متن لنگر یا انکر تکست ( ANCHOR TEXT) متنی است که در یک وب سایت مشاهده می‌کنید و به صفحه دیگری از همان سایت، لینک می دهد. شما ممکن است انکرتکستی را ایجاد کنید که شامل یک کلمه کلیدی باشد. گاهی اوقات قرار دادن یک کلمه کلیدی مترادف هوشمندانه تر است. حتی ممکن است از کلمه ای غیر مشابه با کلمه کلیدی به عنوان انکر تکست استفاده کنید.

 1. چگونه می توانم سئوی معنایی را در استراتژی بازاریابی خود قرار دهم؟

سئوی معنایی ایجاد یک محتوای عالی است که به یک عبارت کلیدی خاص ربط دارد، اگرچه با آن یکسان نیست. برای اضافه کردن سئوی معنایی به استراتژی بازاریابی خود، فهرستی را از موضوعات مرتبط با ارزش وبلاگ نویسی خود تهیه کنید. وقتی محتوایی را می نویسید، به سوالاتی که مخاطبان شما ممکن است بپرسند، فکر کنید. سپس، در پست وبلاگ به آن سوالات پاسخ بدهید.

 1. پست ستون چیست؟

به آن PILLAR، پست آسمان خراش یا سنگ بنا هم گفته می شود. حتی می توانید  به جای کلمه “پست” از کلمه “صفحه” استفاده کنید. پست ستون همان پست وبلاگ است که اغلب به آن لینک می دهیم. اگر ما در اکثر  عناوین سوالات متداول سئو، به یک پست وبلاگی (پست ستون) که قبلا نوشته ایم، لینک بدهیم. آن را به یک پست ستون تبدیل کرده ایم.

سئوی معنایی را در استراتژی بازاریابی
سئوی معنایی را در استراتژی بازاریابی
 1. آیا انتشار مجدد یک پست وبلاگ قدیمی می تواند بر SEO سایت من اثر بگذارد؟

یکی دیگر از سوالات متداول سئو، همین پرسش است. انتشار مجدد یک پست وبلاگ قدیمی قطعاً می تواند بر SEO شما اثر بگذارد. اگر محتوای سایت شما قدیمی شده، باید برنامه ریزی کنید که آن را به روز و ارزشمندتر کنید. اگر موضوعی پیدا نمی کنید، بازنشر یک پست قدیمی وبلاگ می‌تواند سئوی شما را بهبود بخشد، به این شرط که آن را برای سئو، ویرایش کنید. اگر کسی محصول یا خدمات شما را جستجو می کند و آن پست در جایگاه چهارم گوگل قرار می گیرد. سعی کنید پست را طولانی تر کرده و برخی از بهترین روش های SEO را در آن به کار ببرید. ممکن است با این کار به رتبه اول گوگل صعود کنید.

آیا انتشار مجدد می تواند بر SEO سایت من اثر بگذارد؟
آیا انتشار مجدد می تواند بر SEO سایت من اثر بگذارد؟
 1. از چه ابزارهای رایگانی می توانم استفاده کنم تا در بهینه سازی موتورهای جستجو به من کمک کند؟

SEO یک مفهوم گسترده با تعداد زیادی فاکتور مختلف برای مد نظر قرار دادن و بررسی کردن است. همچنین با SEO کارهای زیادی می‌توانید و باید انجام دهید. در اینجا برخی از ابزارهای رایگان SEO آورده شده است:

Google Analytics (تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل). این ابزار به شما کمک می کند عملکرد و نتایج سئوی خود را ببینید.

BrightLocal’s Local Search Results Checker. اگر می‌خواهید نتایج جستجوی کسب و کارتان را توسط افرادی در مکانی متفاوت از کسب و کار خود ببینید، این ابزار را امتحان کنید.

GeoImgr. شما می توانید از این ابزار برای برچسب گذاری تصاویر جغرافیایی کسب و کار خود برای سئوی محلی استفاده کنید.

Google My Business. حتما کسب و کار خود را در این سایت راه اندازی کرده و مطمئن شوید که به طور منظم آن را بررسی می کنید.

Whitespark’s Business Review Link Generator. اگر می خواهید مردم برای شما در گوگل نظر بنویسند، این یک ابزار عالی است.

 1. برای چه ابزارهایی هزینه کنم تا در سئو به من کمک کند؟

SEMRush. این ابزار به شما در تشخیص بک لینک، ردیابی رتبه در گوگل، مقایسه خود با رقبایتان، برای تشخیص مسائل فنی SEO وب سایت و موارد دیگر کمک می کند.

