فهرست محتویات پنهان
بهترین معیارها برای آنالیز دیجیتال مارکتینگ
امتیاز به مقاله

بررسی میزان تاثیرپذیری آنالیز دیجیتال مارکتینگ یکی از بزرگترین چالش هایی است که پیش روی سازمان ها قرار گرفته است. ارزیابی و تجزیه و تحلیل بازارهای دیجیتال مارکتینگ رمز موفقیت کمپین ها بوده است. اکثر بازاریابان امروزه با عبارت دیجیتال مارکتینگ آشنا شده اند. از این رو ترجیح می دهند که بسیاری از آموز بازاریابی خود را در بخش های مختلف تجزیه و تحلیل نمایند. در این خصوص ابزاری در اختیار بازاریابان قرار گرفته است که این ابزار google analystiscs نامیده می شود. این ابزار به بررسی ترافیک وبسایت، افت وبسایت (نرخ پرش) و تعداد بازديدکنندگان ثابت می پردازد.

اما این موضوع تنها به عنوان توصیه ای یه بازاریابان در نظر گرفته می شود. در حالی که تحلیل گران وبسایت می توانند از طریق عملکردی مناسب، سایت خود را مورد بازدید عموم قرار دهند. بدین ترتیب عملکرد بازاریابان بر روی وب سایت از طریق تجزیه و تحلیل دیجیتال مارکتینگ موجب فروش بیشتری گردیده است. در خصوص بازاریابی دیجیتال مارکتینگ بایستی بدانید که اطلاعات و استراتژی های کاربردی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله پیشرو توسط کارشناسان ما در سئورب در اختیار شما قرار گرفته شده است.

تعریف کلی آنالیز دیجیتال مارکتینگ

به طور کلی تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال به تبدیل رفتار مشتری و عملکرد تجاری کاربر اشاره می کند. عملکرد و آنالیز دیجیتال مارکتینگ به شرکت ها کمک می کند تا متوجه شوند که کاربران و مخاطب های آنها چه انتظاراتی در خصوص خرید یا فروش آنلاین خواهند داشت. بدین ترتیب می توانند به راحتی این رفتارها را بازاریابی دیجیتال تبدیل کنند.

این موضوع را به زبان ساده تر نیز می توانیم بیان کنیم. از طریق تجزیه و تحلیل داده ها می توانید میان کسب و کار خود و رفتار کاربر مرزهای نظرسنجی و واقعیت را تشخیص دهید. قبل از اینکه به آنالیز دیجیتال مارکتینگ بپردازیم، ابتدا در خصوص معیارهای مقیاس و اندازه گیری اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

معیارهای آنالیز دیجیتال مارکتینگ

معیارهای آنالیز دیجیتال مارکتینگ معیارهای آمار و ارقامی می باشند که بازاریابان برای تعیین میزان تلاش‌ خود به عنوان‌ بازاریاب از این آمار استفاده می کنند. همچنین این آنالیز در ارتباط با اهداف کلی کمپین شما و استانداردهای موجود و مربوط به شرکت های شما استفاده خواهد شد. در مرحله اول قبل از شروع به هر گونه اقدامی پیشنهاد می شود ابتدا معیارها و اعداد پیچیده را از سر راه خود بر دارید. اینها اعداد و ارقامی سطحی هستند که اغلب موجب آزار شما می شوند و متاسفانه جلوی پیشرفت شما را خواهند گرفت.

اینگونه اعداد و ارقام معمولا اعداد بزرگی هستند که به مفاهیم مبهمی از جمله تاثیر رسانه‌های اجتماعی متصل شده اند و بیش از آنکه واقعیت داشته باشند، ممکن است دارای پیچیدگی باشند. از اینرو ممکن است تیم بازاریابی و تجزیه و تحلیل شما احساس خوبی از بررسی این ارقام داشته باشد، اما ارزش کسب و کار شما به مراتب پایین تر خواهد بود. از این رو پیشنهاد می شود ابتدا معیارهایی را به صورت ثابت در نظر بگیرید.

