فهرست محتویات پنهان
امتیاز به مقاله

از طریق راهنمای بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) وب‌ سایت خود را هوشمندتر کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشید. امروزه اکثر تیم های بازاریابی تمامی تلاش خود را به سمت هدایت ترافیک وب سایت ها متمرکز کرده اند. زيرا به دنبال این نتیجه می باشند که بتوانند از طریق کنترل و رشد ترافیک وبسایت بتوانند مشتریان بسیاری را داشته باشند. اما این موضوع تنها بخشی از کار بر روی وبسایت خواهد بود. بهره گیری از ترافیک وبسایت و پیاده سازی ها نکات کاربردی می تواند شرکت ها را به سمت رشد بلند مدت و پایدار سوق دهد. اینجاست که موضوع بهینه‌ سازی نرخ تبدیل (CRO) وارد مبحث کاری سئو و سایت خواهد شد. در این مقاله با کسب اطلاعات در خصوص راهنمای بهینه سازی نرخ تبدیل به بررسی علت تمرکز کسب‌ و کار شما بر روی بهبود نرخ تبدیل و نحوه شروع کار آشنا خواهید شد.

بررسی بهینه سازی نرخ تبدیل

بهینه سازی نرخ تبدیل یا CRO، فرآیندی است که در آن وبسایت شما را برای افزایش تعداد محتواهایی که تولید می کنید، افزایش می دهید. شرایط کار CRO از طریق بهبود محتوای وبسایت شما خواهد بود. همچنین بهینه سازی نرخ تبدیل منجر به رشد وبسایت، افزایش درآمد و هزینه های خرید کمتر خواهد شد.

تعریف نرخ تبدیل در سئو و وبسایت

نرخ تبدیل درصدی از بازدیدکنندگانی است که یک اقدام به خصوصی را در راستای هدفی انجام می‌دهند.این اقدامات عبارتند از تکمیل یک فرم وب، ثبت نام برای یک سرویس وبسایت یا خرید یک محصول از طریق وبسایت. نرخ تبدیل بالا به این معنی است که وب سایت شما به طور صحیح طراحی شده است. همچنین بیانگر این موضوع خواهد بود که قالب بندی وبسایت شما به گونه ای صحیح نیز می باشد. بدین ترتیب برای مخاطبان هدف شما کاربران بیش از هر موضوع دیگری جذاب خواهد بود. بدبن ترتيب نرخ تبدیل پایین می تواند نتیجه موارد مختلفی باشد که این موضوع به نحوه عملکرد یا طراحی وب سایت شما مربوط می شوند. مواردی مانند زمان بارگذاری آهسته، فرم شکسته یا کپی که یه هیچ عنوان نباید به کار برده شوند زیرا ارزش محتوایی شما را به شدت پایین می آورد.

بررسی راهنمای بهینه سازی نرخ تبدیل مناسب

نرخ تبدیل “خوب” یا بهینه سازی درست به بخش های مختلفی از جمله صنعت، جایگاه، اهداف، کانال ترافیک و جمعیت شناسی مخاطب و سایر عوامل بستگی خواهد داشت. به عنوان مثال، متوسط ​​نرخ تبدیل سایت های تجارت الکترونیک در سطح جهان در 3 ماهه سوم سال 2020 حدود 2.17% بوده است. این مقدار نسبت سال گذشته حدود 2.37% کاهش داشته است. از اینرو نرخ تبدیل تجارت الکترونیک در ایالات متحده بالاتر بوده است. به طوری که این نرخ تبدیل به حدود 2.57% رسیده بود. از اینرو این میانگین نه تنها بر اساس سال بلکه براساس معیارهای مرتبط با کشور نیز متفاوت است.

همچنین این موضوع بر اساس جایگاه دارای تفاوت نیز خواهد بود. به عنوان مثال، میانگین نرخ تبدیل سایت های تجارت الکترونیک در بخش غذا و نوشیدنی حدود 5.5% است. در حالی که میانگین این تغییرات در بخش مراقبت از مو حدود 3.5% است. اگر نرخ تبدیل شما کمتر از چیزی است که انتظار آن را خواهید داشت، در این صورت بایستی در نظر داشته باشید که شاید در خصوص کسب و کار شما انتظار از حد متوسط کمتر ​​باشد. همچنین این امکان وجود دارد که از رقبای برتر شما هم نیز این مقدار کمتر باشد. در چنین حالتی زمان آن رسیده است که به بهینه سازی بپردازید. قبل از اینکه نگاهی به مزایای CRO بیندازیم، ابتدا نحوه محاسبه نرخ تبدیل سایت را بررسی نمایید. به این ترتیب، درک بهتری از میزان زمان و منابع سرمایه گذاری در استراتژی نرخ تبدیل خواهید داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ویژگی های جدید در وردپرس 5.9 را مطالعه بفرمائید.

