امتیاز به مقاله

به طور کلی اصطلاحات سئو که هر بازاریابی باید بداند از اولیت های بازاریابی موفق است. بدین ترتیب فهرستی از 40 عبارت ضروری در خصوص بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) در این مقاله در اختیار شما قرار خواهد گرفت که به بازاریابان کمک کند تا با توسعه دهندگان خود ارتباطی دقیق برقرار کنند. بدین ترتيب نحوه بهینه سازی وب سایت خود را درک نموده و در جهت پیشرفت آن قدم بر خواهید داشت. از این رو اگر تمایل دارید که وب سایت خود را به صورت روش های اصولی بهینه کنید اما در برقراری ارتباط با افراد فنی و در مرحله اجرا مشکل دارید، مطالعه مقاله مذکور به شما پیشنهاد داده می شود. در مقاله پیشرو به نگارش مقاله نویسان ما در سئورب به بررسی کامل این موضوع خواهیم پرداخت.

اصطلاحات سئو مربوط به 301

اصطلاحی به نام 301 ریدایرکت در مبحث بازاریابی وجود دارد که به معنای تغییر مسیر یک صفحه وبسایت بازدیدکننده به صفحه دیگر می باشد. از اینرو هر زمان که آدرس صفحه ای در وبسایت را تغییر می‌ دهید، یک تغییر مسیر در بخش 301 و ریدایرکت اعمال می کنید که به طور کلی آدرس قدیمی را به آدرس جدید تبدیل می کنید. بدین ترتیب این تضمین وجود خواهد داشت که افرادی که وارد آدرس قدیمی شوند، به طور خودکار به آدرس جدید دسترسی پیدا خواهند کرد. بدین ترتیب موتورهای جستجو می توانند فهرست خود را از طریق روش مذکور به روزرسانی کنند.

 

اصطلاحات سئو مربوط به 301 
اصطلاحات سئو مربوط به 301

اصطلاحات سئو alt text، anchor text و alt tag

در خصوص اصطلاحاتی مانند alt text، alt tag و یا attribute بایستی بدانید که این موارد جزء اصطلاحات سئو هستند که هر مارکتری باید بداند. به طور کلی این 3 اصطلاح مربوط به شرح تصاویر وبسایت در قالب فرم HTML می باشد. بر خلاف سیستم عملکرد انسان در خصوص خواندن متن و تصویر، موتورهای جستجو گوگل تنها بخش مربوط به alt text تصاویر را مورد بررسی قرار می دهند و نمی توانند به تنهایی تصویر وبسایت شما را ببینند. پس جهت خوانده شدن و دیده شدن تصویر خود در وبسایت حتما در بخش alt text مطلبی مرتبط با موضوع مقاله و کلیدواژه اصلی بیافزایید.

در میان اصطلاحاتی که بایستی در خصوص بازاریابی بدانید، اصطلاح anchor text می باشد. Anchor text در واقع متنی است که به همراه لینک ضمیمه محتوای شما خواهد شد. این متن معمولا به رنگ آبی تیره و بنفش به همراه خطی در زیر محتوای مربوطه می باشد که به صورت لینکی است که به مقاله دیگری ارجاع داده می شود. Anchor text به شما در مبحث موتورهای جستجو کمک می کند تا مقصد جستجوی محتوایی مشخصی را طی کنید. همچنین این موضوع نشان‌ می دهد بر روی آنچه که کلیک می کنید چه موضوعی را در اختیار خواهید داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله سئو عکس به همراه چک لیست سئو تصویر را مطالعه بفرمائید.

 

اصطلاحات سئو alt text، anchor text و alt tag
اصطلاحات سئو alt text، anchor text و alt tag

اصطلاحات مربوط به بازاریابی بلاگ

بخشی از وب سایت خود که بایستی در آن به طور منظم محتوایی را منتشر کنید، بخش بلاگ در نظر گرفته می شود. بدین ترتیب هر پست بلاگ در وب سایت شما صفحه جدیدی را ایجاد می کند که می توانید آن را در بخش موتورهای جستجو بیند. بنابراین شما فرصت جدیدی برای یافتن محتوا یا بلاگ آنلاین خواهید داشت. از این رو بایستی مطمئن شوید که بلاگ خود را در دامنه بخش مرتبط به محتوای خود حفظ کنید. یکی دیگر از مقالات پیشنهادی ما به شما مطالعه مقاله گوگل تگ منیجر؛ بهشت تگ ها می باشد.