آنالیز دیجیتال مارکتینگ
آنالیز دیجیتال مارکتینگ

همچنین بایستی برای فهمیدن بهتر این موضوع به معیارهای خود نگاه وسیعی بیاندازید. در بخش های بعدی لیستی از این معیارها در اختیار شما قرار خواهد گرفت. جهت اطلاع از شرایط گوگل تگ منیجر؛ بهشت تگ ها، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور خواهد بود.

بهترین معیارها برای آنالیز دیجیتال مارکتینگ

موارد زیر معیارهایی برای آنالیز دیجیتال مارکتینگ  می باشند که در تجزیه و تحلیل محتوا بسیار تاثیرگذار خواهند بود:

تعداد بازديدکنندگان سایت

تعداد بازدیدکنندگانی که طی مدتی سایت شما را مورد بررسی قرار می دهند یکی از این معیارها خواهد بود. زیرا بازدید توسط کاربر از طریق کد رهگیری صورت خواهد گرفت که این کد در سایت به صورت کد ردیابی در شما ثبت خواهد شد.

تعداد بازديدکنندگان سایت
تعداد بازديدکنندگان سایت

بازدید صفحه وب سایت

زمانی که صفحه وبسایتی بر روی مرورگر شما بارگذاری می شود، به تعداد دفعاتی که صفحات بارگذاری می شوند کدهایی رهگیری نیز بارگذاری خواهند شد.

میزان فعالیت ها

میزان فعالیت ها با عنوان session مطرح می گردد. کلمه session به تعداد فعالیت هایی که بازدیدکنندگان در وبسایت شما انجام می دهند باز می گردد. این فعالیت ها عبارتند از تعداد بازدید صفحات، CTA یا نرخ کلیک ارگانیک و اتفاقات یا روادید مهم خواهد بود. به یاد داشته باشید که این جلسات در صورتی که کاربر به مدت 30 دقیقه فعالیتی نداشته باشد، منقضی خواهد شد.

ترافیک وب سایت

ترافیک وبسایت یا traffic به مجموعه بازدیدهای وبسایت شما در یک دوره معین اشاره خواهد کرد.

ترافیک براساس کانال

ترافیک براساس کانال که به عنوان traffic by channel شناخته می شود، به عنوان موضوعی است که بازدیدهای کل وب سایت به صورت اجماعی در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال مواردی مانند ایمیل، رسانه های اجتماعی، صفحاتی که بر روی وبسایت خود بارگذاری کرده اید و سایر موارد.

traffic by channel
traffic by channel

ترافیک براساس نوع دستگاه

مبحث دیگری به نام ترافیک بر اساس دستگاه یا traffic by device وجود دارد. این موضوع به معنای بازدید صفحات وبسایت از طریق دستگاه های مختلف مانند موبایل، تبلت، دسکتاپ یا سایر موارد خواهد بود.

مدت زمان توقف بر روی وبسایت

مدت زمانی که هر بازدیدکننده به مطالعه یا بررسی صفحات وبسایت شما اختصاص می دهد، به عنوان time on page شناخته می‌ شود.

میزان تعاملات در هر بازدید وبسایت

با مبحثی دیگر به عنوان interactions per visit آشنا خواهید شد. این موضوع به میزان تعاملات بازدیدکننده با وبسایت شما بستگی خواهد داشت. به طور کلی به اقداماتی که بازدیدکنندگان در خصوص ورود به وبسایت شما انجام می دهند، بستگی دارد.

نرخ پرش یا bounce rate

نرخ پرش از روی وبسایت که به عنوان bounce rate نامیده می شود، یکی دیگر از معیارهای ارزیابی دیجیتال مارکتینگ می باشد. این موضوع به تعداد افرادی اشاره می کند که از صفحه وبسایت شما بازدید کرده اند اما هیچ اقدامی از روی سایت شما انجام نداده اند. همچنین به هیچ کدام از سایر صفحات شما نیز مراجعه نکرده اند. این موضوع تاثیر به سزایی در رشد وبسایت شما خواهد داشت.