نحوه محاسبه راهنمای بهینه سازی نرخ تبدیل

نرخ تبدیل با تقسیم تعداد تبدیل بر تعداد بازدیدکنندگان و ضرب آن در 100 جهت به دست آوردن نرخ درصد قائل محاسبه خواهد بود.

راهنمای بهینه سازی نرخ تبدیل
راهنمای بهینه سازی نرخ تبدیل

تا زمانی که بدانید چگونه یک نرخ تبدیل تعریف می شود، محاسبه نرخ تبدیل برای شما آسان خواهد بود. بدبن ترتيب شما فقط بایستی 2 مقدار را به یکدیگر وصل کنید و در 100 ضرب کنید. فرض کنید شما نرخ تبدیل را به عنوان انتخاب خبرنامه ای تعریف می کنید و در هر صفحه وبسایت خود از یک فرم انتخاب استفاده می کنید. در این صورت، تعداد کل ارسال‌ های فرم خبرنامه خود را بر تعداد کل بازدیدکنندگان وب‌ سایت تقسیم کنید و در نهایت در عدد 100 ضرب کنید. بنابراین اگر در 3 ماهه گذشته 500 مورد ارسالی و 20000 بازدیدکننده داشته اید، نرخ تبدیل شما حدود 2.5% خواهد بود.

شما می توانید این فرآیند را برای هر فرصتی در خصوص تبدیل نرخ در سایت خود تکرار کنید. تنها مطمئن شوید که فقط تعداد بازدیدکنندگان در صفحات وبسایتی که بخش پیشنهادات در آن فهرست شده است را در بخش محاسبه قرار داده باشید. برای مثال، اگر می‌ خواهید نرخ تبدیل پیشنهاد کتاب الکترونیکی خود را محاسبه کنید، تعداد کل دانلودهای دریافتی را بر تعداد افرادی که از صفحات وب سایت شما بازدید کرده‌اند، تقسیم کنید. از طرف دیگر، می توانید نرخ تبدیل کلی وب سایت را نیز به دست‌ آورید. در این خصوص بایستی نرخ تبدیل خود را تقسیم بر تعداد کل تبدیل ها در سایت خود کنید. به طور کلی ترفندهای بازاریابی محتوایی 2022 می توانید در این خصوص راهنمای شما باشد.

شرایط پیاده سازی استراتژی بهینه سازی نرخ تبدیل

در اینجا 4 قسمت از وب سایت شما وجود خواهد داشت، که پتانسیل بهره مندی زیادی از بهینه سازی نرخ تبدیل را دارند. این 4 قسمت بدین شرح خواهند بود:

بخش اول صفحه اصلی وبسایت یا homepage

صفحات اصلی یا homepage در واقع جزء کاندیدهای اصلی برای CRO یا بهینه سازی نرخ تبدیل هستند. از اینرو صفحه اصلی علاوه بر ایجاد اولین تأثیر بر بازدیدکنندگان، فرصتی برای حفظ آن بازدیدکنندگان و راهنمایی بیشتر آنها در خصوص وبسایت شما خواهد داشت. شما می توانید این کار را با تأکید بر لینک های مربوط به اطلاعات محصول، ارائه دکمه ثبت نام رایگان و یا حتی ترکیب یک ربات چت که امروزه از بازدیدکنندگان وبسایت شما در هر نقطه از تجربه سوالاتی خواهد پرسید. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله فرهنگ لغات تخصصی وبسایت را مطالعه بفرمائید.

بخش دوم هزینه صفحات وبسایت

صفحه قیمت گذاری یک وب سایت می تواند نقطه شکست یا ضعف برای بسیاری از بازدیدکنندگان وب سایت شما باشد. بهینه سازی نرخ تبدیل می‌تواند به صفحه قیمت‌ گذاری شده کمک کند تا بازدیدکنندگان را با تغییر بازه‌ های قیمت‌ گذاری، توصیف ویژگی‌های محصول مرتبط با درج قیمت، ایجاد شماره تماس برای بازدیدکنندگان جهت کسب اطلاعات بیشتر، تبدیل به یک به مشتری تاثیرگذار کند. به صورتی که بایستی بخش قیمت را با اضافه کردن یک فرم پاپ آپ ساده نمایش دهید.