اصطلاحات مربوط به بازاریابی بلاگ 
اصطلاحات مربوط به بازاریابی بلاگ

سئو چیست؟ آموزش سئو و بهینه سازی موتور جستجو یک بار برای همیشه از نیل پاتل

اصطلاحات سئو bookmark

موضوعی به نام bookmark جزء اصطلاحات سئو هستند باشد که هر مارکتری بایستی از آن اطلاع داشته باشد. به طور کلی bookmark پیوندی است که به یک وب سایت داده می شود. بدین منظور که برای ارجاع بعدی در مرورگر وب شما ذخیره خواهد شد. از اینرو سایت‌ هایی که در تاریخچه جستجو شما نشانک‌ گذاری شده باشند به کاربران اجازه می‌ دهند که وب‌ سایت‌ هایی را که دوست دارند با یکدیگر به اشتراک بگذارند. همچنین ارجاع لینک به سایت شما در خصوص سایت های bookmark نشانه ای خواهد بود که محتوای وب سایت شما را برای مخاطبین جالب خواهد ساخت.

اصطلاحات URL در بخش بازاریابی

مبحث URL یا به طور کلی که همان آدرس صفحه اینترنتی نامیده می شود به عنوان بهترین آدرسی است که کاربر می تواند اطلاعاتی را در آن بیابد. از اینرو گاهی اوقات ممکن است شرایطی پیش بیاید که محتوای یک صفحه در بیش از یک آدرس قابل دسترسی باشد. مشخص کردن آدرس دقیقی در URL به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند کدام آدرس برای کدام بخش یا صفحه محتوایی بهترین خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله فرهنگ لغات تخصصی وبسایت را مطالعه بفرمائید.

اصطلاحات conversion form و CSS در بخش بازاریابی

فرمی که از طریق آن اطلاعات بازدیدکنندگان سایت خود را جمع آوری می کنید به اصطلاح conversion form نامیده می شود. از اینرو فرم های تبدیل ترافیک را به فرم های اصلی تبدیل می کنند. همچنین جمع آوری اطلاعات تماس به شما کمک می کند تا به سرنخ هایی دست یابید. اصطلاحی به نام‌ CSS وجود دارد که بخشی از کدنویسی وبسایت شما می باشد. بدین ترتیب ابتدا بایستی بدانید که عناصر مختلف سایت های شما چگونه به نظر می رسند. همچنین بایستی در نظر داشته باشید که بخش های مختلفی مانند هدرها یا پیوندها در وبسایت چگونه خواهند بود.

اصطلاحات سئو: directory و domain

اصطلاح دیگری که بایستی به آن در خصوص بازاریابی توجه داشته باشیم، واژه directory می باشد. درست مانند دایرکتوری های افراد و شماره تلفن ها، بخش دایرکتوری نیز برای وب سایت ها وجود دارد. بدین ترتیب ارسال سایت خود به بخش دایرکتوری چیزی بیش از یک لینک ورودی به شما می دهد. از اینرو این موضوع به مخاطبین شما کمک می کند تا وبسایت شما را به راحتی پیدا کنند.

بدین ترتیب محبوب ترین دایرکتوری ها وب یاهو و دایرکتوری و دامنه می باشد. در بخش domain این امکان را خواهید داشت که مالکیت دامنه خود را برای چندین سال تمدید کنید. همچنین رتبه بندی موتورهای جستجو به نفع وب سایت هایی است که مدت طولانی تری به ثبت رسیده باشند زیرا این موضوع نشان دهنده تعهد خواهد بود. در خصوص کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله چک لیست کلیک پذیری از طریق مراجعه به وبسایت رسمی ما می باشد.

واژه fold از اصطلاحات سئو

یکی از اصطلاحات سئو که هر مارکتری باید بداند در خصوص کلمه fold می باشد. واژه فولد در واقع نقطه‌ ای در وب‌ سایت شما است که توسط این نقطه اشاره کاربران می توانند صفحه مانیتور یا صفحه جستجوگر را خاموش کنند. هر چیزی زیر دکمه fold قرار داشته باشد به راحتی قابل نمایش نخواهد بود. از اینرو موتورهای جستجو برای محتوایی که در صفحات بالای وبسایت شما قرار می گیرند اولویت قائل می شوند. از اینرو این صفحات بلافاصله توسط بازدیدکنندگان جدید وبسایت دیده خواهند شد. از اینرو بایستی بدانید که داشتن تبلیغات بیش از حد در بالای صفحه می تواند به عنوان یک موضوع منفی باشد.