بهترین معیارهای آنالیز دیجیتال مارکتینگ برای تولید محتوای دیجیتال مارکتینگ

در خصوص پیشبرد این بخش پیشنهاد ما به شما در نظر گرفتن معیارهای مهم جهت رشد محتوایی به صورت صعودی خواهد بود.

بررسی نرخ CTA یا نرخ ارگانیک کلیک

این موضوع به میزان کلیک های که کاربر بر روی وبسایت شما خواهد داشت بر می گردد.

آنالیز دیجیتال مارکتینگ : بررسی فرم های ارسالی یا submittion

این موضوع به میزان درصدی که کاربران بر روی وبسایت شما به تکمیل فرم می پردازند، اشاره دارد.

نرخ تبدیل تعداد بازدیدکنندگان برای آنالیز دیجیتال مارکتینگ

نرخ تبدیل به کلیه اقدامات بر روی سایت تعلق خواهد گرفت. این نرخ میزان تعداد بازديدکنندگان وبسایت را نیر بررسی می‌ کند.

نرخ تبدیل آزمایشی

این نرخ تبدیل مربوط به آزمایش رایگانی است که به وسیله کاربران وبسایت شما به صورت درصدی بیان می گردد.

نرخ تبدیل پاپ آپ

به میزان درصدی که از کل تکمیل فرم ها توسط کاربران صورت خواهد گرفت، نرخ تبدیل پاپ آپ گفته می شود.

آنالیز دیجیتال مارکتینگ :نسبت های بررسی دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی (MQL)

نسبت محتواهای تولید شده به نسبت تعداد کل محتواهای مناسب جمع‌ آوری‌ شده را نشان می دهد.

 بهترین معیارها برای بازاریابی ایمیلی

در این بخش معیارهای بازاریابی دیجیتال مرتبط با بازاریابی ایمیلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

email-marketing-campaign
email-marketing-campaign

بهترین معیارها برای رسانه های اجتماعی

موارد زیر در خصوص بازاریابی دیجیتال مرتبط با محتوا و رسانه های اجتماعی می باشد.

آنالیز دیجیتال مارکتینگ: نرخ تعامل بین کاربر و وبسایت شما

نرخ تعاملات بر روی وب سایت شما به عنوان مثال بررسی دیدگاه ها، تعداد کلیک‌ها و لایک‌ها به نسبت تعداد کل بازدیدهای صفحه یا پست در یک مدت زمانی مورد بررسی قرار خواهد است.

اشتراک گذاری

این بخش به اشتراک گذاری تعداد دفعات یک پست یا بلاگ در وبسایت شما بستگی خواهد داشت. اینکه چه تعداد پست شما در شبکه های اجتماعی یا میان سایر کاربران به اشتراک گذاشته شده است.

نرخ رشد مخاطب

رشد مخاطب در طول دوره زمانی مورد بستگی قرار خواهد گرفت. این نرخ به صورت درصد بیان خواهد شد. به عنوان مثال اگر سایت شما فالوورهایی جدیدی را از طریق شبکه های اجتماعی داشته باشد، بایستی این تعداد را 100 ضرب کنید تا به درصد مطلوب برسید.

دسترسی به بخش پست و بارگذاری مقالات

جهت بررسی دقیق پست های خود این که در چه مرحله ای از ارزش گذاری قرار گرفته اند، مبحثی قابل تامل می باشد. از این رو برای بررسی این معیار تعداد دفعاتی که نام برند یا نام تجاری شما مورد جستجو کاربران در گوگل قرار می گیرد بسیار مهم می باشد.

اشتراک‌ گذاری نام های تجاری

در مواقعی مشاهده خواهید نمود که بایستی به مقایسه تکرار برند تجاری خود با رقبا بپردازید.

آنالیز دیجیتال مارکتینگ : بررسی بازاریابی ایمیلی

در مواقعی فرصت های خرید از سایت های مختلف از طریق رسانه های مختلف از جمله ایمیل به اطلاع کاربران خواهد رسید.