بخش دوم هزینه صفحات وبسایت
بخش دوم هزینه صفحات وبسایت

بخش سوم وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی یک فرصت بزرگ برای تبدیل یک وب سایت بزرگ خواهد بود. بدین ترتيب علاوه بر انتشار محتوای مفید در مورد صنعت شما، یک وبلاگ می تواند از CRO یا بهینه سازی نرخ تبدیل استفاده کند. این فرآیند اغلب شامل اضافه کردن بخش تماس برای اقدام CTA یا نرخ ارگانیک کلیک در سراسر مقاله برای جذب خوانندگان صورت خواهد گرفت. از اینرو برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک موضوع با ارسال آدرس ایمیل خود در ازای یک کتاب الکترونیکی یا گزارشی را دریافت نمایید.

بخش چهارم بارگذاری و سرعت صفحات

از آنجایی که صفحات وبسایت شما برای افرادی طراحی شده اند تا بتوانند اقداماتی جهت جستجو انجام دهند. بدین ترتيب منطقی است که بالاترین میانگین نرخ تبدیل را در بین تمام فرم های ثبت نام حدود 24% می باشد. برای مثال، یک صفحه بارگذاری شده را می توان با ویدیویی که مربوط به رویداد سال گذشته می باشد بهینه کرد. بدین ترتیب می توانيد بازدیدکنندگان را سمت تشویق به ثبت نام در سال جاری هدایت کنید. چنین صفحاتی منابع رایگانی را ارائه می دهند که می توان با محتوای پیش نمایش از آن منبع استفاده نموده و به بهینه سازی آن پرداخت.

بدبن ترتیب بازدیدکنندگان را تشویق به دانلود چنین برنامه هایی می کنند. حال که می دانید از کجا می‌ توانید برای تبدیل‌ و بهینه سازی نرخ تبدیل اقدام کنید، ممکن است تعجب کنید که چگونه این موضوع به شروع و پیشرفت کسب و کار شما بستگی خواهد داشت. همه چیز درباره ی سرعت صفحه در مقاله لینک شده شرح داده شده است.

فرمول های CRO در خصوص بهینه سازی نرخ تبدیل

پاسخ کوتاه در نظر گرفته شده برای اين بخش مربوط به CRO یا بهینه سازی نرخ تبدیل خواهد بود که برای هر تجارت آنلاین بسیار مهم می باشد. بررسی دلیل بدین جهت مهم است که شرکت شما چه زمانی تاسیس شده و یا چه قدر بزرگ می باشد. بدین ترتیب اگر می خواهید بازدیدکنندگان وب‌ سایت خود را به مشتریان و حامیان برند واجد شرایط تبدیل کنید، بایستی این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. با بهینه‌ سازی نرخ تبدیل می توانید از ترافیک وب‌ سایت موجود خود بیشتر بهره ببرید و در عین حال مطمئن خواهید شد که سرنخ‌ های واجد شرایط را در لیست اهداف خود قرار داده اید.

CRO
CRO

شما در این بخش تنها 50 تبدیل نرخ بیشتر از یک صفحه وب سایت را نمی توانید داشته باشید. در عوض، به ازای هر تعداد از افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند، حدود 50 تبدیل بیشتر دریافت خواهید کرد. جهت درک بهتر از موقعیت شما هر بخش را با نرخ تبدیل مناسب ارائه کنید. در این بخش 3 ​​فرمول رایجی که مورد استفاده کسب و کار شما برای درک، تجزیه و تحلیل و بهبود قرار خواهد گرفت بدین شرح می باشد.

فرمول اول CRO در خصوص نرخ تبدیل بهینه سازی

همانطور که در بخش های قبلی در این خصوص اطلاعاتی را اشاره نمودیم، برای محاسبه نرخ تبدیل، باید تعداد تبدیل های به دست آمده خود را بر تعداد بازدیدکنندگان (یا ترافیک وب سایت) خود تقسیم کنید. سپس آن عدد را در 100 ضرب کنید تا درصد عدد شما به دست آید.