واژه های heading و html جزء اصطلاحات سئو

متنی که در وب سایت شما قرار می گیرد به طور کلی در داخل یک تگ عنوان، مانند H1 یا H2 قرار خواهد گرفت. از این رو این متن اغلب با فونت بزرگتر و قوی تر از سایر متن های صفحه وبسایت ارائه می شود. این موضوع به اصطلاح heading اشاره دارد. بخشی از کد وب سایت شما که موتورهای جستجو می توانند محتوایت آن را بخوانند مربوط به اصطلاح کدنویسی یا HTML خواهد بود. سعی کنید کدهای HTML خود را تا حد امکان به صورت مرتب در صفحه نمایش قرار دهید تا موتورهای جستجو بتوانند به راحتی کدهای مربوطه را بخوانند. از اینرو تا حد امکان کدهای مرتبط با چیدمان را به جای HTML در CSS خود قرار دهید. پیدا کردن مهم ترین صفحات سایت در وردپرس یکی از مواردی است که بایستی بیش از هر موضوع دیگری مورد بررسی قرار بگیرد.

بررسی 3 اصطلاح inbound link، internal links و indexs pages در بازاریابی

اولین اصطلاح بازاریابی مربوط به واژه inbond links خواهد بود. واژه inbound link در واقع نوعی لینک دهی از سایتی به سایت دیگر خواهد بود. بدین ترتیب لینک دهی از وبسایتی دیگر موجب می گردد سئو وبسایت شما بهبود پیدا کند. همچنین نتیجه مطلوبی خواهید یافت که رتبه وبسایت شما رو‌ به ترقی خواهد رفت. مبحث دیگری به نام internal link در اصطلاحات سئو وجود دارد که به معنای لینک دهی به محتوای همان وبسایت می باشد. به عنوان مثال شما می توانید از صفحه اصلی خود به سایر صفحات یا محصولات خود لینک دهید. اصطلاح دیگری به نام indexed pages وجود دارد که به معنای صفحاتی است که متعلق به وبسایت شما می باشد و در موتورهای جستجو شما ذخیره شده اند.

اصطلاحات سئو درباره Javascript

اصطلاح دیگری به نام Javascript وجود دارد که در واقع همان زبان برنامه نویسی است که به مدیران وب سایت اجازه می دهد تا در هنگام مرور کاربران، جلوه ها یا تغییرات مختلفی را در محتوای وب سایت خود ایجاد کنند. بدین ترتیب موتورهای جستجو اغلب در خواندن محتوای داخل جاوا اسکریپت با مشکلاتی رو به رو خواهند بود، اما با گذشت زمان این موضوع بهتر قابل درک خواهد بود.

اصطلاحات سئو درباره keyword

اصطلاح keyword در واقع به کلمات کلیدی اشاره می کند که کاربر در جستجو گوگل وارد می کند و به جستجوی آن می پردازد. همچنین هر صفحه وب سایت شما بایستی با هدف جذب بازدیدکنندگانی که کلمات کلیدی خاصی را جستجو کرده اند بهینه سازی شود.

اصطلاحات سئو: link building و long tail keyword در مبحث بازاریابی

به طور کلی به فعالیت ها و فرآیندهای دریافت لینک های ورودی بیشتر در وب سایت شما که برای بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو صورت خواهد گرفت، اصطلاحا link building گفته می شود.

به طور کلی یک کلمه کلیدی غیر معمول یا به ندرت جستجو شده، معمولا در مرورگر گوگل با 2 یا چند کلمه در عبارت ظاهر خواهند شد، که به اصطلاح به این موضوع long tail keyword گفتع می شود. بدین ترتیب کسب و کارهای کوچک بایستی دارای کلمات کلیدی دم بلند باشند‌ تا بتوانند مورد هدف کاربران شما قرار گیرند. از این رو کلمات کلیدی رایج مانند “نرم افزار” رقابتی تر هستند و رتبه بندی آنها در مرورگر گوگل بسیار دشوار خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله چگونه کلیدواژه ها و توضیحات متا را به وردپرس اضافه کنیم خواهد بود.