آنالیز دیجیتال مارکتینگ: جذب مشتری از طریق هزینه

همیشه مشتریان به دنبال کالاهای ارزان نخواهند رفت. بلکه در مواردی مشاهده خواهید کرد که مشتریان به دنبال مواردی هستند که هزینه ای بابت آن پرداخت کنند. بدین ترتیب ممکن است در چنین مواردی حاشیه کسب سود شما کم باشد، اما کیفیت بازاریابی شما بالا خواهد بود.

کسب درآمد از منبع بازاریابی

سوالی که ذهن شما را به خود مشغول خواهد ساخت این است که درآمد شما از چه منبعی به دست خواهد آمد؟ بررسی این معیار به شما کمک می کند تا تعیین کنید که بودجه بازاریابی شما در کجا به بهترین نحو ممکن خرج خواهد شد و کجا نادیده گرفته شده است. این بخش به عنوان مهمترین معیارهای بازاریابی در کانال های مختلف می باشد. از این رو با توجه به نرم افزاری که استفاده می کنید ممکن است معیارهای مختلفی را مشاهده کنید.

از این رو اگر هنوز پاسخ سوال چرا تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال اهمیت دارد نرسیده اید؟ بایستی ابتدا این موضوع را بررسی کنید که چرا امروزه تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال بسیار مهم تلقی می شود. جهت افزایش آگاهی خود در خصوص سئو و سایت می توانید مقاله راهنمای سئو فنی؛ قدم اول رو محکم بردار را مطالعه بفرمائید.

تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

در خصوص تجزیه و تحلیل عمومی بازاریابی دیجیتال و وب تفاوت های ناچیزی وجود دارد. این تفاوت ها موجب می گردد که بر روی جزئیات آنها بیشتر تمرکز شود. تجزیه و تحلیل وب اطلاعاتی در خصوص عملکرد و بهینه سازی وب سایت در اختیار شما قرار خواهد داد. در حالی که تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال در مورد رفتار کاربران در داخل و بیرون از سایت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهد داد. تجزیه و تحلیل وبسایت به سادگی آنچه که فکر می کنید نخواهد بود. این اطلاعات می تواند در خصوص مبحث بازاریابی محتوایی نیز بسیار تاثیرگذار باشد. بازاریابی محتوایی امروز بسیار فراتر از محدوده وبسایت خواهد بود.

در این خصوص بایستی نتایج به دست آمده را در کانال های بازاریابی به صورت گزارش دنبال کنید. در بررسی و تجزیه و تحلیل وب مواردی که مورد بررسی قرار می گیرندبسیار مورد توجه متخصصین سئو می باشد. مواردی مانند سرعت بارگذاری صفحات وبسایت، میزان بازدید از صفحات و زمان حضور کاربر در وبسایت از جمله موضوعات مهم سئو و وبسایت در نظر گرفته می شود. تجزیه و تحلیل بازاریابی محتوایی این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد تا از طریق رویدادهای آنلاین اطلاعاتی مهم در اختیار شما قرار دهند. تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال تنها مباحث مربوط به وبسایت شما را بررسی نمی کند بلکه منابع دیگری مانند ایمیل، شبکه های اجتماعی و جستجوی ارگانیک را نیز شامل خواهد بود.

نحوه آنالیز دیجیتال مارکتینگ با فعالیت تجاری

با تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال بازاریابان کی می توانند اثربخشی استراتژی های خود را ارزیابی کنند. همچنین از طریق این روش این امکان در اختیار شما قرار خواهد گرفت که مجموعه ای از رسانه ها اجتماعی مانند بازاریابی ایمیلی در اختیار شما قرار بگیرند تا کیفیت کار را بررسی بفرمائید. بدین ترتیب سرمایه کار خود را همسو با اهداف بازاریابی نیز تنطیم خواهید کرد. در نتیجه اطلاعاتی که از طریق تجزیه و تحلیل بازاریابی کسب خواهید نمود، می توانند بخشی از کمبودهای مربوط به سایت شما را تکمیل نمایند. از اینرو استراتژی ها و تکنیک ها بیشتر در خصوص بهبود فعالیت بازاریابی محتوایی وبسایت شما خواهد بود. بدین ترتیب می توانید ساعت ها یا ماه ها را صرف تجزیه و تحلیل بازار محتوایی خود کنید. بدین ترتیب در این سنجش نکته های دقیقی خواهید یافت که کاربردی خواهند بود. راهنمای جامع ایجاد استراتژی سئو در سال 2022 یکی دیگر از مقالات پیشنهادی ما به شما جهت مطالعه خواهد بود.