تعداد نرخ های تبدیل های ایجاد شده ÷ ترافیک وب سایت x 100 = نرخ تبدیل %

فرمول دوم CRO درباره تعداد مشتریان جدبد

برای محاسبه تعداد خالص مشتریان جدید وبسایت خود بایستی هدف درآمد خالص خود را بر میانگین قیمت فروش خود تقسیم کنید.

می توانید طبق فرمول زیر پیش روید:

هدف درآمد جدید ÷ میانگین قیمت فروش = تعداد مشتریان جدید

فرمول سوم CRO توضیحاتی درباره هدف اصلی

در آخرین بخش فرمول دیگری برای محاسبه هدف اصلی در نظر گرفته می شود. در این بخش بایستی تعداد مشتریان جدید خود را در نظر بگیرید و آن را بر درصد بسته شدن نرخ تبدیل به مشتری در نظر بگیرید. در این حالت بایستی تعداد کل مشتریان شما تقسیم بر تعداد کل مشتریان ورودی وبسایت شما شود.

جهت شفاف سازی این موضوع فرمول زیر را به خاطر بسپارید:

تعداد مشتریان جدید ÷ نرخ بسته شدن تعداد مشتری %= هدف اصلی

اگر وب سایت شما 10000 بازدیدکننده در ماه داشته باشد که نرخ تبدیل آنها حدود 100 باشد و بدین ترتیب از 10 مشتری در هر ماه، نرخ تبدیل بازدیدکننده وب سایت شما حدود 1% خواهد بود. اگر بخواهید هر ماه 20 مشتری برای وبسایت خود داشته باشید چه روندی را باید پیش گیرید؟ بدین ترتیب می توانید سعی کنید 20000 بازدیدکننده به وب سایت خود اضافه کنید و امیدوار باشید که کیفیت ترافیک شما کاهش پیدا نخواهد کرد. اگرچه شما بایستی کاهش ترافیک وبسایت خود را به عنوان عاملی مهم در نظر بگیرید که این موضوع نباید اتفاق بیوفتد.

در عوض شما می‌ توانید با بهینه‌ سازی نرخ تبدیل بهینه سازی تمرکز بیشتری بر روی ترافیک وبسایت خود داشته باشید. بدین ترتیب ریسک این موضوع بسیار کمتر خواهد بود و به احتمال زیاد نتایج بهتری برای سود و درآمدزایی شما ایجاد خواهد شد. به عنوان مثال، اگر نرخ تبدیل خود را از 1% به 2% افزایش دهید، بدین ترتیب مشتریان خود را 2 برابر خواهید کرد.

بدین ترتیب در جدول زیر به بررسی این موضوع می پردازیم که می توانید از این طریق تأثیر مثبتی را از طریق افزایش نرخ تبدیل وب سایت مشاهده کنید:

نام شرکت ترافیک ماهانه وب سایت نرخ تبدیل سرنخ های تولید شده تعداد مشتریان جدید
A 10000 1% 100 10
B 10000 2% 200 20
C 10000 3% 300 30
D 10000 4% 400 40

پس در نتیجه هنگامی که نرخ تبدیل خود را تغییر می دهید، افزایش خروجی تعداد مشتریان را خواهید داشت. بدین ترتیب با رشد ترافیک وبسایت نیز رو به رو خواهید بود. در واقع با توجه به این جدول می توانید به رشد تدریجی پی ببرید. باور این موضوع ممکن است دشوار باشد. به این فکر کنید که می خواهید در سطلی آب بیشتری بریزید، با اینکه سطل آب پر می باشد. این موضوع نه تنها مشکل اصلی را بر طرف نمی سازد بلکه، آب زیادی نیز به هدر خواهد رفت. از این رو بایستی استراتژی های مربوط به CRO را طبق مراحل بعدی پیش گیرید.

استراتژی های بهینه سازی نرخ تبدیل

در این بخش برخی از استراتژی های مربوط به بازاریابی و بهینه سازی نرخ تبدیل شرح داده می شود.