بررسی اصطلاحات سئو: meta data و meta description در بخش بازاریابی

اصطلاح meta data در واقع به داده هایی گفته می شود که به موتورهای جستجو می گوید که وب سایت شما در مورد چه موضوعاتی خواهد بود. در خصوص اصطلاح meta description بایستی بدانید که این اصطلاح در واقع شرح مختصری موضوع مقاله شما خواهد بود که از 160 کاراکتر کمتر می باشد. بدین ترتیب اغلب در صفحات نتایج موتورهای جستجو در زیر عنوان مقاله صفحه ای را مشاهده خواهید نمود که به عنوان نمونه ای از محتوای صفحه نمایش داده می شود.

اصطلاح meta data در واقع به داده هایی گفته می شود که به موتورهای جستجو می گوید که وب سایت شما در مورد چه موضوعاتی خواهد بود. در خصوص اصطلاح meta description بایستی بدانید که این اصطلاح در واقع شرح مختصری موضوع مقاله شما خواهد بود که از 160 کاراکتر کمتر می باشد. بدین ترتیب اغلب در صفحات نتایج موتورهای جستجو در زیر عنوان مقاله صفحه ای را مشاهده خواهید نمود که به عنوان نمونه ای از محتوای صفحه نمایش داده می شود.

اصطلاح دیگری به نام mozrank در بخش بازاریابی وجود دارد که در واقع رتبه بندی الگوریتمی ارائه شده توسط SEOmoz می باشد. این الگوریتم موجب می گردد که از 0 تا 10 تعداد و کیفیت لینک های ورودی که به وب سایت یا صفحه خاصی در آن وب سایت اشاره می کنند، با تغییراتی رو به شوند. رتبه 10.0 به عنوان بهترین صفحه پیوند شده در اینترنت خواهد بود و 0 به عنوان هیچ پیوند ورودی شناسایی نشده ای می باشد.

اصطلاحات سئو مربوط به nofollow

زمانی که یک لینک از سایت دیگری اعتبار سئو را به سایت دیگر منتقل نمی کند، با اصطلاح nofollow همراه خواهیم بود. بدین ترتیب هنگام پیوند دادن به صفحات داخلی وب سایت خود از روش nofollow استفاده نکنید. از اینرو می توانید از این موضوع هنگام پیوند دادن به صفحات خارجی که نمی خواهید تأیید کنید استفاده کنید.

اصطلاحات page title، page rank، panda و PPC

به طور کلی نامی که به صفحه وب خود می دهید که در بالای صفحه مرورگر شما دیده می شود، با نام page tilte شناخته می شود. از اینرو عنوان صفحه یا page title شما باید حاوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما باشد. بدبن ترتیب کلمات کلیدی در ابتدای عنوان صفحه یا page title شما وزن بیشتری نسبت به سایر کلمات انتهایی خواهند داشت.

اصطلاح بعدی که بایستی از آن اطلاع داشته باشید مربوط به page rank می باشد. در مبحث page rank به محتوای وبسایت شما رتبه بندی از 0 تا 10 اختصاص داده می شود که نشان می دهد سئوی کلی وبسایت شما چقدر خوب است. بدین ترتیب وبسایت شما از نظر فنی به عنوان “Toolbar PageRank” شناخته می شود.

اصلاح بعدی مربوط به واژه Panda در بازاریابی می باشد که در واقع به مجموعه‌ای از فایل های به‌ روزرسانی‌ و منتشر شده اشاره می کند. این فایل ها توسط گوگل توسط الگوریتم رتبه‌ بندی موتور جستجو با هدف منصرف کردن افرادی که محتوای زیادی ​​تولید می‌کنند در تلاش هستند که برای بررسی رتبه‌ بندی کلمات کلیدی در وبسایت شما عملکردی را پیش بگیرند.

اصطلاحات ارزیابی ranking factor، referrer string و RSS feed

در میان اصطلاحات مربوط به بازاریابی که هر ماکنری بایستی بداند به این نکته توجه داشته باشید که اصطلاحی به نام ranking factor وجود دارد که چگونگی عملکرد یک موتور جستجو تعیین می کند. اینکه کجا یک صفحه خاص را رتبه بندی کنید و یا حتی تعداد لینک های ورودی به یک صفحه یا محتویات برچسب عنوان در صفحه مورد نظر در وبسایت شما را بررسی می نماید.