SEMScoop. این ابزار برای جستجوی کلمات کلیدی عالی است. و به شما کمک می کند تا بدانید چگونه با عبارات کلیدی خاص، رتبه بهتری در گوگل کسب کنید.

از چه ابزارهای رایگانی می توانم استفاده کنم تا در بهینه سازی موتورهای جستجو به من کمک کند؟
از چه ابزارهای رایگانی می توانم استفاده کنم تا در بهینه سازی موتورهای جستجو به من کمک کند؟
 1. چگونه می توانم بهترین شرکت SEO را برای همکاری پیدا کنم؟

چند شاخص کلیدی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید:

 • به شما نشان دهند که چگونه به مشتریان خود در ارتقای جایگاه سایت از طریق SEO کمک کرده اند.
 • به نظرات مشتریان آنها توجه کنید.
 • باید خدمات مشتری خوبی داشته باشند. مهارت های ارتباطی خوبی داشته و پاسخگو باشند.
 • آنها باید در چارچوب زمانی خود واقع بین باشند. برای دیدن اثرات ارتقای سایت، بازه زمانی حدوداً سه تا شش ماهه را در نظر بگیرید.
 • آنها به طور منظم روش خود را آپدیت می کنند.
آیا آژانس سئو (SEO AGENCY) من درست کار می کند؟
آیا آژانس سئو (SEO AGENCY) من درست کار می کند؟
 1. چگونه بین استفاده از تبلیغات گوگل و SEO تصمیم بگیرم؟

این سوال هم از سوالات متداول سئو می باشد. SEO و AdWords تبلیغات گوگل، دو تاکتیک کاملا متفاوت هستند. با Google Ads به گوگل پول می دهید تا در بالای جستجوی گوگل نمایش داده شوید. با SEO به گوگل پولی پرداخت نمی کنید تا در رتبه اول قرار بگیرد، اما اگر به خوبی انجام شود، در نهایت بدون پرداخت هزینه برای تبلیغات، در صدر قرار خواهید گرفت. و بازگشت سرمایه بهتری خواهید داشت. اما، کسب رتبه خوب در گوگل زمان می برد. اگر عجله دارید و نمی توانید صبر کنید، احتمالاً Google Ads گزینه بهتری برای شما خواهد بود. اگر فقط از Google Ads استفاده می کنید، تا زمانی که به گوگل پول بدهید در نتایج جستجوها ظاهر می شوید. با SEO می توانید پول خرج نکنید و تا زمانی که رقبایتان از شما عبور کنند همچنان در صدر گوگل باقی بمانید.

 1. PPC چقدر به SEO کمک می کند؟

انجام PPC به هیچ وجه به SEO سایت شما کمک نمی کند. ممکن است PPC کمی ارزش SEO غیرمستقیم خلق کند. به عنوان مثال، شخصی ممکن است خدمات شما را جستجو کند و شما را در یک تبلیغ ببیند. و از آن آگهی عبور کند. زیرا نمی‌خواهد روی چیزی کلیک کند که یک نفر باید هزینه آن را پرداخت کند. سپس به نتایج جستجو می رسد و شما را در جایگاه دوم یا سوم می بیند. در جستجوی ارگانیک سایت شما، این موضوع می تواند شانس کلیک کردن افراد را افزایش دهد.

چگونه بین استفاده از تبلیغات گوگل و SEO تصمیم بگیرم؟
چگونه بین استفاده از تبلیغات گوگل و SEO تصمیم بگیرم؟
 1. رسانه های اجتماعی چقدر بر SEO تأثیر می گذارند؟

این سوال از جدیدترین سوالات متداول سئو می باشد. معمولاً حدود 12 ماه طول می کشد تا شما مزایای قابل توجه فعالیت رسانه های اجتماعی را مشاهده کنید. هر چه بیشتر در دنیای رسانه های اجتماعی شهرت پیدا کنید، SEO بالاتری خواهید داشت. رستوران ها، استودیوهای موسیقی و مد که در پلتفرم های رسانه های اجتماعی عملکرد خوبی دارند، نتایج SEO را خیلی سریعتر می بینند.

 1. چگونه برای ویدیوها SEO می کنید؟

از کلمات کلیدی برای بهینه سازی محتوای خود استفاده کنید. کلمات کلیدی با ارزش را در عنوان و توضیحات ویدیوی خود بگنجانید. این به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند در مورد چه چیزی صحبت می کنید. ویدیوهایی را منتشر کنید که ارزش دیدن دارند. بینندگان را تشویق به لایک و اشتراک کنید.