ایجاد بلاگ هایی پر محتوا جهت افزایش نرخ کلیک

یکی از مباحث مربوط به بهینه سازی نرخ تبدیل این است که محتوایی غنی در اختیار کاربران قرار دهید تا موجب افزایش نرخ کلیک شود. آیا می دانید چرا؟ بنر یا نام تجاری شما متاسفانه در صورتی که عواملی روی آنها صورت نگیرد که موجب بازدید خواننده شود، همانند بنری کور شناخته خواهد شد. این موضوع در خصوص بازدید وبسایت بسیار مهم بوده و بایستی بررسی شود. در این مبحث است که موضوع نرخ کلیک بیان می گردد. همچنین آزمایشی در بخش hubspot’s بر روی 10 بلاگ یا مقاله صورت خواهد گرفت. به صورت رندم مباحثی که دارای نام تجاری بوده اند، حدود 6% بیشتر از سایر مطالب نرخ کلیک داشته اند. این موضوع به تنهایی می تواند نرخ کلیک را تا 93% افزایش دهد.

ساخت بلاگ های با محتوا به منظور بهینه سازی نرخ تبدیل

محتواهای منحصر به فرد و سر نخ های محتوایی از عناصر مهم بهینه سازی نرخ تبدیل خواهند بود. زیرا این موضوع موجب جلب توجه و ارائه ارزش هایی به سایت شما خواهد شد با در نظر گرفتن پیشنهادات متعدد بر روی رشد نام تجاری آزمایشات بسیاری نشان داده است که تغییرات محتوایی موجب می گردد که نرخ کلیک حدود 192% بیشتر از سایر موارد باشد. به صورت تقریبی حدود 27% ارسال نرخ کلیک ارگانیک خواهیم داشت.

بهینه سازی نرخ تبدیل با تست بارگذاری صفحات وبسایت

سرعت و عملکرد صفحات وبسایت جزء مهمترین عوامل مربوط به بازاریابی مدرن می باشد که این موضوع به نوبه خود جزء بهینه سازی نرخ تبدیل است. به گونه ای که این موضوع تا حد بسیاری کاربران را به خود مشغول می سازد. از این رو کاربر به بررسی سایتی که سرعت صفحات بهتری دارد روی می آورد. از اینرو تفاوت صفحات مختلف که به عنوان مثال صفحات مربوط به پیشنهادات، تصاویر، سوالات فرم ارزیابی و سایر موارد در وبسایت شما بررسی خواهد شد، تا به بررسی هدف کاربران وبسایت خود دست یابید. به لطف آزمایشات اخیر مانند آزمایش expat health china کاربر توانسته ارزیابی های وبسایت خود را به 79% برساند.

راهنمای نرخ تبدیل یک رهبر مناسب به بازاریابی

گاهی اوقات بازدیدکنندگان وب‌ سایت شما تمایل دارند که در همان لحظه اول مستقیما به سمت تجارت و کسب و کار برند شما بروند. اقدامات خاصی در این خصوص برای ترغیب کاربران به محتوای وبسایت شما وجود خواهد داشت. از این رو به راحتی می توانید سر نخ های به دست آمده را به شرایط بازاریابی (MQL) تبدیل کنید. به عنوان مثال، در HubSpot، ما متوجه خواهیم شد که خوانندگانی که برای نسخه‌ های نمایشی محصول را ثبت‌ نام می‌ کنند، نسبت به بازدیدکنندگانی که برای بررسی آزمایش‌ های رایگان محصولی زا ثبت‌ خرید می‌کنند، با نرخ‌ های بالاتری تبدیل و بهینه می‌شوند.

بنابراین، ما وب سایت ها و مسیرهای تبدیل نرخ بهینه را برای افرادی که دموها یا جلساتی را با یک نماینده فروش رزرو می کنند، بهینه خواهیم کرد. بنابراین این موضوع بستگی به محصول و فرآیند فروش شما خواهد داشت، اما بهترین توصیه ما در این خصوص این است که یک سری آزمایشات را انجام دهید تا بفهمید چه چیزی بیشترین مشتری را برای سایت شما به همراه خواهد داشت. سپس، برای آن فرآیند شروع به مراحل بهینه سازی کنید. نکته کلیدی دیگری که بایستی توجه داشته باشید این است که به دنبال راه هایی برای حذف اصطکاک از فرآیند فروش و درآمدزایی خود باشید.