تعریف آناليز دیجیتال مارکتینگ

بازاریابان دیجیتال مارکتینگ برای درک بهتر عملکرد خود فرصت های بسیاری را در خصوص دسترسی به بازاریابی محتوایی در اختیار کاربران قرار خواهند داد. تجزیه و تحلیل ایده های محتوایی اولین قدم برای استراتژی دیجیتال مارکتینگ خواهد بود.

این فرآیند به نوبه خود براساس نتایج به دست آمده به 3 دسته کلی تقسیم می شوند:

 • ارتباط بین کانال های بازاریابی مختلف
 • اطلاعات مردم در خصوص تجربه خرید
 • درآمدی که به تلاش های بازاریابی خاصی نسبت داده می شود.
 • در بخش های بعدی اطلاعاتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

چگونگی تاثیر سرعت سایت بر سئو و رتبه بندی گوگل (راهنمای 2021 در خصوص سرعت بارگذاری صفحه) از موضوعات پرطرفدار بوده و مطالعه این مقاله خالی از لطف نخواهد بود.

آنالیز دیجیتال مارکتینگ :ارتباط میان کانال های بازاریابی دیجیتال

ابتدا در خصوص تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال، نگاهی به روابط مستقیم بین کانال های بازاریابی می اندازیم. همچنین بایستی بتوانید عملکرد هر یک از کانال های خود را به عنوان مثال، رسانه های اجتماعی، وبلاگ نویسی، بازاریابی ایمیلی و سئو به صورت دقیق بررسی بفرمائید. این موصوه قدرت واقعی شما را در مرحله تجزیه و تحلیل زمانی نشان می دهد. بدبن ترتیب می توانید به راحتی کانال های متعدد ارتباطی را به هم متصل کنید. به عنوان مثال، فرض کنید یک ایمیل به قسمتی از پایگاه داده ارسال کرده اید. تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال به شما اطلاع خواهد داد که چه تعداد از کاربران از طریق کلیک بر روی ایمیل شما به وب سایت شما متصل شده اند. همچنین به صورت دوره ای این موضوع بررسی خواهد شد.

اطلاعات مردم در خصوص تجربه خرید دیجیتال مارکتینگ در آنالیز دیجیتال مارکتینگ به چه دردی میخورد؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم، یک تمایز کلیدی بین تجزیه و تحلیل وب و تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال وجود دارد. بدین ترتیب می توانید نقطه تمایزی را در این خصوص در نظر بگیرید. در تجزیه و تحلیل دیجیتال مارکتینگ شما قادر خواهید بود تا نحوه تعامل مشتریان را با ابتکارات و کانال های بازاریابی مختلف در طول زمان پیگیری کنید. حال سوالی که در ذهن شما به وجود خواهد آمد این است که منبع این اطلاعات از کجا خواهد بود؟ پس در تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال کاملا می توانید به اطلاعات شاخصی دست یابید. بدین ترتیب شما از اطلاع رسانی جهت کمپین های آینده نیز مطلع خواهید شد. از طرفی بسیاری از اطلاعات مربوط به کاربران در نسخه های الکترونیکی به شما ارائه خواهد داشت. بدین ترتیب می توانید اولویت‌ های خود را طبقه بندی کنید و به راحتی به شناسایی آنها بپردازید.