 1. اگر وب‌سایت من کاملا از گوگل ناپدید شد، باید چه کار کنم؟

یک جستجوی سریع در گوگل انجام دهید و ببینید آیا اخیراً الگوریتم آن به روز رسانی شده است یا خیر. سپس مطمئن شوید که سایت واقعاً از بین رفته است و رتبه ضعیفی ندارد. اگر دامنه خود را در گوگل جستجو می کنید و سایت شما در گوگل نمایش داده نمی شود، احتمالا در لیست سیاه گوگل قرار گرفته اید. اگر ظاهر می شود، پس شما در لیست سیاه قرار نگرفته اید و فقط مشکلات جدی SEO دارید که باید حل شوند.

اگر وب‌سایت من کاملا از Google ناپدید شد، باید چه کار کنم؟
اگر وب‌سایت من کاملا از Google ناپدید شد، باید چه کار کنم؟

اگر اخیراً سئوی خارجی سایت را انجام داده اید، بررسی کنید و ببینید بک لینک ها از کجا می آیند. سپس، آن بک لینک ها را حذف کنید. اگر اخیراً محتوای وب‌سایت خود را به‌روزرسانی کرده‌اید، تنظیمات اعمال شده را برگردانید. می توان نسخه قدیمی وب سایت را از یک نسخه پشتیبان بازیابی کرد. در این مورد با شرکت میزبان سایت خود چک کنید. می توانید به جای کل وب سایت، فقط صفحات جداگانه ای را که اخیراً به روز شده اند، بازیابی کنید.

 1. چرا رتبه سایت من در گوگل خوب نیست؟
 • بهینه سازی موتور جستجو (SEO) را برای وب سایت خود انجام نداده اید.
 • شاید هنوز زود است. دیدن نتایج SEO حدود سه تا شش ماه طول می کشد.
 • در یک بازاریابی بسیار رقابتی هستید. اگر در زمینه املاک، بانک یا وکالت هستید، احتمالاً بیش از شش ماه طول می کشد تا رتبه خوبی کسب کنید.
 • اگر می‌خواهید از رقبای خود پیشی بگیرید، اما قصد ندارید 750 تا 1500 دلار در ماه هزینه کنید، ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا نتیجه را ببینید.
چرا رتبه سایت من در گوگل خوب نیست؟
چرا رتبه سایت من در گوگل خوب نیست؟
 1. چرا رتبه بندی گوگل من بدتر می شود؟
 • به روز رسانی الگوریتم: ممکن است یک تغییر در الگوریتم گوگل، اثر منفی بر نتایج شما داشته باشد. اگر مشکل در عرض چند هفته حل نشد، ممکن است لازم باشد استراتژی SEO خود را کمی عوض کنید.
 • رقابت: ممکن است رقبای شما تصمیم گرفته باشند روی فعالیت سئوی خود بیشتر کار کنند. اگر اینطور باشد، آنها شما را در نتایج جستجو پایین می آورند، زیرا خودشان را بالا می برند.
 • پیاده سازی نادرست SEO: اگر اخیراً شخصی را برای انجام سئوی خود استخدام کرده اید، یا خودتان شروع به انجام آن کرده اید، و به طور ناگهانی شاهد افت در رتبه هستید، ممکن است خرابکاری کرده باشید.
 1. CORE WEB VITALS چیست؟

فاکتورهای رتبه بندی زیادی وجود دارند. که گوگل هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه تعیین جایگاه یک وب سایت در نتایج موتور جستجو در نظر می گیرد. برخی از این عوامل به عملکرد فنی وب سایت شما مربوط می شود. به مجموعه ی این عوامل “Core Web Vitals” یا به اختصار CWV گفته میشود. عواملی که بر وب سایت شما اثر میگذارند عبارتند از؛ زمان مورد نیاز برای بارگیری یک صفحه. اینکه آیا وب سایت شما گواهینامه SSL دارد یا نه، و اینکه آیا عناصر وب سایت شما با بارگیری صفحه جابجا می شوند یا خیر. در حال حاضر، تنها سه فاکتور شامل؛ بزرگترین رنگ محتوایی (LCP)، تاخیر ورودی اول (FID) و تغییر چیدمان تجمعی، بخشی از CWV رسمی هستند.

 

می‌خوای کسب و کارت رو رونق بدی

در کنار کسب و کارت هستیم

میلاد میلادی