ارتباط کار تیمی در بهینه سازی نرخ تبدیل

در صورت شروع به کار گروهی در خصوص راهنمای بهینه سازی نرخ تبدیل بایستی از نرم افزار اتوماسیون بازاریابی نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، با اتوماسیون بازاریابی، امکان ارسال ایمیل های خودکار همراه با گزارش کار وجود خواهد داشت. سپس، سرنخ‌ ها می‌ توانند تنها با یک کلیک مجددا رزرو شوند. از اینرو زمانی که سرنخ ‌ها اقدامات پرمحتوایی مانند مشاهده صفحه قیمت‌ گذاری در وب‌ سایت شما را انجام می‌ دهند، مدیران وب سایت یا ادمین ها اعلان‌ هایی را دریافت خواهند کرد.

اگر در بخش تجارت و الکترونیک کار می‌کنید، می‌توانید به عنوان یادآوری برای افرادی که سبد خرید خود را رها کرده اند و بخش تکمیل خرید را تکمیل نکرده اند، ایمیلی ارسال کنید. بر این اساس تحقیقات Moosend، ایمیل های سبد خرید رها شده می توانند بسیار موثر واقع شوند. آنها دارای نرخ باز بیش از 45% هستند. بدین ترتیب از ایمیل هایی که باز می شوند، حدود 21% کلیک خواهند شد. از اینرو طی این فرآیند نیمی از افرادی که کلیک کرده اند، بخش خرید خود را تکمیل می نمایند.

ارتباط کار تیمی در بهینه سازی نرخ تبدیل
ارتباط کار تیمی در بهینه سازی نرخ تبدیل

اضافه نمودن پیام های نرخ تبدیل به صفحات وبسایت

در مقاله خصوص می توانيد از نرم افزار چت زنده برای چت با بازدیدکنندگان یا خوانندگان وب سایت خود در زمان واقعی به منظور ارائه پشتیبانی و راهنمایی در صورت نیاز استفاده کنید. بدین ترتیب برای افزایش بهینه سازی نرخ تبدیل، این ویژگی‌ های مربوط به پیام‌ رسانی به صفحات وب سايت هایی با دارای عملکرد بالا مانند صفحه‌ های قیمت و محصول می باشند اضافه خواهد شد. بدبن ترتیب کاربران می توانند به صورت واقعی با شما در ارتباط باشند. همچنین می‌توانید ربات‌های پیام‌ رسان و چت خود را مبتنی بر روش عملکردی ایجاد کنید. به عنوان مثال، اگر شخصی بیش از یک دقیقه از وقت خود را در صفحه وبسایت شما سپری کرده است، ممکن است بخواهید به طور خودکار به هر سوالی که پاسخ دهد با در بخش پیشنهادات و سایر موارد شرکت کند.

بهینه سازی پست های وب سایت با عملکرد بالا

بهتر است اطلاع داشته باشید که انتشار مقالات همانند دروازه ای است که به روی یک فرصت بزرگ برای بهینه سازی نرخ تبدیل باز می شود. از اینرو حتی اگر از قبل محتوای وبلاگ موجود در سایت خود داشته باشید، در واقع، در HubSpot شما اکثر بازدیدهای ماهانه وبلاگ را از پست هایی خواهد داشت که بیش از یک ماه پیش منتشر شده باشند. برای شروع بهینه سازی محتوای وبسایت خود ابتدا پست های خود را با بالاترین سطح ترافیک وب سایت شناسایی کنید. در یک نمونه، ما در HubSpot یک پیشنهاد قالب انتشار مطبوعاتی را به عنوان یک پست وبلاگ در مورد انتشارات مطبوعاتی اضافه کردیم.

در نتیجه، شاهد افزایش 240% بهینه سازی نرخ تبدیل برای آن پست خواهیم بود.

روش هدف گذاری مجدد برای جذب مجدد بازدیدکنندگان وب سایت

مهم نیست معیار تبدیل کلیدی شما در وبسایت چه مواردی می باشد. مساله ای که با آن مواجه خواهید شد این است که اکثر افراد در وب سایت شما کاری را که شما می خواهید انجام نمی دهند. از اینرو با استفاده از هدف گزاری مجدد در فیس‌ بوک و سایر پلتفرم‌ ها، می‌ توانید با افرادی که وب‌ سایت شما را ترک کرده‌اند مجددا ارتباط برقرار کنید. هدف گذاری مجدد باعث می شود که بازدیدکنندگان وب سایت شما به هنگام بازدید از سایت های دیگر، سایت شما را هم بررسی نمایند.