نسبت درآمد با توجه به تلاش های بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

یکی از مفیدترین کارکردهای تجزیه و تحلیل بازاریابی در خصوص فعالیت های بازاریابی نسبت به درآمد فروش است. مطمئنا وبلاگ شما می تواند در خصوص تبدیل کاربر به مشتری و درآمدزایی مفید واقع شود. در این خصوص بایستی اطلاعات خود را تا حد زیادی افزایش دهید. تنها کاری که بایستی در این بخش صورت گیرد، این است که سیستم تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال شما به پلن مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM متصل باشد. با استفاده از این پلتفرم می توانید به راحتی میزان بازدهی کار خود را ارزیابی بفرمائید. در نتیجه وبلاگ شما می تواند موثرترين قسمت ارتباطی شما برای ایجاد مشتری باشد. پس با در نطر گرفتن فاکتورهای ذکر شده می توانید نتیجه درآمدی مطلوبی داشته باشید.

نحوه استفاده موثر از آنالیز دیجیتال مارکتینگ (آنالیز بازاریابی دیجیتال)

اکثر بازاریابان می‌دانند که برای دریافت ترافیک وبسایت و عملکرد بهتر بایستی مواردی را رعایت کنند. در مقاله مذکور در این خصوص اطلاعاتی در اختیار شما قرار گرفت. اما چرا هنوز بسیاری از بازاریابان برای اندازه‌ گیری تأثیر (ROI) در خصوص فعالیت‌ های بازاریابی آنلاین خود تقلا می کنند؟

احتمالا به یکی از 2 دلیل زیر بستگی خواهد داشت:

 • ما اهداف محکمی برای کمپین های خود نداریم.
 • ما ابزاری برای سنجش موفقیت خود نداریم.

جهت بهبود شرایط موارد زیر را به کار گیرید:

انتخاب اهداف هوشمندانه دیجیتال مارکتینگ

یکی از مهمترین این راه هایی که می توانید در این خصوص پیش بگیرید، داشتن هدفی هوشمندانه است. از این رو بایستی در قالب اهداف خود مبحث S.M.A.R.T را در نظر داشته باشید.

از این رو‌ اهداف آنالیز دیجیتال مارکتینگ شما بایستی موارد زیر را داشته باشند:

 • هوشمندانه
 • دارای قابلیت مقیاس بندی
 • دارای قابلیت دستیابی
 • مرتبط بودن با هدف
 • انتخاب زمان مناسب برای هدف

بدین ترتیب یک تجارت خوب عملا دارای معیارهای خاصی مطابق با هدف های شماست. از این رو تیم های بازاریابی دیجیتال به طور کلی به 3 دسته تقسیم می شوند:

آنالیز دیجیتال مارکتینگ : بررسی ترافیک رشد وبسایت و دیجیتال مارکتینگ

دسته اول مربوط به ترافیک وبسایت می باشد. در این بخش بایستی تمرکز خود را در بازاریابی محتوایی و دیجیتال بر روی اهدافی مانند سرمایه گذاری و رشد بیشتر بگذارید. دسته دوم مربوط به گزارش هایی است که در طول دوره بایستی به بررسی دقیق آنها بپردازید. همچنین می توانید از نمودارهای به خصوصی در این بخش استفاده نمایید. از طریق بررسی های دقیق متوجه خواهید شد که خریدار محصول شما از چه منبعی وارد وبسایت شما شده است و یا کدام بخش دیجیتال مارکتینگ شما به درستی بر روی بخش فروش تاثیر گذاشته است.

بررسی ترافیک وبسایت از طریق منبع اصلی

گزارشی که از طریق این منبع به دست شما خواهد رسید بسیار ساده می باشد. از این طریق می توانید با تبدیل تبادلات مهم به سرمایه گذاری بپردازید. همچنین می توانید از ابزار hubspot’s traffic analystiscs جهت دستیابی به این اطلاعات استفاده کنید. ابتدا بایستی به بررسی منبع گزارشات افراد بپردازید و این اطلاعات را بر حسب شماره طبقه بندی کنید. روش دیگر جهت طبقه بندی این اطلاعات از طریق بررسی شماره های ثبت شده خواهد بود. بدین ترتیب می توانید بیشترین بازدهی محتوایی را در این خصوص داشته باشید.