از طرفی بخشی از اطلاعات ارسال شده توسط مرورگر کاربر که هنگام حرکت از صفحه ای به صفحه دیگر در وبسایت مورد بررسی قرار خواهد گرفت به اصطلاح referrer string خواهد بود. این موضوع همچنین شامل اطلاعاتی است که قبلا این اطلاعات از کجا آمده و چه کمکی به مدیران وب سایت می کند. بدین ترتیب متوجه خواهید شد که کاربران چگونه وب سایت شما را مورد جستجو قرار می دهند.

در واقع اصطلاح RSS مخفف کلمه really simple syndication است. بدین ترتیب این یک روش مبتنی برای اشتراک و دریافت فایل های به‌ روزرسانی شده در خصوص محتوای جدید از یک منبع وب سایت خواهد بود. شما بایستی یک بخش نظرسنجی برای RSS وب سایت یا وبلاگ خود تنظیم کنید تا به دنبال کنندگان خود در وبسایت کمک کنید تا هنگام انتشار محتوای جدید کاملا به روز بمانند.

اصطلاحات سئو SERP و Sitemap

به طور کلی صفحه ای که در آن محتواگذاری انجام می شود و کابران به جستجو و جوی آن می پردازند به مبحث SERP یا Search engine ranking page اشاره می کند. معمولا در صفحه SERP شما 10 نتیجه جستجو را مشاهده خواهید کرد که این موضوع کاملا به مبحث جست و جوی کلیدواژه کاربران اشاره خواهد داشت.

اصطلاح دیگری به نام sitamap وجود دارد که در واقع لیستی از محتوای شما را در وبسایت به عنوان سند محتوایی خواهد بود. بدین ترتیب فهرستی از محتوای کل وبسایت شما از طریق نقشه سایت یا sitemap در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

اصطلاحات سئو social media و spider

اصطلاح دیگری به عنوان social media که همان رسانه های آنلاین است توسط کاربران و سایر به اشتراک گذاشته خواهد شد. از اینرو فیس بوک، یوتیوب، لینکدین، گوگل پلاس و توییتر جزء وب سایت های رسانه های اجتماعی پرطرفدار خواهند بود. نکته مهم در این خصوص این است که پیوندهایی از طریق رسانه های اجتماعی در وبسایت شما قرار خواهد گرفت که موجب بازدید بهتر سایت خواهد بود. اصطلاحی دیگر به نام spider وجود دارد که‌ این موضوع به عنوان یک برنامه کامپیوتری بخش اینترنت را مرور می کند و اطلاعاتی را در مورد وب سایت ها جمع آوری می کند.

اصطلاحات سئو traffic، title، traffic rank و URL

مبحث دیگری که در بخش بازاریابی بایستی بدانید مربوط به اصطلاح title یا عنوان خواهد بود. عنوان یک صفحه در وب سایت شما که در واقع در تگ HTML <title> در داخل قسمت head قرار خواهد گرفت. بدین ترتیب نتایج موتورهای جستجو در بالای صفحه مرورگر نتیجه جستجوی عنوان مقاله توسط کاربران خواهد بود.

اصطلاح دیگری به نام traffic rank وجود که در واقع رتبه بندی میزان ترافیک سایت شما در مقایسه با سایر سایت های اینترنتی مورد بررسی قرار داده و گزارشی را در اختیار شما قرار خواهد داد. بدین ترتیب شما می توانید رتبه ترافیک یا traffic rank خود را در الکسا بررسی کنید.

اصطلاح بعدی که بایستی بدانید درباره آدرس وب یک صفحه در سایت شما می باشد. به طور کلی آدرس صفحه اینترنتی با عنوان URL شناخته می شود. به عنوان مثال www.yoursite.com/contact نمونه ای از آدرس صفحه اینترنت خواهد بود. این موضوع به نوبه خود تاثیر به سزایی در بخش اصطلاحات سئو فنی خواهد داشت‌. مقاله پیشرو توسط کارشناسان ما در سئورب مورد بررسی و نگارش قرار گرفته است.

لینک منبع

https://blog.hubspot.com/blog/tabid/6307/bid/6080/40-essential-seo-terms-marketers-should-know-glossary.aspx

 

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)