این امر به ویژه زمانی تأثیرگذار است که افرادی را که صفحات وب شما با بالاترین تبدیل بازدید کرده اند، مجددا مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. قوانین ورودی معمولی هنوز هم در این بخش اعمال می شود، از اینرو شما به یک محتوای منحصر به فرد، تصاویری جذاب و یک پیشنهاد قانع کننده برای رشد وبسایت مجدد خود نیاز خواهید داشت. به عنوان مثال کمپین هدف گیری مجدد یونایتد را در نظر بگیرید. با استفاده از بینش‌ های کمپین‌ های تبلیغاتی قبل، یونایتد به دسترسی افرادی متمرکز شده است که تبلیغات آنها را مشاهده کرده بودند و قبلاً در نظر داشتند.

از اینرو برای این مخاطبان منتخب، آنها یک ویدیوی 15 ثانیه ای را برای تبلیغ انتخاب کرده اند که این موضوع به یک فراخوان برای اقدامات شما ختم خواهد شد. اگر مخاطبین برای رزرو تعطیلات خود به اندازه کافی از موضوعات الهام گرفته باشند، تنها کاری که بایستی در این خصوص انجام می دادند این بود که روی نرخ کلیک ارگانیک کار کنند تا مستقیما به وب سایت United منتقل شوند. این موضوع به نوبه خود یک موفقیت بزرگ می باشد. تنها در یک ماه، حدود 52% از تبدیل‌ هایی که به YouTube نسبت داده می‌شوند، تبدیل‌های کلیکی هستند که مستقیما از تبلیغات بوده اند.

شروع کار بهینه سازی نرخ تبدیل

شاید از خود بپرسید که اکنون بایستی از کجا با CRO یا بهینه سازی نرخ تبدیل را شروع کنیم؟ قبل از شروع یک پروژه CRO (بهینه سازی نرخ تبدیل)، تلاش های خود را بر روی مسائلی مانند رتبه بندی هر عنصر بر اساس پتانسیل و اهمیت محتوایی اولویت بندی کنید. همچنین می توانید از چارچوب PIE برای پاسخ به سوالات خود برای هر استراتژی که در بخش قبل توضیح داده شده است، استفاده کنید. سپس، امتیازی بین یک تا 10 را برای هر استراتژی در نظر بگیرید.

بدین ترتیب می توانید به سوالات زیر پاسخ دهید:

  • این پروژه چقدر به بهبود کلی محتوای وبسایت شما کمک می کتد؟
  • بهینه سازی نرخ تبدیل چقدر ارزشمند خواهد بود؟
  • اجرای بهینه سازی نرخ تبدیل چقدر پیچیده یا دشوار خواهد بود؟

هنگامی که برای هر استراتژی امتیازی تعیین کردید، اعداد را جمع کنید و مجموع را بر عدد 3 تقسیم کنید. بدین ترتیب امتیازی را که به دست می آورید به شما نشان خواهد داد که کدام پروژه بیشترین تأثیر را خواهد داشت. سپس بر روی پروژه هایی که بالاترین امتیاز را دارند می توانید کار کنید. از آنجا که چارچوب PIE کامل نیست، اما به راحتی قابل درک و سیستماتیک است. از اینرو نقطه شروعی برای همکاری و ارتباط CRO یا بهینه سازی نرخ تبدیل بین همکاران ارائه خواهد شد.

شروع و نحوه استفاده از بهینه سازی نرخ تبدیل

از اینرو همانطور که می دانید بهترین روش‌ ها در مورد CRO یا نرخ تبدیل وجود دارد، اما در نهایت، شما بایستی دریابید که مشتریان شما به چه محتوایی پاسخ مثبت می‌ دهند و چه مباحثی موجب می گردد که شما در کسب‌ و کار خود رشد داشته باشید.

هنگام شروع کار با CRO یا بهینه سازی نرخ تبدیل 3 اقدام زیر را در نظر داشته باشید:

  • از 3 فرمول برای شروع مکالمه CRO استفاده کنید.
  • با استراتژی های CRO آزمایش کنید تا متوجه شوید چه موضوعی برای کسب و کار شما مفید است.
  • از چارچوب PIE برای کمک به اولویت بندی استراتژی خود حتما استفاده کنید.

مقاله راهنمای بهینه سازی نرخ تبدیل به ترجمه کارشناسان ما در سئورب مورد بررسی و ترجمه دقیق قرار گرفته است‌.

منبع :

blog.hubspot.com

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

[mc4wp_form id="517"]

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)