گزارش ارتباط تماس با مشتری در آنالیز دیجیتال مارکتینگ

این گزارشات بایستی در مراحل مختلف مورد ارزیابی و فروش قرار بگیرند. اطلاعاتی از قبیل عملکرد فروش، میزان فروش ماهیانه و تعداد مشتریان جدید بایستی به صورت دوره ای استخراج شوند.

سهم بازاریابی در درآمد

این گزارش به نحوه عملکرد شما در مراحل مختلف بستگی خواهد داشت. بدین ترتیب می توانید با تبدیل کاربران به مشتری مفید به اصطلاح سهم بازاریابی در درآمد خود را افزایش دهید.

هزینه جذب مشتری

در این خصوص می توان با استفاده از hubspot فیلدها یا ویژگی های بازاریابی محتوایی را برای کاربران ارزشمند سازید و هزینه ای را در این خصوص کنار بگذارید. همچنین می توانید با اندکی هزینه در مارکتینگ خود به جذب، تعامل، آشنایی کامل مشتری خود به سیستم بازاریابی محتوایی و دیجیتال خود کمک کنید.

آنالیز دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات دیجیتال

تبلیغات مارکتینگ بخش مهمی از هر استراتژی مربوط به دیجیتال مارکتینگ می باشد. تقریبا یک چهارم از بازاریابان همان مقدار از بودجه بازاریابی خود را صرف تبلیغات می کنند. مثلا تنها حدود (25%) را صرف هزینه تبلیغات خواهند کرد. به طور سنتی، اثربخشی تبلیغات دیجیتال (به عنوان مثال، جستجوی پولی و تبلیغات رسانه های اجتماعی) تنها با تعداد کلیک محاسبه می گردد. از این رو هزینه هر کلیک (CPC) مقیاسی برای اندازه گیری خواهد بود. در حالی که اینها معیارهای قدرتمندی هستند و شما نمی توانید هزینه هر کلیک را به طور کامل بدانید، مگر اینکه ارزش تبدیل و بازگشت سرمایه های خود را در بخش دیجیتال مارکتینگ مربوطه اندازه گیری کنید.

یکی از راه‌ های اندازه‌گیری این مقیاس قرار دادن یک راه‌ حل بازاریابی کامل و اطلاع از تعداد کلیک و هزینه‌ های مربوطه خواهد بود. تبلیغات نمایشگر دیجیتال باید ابزار قدرتمندی برای آگاهی از برند بازاریابی شما در نظر گرفته شود. این نوع تبلیغات دیجیتال می تواند عملکرد ارگانیک و بین کانالی را در وب سایت شما افزایش دهد. زیرا مصرف کنندگان آگهی شما را می بینند، به برند شما علاقه مند می شوند و وب سایت یا رسانه های اجتماعی شما را جستجو می کنند، بدین ترتیب بر روی وبسایت شما کلیک خواهند کرد.

آنالیز دیجیتال مارکتینگ : رشد بهتر از طریق بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

مهمترین نکته مقاله آنالیز دیجیتال مارکتینگ  این است که اگر صرفا به تجزیه و تحلیل وب سطح بالا امیدوار هستید و در این خصوص تلاش می کنید، بدین ترتیب نتیجه کار شما ارتباط بهتر با مخاطبان و مشتریان خواهد بود. بنابراین، هنگام ارزیابی ابزارهای تجزیه و تحلیل دیجیتال برای تجارت خود، مطمئن شوید که به دنبال شواهدی از تجزیه و تحلیل بازاریابی دیجیتال به خصوص بازاریابی محتوایی هستید، نه فقط به دنبال تجزیه و تحلیل وب سایت به صورت مجزا می باشید.

در حالی که تجزیه و تحلیل وبسایت تصویری زیبا از فعالیت اصلی شما ارائه می دهد. آنالیز دیجیتال مارکتینگ می تواند به شما کمک کند تا اهداف کسب و کار خود را به نتایج قابل اندازه گیری تبدیل کنید که نتیجه کار شما را پشتیبانی می کند. مقاله آنالیز دیجیتال مارکتینگ توسط مقاله نویسان ما در سئورب نگارش شده و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گرفته است.

منبع:

blog.hubspot.com

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)